V Česku a na Slovensku poměrně neznámé dílo si v zámoří získalo velkou pozornost publika a kultovní status. Je totiž obecně považováno za jeden z nejhorších filmů, které kdy byly natočeny. Hlavního hrdinu Johnnyho si vystřihl sám Wiseau. Johnny nadevše miluje svou nastávající ženu Lisu (Juliette Danielle). Ta je však s jejich vztahem stále méně spokojená a tak svede Johnnyho nejlepšího přítele Marka (Greg Sestero). Johnnymu se postupně hroutí svět, který se mu za posledních sedm let podařilo vybudovat.
Film přitahuje pozornost milovníků nepovedených snímků pro svůj až komický charakter, špatnou práci s herci a absurdní repliky postav. Wiseau je někdy označován za současného Eda Wooda. Promítání filmu se uskutečňuje za bouřlivých reakcí publika, které nahlas komentuje dění na plátně. (L_O_U_S)

Issabele

Nemyslím, že jsem se někdy v životě u jakéhokoli jiného filmu nasmála tolik jako u The Room. Tohle se prostě nedá vymyslet ani zreplikovat a kdo tenhle film viděl, tak ho podle mě nemůže zapomenout. Ideální materiál na chlastací hry, protože alkohol ještě přidává celkové komediálnosti celého snímku, proto je to moje Silvestrovská klasika a pokaždé se nasměju úplne stejně jako poprvé. "Anyway, how is you sex life?" ()

Blazkowicz

S každým shlédnutím to asi člověk ocení víc a víc, ale já říkám dvakrát a dost. I přes opravdu kultovní výkon Tommyho, který chrlí jednu hlášku za druhou, je to prostě jen hodně, hodně, hodně špatný film. Už scénář a samotné dialogy nedávají ani za mák smysl. Aspoň, že jsem se čas od času pořádně zasmál, jinak bych si připadal jako po lobotomii. Ztráta času? Ano i ne. "Anyway, how's your sex life?" 2+* ()

Dejvecd

Tommy Wiseau vytvoril kultúrny fenomén z vlastne dosť obyčajného (obyčajne špatného) independent-filmu. Ja ani vlastne neviem ako mám The Room vôbec ohodnotiť. Tento film je skutočne veľmi zlý vo všetkom čo robí. Či už je to nezaujímavá kamera, dementný príbeh, ešte dementnejšie prevedenie, zvuk ako z Markízovej telenovely, herci (u ktorých silno pochybujem, či sa skutočne jedná o hercov) ako z priemerného seriálu na Jojke, alebo neuveriteľný herecký prejav samotného Tommyho Wiseaua (ktorý je zároveň režisérom, scenáristom a aj producentom) v roli hlavného protagonistu Johnnyho, ktorý je tak neskutočne mimo a odveci, až sa z toho budete válať smiechom po zemi. Tento film je skrátka tak neuveriteľne zlý kus odpadu, až vás absolútne pohltí (ja sám som, po tom čo pocitovo plynulo ako päť minút, len prekvapene civel na fakt, že tento exkrement pozerám už skoro pol hodinu). Nikdy som nevidel tak zle spravený film, ktorý by zároveň tak moc dokázal svojou špatnosťou zaujať, že aspoň nejaký ten credit tomu dať musím. 2/10 ()

TerP odpad!

Šla jsem do toho jako do nejhoršího filmu. A opravdu dost strašidelná hrůza, která vám den znepříjemní i díky tomu pochechtávání hlavního hrdiny. Nehereckej brak, co jiného dodat. ()

Hobit Bilbo

"Ha-ha-ha-ha, what a funny story, Mark... anyway, how si your sex life..." aneb zadejte si na youtube libovolnou frázi z Tommyho "jaký že to mám přízvuk" Wiseauových (ne)hereckých etud... The Room je zkrátka jeden z mála filmů, kde je špatně naprosto všechno a nefunguje vůbec nic. Lze ho odsoudit do odpadu (kam právem patří), ale pro mne mnohem zábavnější je to vzít s nadsázkou a prostě se u toho skvěle pobavit. ()

Palisander

Ten film je takmer perfektný. Stačilo by vystrihnúť všetky scény, kde Johnny voľačo hovorí, prípadne je mu vidieť do tváre (mŕtvy môže byť ;-)), zvyšok náhodne poprehadzovať, spomaliť tak o 30 percent, prifilmovať povedzme hodinku veľkých detailov (vosk kvapkajúci zo sviečky, pohár rozbitý na zemi, magnetofónová páska, schody, kľučka na dverách, zakrvavené prsty a podobne), ubrať svetlo, semtam čosi rozmazať alebo prehnať cez farebný filter a je tu dvojhodinová "artovka" ako vyšitá! Asi odkúpim práva na scenár ;-). ()

NeMiQ

[Spoiler alert] Pán režisér, ktorý má slabosť na úvodné a posledné minúty z pornofilmov, si zatúžil zahrať v niečom podobnom, aby mohol ukázať svoje vyšportované telo a priniesť milostné scény umeleckou kamerou spoza polopriehladných závesov. Vymyslel rádoby mileneckú zápletku a je to. Jednu hviezdu získal za posledné minúty, ktoré boli vrchol celého hnusu a aspoň vtedy som sa schuti zasmial na nehereckých výkonoch a totálnej nelogickosti. Toto nemožno nazvať ani recesiou. To sum up - celé zle. Vlastne ešte horšie. ()

BTNband

Jak se stát legendou? Jak natočit něco, co je u tolika lidí v žebříčku těch nejhorších a zároveň nejoblíbenějších filmů? Jak hrát football ze vzdálenosti 3 metrů v obleku a zranit se? Jak tiše prolomit ledy a zeptat se nejlepšího kamaráda na jeho sexuální život? Jak mít sex s šaty svojí budoucí ženy? Jak jedním dialogem překonat rakovinu? Jak vydělat bance hromadu peněz a přitom nedostat povýšení? Jak koupit květiny pro vaší budoucí ženu a ještě stihnout pozdravit pejska? To nejsou ani tak otázky, jako moje nejoblíbenější scény z filmu podané jako otázky. Proč? Protože otázky jsou to jediné, co při sledování tohoto filmu budete mít. Jak je možné, že někdo něco takového natočil? Je Tommy Wiseau člověk? Je Tommy Wiseau ten nejhorší režisér/scénarista/herec všech dob? Je Tommy Wiseau ten nejgeniálnější režisér/scénárista/herec všech dob? Jsem přesvědčen, že Tommy to všechno myslel vážně a jeho řeči o černé komedii, jsou jen výmluva, aby nevypadal jako naprostý idiot, ale pokud ne… no v tom světě nechci žít, protože je to svět podle Tommyho Wiseauea a věřte mi, že ten nikdy nepochopíte, protože ho nechápe ani Tommy Wiseau. Výraz „so bad it's funny“ nikdy neznamenal tolik jako u tohoto „filmu“. ()

Turby

Tenhle film je podle mě prvotřídní pecička. Koukal sem na něj se Spike17 a myslel sem, že se poserem. Na tento snímek se prostě musíte podívat s někým, abyste viděli ten vtip, který se skrývá za každým rohem. Kdybych koukal sám, tak by to bylo 99 min totálního utrpení, ale se svým Obiwanem to byla halda jak sviň. ()

iwusha17 odpad!

Nikdy nepochopím ako sa na TOMTO môže niekto smiať. Nič horšie som v živote nevidela a pochybujem že ešte niečo horšie vidieť budem. ()

prosty_divak

Následující komentář nechť je vysvětlením, proč tento opus magnum získává na CSFD diametrálně odlišná hodnocení, a zároveň mou stručnou interpretací. Pokud Wisseaův anti-film nebo také film (nechtěně?) subversivní hodnotíme z hlediska „filmovosti“, budeme nutně nadávat, jak je onen „film“ špatný, zlý, nesmyslný... Ovšem pokud přistoupíme na tvůrcovskou schválnost vše dělat jinak (po svém?), než se to dělává ve světě filmu, ocitáme se v doméně ne-filmovosti (v absurdní rovině „nové filmovosti“ – a tady je je T. Wisseau visionářem filmu jako odtažitého, diváka nevtahujícího média, tedy ne-uvědomělým pokračovatelem „odkazu“ Eda Wooda): v této instanci je nutno orientačně nehodnotit dílo (sic!) známkou nejnižší, nýbrž nejvyšší, aneb: „vyšší povstává myslitelně vždy jen z nižšího“, dovolme si ten citát. Je jen mrzuté, že nelze v určitých momentech sledování The Room jednoznačně říci, že „teď to dělá schválně špatně, jinak to umí!“, nebo „teď to dělá tak, jak to nejlépe umí, a tedy špatně.“ Tímto je však celý tento „film“ enigmatickou hrou s daností a smyslem samotného filmového díla a stejně tak neférovou hrou se samotným divákem – a tudíž to vlastně není mrzuté, ale spíš provokativně-sugestivně-paradoxně atraktivní. Nelze se tedy divit, že se The Room stal tzv. kultovní záležitostí, že jsou dny, kdy se „film“ veřejně (ano!) promítá i s komentářem autora, geniálního diletanta a diletantského génia – jak je libo. Nu jenomže: pokud ignorujeme tyto intelektuální konstrukce čili plky, usoudíme, že The Room je prostě odpad, zvěrstvo, jenomže v tomto případě se dopouštíme té chyby, že nepřistupujeme na pravidla hry, do onoho příslovečného „pokoje“ podivné poetiky odmítáme vstoupit (což je z estetických důvodů pochopitelné). Rozhoduji se, z těchto paradoxních, leč logických důvodů, nedělat chyby a dát pět hvězd. Poznámka: Erotické scény jsou ve „filmu“ tak necitelně (tj. bez citu rozpoznat, kdy už je to příliš dlouhé zobrazovat-popisovat intimitu, či to není prostě „hezké“ sledovat) ztvárněny, že pro mě bylo utrpení je sledovat – a to prosím pěkně s gustem sleduji tvrdou pornografii... to je tedy co říct! ()

B3n odpad!

Už viem, že keby som natočil film, nebudem najhorší. Že keby som napísal scenár, nebude najhorší. A keby som robil dialógy, nebudú najhoršie v dejinách. Toto prekonáva ešte aj ultramegahyperdebilné Babovřesky s prehľadom o triedu. Každého, kto pri tom vydrží dlhšie ako 10 minút, obdivujem. (A zároveň si myslím, že je to na zváženie návštevy psychiatra) editované 30.1.2016 (pridávam po rozležaní v hlave toto: chápem hodnotenie filmu buď odpad, alebo plný počet. Nič medzitým. Dávať ako hodnotenie hocičo medzi odpadom a plným počtom je absurdné. Je to geniálna komédia, nakoniec sa mi to podarilo asi na trikrát dopozerať a už dávno som sa tak nesmial pri, ale hlavne na filme. Úprimný minútový záchvat smiechu. Takže už rozumiem tým plným hodnoteniam tu. Objektívne je to však naprostý odpad, herecké výkony aj dialógy horšie ako v porne.) ()

karlboy odpad!

Nevim. Byl to objektivně nejhorší film, který jsem kdy viděl. Na druhou stranu ve mne každá minuta silně rezonuje. Všechno nebo nic? You are tearing me apart, The Room! ()

Hatala

Filmy tohoto typu se naprosto vymykají ustálenému způsobu hodnocení. Toto je tak strašný film, až je vlastně docela dobrý. Sledovat herecký „výkon“ hlavní postavy (mimochodem také režiséra, scénáristy a producenta filmu) je nezapomenutelný zážitek. Mám podezření, že toho člověka musel někdo smontovat ve své garáži, protože tak křečovitý a nepřirozený projev může předvádět snad pouze stroj. „I did not hit her! It's not true! It's bullshit! I did not hit her! I did nooooot! Oh, Hai, Mark!“ ()

x_ander

Neskutečný bizár. Nevím, jestli je tahle "vize" narcisistickou osobní zpovědí Tommyho Wiseaua nebo jestli opravdu je tak mimo, ale sledování The Room je zážitek. Na tom filmu je špatně všechno. Scénář, který nedává smysl, a to jak v jednolitvých dialozích, tak v návaznosti scén? Je tu. Herecké výkony, jaké průměrný divák nikdy neviděl? Máme. Absolutně nesedící a repetitivní hudba, která jako by vypapadla z fantasy počítačové hry z 80. let? Po celou stopáž. A hlavním chodem je samotná hlavní role pro Tommyho, který je v ní ... nepopsatelný. Ten film je v podstatě nehodnotitelný. Podle standardních měřítek je to naprosté dno. Ale chápu ten vznik kultu a prostě se nejde nesmát. Proto dám jednu čestnou *. A jen tak na okraj, asi půjde o rekord, co se týká záběrů, jak někdo otevírá nebo zavírá dveře. ()

peter316 odpad!

Mark: How was work today? Johnny: Oh, pretty good. We got a new client and the bank will make a lot of money. Mark: What client? Johnny: I cannot tell you; it's confidential. Mark: Aw, come on. Why not? Johnny: No, I can't. Anyway, how is your sex life? ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu