Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

jayman

Turista asi chce byť "hviezdny hollywood s európskym nádychom" ale je to len nuda. Pointu som uhádol už vo vlaku. ()

Morgainne

Tak tohle nechápu! Tohle není film Johnnyho Deppa! Proč vzal roli v takovém filmu? Nemá na rohlíky? To přece není role pro něj ... hrát nesmělýho učitele někde z Horní Dolní ve Wisconsinu, která je tak plochá a bez vývoje. Chápu, že režisér potřeboval křoví pro Angelinu, aby se předvedla, ale proč Johnny? Vždyť to mezi nimi nefunguje! Žádná vášeň, chemie, nic. Nuda. Ano, krásné prostředí, Benátky jsou nádherné, Angelina taky, šaty, šperky ....ale ten děj je absurdní. Celou dobu zakřiknutý matikář a najedou gangster pro plastické operaci? To snad ne! Ano, viděla jsem to v televizi v dabingu, ale pochybuju, že by to původní znění zachránilo. Tak debilní děj nezachrání ani Johnny Depp. Bohužel. Je to tak na dvě a půl hvězdičky, ale tu půl hvězdičku přidávám za Benátky, Johnnyho a Angelinu, které sice můžu, ale ne takhle pohromadě. PS: A mimochodem - proč to naši distributoři přeložili jako Cizinec, a ne Turista, mi trochu uniká. ()

dvurkarlin

slabé tři hvězdičky hlavně díky Benátkám a kameře, jinak stupidní scénář a sebestředná špatně hrající Angelína. ()

subic

Komu se líbí skanzen Venecia, tak si to zřejmě užije. Johnny Depp jako učitel matematiky, toho času tak trochu v pasti, a Angelina Jolie jako dámička. ()

Mamlas

Když se popřetáčí ten romantický a jiný otravný balast, kdy Jolie a Depp tlachají blbosti, chodí, koukají či dělají něco dalšího úplně zbytečného, tak nám zbude taková jednoduchá dobrodružně špionážní linka, která není nic moc a ani nepřekvapí, ale dá se na to jakž takž dívat. Všiml jsem si taky, že mnoho záběrů, dohromady to dalo tak 10 minut, se věnovalo jen tomu, že Jolie někde jde a všichni chlapi kolem na ni koukají s otevřenými ústy jako na svatý obrázek. Nechápu, co na té zmalované reklamě na anorexii jako mají zajímavého vidět. No, asi si tyto honestující záběry vydupala v rámci údržby svého image. (35%) ()

PlysovyMacko

Angelina sa tvari akoby kazdeho koho stretne chcela zviest. Pribeh je svizny, je tu par akcnych scen a na konci maly twist. Pekne prostredie Benatok. ()

liquuid

Mně se to moc líbilo. Miluju originální filmy a tady ještě k tomu navíc funguje ikonické duo Angeliny a Johnnyho. Do poslední chvíle nevíte, co se stane, krásné prostředí (kdo by neměl rád gondoly) a krásná Angelina. 59% je tu opravdu málo. ()

katvond

Tak zasa raz k Angeline. Dokedy si táto ženská bude vyberať také stupídne role ako salt a táto líza. Jej obsadenie pre mňa začína byť zárukou prvotriedneho braku. Škoda. Teraz k turistovi - tie nominácie sú preboha v akej kategórii? To využitie otrasnej lepivej hudby k otrasným scénam ma vážne ubíjalo. Viac krát. Charaktery jeden veľký nedomyslený des - ohýbame ich ako nám momentálne vyhovuje - Alexander by si teda viac zarobil herectvom než krádežou. Niektoré pokusy o vtip príšernéééééé, niektoré prekvapivo vyšli. Toď jedna hviezda a druhá, taká mešia za Agelinin britský prízvuk. Z esteticko-relaxačného hľadiska ak na 100min vypnete mozog dá sa pokukovať na johnnyho a angelinine lepkavé pohľady. Len keby jej aspoň vedeli spraviť rovnaký mejkap v jednej sekvencii. ()

mgerlich

Klišé. Navíc to nemá ani spád, ani nic co by měl přiblblej akčňák mít. Knight and day je taky kravina, ale s kulema. ()

yatan

strasne slabe, ale pozeratelne..no Angelina je tu prosto zas uzasna..neviem jak to ta zena robi, ale aj napriek tomu, ze je priserne chuda ma v tom svojom zjave neskutocnu pritazlivost..5/10 ()

Stuffa

Dala bych spíše tři a půl hvězdičky.. Hvězdná kombinace Jolie a Depp samozřejmě funguje.. jen by se dal děj a příběh daleko lépe zpracovat. První část mě nenudila, ale ani příliš nezvedala ze židle. Zásadní zvrat nastal až půl hodiny před koncem, což hodnotím kladně. Celkově to na mě působí jako romantický film se špionážním pozadím. Benátky jsou však zachyceny pěkně a dodává to filmu zvláštní kouzlo. Takže za mě 3+! ()

samuelsson

Johnny Depp a Angelina Jolie, človek by povedal, že to bude super. Bohužiaľ podpriemer, jednak kvôli slabej zápletke, na druhej strane asi najhorší výkon od Johnny Deppa. Škoda... ()

Goodmen

Komedie to neni, romantika to taky moc neni, akční nikoliv a thriller to neni už vůbec. Ale nuda to rozhodně je. To vše díky stupidnímu scénáři, kde Depp nemá co hrát, Angelina hezky sice vypadá, ale dokazuje, že opravdu neumí hrát a ten závěr je tragickej a vystihuje celý film. Zajímalo by mě za co jsou ty 3 nominace na Zlaté Glóby. ()

White-Man

Johnny Depp opět ukázal, že je výborným hercem. Své role se zhostil znamenitě a podal, dle mého názoru, excelentní výkon. Angelina vypadala nejlépe ze všech jejích filmů a neskutečně jí to slušelo. Škoda jen, že už v polovině filmu jsem věděl, jak to všechno skončí, takže žádné překvapení se nakonci nekonalo. I přesto, že by snímek mohl obsahovat více akce a méně dialogů, se mi líbil. ()

Emilii

Dávám tomuto filmu tohle ohodnocení pouze proto, že tam je - nepíšu záměrně "hraje" - Johnny Depp, jinak je to o ničem, bohužel i pro J.Deppa........!!!!!!! ()

benny159

Pomalé tempo, príbeh nič moc, ale zato sympatické hlavné postavy, aj keď z toho mohli dať oveľa viac. Takže 2 hviezdičky plus jedna za Benátky. ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)