Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

sulimo

Trapas, což? Nečekala jsem zázraky, ale tohle bylo prostě moc....v životě jsem snad tolikrát neřekla u žádného filmu "bože, to je trapný" ....fakt jsem se styděla, že na to koukám. Myslim, že Gervais to na glóbech řekl pěkně, je prostě omyl a hanba filmového průmyslu, že to dostalo už "jen" nominace, protože tohle je jednoznačně propadák roku....jednoduše a stručně, v Salt jste se mohli pokochat, jak Angelině sluší paruky, tady zase jak jí sluší luxusní hadry a super dokonalej makeup, jestli tohle měla být pointa filmu, tak se povedl na 100%. Btw, ti nevhodní, mnou milovaní MUSE na konci!!!! Bože, to mi málem utrhlo srdce, to je snad horší než jejich pokles k takové hovadině jako je Twilight.....Jdu někam prodělat výplach mozku...tohle bylo opravdu moc....za co jsem dala tu jednu hvězdu???!!!! ()

Larushka

Zklamání. I když počkat, vlastně ne. Nic převratného jsem od filmu nečekala. Angelině to už ani nesluší, oblečení na ni visí. Přiber holka, pak možná zas budeš moje nejoblíbenější star. Proti Johnnymu nemám nic. Když už byly tyhle dvě hvězdičky obsazeny společně, měl být film propracovanější. Celkově působil levně. Benátky jsou pěkný, to jo. Vždycky mě ale dokáže rozčílit, když si "pár" po prvním stráveném společném dni vyzná lásku. WTF? To je I love you tam, I love you sem. Hloubku to postrádá. Pointa překvapivá nebyla. Celkově slabé, znovu se na to určitě nepodívám. Pobavila mě mini role Rufuse Sewella. ()

gabin(a)

NESKUTEČNÁ TRAPÁRNA! Abych vydržela Angelinu Jolie, musí být film dobrý jako Výměna a ne tahle nafouknutá bublina. Naprosto slabomyslný scénář: ze srandy jsem říkala, jak to bude dál, s tím, že tak blbí určitě nejsou. A vono jo! Fakt to tak bylo! Včetně úplného závěru, což taky ke své lítosti nemůžu popsat, jelikož bych spoilovala. Myslím, že spisovatel brakové literatury Francois Merlin v Muži z Acapulca by mohl mít radost (a bob sén klár plavnými kroky šelmy uniká kerpofovi ze spárů). Perfektní jako podklad pro parodii, za to je ta jedna hvězda. Ještě si nemůžu odpustit, že Jolie mi svým vzhledem, pohyby a svým pokusem o britskou angličtinu pronášenou osudovým hlasem připadala jako simík. Navíc se nejspíš chtěla podobat tu Audrey Hepburnové (povedlo se jí to vychrtlostí) tu Bardotce (zmalovaná jak mýval a "zelí na hlavě"), leč ani na jednu z nich nemá ani náááááhodou, a na Sophii Loren, jak jsem četla v jakési recenzi, už vůbec ne!!! Na to je její "krása" příliš tupá. Johnny Depp mi připadal dost otrávený, ani se mu nedivím:-) ()

pakobylka

Nevidí se každý den, aby se spolu smluvily napětí, dynamika a atmosféra, vykašlaly se na natáčení, nepočkaly na finále a svorně se někam vytratily jako pára nad hrncem. Pointa nic nezachránila, ba právě naopak: Přinesla mi určité rozčarování - a nebylo až tak zanedbatelné. Zůstala jen výrazná Angelina Jolie v nevýrazném snímku, jehož kvalita má sestupnou tendenci. P.S.: Mezi oběma hlavními hrdiny nepřeskočila ani jedna jediná jiskřička, což je na celém filmu to nepozoruhodnější ... 2,5* ()

Sammya

A to mě se to zase docela líbilo :) Jako na 5* hvězdiček to u mě asi nemá, ale jinak jsem byla více než spokojena a rozhodně jsem si tenhle film maximálně užila :) Angelinina postava sice pořád jen tak koukala nebo řídila loď, Johnnyho postava byl ňouma (ale má pěkné pyžamo :D) a Paul Bettany tam mohl být mnohem víc, stejně jako Rufus Sewell. Potěšil mě i Alessio Boni. Každopádně konec byl napínavej, už dlouho se mi u filmu nestalo, že bych byla fakt na vážkách, jak to vlastně teda je. A i když pak už to bylo docela jasné, zezačátku by mě to teda rozhodně nenapadlo. Musím říct, že to bylo fakt dobře vymyšlené všechno, i když občas se i ti super tajné agenti chovali jako amatéři. A bylo to sokonce vtipné, to jsem ocenila. Nejlepší Johnnyho "F*ck. :D Angelina vypadala hrozně a byla strašně vychrtlá a být jí, dožaduju se vyhazovu maskéra. Johnny zas občas nezapře pohyby ála Sparrow. Má to samozřejmě spoustu chyb a na nejlepší film roku to asi těžko bude aspirovat, ale já jsem si to opravdu užila a to je hlavní. Btw radši moc nečtěte oficiální text distributora...autor textu film zřejmě neviděla a nemá páru, o čem to je. ()

campix

Ricky Gervais měl pravdu, sice to není až tak špatný film, jako říkal, ale neskutečná ptákovina to je. Několik pozitiv by se tu i našlo. Například nádherné kulisy Benátek, které filmu dodávají šmrnc a také se nedá režiséru, jehož jméno si netroufám ani napsat, nedá upřít jistá snaha tu dějovou linku tak nějak zaonačit. Na druhou stranu je to strašně průhledné a zhruba od 1/3 filmu už jsem tušil kdo si jak stojí. Angelinu Jolie nemusím a ani se mi jako herečka nelíbí, doufal jsem, že to zachrání Johnny Depp, ale jeho výkon zde v CIzincovi je pro mě těžký průměr. S Cizincem mám podobný problém jako s nedávným počinem Angeliny Jolie. A to s filmem Salt. Oba filmy u mě padají do jakéhosi pseudo žánru nechtěně vtipných snímků. Bohužel ztracená hodina a půl. ()

Wormboy

Ach jaj, dalsi totalne zbytocny film, ktory by sa nedotknuty vyhrieval na policiach video-dvdpozicovni (existuje este nieco take?:)) vedla kuskov s Lorenzom Lamasom, ci Danielom Baldwinom....no ono by v tom, ale nemohol hrat Johnny Depp a Angelina Jolie, za ktorych starnucimi zadkami by nesmela byt masivna kampan sprevadzajuca film do kin. Taky Knight & Day s obdobne hviezdnym duom je na tom je vyrazne lepsie a to po kazdej stranke. 2,5/5* ()

Gaaron

Ukoukatelná, ale obrovská nuda, nejspíš točená úplně bez scénáře... ony tam ty postavy tak chodí a chodí... až dochodí. Kdyby aspoň běhaly a občas něco vybouchlo... ale ono ne. Ani můj nejoblíbenější herec to nezachránil. Ba měl jsem pocit, že ani nehraje. Nejspíš celou dobu spal, či snad studoval scénáře k dalším filmům a jen tak mimochodem občas něco prohodil na kameru, když do něj Angelina kopla. ()

pufina

Téééda, tak to jsem vůbec nečekala. Vlastně jsem o filmu jen četla, když přišel do kin (což je už rok) a víc nic. Čekala jsem nudný příběh se zdlouhavou zápletkou a dočkala jsem se skvělé atmosféry, vynikajících herců (první film, kde mi příjde Jolie vážně moc sympatická a dobrá), film plný zvratů, nechybí ani dobrá akce. Nevím, jestli podruhé bych hodnotila stejně, každopádně se mi film líbil a příběh mě zaujal, nestačila jsem se nudit. ()

c.tucker

Díky tomu, že jsem viděl originál, jsem znal to ten zvrat, který měl následovat, takže filmové překvapení se nekonalo, i když by se to možná dalo odhadnout. Jednou z výtek byla nechemičnost mezi ústředním duem. Film mi díky Deppovi přišel velice komediální, o mnoho víc než originál, který byl spíše krimithriller, toto se tam taky snažilo směřovat, ale vyšla z toho akční komedie v krásných exteriérech. Takže to rozhodně nepovažuji za nějaký špatný film, ale od originálu se vydal odlišnou cestou. Díky mé nedávné návštěvě Benátek, jsem si užíval film o dost více. ()

frings

Děsný scénář a naivní film, z kterého by mohla být leda odpolední televizní inscenace. Angelina krásná, ale co tady předvedla za herectví?! Žádné, jen se skvěle tváří. ()

Jermann

Není divu, že ten stomegový rozpočet není na filmu vidět .. z něčeho se ty nesmyslné glóbové nominace přece zaplatit musely. Marketing Cizince celkově nechápu, ale stejně tak nechápu, že na to někdo skočil a šel do kina pln očekávání dalšího Bourna. Já si v kině užil příjemnou neuspěchanou romantickou komedii s nádechem špiónského tajemna a trochou napínavé akce. Užil jsem si ''ravishing'' Angelinu, která je zkrátka neopakovatelný prototyp famme fatale .. a užil jsem si nápadně nenápadného Johnnyho Deppa, který .. přestože s tím fouskem vypadá mírně napuchlý .. je pořád cool chlapák. ()

papaJA21

Příjemně pitomoučký film. Děj je opravdu lehce předvidatelný, drží se tradičního klišé. ALE!!!. Bylo opravdu osvěžující vidět Deppa opět v takové šarmantní roli a i když Jolie není moje favoritka, tvořili opravdu pěkný pár. Moc se mi líbila kamera, nepamatuju se že bych viděl lepší záběry Benátek. ()

Ice123

Nevim proč to tady lidi hodnotí za odpad. Na nominace na zlatý glób to sice nemělo, ale zas tak hrozný to taky neni. Je to taková pohodovka s příjemnou muzikou a hercema. Podle mě si to 60% zaslouží. 60%. ()

KajusaK

Fantastický Johnny Depp, mě nesympatická Angelina Jolie mi tu vůbec nevadila, skvělej napínavej příběh který je až do konce "utajený". S rozuzlením a závěrem jsem tak nějak počítala, ale i tak skvělé. ()

dr.fish

Taková mýdlová gangsterka pro celou rodinu. Čekáme na Godota a ten stále nepřichází. Ani kočka ani pes, velmi nenáročné, neurazí. 60ˇ% ()

Flyer

Podle mého názoru si Cizinec nezaslouží až tak zdrcující kritiku. Je jasné, že to není vrcholné dílo světové kinematografie, ale zároveň tomuto filmu nemůžu upřít, že jako oddychová podívaná na mě zafungoval naprosto parádně. Ústřední dvojice Depp/Jolie je skvělá a to říkám i přes to, že Angelinu jinak příliš nemusím (chtě nechtě musím uznat, že zde jí to prostě mimořádně sekne!). Příběh není sice světoborný, ale je podán v tak odlehčeném a podmanivém duchu, že si mě zkrátka získal. Trochu se podivuji nad žánrovým zařazením, které možná budí falešná očekávání. Spíše než o akční thriller se jedná o romantickou komedii se špionážní tématikou, která je (kromě již vyjmenovaných kladů) navíc podpořena výbornou formální stránkou, ať už co se kamery, hudby či režie týče. Po vesměs špatných ohlasech rozhodně příjemné překvapení! ()

Langsuyar

Film je jasnou ukázkou, že dvě velké hvězdy ještě neznamenají úspěch. Heckel jakoby se režisérsky moc neangažoval, producentský tým asi spíš obdivoval krásy Benátek (to je nakonec vidět i ve filmu) a scénaristé se snažili až se přesnažili a vznikl z toho mix všeho a ničeho. Závěrečné rozuzlení potom působí trapně a spíš naštve než nějak překvapí. Třetí hvězdička tak nějak z principu, že je ve filmu můj nej herec. 5/10 ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)