Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

ZekiZeki

Za předvídatelný závěr odebírám původně zamýšlenou třetí hvězdu. Na papíře to mohlo vypadat jako fajn film, a docela dobře chápu, proč tato látka přitáhla dvě nejzvučnější herecká jména Hollywoodu. Bohužel je film nezáživně podaný, za což nese zodpovědnost nejen režisér, ale také obě star. Depp tu totiž předvádí svou x-tou variantu Jacka Sparrowa, tentokrát však bez mejkapu a dredů, a Jolie zase předpokládala, že natáčí dvojku paní Smithové, a tak se celý film šklebí, protože tuší, že se z Deppa Pitt nestane. A to je ten největší problém. Dva herečtí sólisté se tu pokoušejí o vzájemnou chemii, která nepřichází ani se závěrečnými titulky. Bohužel. ()

Shaman1135

Niekto by myslel, že postaviť film na dvoch veľkých menách je dobrý nápad. A aj je, pokiaľ to nie je zrovna antiherecké poleno Jolie a Depp, hrajúci snáď ani nie na pol plynu. A keďže drvivú minutáž máme na očiach len ich dvoch, ani sa nečudujem, že z toho vznikol nudný, zdĺhavý a v konečnom výsledku neskutočne nezaujímavý film. A nič na tom nemení ani záver, ktorý sa snaží byť dramatický a prekvapivý, ale proste nejde mu to. Jediná scéna, na ktorú si okamžite po filme spomínam, je puzzle s ohoreným listom v podaní Paula Bettanyho, ktorá bola mimo fyziku a svetskú logiku, čo nie je dobrá vizitka pre tento snímok. ()

RoxaNie

Akrobatickou hybernáciou sviežeho kaktusu sa nestotožňujem s týmito poeticko-prozaicko-dramaticko bohato napustenými myšlienkovými ideami poetov podo mnou. P.S: plus za dialógy :) ()

hanca.uh

Přeretušovaná a vizuálně bez chybičky (jakoby z jiné galaxie) Angelina tomu dodávala hodně nepřiměřený nádech (což byl ostatně asi záměr), sympatický Johnny to trochu zamilovaně osladil (víc mu sluší role hajzlíků), ale jinak celkem jednoduše zajímavá zápletka i závěr. Takže za mě: film neurazí (nepozvracíte se), ale ani nenadchne (nebudete chtít zůstat u tv a znovu si přehrávat jednotlivé záběry) :-))) ()

Fallstock

Mám slabost pro filmy se silným hereckým obsazením. Nemohla jsem si tedy nechat ujít příležitost vidět dva skvělé herce vedle sebe v jednom filmu. Film není tak úplně bez chyb. Má pár rozvleklých pasáží. Mě bavilo pozorovat reakce obou hlavních aktérů filmu a docházelo i k tomu, že Angelina využila své dominantní pozice a Johnnyho zatlačila občas i do kouta. Film to byl divácky dobře řešený. Atraktivně natočený a s dějem, který stejně půjde trochu do ztracena, když film dává vyniknout hlavně dvěma nepřehlédnutelným hereckým protagonistům. A mým dvěma velkým oblíbencům, nutno dodat. Bavila jsem se. ()

kacka274

Oddechovka s par akčními a pár vtipnými scénami. Uhrančivá Angelina a zpočátku nemastný neslaný Pitt, který hraje naivního pitomečka. V průbehu děje se jeho pojetí hrdiny posouvá. Cca v polovině filmu jsem pojala podezření, jak to celé je, resp. kdo je kdo. Přjemný film, dobré obsazení. Ale nehodnotila bych to tak strašně negativně, jak to tady vyznívá. ()

carnacv

Dost mě tu překvapuje hodnocení (i když by mě vlastně ani překvapovat nemělo). Pro většinu lidí asi bylo zklamáním očekávání brutální akce, která se však nedostavila. Velmi podobně totiž pohořel snímek fair game, který vsadil vše na neakční řešení. Sám se musím přiznat, že jsem též očekával něco poněkud akčnějšího, své tužby však do hodnocení promítat nemusím. Zapomenu-li tedy na naplněná či nenaplněná očekávání, dostává se mi pěkně pojatého výpravného díla. Co si budeme povídat, zástupci obou pohlaví se mohou kochat krásným pohledem na hlavní postavy, symboly luxusu. K tomu je nutno přidat místní kouzlo benátek a přenádherných pokojů místních honosných hotelů, do nichž se osobně jen málokdy podíváme. Jedna pusa a máme z toho románek kořeněný i relativně duchaplnou zápletkou. No a nakonec vlastně i ono pověstně čekání na Godota (akci) přidává snímku na tahu. Možná přehodit kategorie z akčního dramatu na romanťák a výsledek bude lepší. ()

franti11

Jediné co mě po filmu zůstalo v paměti byla neuvěřitelná chůze A.J..Chvílemi jsem měl pocit že se zasukuje, jak se kroutila v bocích. Johny aspoň jednou nehrál debila, to je jediné plus filmu. Ináč nic, 58% se mi zdá až moc. ()

Lucka07

Nemastné, neslané, nudné, bez emocí, bez chemie. Angelina nehrála, byla spíše jak na předváděcím molu. Není divu, že jsem u toho usnula. Jedna hvězda za připomenutí krásných chvil prožitých v Benátkách. ()

sovica

Už tak dlouho jsem se nenudila.Nudné, nezajímavé bez příchutě.Statická Angelina byla naprosto příšerná.Nemám ji ráda a myslím že její herecké výrazy jsou o ničem.To v tomto filmu s přehledem předvedla.Kdyby tam dali voskovou z muzea nebyl by to rozíl.Nad Johnym jsem se musela smát.Jeho komické pobíhání po střeše mě jako jediný pobavilo.Když přimhouřím oči dám jednu hvězdu.A to jen za záběry z Benátek. ()

zeromen

Bravurně natčený thriller, s nečekaným koncem. Výborný děj se dvěma super hvězdami první úrovně. Možná menší výtka, mohlo by tam být více akce a špetka humoru. ()

Lukkyn

První polovina v pořádku. Dva sympatičtí herci, v hezkým prostředí, se solidně rozjetou zápletkou!!!!Bohužel to má s blížícím se koncem zatraceně sestupnou tendenci a na konci už můžeme hovořit skoro o demenci. Druhá půlka to prostě zabila. Nezajímavá nudná "akce" se stupidním vyústěním. Škoda tohle mělo na víc stejně tak jako Agngie a Johny. Kam se poděl ten rozpočet moc nechápu. Každopádně vyhozený prachy!!! ()

revere

Pro mne dost zábavný thriller s notnou dávkou humoru. Bigotním vyznavačům hlubokomyslného, estetikou a filosofií nabitého umění vyjadřuji soucit s tím, co museli vytrpět. ()

Pythonator

Angelina je sexy, i když zrovna vyzvracela roční zásobu snídaní. Johnny Depp je frajer, i když zrovna hraje v blbém filmu. Potíž je v tom, že spojení těchto jinak skvělých herců nějak nefunguje a romantické jiskření je zde takové jakési falešné. Stejně tak celá ta zápletka včetně šokujícího konce je taková nějaká nedotažená a všechno to napětí vůbec není napínavé, stejně jako ta akce jaksi není dost akční. Celé je to takové nemastné neslané a jakoby na hovno. Šílené na tom je, že mě chvíli před koncem napadlo rozuzlení, o kterém jsem si říkal, že kdyby to tak skutečně bylo, tak jsou tvůrci kokoti a vůbec až takoví kokoti to být nemůžou a tak trapně to nemůže skončit. No a jak na sviňu to přesně tak dopadlo. To jsem se nasmál. ()

vpetula

Jako Mysteriózní / Dobrodružný / Akční / Krimi / Thriller to neobstojí. Ale jako svého druhu romantická komedie se záblesky scén ze starých italských filmů... tak to není až tak špatné. ()

nikhaj

Frank tupelo krasne meno v nasich koncinach :D ale vlastne taky ani nebol ci bol? Deep si da spravit plastiku tak nato sa krasne pozera ale radsej som sa dival na agentku v utajení. Nejako mi ten film nesiel straviť ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)