Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

bbbmarekbbb

za vizualni stranku musim dat 4*....ale na druhou stranu...Benatky, Jolie, Depp....jak jinak - nez krasna pohlednice - to vizualne vubec mohlo dopadnout? Dej se mi popravde ani moc sledovat nechtelo, i presto jsem si tech sto minut uzil. ()

Grastiena

Šla jsem na film s obavami, hlavně díky slabému hodnocení. Jsem ale ráda, že jsem se nenechala přesvědčit. Nenudila jsem se ani chviličku. Mělo to vtip, napětí i romantiku. Málo filmů mně dokáže zaskočit díky předvídatelnému konci, ale na rozuzlení The Tourist jsem koukala s otevřenou pusou. Přestože bych ho zařadila spíš do komediálního žánru než do dramatu, nic mi nebránilo užít si skvělou podívanou. A ruku na srdce, tohle dílo si opravdu zařazení mezi Odpad! nezaslouží. ()

naytsirk

Dvě hvězdy jsou rozhodně maximum, co mohu dát... Byla to nuda od začátku do konce... kde sakra bylo napětí, vzrušení, nějaká akce????? Taková škoda..... ()

Morgaine85

Moji pozornost při sledování připoutaly hlavně Benátky - takže 3 hvězdy jenom kvůli nim. Jinak příběh je docela slabý - takové nic moc. Angelina jako rádoby špionka. A Johnnyho nejsvětlejší chvilka přichází jak běhá v pyžamu po benátských střechách. ()

Nymphadora

Ano 4 hvězdičky a proč? Asi jsem si na rozdíl od ostatních, kteří film viděli, dříve (neplánovaně) přečetla rozhovor s Angelinou Jolie o tomto filmu, takže když jsem se na něj podívala, musela jsem uznat, že se jim podařilo vytvořil film, který přesně zamýšleli natočit, a to pohodový film, který má potěšit, nebýt nijak náročný na složité zápletky, prostě být milý, zábavný a to byl. Navíc musím ocenit, jak skvěla Angelina hrála, jak sama řekla, tahle role dámičky je pro ni něco absolutně atypického i v reálném životě, úvodní scénu, kdy jde po ulici, točili tuším na 8krát, protože nešla dostatečně žensky. Myslím, že nakonec to perfektně zvládla. Johnny Depp opět pobavil hláškama a honička v pyžamu byla zábavnou obměnou těch, ve kterých vždy vypadá jako drsný týpek:) ()

VanThomass

Jací jsou Angelina a Johnny? Z mého pohlednu jedineční. Angelina snad nebyla ještě tak moc sexy, jako právě v tomhle snímku, Johnny je naopak trochu přehlídnutelný ňouma (v kladném slova smyslu). Osobně mi scénář nepřijde určitě tak špatný, jak je často prezentován, ano občas člověk neví co sleduje, zda komedii, akční film či drama, ale to bych já viděl naopak jako přednost. Je to akční i romantické zároveň, proč by to nemělo jít dohromady? Z mého hlediska skvělá oddechovka z krásných prosluněných Benátek s TOP hereckým duem, co víc chtít? ()

Lukas0801

V tomto půjdu asi taky proti davu, leč pro mě to mělo všechno. Slušný děj, průměrnou zápletku a napínavé rozuzlení...a kupodivu i pro mě celkem překvapivý závěr. Angelina a Johnny hrát prostě umí. Jistě, není to dokonalý film, spíše příjemná oddychovka. Za mě zcela jasné 4 hvězdy :-) ()

Martynez

Vůbec se mi na ten film nechtělo koukat a nevěděl jsem proč. Až po půl hodině mi to došlo.....Ta jedna hvězdička jen pro to, že film byl natolik dobrý, že mě zaujal tak abych ho se značným sebezapřením vydržel až do konce. Strašná sračka!! ()

vendulka7

Film, ve kterem hrajou Holywoodske hvezdy. A to je asi tak vsechno. Snimek mne sice nijak zvlast neurazil, ale nadsenim bez sebe jsem z nej take nebyla. Dokonce jsem postrehla i chybku ve filmu, o ktere jsem uz dopredu premyslela, ze tam muze byt. A byla. Nebo to alespon bylo zvlastne natocene. Skoda. Od filmu s Angelinou a Johnnym jsem cekala trochu vice, i kdyz oni za to nemuzou. Btw. z romantickeho prostredi Parize, jak je napsano v popisku, tam toho moc nebylo. ()

siki37

nezáživné. vždy preplnené Benátky boli ľudoprázdne, uletený Depp normálny, akčná Julie si ani raz nevystrelila, pred koncom filmu som zaspal a keď som si záver pustil znovu, tak som ostal z neho sklamaný, čo dodať? ()

Paokara

Od tohodle jsem čekal ale daleko víc než nám bylo nabídnuto..s tímhle hereckým ansáblem se v rukou lepšího režiséra a mírně upraveným scénářem dalo vymáčknout docela dost,škoda...kamera,Benátky a sexy Angelina supr,to je ale bohužel málo,stěží 55... ()

snupko13

Možno Benátky majú slabú navštevnosť poslednú dobu, lebo inak si význam toho filmu neviem vysvetliť. Chladná Jolie, ktorej lásku k Deppovi, ktorý sa miestami akoby zabudol v kapitánovi Sparrowovi, som neveril ani chvíľu. Iskrenie sa nekonalo a tie jej okukané pohľady už nikoho neokúzlia, ani Deppa, ktorý sa miestai evidentne nudil. A aby som nezabudol, taký idiotsky záver, ktorý dokonale poukázal na zbytočnosť celého predchádzajúceho diania, som nevidel už riadne dlho. Takže hodnotenie? Jednu za spomienku na Benátky a druhú za voľačo, na čo si neviem spomenúť. Aha už, z milosti. ()

RaidingTombs

Tvari se to jakoby to sezralo vsechnu vaznost sveta, pritom na me to pusobilo jako komicka divadelni hra prenesena do Benatek. Nicmene Angelina Jolie a Johnny Depp se snazili hodne. Jen chudaci nemeli moc co hrat. Slavnou dvojici a soundtrack k filmu tri hvezdy nemuzou urazit. ()

Fracek odpad!

Možná, kdyby si Depp nasadil nůžky jako střihoruký Edward a paní agentce Jolie ostříhal to vosí hnízdo na hlavě, bylo by tam víc akce ... takhle to je jen promáčená pohlednice z Benátek. ()

dennuska

Investovat sto milionů do tak plytkého a omezeného scénáře, tj. rozhodnutí úměrné rozvážnosti opilého vrátného. Cizinec se pokouší být neskutečně dramatický a cool, ale je samozřejmě naprosto fádní a směšný. Nejvíce komické je, jak se Angelina a Johnny stávají parodiemi sami na sebe. Jejich absurdní nominace na Zlaté glóby byl doufám další nepochopený joke, stejně jako film sám. ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)