Zjevení

• USA The Apparition (více)

Na základě teorie, že nadpřirozeno existuje pouze jako důsledek lidské víry, se skupina studentů pokusí o vytvoření nadpřirozeného subjektu. Experiment se ošklivě zvrtne. O pár let později, začne mladý pár Kelly (Ashley Greene) a Ben (Sebastian Stan) ve svém novém domě prožívat děsivá, nevysvětlitelná setkání s duchem. V zoufalství vyhledají pomoc specialisty na paranormální jevy (Tom Felton), který zjistí, že problém pravděpodobně nesouvisí s domem. Ale jak uniknout před zjevením, které je pronásleduje? (Magic Box)

dr.horrible

Tuctová komerčná duchárina ktorá nedokáže vydesiť, či aspoň presvedčiť, ani na ploche 70 minút. Dve dobré scény, zato nad priemer nepojdem, ani keď mám pre tento subžáner slabosť ()

mil@n.fanatik

Slušná, opravdu slušná první půlka, kdy jsem byl napnutý bál se. Ale od zminěné druhé půlky to každou minutou ztrácelo kredit a šlo do podprůměru. Škoda! Právě do první půlky jsem uvažoval nad 4*, ale pak to šlo níž a níž, až jsem uvažoval dokonce nad 2*. Nakonec dávám hvězdy 3, ale slabé. Přitom dobře ladící pár, i dům, ale to co ce odehrávalo poslední minuty...Duchařina neduchařina - to bylo moc i na mě, místy jsem uvažoval, že se dívám na sci-fi...Znova říkám škoda, dalo se z toho vytěžit víc! ...50% ()

Campbell

To jsem tak rád že film nakonec k nám do kin nešel. Nechápejte mě špatně mě nijak film nevadil ale jít na tohle do kina tak jsem docela naštvanej. Je to strašně slaboduchej horor, který jsme viděly 100x. Navíc naprosto bez jakkýkoliv lekačky. Režisér fakt čekal že se budeme u tohohle bát? Ono by to zas tak nevadilo ale není tu ani náznak atmosféry. Ale nějakou záhadou mě film udržel do konce a po sledování jsem nebyl nijak naštvaný, nebo spíše necítil jsem nic. Je to průměrný béčko kterých vzniká každý rok 100 a polovina z nich je o třídu lepší. Ale abych jen nehanil, tak jak jsem říkal poměrně slušně jsem se bavil, ústřední dvojice ušla a celý to poměrně slušně uteklo. Tak aspoň ty 3 slabé *. ()

korbitch22

Tenhle rok lákal do kin na 4 horory, PA-4, The Possesion, Sinister ( který neměl být v kinech ) a právě na The Apparition, které se do kin českému distributorovi nevešlo právě na úkor Sinisteru a poprvé po dlouhé době měl ten český zabedněný mozek šťastnou ruku.Podle traileru jsem film hodně očekával a těšil jsem se na něj vlastně i víc než na Kletbu z Temnot, jenže debutující režisér Lincoln absolutně nechápe pojem vyprávění příběhu a tak nechá bez smyslu plného a vykradačského scénáře dělat bububu na partu nesympatický americký post puberťáků.Pravdou je, že film se rozjede rychle a strašení začíná hned po pár minutkách, jenže to je taková žánrová rutina, že i druhý díl Paranormal Activity je proti tomu démonicky krutopřísný zabiják.Místy to má sice hutnou atmosféru, jenže tyhle momentky spočítáte na prstech jedné ruky, Tomandandyho hudba je sice opět výborná, jenže do hororu se vůbec nehodí, herci jsou nesympatičtí a vévodí tomu hlavně ten vykuk Draco Malfoy.Vše jede v Pg-13, tudíž nečekejte ani nějaká prohnutá a rozlámaná těla v démonickém objetí na dobrou noc.V každym záběru jsem viděl Paranormal Activity a jasný důkaz toho, že režisér Lincoln už si zrežíruje leda svůj systém pravidelnosti sraní, jelikož se na nás, hororové nadšence prostě pořádně vysral a konec ala Zrcadla jen podtrhuje zbytečnost tohodle snímku. 35%. ()

Arsenal83

Začiatok celkom sľubný, ale človek rýchlo zistí, že nakoniec to je len priemerná ducharina, v ktorej úplne chýba pocit strachu. A zápletku dostanete jedine vtedy, že by ste si počas čakania na prvý úľak začali pliesť vrkoč. ()

rollman1

Máme tady dalšího pucha, který dělá neplechu hodným a krásným lidem a živí se jejích pachem. Napětí skoro žádné a pokud tu už je, tak nepatrně. herečka krásná, to se popřít nedá, ale její protějšek Pošťák Pet mi tam prostě nesedl. Lekačky tady nehledejte, protože je tu více sekaček v garáži, než lekacích scén. Ikdyž je tady náznak nějaké lekací scény, bohužél to není dokončené a tak jsme svědky spadlé krabice od vína a nevypraných ponožek. Takže pro mě průměr, protože díky jedné ze dvou vynikajících scén jsem se dozvěděl, že bruslení na židlích není nemožné :))) ()

Pítrs85

Po nadějně vypadajícím prologu z toho posléze začalo smrdět Paranormal Activity a přestože se ani The Apparition nevyhnul prvoplánovým efektům (židle zaseknutá ve schodišti, elcédéčko ve sloupu, pochodující kamera apod.), naštěstí dokázalo i párkrát pocuchat nervovou soustavu a to díky naopak pár povedeným nápadům, které už sice nejspíš nedokáží vyděsit tak jako dřív, přesto na mě, jakožto na velkého fanouška všemožných duchařin, pořád docela fungují. Plusové body pak film sklízí i za to, že nám konečně ukázal "ono zlo". A jelikož má film zhruba 72 minut čistýho času, nedokáže ani moc nudit. 2,5* ()

ARI50

Ashley dodala filmu všechno co mohla a povedlo se, příběh dokáže navnadit atmosféru a být hodně zajímavý, přítel není špatný a celkově to uspělo dost dobře takže jsem spokojený. ()

JASON_X

Hloupý a zbytečný pokus o duchařský film s mimořádně nesympatickými dvěma hlavními herci a "strašidelný" asi jako Paranormal Activity - skvrny na dřezu, popraskané linoleum a zauzlované košile, hmmm... Postupně pak sice přibývá akce, ale paradoxně přibývá i nudy, těch osmdesát minut se mi zdálo nekonečných. Jediné, čím mě tahle sterilní a vyumělkovaná (asi jako hlavní "herečka") blbost upoutala, byly exteriéry z kalifornského satelitního městečka na okraji pouště mezi křižovatkami dálnic a elektrického vedení - vskutku působivě depresivní životní prostředí. ()

Morholt

Banda studentíků si jen tak pro srandu králíkům vyvolá ducha a pak se strašně diví, když jim dotyčný strašidlo začne dávat čočku. Bouchá, rachtá, dělá neplechu v šatně, cintá po podlaze a vůbec je noční můrou všech spořádanejch hospodyněk a tak je logický, že na scénu musí přijít pan expert, kterej bubáka za pomoci techniky vyžene. No tak co to mělo - jednu scénu alá japonská bledule a Ashley Green, který je docela kus. A teď co to nemělo - všechno ostatní, co by měl duchařskej horor mít. 15% ()

Terva

Dodnes je tento pokus znám jako "Charlesův experiment". Film má dva sekvenční začátky a teprve poté se začne rozvíjet základná příběh. CITÁT - Asi ti budu muset koupit kaktus....... A o co, že to tu jde? Dva mladí lidé se nastěhují do jednoho domu, kde se začnou dít podivné věci. Otevírají se sami dveře, pohybuje se nábytek, praská lino a jednoho dne do domu vejde pes a umře. Dvojice bydlících začne pátrat po příčinách podivných úkazů. CITÁT - Bacha na pavouky........ Film má celkem povedenou kameru, dobrou hudbu a hlavně je napínavý. CITÁT - Neměli jsme to dělat......... ()

kepiash

Zjevení je tak moc přeplněné těmi nejohranějšími klišé, že pokud by se do něj mělo nacpat byť jen jediné další, tak už by celý film snad prasknul. Předvídatelnost by sama o sobě až tak moc nevadila, horší je, že se Lincolnovi absolutně nedaří budovat napínavou atmosféru a to už je u horroru přeci jen problém zásadní. Konec sice překvapí, ale to je bohužel málo. ()

Hoyt

Úplně zbytečný horor s příliš rychlým začátkem a odfláklým dějem. Zrovna tady je to škoda, protože to atmosféru místami mělo slušnou a herci byli sympatičtí. Na začátku poslední scény jsem byl neuvěřitelně zvědav co se bude dít dál a doufal jsem, že uvidím něco originálního ale ono nic. ()

corpsy

Celé to pôsobí ako blbý vtip. Ako výsmech divákovmu IQ, pričom si zrejme tvorcovia mysleli, že nám zábery na šťavnatý zadok tvajlajťáckej slečny Green zatemnia myseľ a úsudok. CHYBA! Už neraz som kritizoval horory za to, že proste horormi niesu a že sa sústreďujú na niečo, čo diváka nudí a odrádza jeho sústredenie. Rozpočet to malo bohatý na to, že by nám všetci zúčastnení umelci predviedli viac, OVEĽA VIAC! ()

Marsik

A já ty čtyři hvězdičky dám. Zcela nenápadný horor, který velmi mile překvapil. Zejména svou atmosférou a zajímavými hororovými prvky, kterým dopomohla moderní počítačová technologie (viz. vychytávka s dveřmi - zatloukání hřebíků). Ashley Greene jsem viděl poprvé a musím uznat, že je to vskutku velmi pěkná baba. Horor se obešel bez větších nelogičností, což velmi oceňuji, a tak nemám problém dát 70%. ()

Astaroth12

To bola zas ENTITA.Tvorcovia stavili na osvedčenú klasiku.Pri vyvolávaní sa niečo posralo a tí účastnici začali zomierať,a jasné že to nerobili len tak ale vrámci nejakého experimentu.V tejto dobe natočiť duchársky film,aby bol iný ako tie ostatne je pomaly nemožné.A tento nie je výnimkou.Má známky kopírovania iných filmov.A koniec bol ako som tušil predvídatelní.Ale herecké obsadenie bolo veľmi príjemné na čele so skvelou A.Green ako upírka v Twilling ságe bola dobrá ale tu jej to pristalo viac.A spoznal som aj Malfoya,aj keď si tam dlho nezahral.Tento film ma nevydesil,ani nemal moc čím ale dal sa pozerať. ()

Kryton

Jedna jediná hvězda je za Ashley Greene, na kterou se pěkně kouká v prádle. Nečekal jsem, že horor může mít minimum hororových či strašecích scén. Neuvěřitelně nudný a špatný horor, kde se budete jen bát, když si během filmu usnete a nestihnete vyndat DVD z přehrávače. ()

maddy

Najzbytočnejší horor a pre mňa súčasne aj najväčšie hororové sklamanie r. 2012. Priznám sa, že trailer ma neskutočne navnadil, po maximálne negatívnych zahraničných recenziách som spozornel, ale je len veľmi málo hororov, ktoré zoberú recenzenti na milosť, takže som to viac menej ignoroval. Moja chyba. O to viac som ostal prekvapený aký naozaj zlý je konečný výsledok. Nečakal som päť hviezdičkový horor, ktorý by prepisoval filmové dejiny, ale minimálne „zábavné béčko“. Bohužiaľ, toto je ten najzbytočnejší, najhlúpejší, najneoriginálnejší, najnudnejší hororový prírastok za veľmi dlhú dobu (a to si naozaj nemyslím, že mám toho v tomto žárni napozerané málo). Príbeh doslovne absentuje a napodiv aj v ňom sa dokázal režisér absolútne stratiť, scenár by sa vošiel do jednej smsky, herci sú „až“ traja a z toho ani jeden evidentne neprešiel ani len základou hereckou školou (navyše nesympatickosť bola jednoznačne základným kritériom na konkurze), lokácie sa obmedzili na jeden asi dvojizbový dom. Vrchol ...ehm... „strašenia“ v prvej hodine predstavuje mŕtvy pes a samootvorenie garážových dverí (a to nežartujem, ani nepreháňam!). Doslovne všetky zaujímavé scény zobrazil už trailer, nastupujú až po uplynutí 3/4 filmu a v skromnej 80 minútovej stopáži zaberú ledva 5 minút. Navyše aj tie sa tiahnu ako večnosť a sú evidentne naťahované (záverečný pochod k stanu trvá snáď 7 minút len preto, aby sa film natiahol aspoň na celovečernú dĺžku, o trápnosti tejto scény ani nehovoriac). Tentokrát ma iritovala aj hudba, moje inak celkom obľúbené duo tomandandy servíruje nezáživnú elektronickú hudbu, ktorá sa navyše snaží aj zo scény ako je „písanie/čítanie e-mailu na počítači“ vytvoriť takmer až akciou nabitú scénu :) Pri tomto filme som rozmýšľal len nad 2 vecami: 1/ ako mohlo mať toto rozpočet 17 miliónov? Keď taký nedávno videný Sinister dokázali natočiť za 3 mil. a verte mi v Apparition nie je nič, čo by stálo ani len za jeden milión 2/ kto toto dokázal pustiť v dnešnej dobe do kín, keď film by sa stratil aj ako obyčajné C-éčko na DVD. Takto neškodný hororík som už dlho nevidel, aj ten rating PG-13 je priveľmi prísny. Tentokrát nebudem zhovievavý – pár bezvýznamných bodov za 3 krátke scény: dusenie plachtou v posteli, pribíjanie klincov do dverí a záverečná z traileru známa scéna s rukami. CELKOVO: 1* ZBYTOČNOSŤ ROKA ()

katasta

Film, který postrádá naprosto všechno, co by v něm, dle žánru do kterého se rádoby řadí, mělo být. Dlouho jsem neviděla horor/thriller, při kterém by chybělo sebemenší napětí, při kterém jsem se ani jednou nelekla, ani jednou nebála a po kterém se mi spalo úplně stejně dobře jako po pohádce na dobrou noc. Je to velká škoda, jelikož nápad, který tam v pozadí je, se mi líbí... bohužel tvůrci na něj nejspíš přišli jen tak náhodou a ani si neuvědomili, že vlastně něco vymysleli...tak nám podali tuhle...věc. ()

Charlieho andílci ve stylu Bonda a Indyho?

Charlieho andílci ve stylu Bonda a Indyho?

24.08.2011

Tak můžeme zjednodušeně definovat komiksovou sérii J. Scotta Campbella Danger Girl, která se chystá na filmová plátna. První nástřel obsazení? Milla Jovovich, Kate Beckinsale a Sofia Vergara. Pořád… (více)