Jedné páteční noci v dubnu 2003 se 26-letý Aron Ralston vydal do Utahu, aby zde strávil víkend lezením po odlehlých skalách národního parku Canyonlands. O šest dnů později se znenadání zjevil v civilizaci, bohatší o neuvěřitelný příběh a chudší o pravou ruku. Ralston (James Franco) přežil 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody. Bojoval s přírodou i vlastními démony a vyhrál. Dokázal, že má potřebnou sílu na to, aby se vyprostil z 20 metrů hluboké propasti a zraněný ušel více než 10 kilometrů než konečně najde záchranu. Jen díky neuvěřitelné statečnosti unikl jisté smrti. (oficiální text distributora)

Vica

No, chalan si zasekne ruku medzi skalu a stenu, takýchto príbehov tu už bola tona, ale tie nerežíroval Boyle, nehral James, nezvučil Rahman. Tu sa prejavuje skutočné umenie, pretože z príbehu vyždímali čo sa dalo, rozobrali ho do piky po všetkých častiach a dali tomu hĺbku, akciu, napatie. A tiež musím podotnúť, že film je aj po vizuálnej stránke krásne spracovaný, krásne scenérie, kompozícia, farebnosť. ()

FREEWHEELER

-„Hey, Mom. I'm really sorry I didn't answer the phone the other night. If I had, I would have told you where I was going, and then... Well, I probably wouldn't be here right now.“ Dokonalý príklad, ako má vyzerať film na 2 metroch kubických, alebo boj o prežitie pri zjavne bezvýchodiskovej situácií. Franco bol dokonalý, atmosféra účinná a pocit z filmu správne nepríjemný. Režijne veľmi originálny film s gradujúcou pointou. Ak sa po projekcií zapáči, vrhnite sa bezprostredne na taktiež ohromný Enterrado (2010). ()

Mrs.SMEGhead

Danny Boyle nezklamal. Paradní snímek rozebírající psychiku človeka, který se smířuje s vlastní smrtí. 5* za kameru, úžasnou hudbu, zparcování (důraz na detail), v neposlední řadě úžasný herecký výkon Jamese Franca, celý film je vlastně skoro jen jeho herecký kousek. Dojem z filmu, prostě úžasný. ()

principessa

Nevím, jestli se dá úplně říct, že jsem ten film "viděla" vzhledem k tomu, že jsem skoro polovinu času strávila s obličejem v dlaních a dívala se skrz prsty... Ale je to každopádně originální film, s podobný jsem se nikdy nesetkala a zůstane mi vrytý do paměti, tudíž 4 hvězdy... A na rozdíl od Hačika, u kterého jsem stejně jako u 127 hodin celý film opravdu trpěla, ale spíš psychicky než fyzicky, si klidně dokážu představit, že bych si tohle pustila znova a možná bych i zkusila být statečná holka a mít po celou dobu oči otevřené.. ale sama tomu moc nevěřím, protože po posledním zhlédnutí mě z toho ještě 2 dny bolela ruka....uff... ()

gemkio_cz

Neskutečně autentický snímek, který mě od prvních minut dokonale pohltil. Navíc scéna SPOILER jak si Aron uřízne ruku švýcarským nožíkem (nebo něčím podobným) je tak fantasticky natočená, že mi celou dobu běhal mráz po zádech a připadal jsem si jako v zubařském křesle. Jasných 5*. ()

maniacxl

Výborně natočené drama podle skutečnosti.Před začátkem filmu jsem přemýšlel,čím scénář ještě doplní,protože mi bylo jasné,že si nebude 90 minut(127 hodin)řezat ruku.Halucinace a flasbacky byli dobře nastříhané,ale hlavně dávaly smysl. James Franco zahrál na jedničku.75%. ()

Sticks

Film pôsobí ako inštruktážne video pre mládež: vždy si zober parťáka do hôr a zanechaj správu kam ideš. 127 hodín je malý film a preto sa nemôže vytýčiť nad ostatnými. Pokus o dramatické emócie prostredníctvom vyhrotenia situácie nie je dostačujúci a len márne hľadá cestu k hlbšiemu precíteniu. Ruku na srdce; po toľkých emočne ždímajúcich filmoch, čo má nejeden filmový fajnšmeker za sebou, mu tento nevyvolá ani brnenie na prste. Všetko zakopáva hrozný soundtrack. 5,7/10 ()

BenchPress

Boylovo dobrodružné drama bylo s pro mě do teď nepříliš oblíbeným Jamesem Francem v hlavní roli obrovským překvapením. Boyle se s tím už od úvodních pasáží moc nes*re a spolu s hudbou jakoby diváka chtěl dostat do pohody před událostmi, které se blíží. Hodně drsný a na konci trochu dojemný příběh, ve kterém ukazuje Franco, že je to pan herec. Příběh ani chvíli nenudí, ani vám nedá příležitost se nudit, protože Boyle ihned do příběhu začlení i v dramatických momentech téměř všudypřítomnou hudbu. Poté diváka mate různými halucinacemi, flashbacky nebo vzpomínkami hlavního hrdiny a určitě plus bylo i natáčení do kamery. Scéna dobré ráno mě opravdu rozesmála. Dojemný příběh. 5/5. ()

HellFireFery

Na tento film jsem byl velmi zvědavý, ale po prvních 20 minutách mi došlo, že to bude one-man show a ještě k tomu bez jakéhokoli pohybu. Vsuvky ze života sice obohatily děj, ale chvílemi jsem si poměrně nudil a navíc tomu chyběla nějaká grácie, která by ten film nadzvedla a více zaujala diváka. Ocenit však musím práci kamery, která je velmi neobvyklá, akční a zajímavá. Jinak ale film není nijak zvlášť zajímavý a rozhodně se k němu nebudu vracet. ()

darebacek

Po shlédnutí Pohřben za živa mi bylo doporučeno 127 hodin, ovšem oproti prvnímu snímku byl tento dost slabý, podobný děj, ovšem nebyl tak vypjatý a napínavý. 70 % ()

davistercz

Zatím opravdu nejlepší herecký výkon, který jsem kdy u Jamese viděl. Málem jsem bulel jak malej, což dokazuje jen to, že film je opravdu perfektní a ještě s Jamesem? Why not. ()

Aeres

Způsob, jak zaměstnat dobře placeného herce v one man show podle skutečné události, kde 90 minut čekáte na to, až si konečně tupým švýcarákem upižlá ruku a poběží titulky. Přes veškeré emoční výlevy u mě tento recept až žalostným způsobem vůbec nefungoval. ()

Anetkajez

Děj vás vtáhne do filmu a úplně zapomenete, že je poněkud dlouhý. Vcítíte se do hrdiny a obdivujete ho. Na konci si říkáte, jak se k tomu všemu mohl ještě vrátit a dělat to znovu po tom všem, ale na druhou stranu ho chápete ()

14krejca14

Nesmírně těžký materiál, se kterým si musel Boyle poradit, a věřím, že z něj dostal snad vše, co šlo. Přesto snímek nedokázal udržet mou pozornost, čehož jsem se bál. Franko a kamera vynikající, posledních 15 minut jsem ani nedýchal a všechny béčkový krváky a nechutnosti se po tomto můžou jít zahrabat. Za mě lepší průměr, který se lépe asi natočit nedal. ()

dzules

už jsme si opravdu, ale opravdu myslela, že Franco neumí hrát..ve všem, kde jsem ho viděla předváděl dokola asi tak 3 výrazy..až tady konečně projevil více emocí. Film pěkně utíkal, byl napínavý..krásné scenérie ()

Kub_ees

Natočené s takou precíznosťou, že som sa len divil. Experimenty s kamerou sa sem presne hodia. Pekne do dotvára film, oživuje jeho námet, aby sa to celé neodohrávalo len v jednej priepasti. Celkovo je príbeh veľmi silný, pútavý a ani trochu nenudí. Naopak už od začiatku vťahuje, naberá na obrátkach a až do konca pokiaľ sa to celé nevyrieši výborne šliape. Pozorujeme Aronov neľahký osud, je zakliesnený, zostáva mu minimum vody, priestoru a svetla a je pred ním 127 nekonečných hodín. Príbeh so sebou nesie posolstvo o tom, že to nikdy netreba vzdávať. Je neuveriteľne ako odvážne a vynaliezavo si Aron v podaní Jamesa Franca počína. Naozaj úctihodný výkon. Je viacero zaujímavých scén v tomto filme, mne sa napr. páčila tá z dažďom a zaplavujúcou vodou. Do toho film dobre dotvárajú flashbacky. Jedna scéna kde je zobrazené fakt všetko je neskutočne drsná (rezanie ruky). A záver filmu dojemný. Perfektne natočený film. ()

Mograine

Poslední dobou mě dost lákají tyhle životopisy a mohu, s rukou na srdci a s druhou na bibli, říci, že tenhle NEMĚL chybu. Posledně si mě Boyle moc nezískal s tím ubohým 28 dní poté, ale stejně jsem mu chtěl dát ještě šanci a tak jsem se podíval na pana Franca jak skáče ze skály na skálu jak nějaký parkurista a nakonec skončí s rukou pod šutrákem. Vzhledem k tomu, že se jedná o pravdivý příběh jsem tu báječnou story hltal jak nenažraný.James mi opět přirostl k srdci a nebýt té držky Kate Mary, tak bych si to opravdu užil na 100%. Proto jen 97%. Ten týpek co si musel uřezat vlastní ruku mne opravdu oslnil. Takovou odvahu bych chtěl taky. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (více)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání