Jedné páteční noci v dubnu 2003 se 26-letý Aron Ralston vydal do Utahu, aby zde strávil víkend lezením po odlehlých skalách národního parku Canyonlands. O šest dnů později se znenadání zjevil v civilizaci, bohatší o neuvěřitelný příběh a chudší o pravou ruku. Ralston (James Franco) přežil 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody. Bojoval s přírodou i vlastními démony a vyhrál. Dokázal, že má potřebnou sílu na to, aby se vyprostil z 20 metrů hluboké propasti a zraněný ušel více než 10 kilometrů než konečně najde záchranu. Jen díky neuvěřitelné statečnosti unikl jisté smrti. (oficiální text distributora)

(=LIFTY=)

Z mojí přítelkyně film vyždímal snad všechny slzy a já jsem měl chuť být podobným dobrodruhem, jakým byl Francův skvěle zahraný Aron Ralston. Musím si tento audiovizální zážitek užít v kině a pozorovat, jak se někteří diváci při onom vyvrcholení situace zakusují do sedaček a otáčí hlavy směrem od plátna. Oprávněně, protože to vůbec nebyl příjemný pohled. Pro mě nejlepší Boyle. ()

JohnTheOne

Pro mě trochu zklamání, slabší 4 hvězdy. Rozjezd je skvělý, bez okolků rovnou na věc, krásné záběry, a jak je již u Boyla zvykem, super soundtrack. Zamrzí ale, že po velmi svižném začátku se najednou neděje vůbec nic. Film tady tak trochu trpí stejným problémem, jako třeba "Sound of Insects" z KVIFF 2009, kdy postupně čekáte, až konečně dotyčný umře, respektive zde, až si uřízne ruku. Film tedy ve střední pasáži docela nudí. Naštěstí finále je opět celkem dobře vygradované a tak si Boyle trochu opravuje reputaci. Zajímavé, ale rozhodně nedosahuje kvalit jeho předchozích snímků. ()

cubiczech

Když v podstatě znáte konec, tak to tak napínavé být němůže. Důležité je provedení a to se povedlo, myslí, že se mohli jít ještě trošku do hloubky, ale to vem čert, na Oskara to nebude, ale je to dostatečně sympatické a nenudí. ()

TheLegendLH

Aron Ralston nám všem ukázal, že známá věta "Nikdy to nevzdávej" pro něj neni pouze obyčejná fráze, ale smysl jeho života. Dokázal neuvěřitelné a sám přiznal, že při sledování tohoto filmu brečel, jak to Danny Boyle dokázal realisticky podat. Film mě naprosto uchvátil. Spousta záběrů ruční kamerou v terénu mě velice potěšila a popravdě si myslím, že James Franco byl úžasný!.. Konec jsem jen sledoval s vnitřní radostí a slzami na krajíčku a užíval si zbytek výborného filmu! Děkuji pane Boyle a Jamesi Franco za úžasný zážitek. ()

Tredi

wow...celý film jsem prožívala o to víc, když jsem věděla že se to skutečně stalo.. je neuvěřitelný jak silný je pud sebezáchovy a kam až je člověk schopen zajít, když dojde na pokraj všech sil..rozhodně klobouk dolů i před hereckým výkonem Jamese Franca.. ()

Grim

...najskôr som čakal na to, kedy uviazne...a keď sa to konečne stalo, tak som chcel, aby sa z toho dostal...myslím, že celkom dobre spracované... ()

Naiki

Boyle je jasnej, tah na jistotku mu (podle jasotu ze vsech stran) asi zase vysel ... i kdyz je to plne vsech "modernich" klise od free stylu po skvlikaci akci v aute s kocickama (a tlusty decka s popcornem v ruce v kinech se mohou zasnit o svem idealnim svete ... nebo jit zajist zklamani ze svyho zivota do nejblizsiho Meca). Je to ale hlavne priserna a nekompaktni nuda, smesna kravina namisto poradneho survivalu. 6 nominaci jen potvrzuje totalni degeneraci "Akademie" ... ()

Akyno

Naozaj nechapem ten povyk okolo tohto filmu - je to obdivuhodne ze si to ten chlap prezil na vlastnej kozi (priznajme si ale ze to bol namysleny frajer a zasluzil si to), ale ako namet na film to nestoji za vela...kinosala bola mrtva a po 30 minutach ma to uz nudilo tak, ze ak by som mal v kinosale tupy nozik, tiez si asi odrezem ruku :). ()

Dream Dealer odpad!

Vzhledem k tomu že sem dopředu věděl že si uřízne ruku celý film sem čekal až to udělá ... no a pak už byl konec... jeho deník by vypadal asi takhle: 1. den padl mi na hlavu šutr 2. den se nic zvláštního nestalo 3. den se nic zvláštního nestalo 4. den se nic zvláštního nestalo 5. den jsem si uříz ruku a šel domů Poselství filmu je jasné - nikdy nezapomeňte doma švícarský nůž kdybyste si náhodou potřebovali uříznout ruku ()

necrosrandist

Ano... "ta" scéna může být pro mnohé snad až nekoukatelná, nicméně její podání včetně neskutečně drásavého audio doprovodu se vám skutečně vryje do paměti. ()

vancho

Film o tom, že v existencionálnej situácii, človek prehodnocuje svoje životné priority, ale takých už bolo viac. Páčila sa mi kamera, nádherné zábery prírody a vhodný výber hudby. Pekné emocionálne momenty, keď spomína na rodičov a bývalú priateľku. Vcelku ale mám dojem, že tento film je nadhodnocovaný. U mňa 3,5*. ()

Davemix

Tak tento týden jsem měl fakt štěstí na spousty velmi dobrejch filmů. Conviction, Flipped, Heartless, Black Swan, Enter The Void a teď ještě navíc tenhle masakr... Fakt velmi hustá jízda. Hlavně nekupujte levný čínský nože v akci s baterkou v OBI :-) - 90% ()

mi_wall

Na tom, že je film natočen dobře se tady shodnem se spoustou dalších a i herec v HR předvedl své nejlepší. Přesto to na pět hvězd není. V porovnání třeba s filmem Into the Wild, který popisoval celou jednu etapu života mladého člověka mi zápletka tohoto filmu připadne chudá. ()

jannam

S akou dynamikou ubehli prvé minúty filmu, takou nudou sa dá charakterizovať ten zvyšok. Neviem dokonca posúdiť ani samotnú atmosféru filmu, ktorú z môjho pohľadu zatienila všadeprítomná nuda. Od scény ako Aron uviazol v kaňone som si neželala nič iné, než len nech už konečne spaví niečo s tou rukou, aby bol koniec filmu. ()

david666

No teda podle recenzí jsem čekal lepší film. Chápu, že s jedním hercem na jednom místě se toho nedá zas tak moc vyrobit a v tomto kontextu je film lehce nadprůměrný. Jinak se ale jedná o standard. Možná díky tomu, že se jedná o realitu - takže nic moc nečekaného zde není - asi podobně by se zachovala většina lidí. Konec je však pro silné žaludky. Některé horory se mohou zahrabat. ()

Katy19

Chudák, ale mohl si za to v podstatě sám, nikomu nic neřekl a neměl šanci na vysvobození. James byl ve filmu velmi dobrý. Moc se mi líbila barevně prosvětlená krajina. Na Oscara to podle mě ale není. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (více)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání