Jedné páteční noci v dubnu 2003 se 26-letý Aron Ralston vydal do Utahu, aby zde strávil víkend lezením po odlehlých skalách národního parku Canyonlands. O šest dnů později se znenadání zjevil v civilizaci, bohatší o neuvěřitelný příběh a chudší o pravou ruku. Ralston (James Franco) přežil 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody. Bojoval s přírodou i vlastními démony a vyhrál. Dokázal, že má potřebnou sílu na to, aby se vyprostil z 20 metrů hluboké propasti a zraněný ušel více než 10 kilometrů než konečně najde záchranu. Jen díky neuvěřitelné statečnosti unikl jisté smrti. (oficiální text distributora)

Pimpy

Polovina filmu mi připada spíš jak komedie prokládaná reklamama na nealko. V jistém okamžiku sem opravdu chtěl vstát z postele a dojít si na záchod, s tím že to je reklama. Celý to bylo takový bez štávy, ale koukat se na to dalo. Čekal sem film plný beznaděje, strachu, totálního psychyckýho dna hlavního hrdiny. Surovější pojetí filmu by pomohlo, bez zbytečnýho vyšperkování každého záběru kamery. Vlastně jsem celý film čekal na onen konec. A krajina v Canyonlands fakt nádherná, jinak by to bylo o hvězdu níž. ()

VildaCh

Pátou hvězdu za hudbu, protože je prostě skvělá...hlavně pak píseň Festival. Pořád mám v hlavě obrazy z filmu a společně se soundtrackem to krásně ladí. ()

jakoby

V lete 2005 jsem na motorce projela Utah. Skaly jsou stejne krasne jako v tomto filmu ale taky zradne. Po dlouhe dobe americky film ktery me chytil od zacatku do konce. Zabery na bourku jsou dechberouci . Amputaci jsem zvladla jen se zavrenyma ocima. Mozna by nebylo na skodu zavest kategorii oblibeny kameraman.! ()

rogger

100%ná spokojnosť so všetkým. Konečne som si nejako výraznejšie všimol mladého Franca-bol skvelý-mám názor, že keď je na plátne 90% času len jeden face, no aj tak je mi pri záverečných titulkoch za ním smutno, tak musí mať sakra dobrú charizmu chlapčisko! Režisér Danny Boyle už ma raz okúzlil Milionárom z chatrče. A teraz? Teraz sme dokonca všetci vedeli ako film dopadne, akú bude mať zápletku no aj napriek tomu sme s radosťou vyhodili 6€ za lístok do kin, a stálo to zato,dal by som si asi aj duplu. Filmový zážitok na dlhú dobu. ()

sidda

Tak nevím, ale asi jsem od Dannyho Boyla čekala něco víc. Půlka filmu byla jen velká nuda a nezachránil to ani James Franco. ()

samuelsson

Prestal som rozumieť nomináciám na Oscara. Čím je tento film výnimočný naozaj neviem povedať, podľa mňa to je totiž obyčajný priemer. ()

swinevenca

Dlouho jsem se tak neotáčel od filmu jako když se tady dostával z toho svýho vězení. Bylo to strašný a nechutný, ale když už to bylo napsaný životem, tak to tam být musí. To byla ale jediná chvíle, kdy jsem se na chvíli snažil film vypouštět, protože jinak to je hodně povedený. Prvotní "akční" pasáž byla pěkná na dívání, sledovat takovýhle potloukání skalními městy, to člověk i závidí. A to jezírko,jaj! A pak jsem byl v napětí, jak se z toho ten chudák dostane, nejdřív jsem si fakt myslel že stokrát nic umoří osla a on tim pitomym nožíkem odškrábne tolik pískovce, kolik bude potřeba. Když jsem byl s nápady v koncích přišla voda...a pak probuzení. Scéna kdy už mu začíná kapat na maják a natáčí sám se sebou interview, to byl černý humor podle mého gusta. A závěrečnej song je neskutečně vítěznej. Smekám před výkonem Franca i před skutečným Aronem Ralstonem, já bych v sobě takovou vůli asi nenašel. ()

PartyzanFilm

3 hvezdy za reziserovu odvahu a za to jak je film zajimavy dokud hlavni hrdina nezustane vklinen mezi skalami. Ale tentokrat si i Danny ukousl prilis velke sousto a neprilis dobre si s nim poradil. Budiz mu utechou, ze natocit kvalitni nebo alespon zajimavy celovecerni film s jednim hercem je vec skoro nemozna. Moment, neni... Buried. ()

Jaffaro

Po dlhej dobe film, po zhliadnutí ktorého sa človek zamyslí. V niekoľkých scénach je veľmi pekne ukázané ako si človek neuvedomuje ako je na tom dobre. Fakt žasnem nad tým čo dokázal ten chlap keď v ňom prevládol pud sebazáchovy. Dej je na jednotku a na to, že sa väčšia časť filmu odohrala na jednom jedinom mieste, je to fakt výborne spracovaný snímok a ani trochu nie je nudný. Danny Boyle sa tentoraz fakt ukázal (aspoň z môjho hľadiska). Taktiež James Franco, ten bol vynikajúci, klobúk dolu. ()

cromagnon

Nejvíc mě asi bavilo, jak si Aron zmapoval jednotlivé úseky dne a dokázal si je naplno vychutnat a využít (pravidelný přelet krkavce, 15 minut slunečního světla apod.). Myslím, že emoce byly servírovány tak akorát, žádný slzopud, ale přesto to se mnou mávalo (scény, ve kterých si uvědomuje, co komu nestihl říct a že už je na to asi pozdě). Neřekl bych, že je Aron vychvalován jako hrdina, je celkem zřetelně řečeno, že si to celý posral jedině on sám a nikdo jinej. Halucinování o chlazených nápojích (při těch se mi Franco líbil nejvíc) mi zase připomnělo moje kruté sny o láhvích sody (ty ale byly zaviněný úplně jiným balvanem). No, rozhodně to stojí za kouknutí, z tématu bylo vytěženo maximum a ještě něco navíc (super kamera a střih). Ale pořád je to vlastně polodokument. I když zatraceně uměleckej. 3 a půl kamínku. ()

elanista1

127 hodin nas prinuti zamysliet sa nad zmyslom zivota, a nad tym ze zivot si treba vazit. Takyto smadny a unaveny len z pozerania obycajneho filmu som este nebol. Film je miestami nechutny, miestami dojimavy, miestami zbytocny, ale stale originalny. ()

Tinaa

127 hodin zavání originálem a i možná z větší části je, nicméně nemám potřebu si ho pustit podruhé. ()

lobo87

Život dokáže napísať úžasné príbehy. Jeden z nich si vybral majster svojho remesela Danny Boyle a sfilmoval ho do takmer dokonalej podoby. Príbeh Aarona Ralstona je sám osebe veľmi emotívny a James Franco ho vo svojej one man show stvárnil fantasticky. Toto by mali vidieť všetci tí, ktorí premýšľajú o dobrovoľnom skoncovaní so životom. Boyle v tomto skutočnom príbehu totiž ukazuje, čo dokáže človek poháňaný túžbou po živote. Na jednej strane úchvatný príbeh ľudskej sily a nepoddajnosti, na druhej ukážka nadutosti a hlúposti hlavného hrdinu, ktorý sa odtŕha od všetkých blízkych a podniká nebezpečné výlety bez toho, aby niekto čo i len tušil, kde sa nachádza. Mrazivé, napínavé a na záver silno dojímavé... Jedna * dolu za to, že som sa chvíľami trošku nudil. Inak nie je čo vytknúť... 80% ()

brtko

Ďalší skvelý film od Dannyho Boyla. Som nadmieru spokojný. Hoci by sa mohol zdať niekomu príbeh nudný mne sa veľmi páčil. Najviac musím vyzdvihnúť popis bolesti pri rezaní ruky, ten zvuk bol naozaj veľavravný. ()

dearie

Do kina jsem přicházela mírně rozpačitá, bez očekávání, vlastně v podstatě znuděná tím, na co mě to zase vytáhli. Po 90 minutách jsem odcházela naprosto uchvácená, beze slov (a přesto ve mně všechno křičelo), utírajíc si slzy a konstatujíc, že tenhle film opravdu stál za to ! Že se jednalo o příběh podle skutečné události jsem zjistila až poté, a o to víc ho obdivuji. 127 hodin je výjimečné dílo, James Franco předvedl skvělý výkon a já před tvůrci smekám klobouk. Pořád nedokážu pochopit, jak je možné, že jsem se ani minutu nenudila, když se film téměř celou dobu odehrává na jediném místě s jediným hercem. Ten dechberoucí závěr byl už jen třešničkou (za to ale pořádně sladkou) na dortu, který si dám ještě mockrát a ráda ! Na těchto 90 minut nikdy nezapomenu, stejně jako Aron Ralston na těch svých 127 hodin. ()

Luckyboy

Vyplněná noční můra každého, kdo rád vypadne mimo civilizaci. Na horách, na poušti v rozlehlých opuštěných oblastech se i drobnost může stát osudná. Jedno nepodstatné přehlédnutí, jedna drobná chybka, jeden nepromyšlený krok... v 9.999 případů z 10.000 se nic nestane. Ale občas přijde ten JEDEN (já ho naštěstí ještě nepotkal a doufám že nepotkám) a člověk lítá v průseru raz dva. A je jedno, že tu cestu šel/lezl/jel po sté nebo po prvé. Smůla je prostě smůla. Vymknutý kotník ve městě je nepříjemnost, v horách může jít o konečnou. Autorům a hlavnímu herci děkuji za skvělou práci. Ani jsem nedutal, a spousta věcí mi toho dost připomněla. Ve spěchu při balení se prostě tu a tam (nejen) švýcarský nůž zapomene nebo nenajde. Já jsem naštěstí nikdy zapomenuté věci životně nepotřeboval. Pokud někomu vadí naturalistické ztvárnění, ať se prosím dívá na pohádky nebo animáky. Film je vynikající právě v tom, že se snaží být naturalistický. Bez toho by z něj nebyl prožitek úplný. Minimálně já už si švýcarák nikdy nezapomenu. A nejen za to dávám plný počet. P.S. Kdo neviděl Touching the Void, ať se podívá. Velmi podobný námět. ()

Dextwer

Na tento film jsem se těšil od prvních ukázek v kině, co jsem viděl, ale nějak jsem to pořád odkládal, až doteď, těsně před mým odjezdem na poznávací trip. Byla to shoda okolností, že jsem si to vybral, ale nakonec to byla správná volba, jelikož dobrodružná tématika spojená se skutečným příběhem má u mě vždy velký úspěch. Danny Boyle se opravdu ujal této příležitosti a natočil opravdu jedinečný, spontánní příběh o klukovi, který je sobec, trošku nesympaťák i přesto mu celý film fandíte, ať to zvládne. Tenhle film nutí člověka zamyslet se, jak je život vrtký. Stačí málo a člověk se může dostat do neřešitelné situace, z této představy běží mráz po zádech. Palec nahoru. Určitě jeden z filmů, který se rád podívám ještě jednou. Plus nádherná krajina Utahu. Zajímavosti: * Scéna amputace byla provedena na jeden zátah * Aron Ralston si každý den svého uvěznění v kanonu natáčel „deníček“. Záznam viděla pouze rodina a blízcí přátelé. Před natáčením dostali svolení ke zhlédnutí i James Franco a Danny Boyle * Původní zbytek Ralstonovy ruky byl policií vyproštěn, spálen a Ralston popel rozsypal na místě nehody * Skutečný Ralston byl podroben několika operacím hned po záchraně. Propadl však depresím a chtěl dokonce spáchat sebevraždu * Scéna amputace trvá ve filmu tři minuty, ve skutečnosti to Ralstonovi trvalo víc jak hodinu * Od samotné amputace do setkání s lidmi, kteří ho zachránili, uběhlo přibližně 10 hodin * V reálném příběhu se Aron po napití z kaluže slušně řečeno vyprázdnil horem i dolem. Režisér se rozhodl tuto pikantnost divákům nedopřát * Hodnocení: 80 % ()

kekulka

Bála jsem se, že to bude adrenalinový bikerský film, ale to byl jen začátek. Skvěle vybraná hudba, herci a ostatní tento film dělá tím čím je. Přesto, že film neobsahuje mnoho herců, neobsahuje mnoho míst, kde se film odehrává a od začátku je jasné jak nedobrovolné dobrodružství dopadne, tak udrží v napětí od začátku do konce. ()

Matthew00

Hrozný film, ale hrozný v dobrom slova zmysle herecký výkon J. Franca bol skvelý režisér ako aj James ukázali svoju originalitu a schopnosť vedieť spracovať tak emotívny a tragický príbeh ktorý sa našťastie relatívne dobre skončil, som veľmi rád, že som ho videl a dal by som hocičo za originálnu nahrávku. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (více)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání