Jedné páteční noci v dubnu 2003 se 26-letý Aron Ralston vydal do Utahu, aby zde strávil víkend lezením po odlehlých skalách národního parku Canyonlands. O šest dnů později se znenadání zjevil v civilizaci, bohatší o neuvěřitelný příběh a chudší o pravou ruku. Ralston (James Franco) přežil 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody. Bojoval s přírodou i vlastními démony a vyhrál. Dokázal, že má potřebnou sílu na to, aby se vyprostil z 20 metrů hluboké propasti a zraněný ušel více než 10 kilometrů než konečně najde záchranu. Jen díky neuvěřitelné statečnosti unikl jisté smrti. (oficiální text distributora)

Destiny_M

Niektoré pasáže filmu dosť odbiehali od hlavnej dejovej línie a prišli mi len ako zabíjanie času. Čo sa dá ale ospravedlniť, pretože pozerať sa dve hodiny na jednu postavu ktorá sa skoro ani nehýbe, by mohlo unudiť k smrti. Nuda sa zo začiatku často aj dostavila. Keďže sa hneď vie, že o ruku príde, čakala som len na jeho odhodlanie. Neskôr ma to ale vtiahlo do situácie a čím vyzeral hlavný hrdina horšie, tým to bolo uveriteľnejšie..v druhej polovine filmu to začalo mať tie pravé naturalistické črty a výsledný dojem bol až prekvapivo dobrý. ()

Cimo

Po vacsinu filmu dost nudne. Ked zapadol, povedal som, ze nie je mozne, aby sa do konca vyhrabaval z pruseru. Reziser si toho zobral prilis. Pozdravujem Vosnaka. ()

rigby

Adrenalinová zkušenost! Ale přiznávám, že se mi nelíbil způsob zpracování, takový techno počítačový film, prošpikovaný spoustou reklamních záběrů a televizních šotů, zkrátka mi to moc nesedlo. Mínusem bylo také to, že jsem věděl, jak to dopadne. Ale jinak také obdivuju americkou přírodu a hrdinství :-) ()

pcarogers

Řekněme tři a půl. Mohl bych samozřejmě dát jasné čtyři za režii Boyla, který z ničeho udělal dobrej film, ale to nechám intelektuálně založeným kolegům. Mě zajímá jen jedno - jak jsem se bavil a zkrátka je to taková z nouze ctnost. Nic se tam neděje, nemá to osobnostní vývoj a tím ani pořádný příběh. Ale takové uvědomění, že uřezat si ruku je opravdu ale opravdu těžké a dobrý konec, který mi zkrátka vždy vhrkne do očí slzy, to na ty těsné čtyři dotáhly. Víc ani ň. A to jsem to ještě viděl v kině, v televizi nevím... ()

saillor

Od začátku jsem bojovala s tím, že jsem samozřejmě předem znala příběh, který se má odehrát. Takže jsem sledovala film a stále čekala "kdy už zahučí do tý průrvy" a následně "kdy udělá, co musí, aby se z ní dostal". A jako další se mi stále vracelo srovnání s tématicky podobným Útěkem do divočiny, který na mě zapůsobil o dost silněji. Ale jinak mě způsob vyprávění příběhu bavil, tři záběry vedle sebe, flashbacky, halucinace, skvělý soundtrack, atd. Boyle z daného tématu vytěžil, co se dalo...jen se mi to nezadřelo pod kůži. ()

Mira8

Film není zbytečně natahován, ihned po začátku plně vtáhne do děje. Nicméně si myslím, že by se z filmu dalo vyždímat mnohem více. Hlavní hrdina postupuje poněkud systematicky a divák má pocit jakoby to nedělal poprvé, chybí více emocí slz , beznaděje. Přesto i tak je to film na 5 hvězd. ()

bonovox

U 127 hodín dokázal Danny Boyle, že je vyzretým režisérom so schopnosťou preniesť na plátno prakticky čokoľvek. Veľmi vierohodne totiž dokázal zachytiť bezradnosť a utrpenie jedného človeka v núdzi a zároveň uveritelne ukázal nápravu hlavného hrdinu, ktorý si po tomto zážitku uvedomil hlbšie podstatu svojho života. One man show zvládol J.Franco na výbornú a prekvapivo sugestívne pôsobí aj hudobný doprovod k filmu. Suma sumárum: výborný film, ktorý vrele odporúčam. ()

Ellush

Všechny snímky, které vycházejí ze skutečných životních peripetií, bývají silné. Z tohoto filmu je ovšem příjemně cítít, že se nesnaží být prvoplánovým "dojákem" s dobrodružnou zápletkou, ale působí spíše fascinujícím a oslavným dojmem. Dá se říct, že daleko působivější by mohlo být udělat z hlavního hrdiny větší hysterku, ale proč? Třeba že jí nebyl, a třeba že takhle působí autenticky, vyrovnaně a jako člověk, který to opravdu mohl zažít. Takhle to zkrátka má vypadat. ()

Element2

Skvělé záběry, scénář, a velmi dobré obsazení a super herecký výkon Jamese Franca, mě úplně dostal. Polykal jsem každé jeho slovo a tak mě to napumpovalo emocemi, že jsem si ten film pustil dvakrát za sebou. Ovšem i část mého hodnocení zaujímá fakt, že se to doopravdy stalo, což je skoro neuvěřitelné, co všechno je člověk schopný udělat pro přežití. Palec nahoru i Aronu Ralstonovy. ()

ZAUME

Neuvěřitelně emotivní příběh podle skutečné události, s vynikajícím provedením a hlavním hercem na pravém místě. Nejsem moc fanoušek "oneplace" snímků, 127hours mě však neskutečně dostal ! ()

Callie

film jsem viděla vlastně omylem. Napřed jsem si řekla, že mě téma , kterak se mladík snaží dostat z nesnází - jako celý film nezajímá. Pak jsem si půjčila DVD od kámošky a ono to tam bylo, no co , podívám se na začátek - i když podobnost s útěkem do divočiny se přímo nabízí. Ale musím napsat, že mě film zaujal, celý jsem ho zkoukla téměř bez dechu, i když střed filmu je vlastně celý o čekání, kdy to Aaron vlastně začne řešit. Krásná kamera, hudba. Pasaž s halucinací s velkou bouřkou je naprosto dokonalá, kdy jsem úplně cítila uhasenou žízeň a čerstvou vodu a osvěžení. Na to, že jsem znala konec, velmi dobré. ()

punkyii

I přes mojí slabost k Jamesu Francovi nemůžu dát plné hodnocení. Krásný film s nádhernými záběry, jak jsme u Boyla zvyklí, ale čekala jsem víc. Být v Aronově kůži, nevím, jestli bych to zvládla. Každopádně konec mě naprosto dostal, fandila jsem mu do poslední chvíle. ()

tripod

V kine som si tento film pekne vychutnal, skvelá hudba, herecký výkon, scénar. Mám rád dobrodružné filmy podľa skutočnej udalosti hlavne takéhoto typu.Chcel by som vedieť čo na to hovorí Bear Grylls. Veľmi sa mi páčila scéna s búrkou a tá hudba k nej. Naozaj veľmi dobrý film. ()

jaňule

Pro mě tedy chvílemi dost silné kafe. I když je námět celkem prostý, přijde mi tento snímek velice kvalitní. Přiznám se, že jednu scénu jsem měla chvíli zavřené oči a musela jsem ji i kousek popohnat, jinak happy end byl asi v tomto případě nezbytný (alespoň tedy pro mě). ()

Arawis

Pořádně nevím jak bych měla hodnotit. Možná, že jsem čekala trochu více, ale nakonec herecký výkon Jamese Franca byl úchvatný. ()

lineiy

Franco se zase ukázal! Na čem jiném by měl být tento typ filmu vybudován, než na co nejdokonalejším a nejdetailnějším vykreslení psychiky (a všech vnitřních pochodů) hlavního (a prakticky jediného) hrdiny. Z technické stránky toto zajišťoval oscarový Boyle (od něhož pro mě byl snímek 127 hodin krok správným směrem), ze všech jiných právě stále překvapující James Franco. Film má hlavu a patu, nechybí mu lidskost, akorátně dávkovaná naturálnost, třešničkou je umné navození pocitu zoufalství. Prozatím za 4*, nevylučuji, že po opětovném shlédnutím to už bude za 5*. Jediné, co mi dojem kazí, je to, že Franco nedosáhl na svou první cenu akademie. Ale Colin Firth je Colin Firth, a porážka od něj není nic, za co by se měl člověk stydět. Bravo! ()

veverysiak

Pre drvivú väčšinu ľudí je nad ich možnosti pochopiť, čo ženie Arona a pár jemu podobných mimoňov k tomu, aby vystrájali takéto samovražedné kúsky, odtrepať sa Pánubohu za chrbát na menší výletík a nepovedať nikomu ani slovo o súradniciach svojej púte, na to treba skutočne parádnu dávku absencie pudu sebazáchovy, v krčme a v tom lepšom prípade na filmovom plátne títo maníci bezpochyby zožnú patričnú dávku ovácií, tie sú však rýchlo pominuteľné, predsa len obyčajní smrteľníci uznávajú úplne iné hodnoty, ničmenej, aj keď zostávajú v našich očiach ako značne vyšinutí solitéri, na ich príbehoch sa dá väčšinou pozoruhodne pobaviť, toto Boylovo spracovanie autentického zážitku jedného amíka má parádnu fazónu, postupné vykresľovanie štádií správania a myslenia hlavného nešťastníka je vierohodné a atraktívne, veľkou mierou tomu prispela kamera a hudba, takže 75%. ()

Johnysman

Tohoto filmu od Dannyho Boyla jsem se popravdě bál. Po jeho milionáři z chatrče jsem opravdu netušil, co mám očekávat. K mému překvapení, jsem shlédl kvalitní originální film s parádním spádem. Působivá kamera místy ve stylu Aronovského vás vtáhla do děje a prolínání se vzpomínkami a nebo prostě s reklamami na nápoje značící ukrutnou žízeň Arona byly zkrátka úžasné. Celkově po výtvarné stránce překvapivě dobře udělaný film. Herecký výkon Jamese Franca musím vyzdvihnout také. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (více)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání