Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

Martinibaby

Hanna mě okouzlila. Se Saoirse mám zkušeností celkem málo, ale můžu upřímně říct, že v roli Hanny se mi zatím líbila nejvíc. Strašně si cením vizuality celého filmu, která sice poněkud upozaďovala děj, ale i přesto má podle mě Hanna hodně co nabídnout. ()

Hismael

Velmi dobrý začátek, ale svět který Hanna po vězení teprve poznávala, byl už o něco horší. Hanna často někam před někým utíká a i když to celé nevypadá špatně, je to průměrný akční film, ze kterého si zapamatujete asi jen název. ()

Terva

Odkud jsi ? Z lesa.......... Když dojdou akční hrdinové je potřeba je nahradit šestnácti letými dětmi. Na co umřela tvá máma ? Na tři kulky........ Tak teď nevím jest-li je to teenagerovský snímek o dětech nebo akční krvák, asi oboje. Toto spojení ale není dobré a mě to moc nesedí. Prvních půl hodiny jsem obdivoval práci kamery (Alwin Küchler), ale po zbytek filmu jsem se docela nudil. Jedna myšlenka nebo spíš úvaha mě ve filmu zaujala. CITUJI - Musíme mít pasy a papíry a počítače, abychom se lidí nemuseli ptát na jména a dívat se jim do obličeje. Apropó Hanna ani pořádně nevěděla co je to elektřina, ale když potřebovala použít počítač tak na něm pracovala jako zběhlá řeholnice. Dělají z nás tvůrci snímku blbce ? Souboj na sídlišti mezi panelákama byl ubohý. CITÁT - Děti rostou.......... Při honičkách mě zase pěkně začala lést na nerva hudba (The Chemical Brothers). Celkově byl film a hlavně jeho konec tak zmatlanej až to bolelo. No, dětem se to bude určitě líbit. Bonus na DVD obsahuje audio komentář režiséra, alternativní konec, vynechané scény a dokument "Útěk z tábora G". Bohužel nejsou tu české titulky a tak kdo si koupí tento film za nějaký ten český peníz, jako já bude docela nasranej. Teda pokud neumí anglicky, což já moc neumím. ()

Dale

Námet zaujímavý, spracovanie katastrofálne. Tí traja prenasledovatelia vyzerali ako riadni zúfalci, nie zabijaci a všetky akože bojové scény (nielen Saorsie ale aj Banu) boli na smiech. No hlavne som nepochopil, o čo tým dvom akože išlo. Keď chceli zabiť Blanchettku, tak sa mohli nebadane k nej z tej divočiny dostať, nie upozorniť na seba, vďaka čomu museli stále utekať. ()

moviesfan

Především oceňuji dynamičnost filmu, který nabízí dobrou akční podívanou s kvalitními herci a velmi dobrým soundtrackem. Cate a její chladnost jsou ku prospěchu filmu, jen škoda, že mohlo jít o něco fikanějšího. Slabší 4*. ()

Folpa

Škoda, že tenhle film občas ztrácí na tempu. Jinak když se to rozjede, tak je to perfektní jízda a nápad o holce v pubertě, která mastí různé agenty je perfektní, stejně jako soundtrack od Chemical Brothers. ()

joehot

Artové béčko, které zůstalo poněkud pozadu za mým očekáváním. Ani Joe Wright nevyzvedne průměrný scénář k nebesům. Dost možná se však Hanna dočká i nějaké té ceny - je žhavým adeptem na Zlatou kinotretru 2011 za největší počet naběhaných kilometrů na filmových políčcích (konkurovat může jedině Matt Damon ve Správcích osudu). V tom filmu se pořád jenom běhá. ()

tomeš

Takové polozábavné polosci-fi. Je to jaksi šablonovité, to mi vadilo nejvíc, a pak to, že to prostě přesáhlo míru uvěřitelnosti (spoiler warning: naskakovat na Humvee z kanálu ze spoda? Opravdu? Jako oukej, je to děvče geneticky modifikované, ale, mno, stejně...). Ale tak samozřejmě, že Saoirse Ronan i Cate Blanchett jsou rozkošné (nimcéně Eric Bana, který místy vypadá jako Ricky Martin, už méně). Ani vizuálně to nebylo špatné (ty tunely na začátku, dlouhý záběr na autobusovém nádraží - kde ale zase ty rvačky, ehm). Nicméně stejně podivné to bylo, místy takové nudné, ve smyslu jako pojďme zabít všechny, kteří se ve filmu mihnou... Tak nějak ty Wrightovy pecky stylu Pokání /2007/ nebo Pýcha a předsudek /2005/ mu (mně) sedly více. ()

F.man

Joe Wright prostě umí. Na jeho filmech mě vždy baví zejména to, jak dokáže pracovat s atmosférou. Ať už to byla Pýcha a předsudek nebo třeba Pokání, všechny jeho počiny měly svou specifickou atmosféru, která skvěle kontrastovala se samotným příběhem filmu. Když si vezmu jak jsou natočeny scény v zasněženém lese, ve sluném Maroku/Španělsku, v městském prostředí Berlína... Paráda. U Hanny k tomu všemu Joe Wright přidal ještě to, o co se snažil už u Sólisty, a to vytvořit, do jisté míry, jak to v Hollywoodu jen je možné, jakýsi autorský film, se specifickým rukopisem, s jeho invencí. Proto se Hanna, podle traileru akční film, může někomu zdát pomalá či nudná, ale alespoň za mě, opak je pravdou. Děje se tady toho moc, v úžasných kulisách a ve skvělé atmosféře. S čistý svědomím za čtyři. I just missed your heart. ()

Marsik

Jedním slovem...špatnost. Na film jsem chtěl jít tehdá do kina, no a ještě, že jsem nešel. Protože tohle byla taková nuda, jakou si dlouho nepamatuju. Přitom začátek vypadal slibně, ale jakmile se děj přesunul z divočiny do civilizace, tak to šlo z kopce. Já fakt nevím, co by se na filmu dalo kladně hodnotit. Bylo to strašně utahané, akce trapné, napětí žádné, závěr odfláknutý a hlavní hrdinka mě se svým výrazem, který byl neustále stejný, časem štvala. Přitom Saoirse Ronan, Eric Bana a Cate Blanchett nejsou špatní herci, ale co je to na plat, když film je jedna obrovská nuda. Jedině hudbu od The Chemical Brothers bych vyzdvihnul. V konečném součtu je to jen tak tak na 2 hvězdičky. 40% ()

draggo

Povedený akční thriller s celkem zajímavou, byť ne nejoriginálnější, zápletkou. Saoirse Ronan opět potvrdila, že je vynikající herečka, po Pevném poutu zvládla opět stejně perfektně zcela odlišnou roli. Zbytek obsazení za ní nijak nezaostává. Film jako celek dokáže strhnout a udržuje v napětí až do konce. Některé scény jsou emocionálně celkem silné, akce zvládnutá obstojně, a hudba od Chemical Brothers je úžasná - spoustě scén dodává neuvěřitelný grády. Jen mě trochu zamrzel konec, který mi přišel trochu moc otevřený, a také to, že příběhové pozadí týkající se "vzniku" Hanny bylo načrtnuto jen velmi zběžně. Ale jinak kvalitní film stojící za shlédnutí. /viděno v kině: 75% a 4*/ ()

hous.enka

I just missed your heart. Hanna (a zejmena Saoirse Ronan) moje srdce neminula. Ackoli nemam prilis rada akcni filmy, v tomhle jsem ji drzela palce. Sympaticka, naivni, snadno manipulovatelna holka z lesa nakonec najde, po cem prahla. Skvele. Neoriginalni myslenka, o ktere Hanna zjisti vic az na internetu, je pojata zcela originalne, a proto davam ctvrtou hvezdu. A uz ted se tesim, jaky projekt si Saoirse Ronan vybere. ()

Kryton

Pokud by se filmu ubralo 20 minut, pak je to zajímavá akční lahůdka. Audiovizuálně povedené a výkon malé Saoirse Ronan, překvapující. Slabší 4/5 jen za delší stopáž. ()

ledzepfan

Hezký, tak trochu jiný akčňák s krásně přehlednou akcí(na trapné střihové ubohosti ve stylu Bourna apod. rovnou zapomeňte)...Samotná Hanna je sympatická a jako divák jí prostě fandím natolik, že s radostí příjmu fakt, že v tomhle Hannasvětě se některé věci prostě neřeší(a proč by taky měly-jsme v akčním filmu-žejo..) ....Jen trochu škoda té poslední čtvrtiny kde mi přišlo, že to přes všechnu tu akci trochu ztratilo spád.=Z mého pohledu velmi slušný nadprůměr. ()

baribal

Strohý a jednoduchý příběh s horším scénářem. A teď pozitiva. Jedná se o zábavu, která nenudí, Saoirse Ronan bude jednou velká herečka a je to videt. Cate Blanchett hraje okouzlující bezcitnou mrchu, Eric Bana opět celkem nevýrazný, ale pocit z bezcitného zabijáka celkem splňuje. Problém je v jednoduchém scénáři a plochém přiběhu, který moc děje nepřináší. Myslim, že Joe Wright není režisér pro akční filmy. A za zmínku stojí výborný elektronický soundtrack. ()

Ozo

Tak já ti nevim. Takovou dobu jsem se na Hannu těšil a teď si nejsem jistý, co si mám myslet. Úvodní část z Finska byla dokonalá a kdyby si film udržel laťku nastavenou akcí v krytu, rozhodně by to bylo na plný počet. Jenže pak se najednou Hanna dostane mezi lidi, no a tak nějak jakože neví, jestli má někoho zabít, nebo nemá. Nakonec zjistí nepříjemnou pravdu a najednou se jí už nechce pouštět do žádných větších akcí. Jo a taky musim upozornit na perfektní soundtrack, i když tu asi nebudu první. První třetina + soundrack + Saoirse = tři hvězdy. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)