Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

phoenixer

Politická taškařice, která se táhne víc jak sopel. Navíc jako evropanovy mě tady ty volební hovna ve větráku nic neříkaj. Bohužel ani herecké výkony mě tady tolik neoslovují. ()

sehe

Má ten Clooney dobrý ťah na bránu.Podieľa sa na scenári je režisérom a hrá kandidáta na prezidenta a ešte vyberie do svojho filmu také esá,ako Ryan Gosling,Philip Seymour Hoffman a Paul Giamatti.Špinavosť politiky a poodhalenie charakteru ľudí,čo sú ochotní sa v tej špine namáčať,tak to o tom je Deň zrady.Film sa rozbehne až v druhej polovici,ale potom je to naozaj jazda.Z herectva Ryana Goslinga ma až mrazí.4 a pol * ()

Kingjiri

Politika mi nevadí a občas jí docela rád sleduju. Jenomže filmy, kde je politika hlavnim tématem, mě většinou moc nebavěj. Na Den zrady jsem se koukal hlavně kvůli hereckýmu obsazení, který nezklamalo. Gosling je hodně dobrej herec, ale když je nezáživnej příběh, tak už s celkovym výsledkem snímku nemůže hereckej výkon moc udělat. První polovina byla hodně velká nuda, druhá měla pár napinavějších scén, ale docela jsem se těšil, až bude konec. Za Goslinga přidávám třetí slabší hvězdu. ()

liberator

Bezchybne "upečený" film. Až zo záverečných titulkov som sa dozvedel, že šéfkuchárom bol George Clooney. Celkom dobré zakončenie filmového roka 2011. Hudba Alexandre Desplata výborne funguje vo filme a dá sa počúvať aj osve. Desplat tu inštrumentáciou miestami pripomína Marka Ishama z 90. rokov. Určite sa oplatí napočúvať aj mimo filmu. ()

bakeero

Nahlédněme pod pokličku politiky a podívejme se, kdo utváří mediální obraz volených zástupců lidu. Ale nelekejme se pak, že jsou to kariérní bezcharakterní (nebo možná charakter ztrácející) týpci, kteří si jen chtějí zajistit teplé místečko na 4, možná 8 let. A pak si otevřít poradenskou firmu někde v zapadákově... [P.S. Gosling ruluje :-)] ()

kwaicheng

Za to jak se to vyvinulo. Sice to byl film o lečems, co nesnáším na americkém pojetí voleb a byla tam role zvídavé novinářky Marisy Tomei s děsnou patkou a brýlema, ale za to jak se to vyvrbilo...ještě že tak! ()

MYRMiD

Film který neurazí, ale ani vyloženě nezaujme. Nevím ani co bych tomu vytknul, jednotlivé části fungují dobře, ale jako celek je to moc sterilní, osobně si ani nepamatuju nějakou zajímavou scénu. Co se ale musí nechat, že Clooney zvládá pozici jak režiséra tak i herce a to se cení. P.S.: Ryan Gosling i zde ukázal, že rok 2011 byl jeho rokem. ()

Franc1s

První půlka filmu se pěkně pomalu rozjíždí,představuje nám sebevědomého ambiciozního mluvčího a tak trochu zákulisí amerických prezidentských voleb. Poté nastane pořádný zvrat a tento mluvčí zjišťujě, že není všechno zlato co se třpytí a že politika je svinstvo... Gosling a Clooney?paráda ()

Dovlatovka

Bohužel...s tímhle obsazením a nisným tématem by to chtělo trochu šťávy. Je to čisté, přesné, ale až příliš chladné a uhlazené. Chtělo by to víc scén jako mezi Goslingem a Giamatim, kde se na povrch proderou emoce, které úplně chybí v milostné linii...čekala jsem o ždibíček víc. Nicméně herecky skvostné. Politika je svinstvo, to víme. ()

E lan

Velmi dobrá a napínavá podívaná, Clooney se už může úspěšně živit režírováním filmů! Každopádně mi to celé přišlo velmi věrné, bez jakýchkoli nepřiměřených přísad. ()

deLaFere

Perfektní záležitost, Gosling je opět vynikající, stejně jako Hoffman či Gamatti. Scénář je skutečně výborný a film výborně graduje, otevřený konec je asi ideálním koncem. Všimněte si, že ve snímku snad ani jednou nezazní slovo demokracie. Klobouk dolů před Clooneym, zraje jako víno. Nechci to rozebírat do hloubky, nemělo by to smysl, je nutné to vidět, nenásilná pravda. ()

koljan

G. Clooney se rád pouští do politických thrillerů; už v dramatu Dobrou noc a hodně štěstí si pohrál s tématem občanské štvanice na komunisty v USA v 50. letech. I ve Dni zrady se divákovi otevírá složitý propletenec politických a mediálních klik, které ovládají veřejné mínění a velmi volně pracují v zájmu obecného blaha a ústavních principů. Hlavní hrdina je jeden z top managerů kampaně amerických primárek, pracuje ve stáji senátora, kterého obdivuje, a s týmem nadšenců lobbujících na všech frontách. Vystřízlivění se dostaví, když kvůli taktické chybě "na hodinu" letí a ke všemu ještě odhalí aférku svého gurua se stážistkou. Formálně nelze filmu vytknout nic, herecky je zvládnutý výtečně, ale svou orientací na mechanismy amerických voleb je přeci jen tak trochu teritoriální; navíc: respekt volebního týmu k médiím a hlavně veřejnému mínění je tak veliký, že ho našinec coby oběť tvrdíkovských a dalíkovských buran-kampaní vidí jako vrchol stranické kulturnosti /představte si: šéf kampaně u Clooneyho dostane padáka, protože by si americká veřejnost MOHLA JEN POMYSLET, ŽE... /... ()

ljukyljuk

Všetci hrajú dobre a občas sú tam aj momenty, kedy človeka tento film zaujme, ale tým som asi s pozitívami skončil. Fakt som čakal viac od filmu s takým megamega obsadením a dosť dobrým hodnotením. Ako ukážka prerodu človeka ok, ale to je všetko? Čakal som nejaké šokujúcejšie odhalenia vo filme, nie to, čo tam bolo. Čakal som viac akcie, čakal som dramatickejšiu a napätejšiu atmosféru, ale všetko márne. Jednohubka, ktorá ale ani nie je natoľko zaujímavá, že by som si povedal, že tá hodina štyridsať stála za to. Lebo fakt nestála. A úplne ma vytočil už začiatok filmu, keď sa všetci prvú polhodinu rozprávajú takým tempom, že človek ani nestíha vnímať a všetci sú akože riadne "vtiahnutí do politických udalostí". Ale toto nebol prvý film, pri ktorom som si všimol, že sa takto umelo snaží navodiť prudko napätú atmosféru, takže to je ďalší dôvod, prečo nie je pre mňa Ides of March ničím výnimočným a ide v podstate len o trochu lepší priemer. 55% ()

Mik_e

Vcelku příjemné překvapení, aneb další slušná režie George Cloonyho (a taky jeho další postava elegána v saku, ale to už je jiná věc).První řekněme třetina mi přišla slabší, měl jsem trochu problém dostat se do děje, ale potom příběh nabírá spád a hlavně míří vcelku nepředvídatelným směrem.Na tomto filmu, odehrávajícím se v zákulisí amerických primárek je sympatické zejména to, že zde není v podstatě žádná z postav kladná.Všichni zkrátka sledují vlastní cíle.Z herců bych vyzdvihl zejména Philipa Seymoura Hoffmana, ten chlápek prostě umí.Clooneyho populistický kongresman dobrej, ale tak nějak ho úplně nedokážu odlišit od ostatních jeho postav.Clooney je jako herec fajn, ale jako režisér určitě lepší.Jen tak dál. ()

bono22vox

Den zrady jde tedy mnohem dál než ,,hollywoodské střelby do vlastních řad" typu Kandidáta s Robertem Redfordem (1972) nebo Barvy moci s Johnem Travoltou (1998), kde je politik naivka nebo demagog, čímž se ve vedlejším plánu obnažuje jistá naivita i demagogičnost hollywoodských filmařů. Ve Dnu zraky jsme pokročili dál - ,,náš kandidát" není naivní ani demagogický; tomu, co hlásá, věří (a pravděpodobně i rozumí) a hodlá to dělat. A nemůžeme ho zastavit jen proto, že udělal chybu. Idea, za níž stojí, je mnohem důležitější. 80% ()

Chip89

Jeden den pořádné nudy.Co s volným časem? Podívat se na filmy online a narazit na tohle. Říkám si Clooney fešák, to samé Gosling. Na ty se dobře kouká, prostě se podívám a odpočinu si u toho. Nakonec to dopadlo tak, že jsem se do filmu úplně ponořila a čekala, jak tohle všechno dopadne. Intriky, zápletky, lhaní a prostě vše, co do tohohle patří. Na konec jsem seděla nadšená a čekala jsem, kdo z nich přijde s větší intrikou. ()

lakart

Jen tak tak. Mohlo to být horší hodnocení, ale nakonec jsem se rozhodl pro 4 hvězdy. Film je filmařsky dobře zvládnutý a naštěstí i dobře napsaný. Ovšem samotný příběh je příliš americký a neoriginální. Od prvního momentu víte, jak to bude asi probíhat a jak to asi dopadne. Trocha invence by neškodila. Jedno malé sexuální zaváhání a zhroutí se vám politický svět. Myslím, že to všichni víme a tento film nás v tom jenom utvrzuje. 70% ()

Inozuka

George Clooneyho prostě žeru. Mám ho rád jako herce a Michael Clayton mě dostal. Rád zjišťuji, že i jako režisér válí. Ve Dnu zrady pokračuje v promyšlené analýze současného politického i morálního systému. Detailně vymakané dialogy se skrytými významy, umírání morálky v přímém přenosu. Zaznamenal jsem hodně lidí, kteří kroutí hlavama nad tím, jak se z jejich oblíbených politiků stávají prospěchářské svině. Doporučuji shlédnout Den zrady, aby pochopili... Něco jako morálka ve skutečném světě neexistuje, jsou jen vlastní zájmy, ego a cíle. Platí to o nás (nebojme si to přiznat) a o politice to platí dvojnásob. Clooney to ukazuje naprosto přesně a nebere si servítek. Den zrady obsadil režisér naprosto exceletně a všichni herci vydávají perfektní výkony. Philip Seymour Hoffman vede, je prostě skvělý a neubrátíte se myšlence, že jeho nedávná smrt je veliká škoda, že mohl s tím fetem trošku ubrat a obdařit nás dalšími podobně zmáknutými rolemi. Přesto dávám za čtyři, protože ten děj by mohl být přece jenom trochu komplikovanější, zde tušíte již od půlky, jak že to asi celé dopadne. ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)