Dokument ze zimních olympijských her. Sestřih nejdůležitějších okamžiků ze všech olympijských sportovních soutěží. Největší prostor je věnován spanilé jízdě našich hokejistů ke zlatým medailím, včetně velkolepého přivítání ve vlasti. (oficiální text distributora)

vyfuk

Tohle je upřímně docela k smíchu. Ani nevím jestli tohle psát, abych pak nedostal ban na internetu, ale přeci jen. je hezké koukat na něco takového. Ale mám jednu otázku. Co to kurva dělá na ČSFD? Tohle ani není dokument. Je to záznam hokejových turnajů s přidaným komentářem. Mám doma DVD z fotbalového EURA 2008, kde je ukázaná soupiska týmů. Proč tohle tedy taky není na ČSFD a nemá to taky třeba 80%? Neschazuju výkon českých hokejistů. Naopak. To, co kluci předvedli v Naganu je dle mého totální epičnost a pýcha českého hokeje, která nás bude následovat dalších několik desítek let. Ale to, že se Záruba a spol. rozhodli udělat poctu hokejistům a dali dohromady záznamy ze zápasů a dali jim nějaký spešl kometář. To neberu. Tohle ČSFD, ne ČSHD kde se můžou hodnotit různé zápasy v extralize a nebo na mistrovstvích. Nehodlám být ovečka, co dá pět hvězd jenom z principu, že to je o Češích a o hokeji (neříkám, že to všichni udělali, ale 96% mluví za vše). Když už teda, tak teda bych ty procenta toleroval, ale neserte to do tabulky nejlepších filmů. Tohle nejen že není ani dokument, ale není to ani film. ()

BloodMax

Kanada měla snad nejlepší sestavu jaká kdy na OH byla vč. hvězdného W. Gretzkyho. Jako malý jsem sledoval celý zápas s Kanadou místo vyučování na ZŠ. Při nájezdech jsme se všichni chytli za ramena tak jako naši borci a při každém špatném pokusu soupeřů jsme řvali jako o život... Byl to úžasný zážitek, na který nikdy nezapomenu. Poslední zápas proti Rusku byl jakousi satisfakcí za všechna ta léta, která nás okupovali. Když se odpočítávalo posledních pár vteřin zápasu a bylo jasné, že budeme mít zlato, tak jsem již začínal slavit. Tyto momenty zažije člověk opravdu jen několikrát za život a jsem rád, že jsem zažil éru Jágra, Ružičky, Reichla, Patery, Haška a všech ostatních! Děkuji chlapi za krásné zážitky! :-) ()

herr_carter

Kdo značkoval méně než 5*, jeho sádlo nechť se škvaří v nejtemnějším pekle !!...................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Maynard.

Tak tomuhle nende než dát plnej počet hvězdiček. Snad ani né kvůli kvalitě dokumentu, která je v podání dvojice Záruba Vichnar dokonalá, ale hlavně kvůli tomu nezapomenutelnýmu zážitku, kterej se vryl do paměti uplně každýmu čechovi. Dyť když se vo tom s někým bavíš, každej ti řekne kde přesně sledoval semifinále a hlavně nedělní finále. Já osobně v garáži u Láci v Dobrušce společně s místní partičkou kluků a v tomhle případě dokonce i holek (nalákali sme je na telku v garáži :o) ). Nicméně žádnej jinej sportovní okamžik si lidé takle nepamatují. A dovolím si tvrdit, že kromě sametový revoluce ani žádnej jinej společenskej okamžik. No a co se tam dělo na hřišti, to byla jedna velká nádhera. Takže, esi chceš zavzpomínat na naše zlatý kluky, kteří před 18 lety dokázali nemožný, tak tohle je to pravý! ()

bari68

Srdcová záležitost pro českého hokejového fanouška.Otevíráme zlatou bránu.Přepište dějiny.Nezapomenutelný Záruba.Nezapomenutelný turnaj. ()

Kuny27

Velmi povedený, dokumentární sestřih výborných hokejových výsledků české reprezentace. Dobře zpracovaný, jen škoda že tam nebylo tolik originálních komentářů Záruby. Doporučuji tento film každému Čechovi, který má aspoň trochu rád sport… ()

Zagros

Jednoznačných pět hvězd! Ano, je to neobjektivní hodnocení. Nehodnotím kvalitu dokumentu, ale obsah. Samotný zážitek z Nagana byl jedním z nejsilnějších v životě. Hrdě se hlásím k tomu, že jsem obyvatel hokejového národa. Jako hokejový národ jsme jistou anomálií. Nepatříme ani k severským národům, ani k obrům (Kanada, Rusko) a přesto jsme jedni z nejlepších na světě a především nás hokej neskutečně baví. Nagano samotné byl pak naprosto neuvěřitelný úspěch - přímo hollywoodský příběh. Bráni jako outsideři jsme dokázali porazit Ameriku, Kanadu a Rusko. Lepší scénář by nikdo nevymyslel. Více českých vlajek jsem nikdy předtím ani nikdy po tom již neviděl. Přesně si pamatuji, co jsem při těch konkrétních zápasech dělal, jak je prožíval a při vzpomínce mi vždy po celém těle vyvstane husí kůže, stejně jako teď, když píši tyto řádky. ()

Castorr

"Otevíráme zlatou bránu.....". Největší hokejový úspěch v našich dějinách. Už jsem ten dokument viděl snad 20x a pokaždé mám husí kůži a slzy v očích. To co dokázali a předvedli hokejisté v Naganu 1998 bylo něco neuvěřitelného, atmosféra v čechách a stmelení českého lidu po turnaji, ukazovalo se čeho dosáhli. Je vidět, že jsme hokejový národ. Ti co nepamatují či nebyli na světě se podívejte na tuhle nádheru... ()

Paity

Není třeba se dlouze rozepisovat. Kdo viděl na život turnaj století, ten nezapomene do konce života, stejně jako na nesmrtelný komentář Roberta Záruby. ()

Stružák

Jeden z nejvíc přeceňovaných filmů na ČSFD. Zatímco tu většina hodnotí výkon českého týmu (který je samosebou na pět hvězdiček), já budu hodnotit dokument jako takový. Ten obsahuje všechny výsledky a veškeré základní informace k turnaji. Chybí mu ale něco navíc – více rozhovorů s hráči, trenéry, více "živých" komentářů, pohledy do zákulisí atd. Jako vzpomínka na Nagano hezké, ale jako dokument nuda. ()

HArna

Svoboda dal gol proti Rusku. To je věc, která se mi nejvíc vybaví z Nagana. Turnaj století to byl pro Česko, to je jasný, na druhou stranu vyhrát Stanley cup je podstatně prestižnější záležitost. Když pominu svoji národnost, tak objektivně nejlepším hráčem celého turnaje byl Pavel Bure. Bohužel mi tam chyběl nejlepší hokejsta všech dob - Mario Lemieux. ()

Foxhound#1

Jo to byly tenkrát časy. Když si po letech tenhle dokument pustim, nemůžu neukápnout slzičku dojetí. "SVOBODA .... GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓOÓOÓÓÓÓÓĹ!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Schuldiner

Hezký, mooc hezký!!! I když to bylo velikánský štěstí a trošku náhodička, bylo to nádherný!!! Přepište dějiny!!! (no, i když přepisovat se nemusej, stačí doplnit) ()

ClimbVibe

Hodnotit dokument jako takový je pro mě těžké. Možná bych to dokázal, kdyby to bylo např. o vítězství Kanady. Tady je ale vše tak provázané se vzpomínkami... Asi každý si ví kde ten play off týden byl a fandil. Já a všichni kluci ze třídy jsme měli omluvenky ze školy na týden, těšili jsme se na nádherný hokej. Dostali jsme ho a k tomu největší úspěch českého kolektivního sportu. Kdo má hokej rád, vnímá celý turnaj jako strhující příběh o bojovnosti a odhodlanosti. Pohádku o tom jak si chudý český Honza vyšlápl na "vrchnost" (USA, RUS a především CAN). Tolik legendárních golů a okamžiků, že se to nedá ani vypsat. Perfektní komentář a hlášky dua Záruba/Vichnar. Lidé otrávení politikou fandí společně ve všech městech a vesnicích až do největší oslavy... Když to vidím s odstupem, zdá se mi to až neskutečné. Když vidím ty góly a zvraty, je to pořád vzrušující a běhá z toho mráz po zádech. Když vidím na střídačce Hlinku jak se raduje z vítězství je mi do breku, že už ho takhle nikdy neuvidím. ()

G_I_S_M_O

Žádný čech na tento moment nikdy nezapomene. Dokonce i já si to jako v tu dobu skoro osmiletej prcek pamatuju. Skvělej dekument, při kterém se mi vždy spustí slzy štěští a člověk je pak hrdý, že je čech a aspoň na chvíli zapomene na naší zkorumpovanou vládu a další věci nebo lidi, který kurví naší zem. ()

Jorge-Z

Jedna z nejdůležitějších událostí mého života. Petr Svoboda...góóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóól. Je to tam, je to tam, tak přece existuje spravedlnost! ()