Psí rok

A Dog Year

Komedie / Drama

USA, 2009, 76 min

Pes s človek spolu tvoria zvláštny spolok. Aj na Psí rok sa treba dívať dlho a pozorne, aby človek prišiel na to, kde to má vlastne muchy a kde je pes zakopaný. Ano, zase pes :) Lebo tak ako Devon, ani John nehovorí o svojich traumách a divák musí premýšľať sám. Tempo je pomalé, pre niekoho možno až nudné. Ja som sa však nenudila a ochotne som prijala rozuzlenie nabádajúce k návratu k prírode. Možno aj preto pre mňa štyri hviezdičky.(20.10.2011)

Přesně takhle to je! Krásný a syrový příběh o prvotním neporozumění a špatné komunikaci mezi psem a člověkem. Moc se mi líbilo, že to tak výchovně dává najevo, že se to se psy nesmí vzdát.. Je to běh na dlouhou trať! :) Naplňovalo mě to velmi příjemnými pocity klidu a přátelství, protože já sama chci prožít svůj život po boku psa. Přeji všem, kteří si chtějí pořídit psa, ať vidí tento film a uvědomí si všechny trable, které je mohou potkat. Je to přesně to kouzlo, které od filmu chci! Není to skvělá kamera, nebo vrcholný herecký výkon, je to jen o pocitu štěstí, který mi po shlédnutí zůstane... Díky za tento příběh!(13.2.2013)

• sochoking

Bohužial, pre mňa toto bol divno nedokončený film! Mne sa tam dokonca snádˇ všetko nepáčilo. Počínajúc samotným Jeffom a jeho životným údelom, pokračujúc cez psa Devona, babku cvičiteľku, opustenú chalupu, ktorá bola skôr opustenou farmou a končiac samotnou prírodou, teda vecami, ktoré ja normálne v takýchto filmoch mám rád. Akurát, že v iných a tie hodnotím vyššie .(16.3.2011)

Asi je to nahoda, ze len prednedavnom som videl "skoro" komediu MARLEY A JA (2008) s Owenom Wilsonom o jednom blaznivom labradorovi a hla je tu dalsi blaznivy pes, tentokrat ovciarsky psik, ktory da taktiez majitelovi Bridgesovi poriadne zabrat, az kym si nenajde cvicitelku psov. Mimochodom aj pre spominaneho Marleyho musel najst Owen Wilson cvicitelku psov, takze su tu urcite podobnosti a aj Jeff Bridges chova dvoch starsich labradorov. Ale tento film nie je az taky rodinny, skor jednoduchy kratky alebo maly televizny filmik, ktory na jedno pozretie neuskodi, ale nemusim ho vidiet viackrat. ________ Jeff Bridges - (Jon Katz) +++ Lauren Ambrose - (Emma) +++ Lois Smith - (Lois Blair) +++ Domhnall Gleeson - (Anthony Armstrong) +++ Welker White - (Brenda King) +++ Elizabeth Marvel - (Margo) +++ Karen Allen - (Paula - len hlas) +++ Hudba: Joseph Vitarelli +++(2.8.2011)

Čekal jsem víc. Jako milovník těch čtyřnohých a neskutečně oddaných přátel člověka zvolna sbírám odvahu konečně kouknot na Psí poslání (byl jsem přáteli varován, že to možná ,,ořvu'' :-) a tak jsem si řekl, že tohle by mohl být dobrý začátek. Asi největší problém jsem měl s hlavní postavou. Zestárlý Bridges totiž na mně působil velmi nesympaticky a to dokonce v momentech, kdy tak už působit neměl. Divil jsem se, že si když už si pořídil border kólii, jednoho z nejnáročnějších psů vůbec (tedy pokud ho máte v baráku v centru města, neřku-li v bytě) - vůbec nic si o tomto plemeni nezjistil. Minimálně mu to měla říci veterinářka jak je třeba s touto velmi inteligentní a hravou rasou pracovat a věnovat se jí. Zavřít psa do sklepa a večer ho vypustit, nedivím se, že mu zdrhal obzvláště pokud měl z dřívějška nějaké trauma... Linka se žrádlem nebo lednička pro toto plemeno pochopitelně není žádný problém. Navzdory psím katastrofám dělaným v domě mi komediální mi film moc nepřišel, tedy pokud k němu nepustíte i děti což bych zase kvůli jedné scéně moc nedoporučoval... I tak jsem dal filmu širší prostor. Nemít ale rád pejsány, tak nevím jak bych hodnotil... Dávám za tři podrbání ! * * *(8.7.2018)

• - Pes Jona (Jeff Bridges) je Border Kolie, jedno z nejchytřejších plemen vůbec. (hendrich6)