poster

Psí rok

 • USA

  Dog Year, A

Komedie / Drama

USA, 2009, 76 min

 • Olík
  ***

  Cesty osamoceného padesátníka zkříží předchozím životem zdeformovaný pes – vzdát to s ním by znamenalo vzdát to sám se sebou. Herecký koncert Oskarového Jeffa Bridgese a jedné ďábelské border collie stoprocentně potvrzuje úsloví „v jednoduchosti je síla“. Tohle může pochopit jen člověk, kterému někdy zpříjemňoval pouť životem nejlepší přítel člověka.(29.12.2010)

 • Fr
  ***

  Bez smysluplné práce se Border kolie začnou nudit, dostávají se do deprese a může se u nich vyvinout problémové chování.... ,,VÍTEJ V KLUBU!“.... Je sám, bolí ho záda a problém je v tom psovi. Kdo by totiž dělal bordel, když má doma spoustu jídla? Baví mě pohled na polobohémskou osobnost J.Bridgese. Zbytek jsou situace, které prostě psi dělají. Symbolika a dvojsmysly v chování – no, že bych se zrovna smíchem odbourával..... Psů, který venčej svýho člověka potkávám hodně. Možná film pro ně? Třeba by jim taky pomohla venkovská terapie. Jinak tenhle film o vzniku jedné knížky a problémech jejího autora nadchne asi jen fanatické pejskaře, nerudné pisatele (o čemkoliv) a příznivce filmů se stopáží pod hodinu a čtvrt. Já splňuju od každýho něco, proto tak 2a½! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Potřebuji vidět umírat pejska. 2.) Jsem milovník psů a J.Bridgese. 3.) Nevím, jak opravit kapající kohoutek. 4.) Jsem věčně naštvanej zmetek, kterýmu neustále dezertuje pes. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(9.3.2011)

 • Tirion
  ***

  Film plný psí i lidské poetiky, který je ale hlavně scénářem nedotažený. Občas nechápete konání toho, či druhého hrdiny, protože postrádáte impuls, který by je k tomu vedl. A tak chaotika často zachvátí scénář i samotného režiséra. Nicméně výkony Bridgese i toho čoklíka (resp. čoklíků - hlavního hrdinu ztvárnilo 5 chlupáčů) jsou na vysoké úrovni a tak se jedná o povedený televizní snímek na nedělní odpůldne.(23.1.2011)

 • meave
  ****

  Pes s človek spolu tvoria zvláštny spolok. Aj na Psí rok sa treba dívať dlho a pozorne, aby človek prišiel na to, kde to má vlastne muchy a kde je pes zakopaný. Ano, zase pes :) Lebo tak ako Devon, ani John nehovorí o svojich traumách a divák musí premýšľať sám. Tempo je pomalé, pre niekoho možno až nudné. Ja som sa však nenudila a ochotne som prijala rozuzlenie nabádajúce k návratu k prírode. Možno aj preto pre mňa štyri hviezdičky.(20.10.2011)

 • freddy
  *****

  Tenhle film dokázal něco, co se v mém případě filmu povede málokdy. Díky tomuto filmu jsem totiž měl pocit, jakoby svět kolem mě přestal existovat, jakoby kolem mě neexistovalo absolutně nic, jen televizní obrazovka, a v ní příběh o jednom starším muži, který se snaží zvládnout nezkrotného a elánem nabitého psa. A pokud tohle nějaký film dokáže, pokud dokáže, že nemyslím na sebe, na své problémy, ani na svět kolem mě, tak ho nemohu označit jinak než jako excelentní a dokonalý. Těžko říci, v čem přesně tkví kouzlo tohoto filmu, snad je to tím, že je to podle skutečného příběhu, který autor námětu prožil, a díky tomu, že to osobně prožil, tak mohl dát do příběhu veškerou lásku, veškeré emoce, vše, co cítil, když tenhle příběh prožíval. To je bezesporu jeden z faktorů, které filmu pomohly. Dále potom samozřejmě excelentní herecký výkon Jeffa Bridgese v hlavní roli, u kterého mi přišlo, jakoby tím příběhem žil, dokázal se dokonale vcítit do své role a výsledkem je naprosto vynikající herecký výkon, kterým u mě Bridges stoupl hodně v ceně, protože já patřím k těm divákům, které Big Lebowski nikterak neohromil, ale v téhle roli byl Bridges prostě dokonalý. A konečně třetím faktorem je zřejmě fakt, že film vznikl v produkci HBO, které prostě umí točit perfektní filmy, a v tomto případě se opět tato stanice trefila do černého. A tyto tři faktory daly vzniknout dokonalému filmu, díky kterému jsem mohl na 75 minut zapomenout na všechno okolo a užít si příběh o jednom muži a jeho nezbedném čtyřnohém příteli. Nemám proč váhat a nevidím důvod proč jakkoliv ubírat hvězdy, tenhle film je dokonalý, dokonce mě dokázal i několikrát dojmout, a to jak k slzám štěstí, tak k slzám smutku. Tenhle citlivě natočený film o slastech a strastech kamarádství mezi člověkem a psem si získal mé srdce a zcela po právu ode mne získává maximálně zasloužených pět hvězd.(5.6.2010)

 • - Pes Jona (Jeff Bridges) je Border Kolie, jedno z nejchytřejších plemen vůbec. (hendrich6)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace