poster

Psí rok

 • USA

  A Dog Year

Komedie / Drama

USA, 2009, 76 min

 • Fr
  ***

  Bez smysluplné práce se Border kolie začnou nudit, dostávají se do deprese a může se u nich vyvinout problémové chování.... ,,VÍTEJ V KLUBU!“.... Je sám, bolí ho záda a problém je v tom psovi. Kdo by totiž dělal bordel, když má doma spoustu jídla? Baví mě pohled na polobohémskou osobnost J.Bridgese. Zbytek jsou situace, které prostě psi dělají. Symbolika a dvojsmysly v chování – no, že bych se zrovna smíchem odbourával..... Psů, který venčej svýho člověka potkávám hodně. Možná film pro ně? Třeba by jim taky pomohla venkovská terapie. Jinak tenhle film o vzniku jedné knížky a problémech jejího autora nadchne asi jen fanatické pejskaře, nerudné pisatele (o čemkoliv) a příznivce filmů se stopáží pod hodinu a čtvrt. Já splňuju od každýho něco, proto tak 2a½! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Potřebuji vidět umírat pejska. 2.) Jsem milovník psů a J.Bridgese. 3.) Nevím, jak opravit kapající kohoutek. 4.) Jsem věčně naštvanej zmetek, kterýmu neustále dezertuje pes. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(9.3.2011)

 • Big Bear
  ***

  Čekal jsem víc. Jako milovník těch čtyřnohých a neskutečně oddaných přátel člověka zvolna sbírám odvahu konečně kouknot na Psí poslání (byl jsem přáteli varován, že to možná ,,ořvu'' :-) a tak jsem si řekl, že tohle by mohl být dobrý začátek. Asi největší problém jsem měl s hlavní postavou. Zestárlý Bridges totiž na mně působil velmi nesympaticky a to dokonce v momentech, kdy tak už působit neměl. Divil jsem se, že si když už si pořídil border kólii, jednoho z nejnáročnějších psů vůbec (tedy pokud ho máte v baráku v centru města, neřku-li v bytě) - vůbec nic si o tomto plemeni nezjistil. Minimálně mu to měla říci veterinářka jak je třeba s touto velmi inteligentní a hravou rasou pracovat a věnovat se jí. Zavřít psa do sklepa a večer ho vypustit, nedivím se, že mu zdrhal obzvláště pokud měl z dřívějška nějaké trauma... Linka se žrádlem nebo lednička pro toto plemeno pochopitelně není žádný problém. Navzdory psím katastrofám dělaným v domě mi komediální mi film moc nepřišel, tedy pokud k němu nepustíte i děti což bych zase kvůli jedné scéně moc nedoporučoval... I tak jsem dal filmu širší prostor. Nemít ale rád pejsány, tak nevím jak bych hodnotil... Dávám za tři podrbání ! * * *(8.7.2018)

 • Beatle
  ****

  Je to něco mezi 60 a 70%. Pravdou je, že i když v produkci HBO, tento film je velice příjemný a vtipný, především pokud máte nějaké zkušenosti se psy. Pár dobrých hlášek, jako vždy skvělý Jeff Bridges, kterému sekunduje snad jen border kolie Devon. Je to příjemný film, který bych ani neoznačovala jako rodinný, ale spíše oddychový, ale přesto dost dobrý na to, abyste jej dokoukali do konce.(27.4.2011)

 • Falko
  ***

  Asi je to nahoda, ze len prednedavnom som videl "skoro" komediu MARLEY A JA (2008) s Owenom Wilsonom o jednom blaznivom labradorovi a hla je tu dalsi blaznivy pes, tentokrat ovciarsky psik, ktory da taktiez majitelovi Bridgesovi poriadne zabrat, az kym si nenajde cvicitelku psov. Mimochodom aj pre spominaneho Marleyho musel najst Owen Wilson cvicitelku psov, takze su tu urcite podobnosti a aj Jeff Bridges chova dvoch starsich labradorov. Ale tento film nie je az taky rodinny, skor jednoduchy kratky alebo maly televizny filmik, ktory na jedno pozretie neuskodi, ale nemusim ho vidiet viackrat. ________ Jeff Bridges - (Jon Katz) +++ Lauren Ambrose - (Emma) +++ Lois Smith - (Lois Blair) +++ Domhnall Gleeson - (Anthony Armstrong) +++ Welker White - (Brenda King) +++ Elizabeth Marvel - (Margo) +++ Karen Allen - (Paula - len hlas) +++ Hudba: Joseph Vitarelli +++(2.8.2011)

 • freddy
  *****

  Tenhle film dokázal něco, co se v mém případě filmu povede málokdy. Díky tomuto filmu jsem totiž měl pocit, jakoby svět kolem mě přestal existovat, jakoby kolem mě neexistovalo absolutně nic, jen televizní obrazovka, a v ní příběh o jednom starším muži, který se snaží zvládnout nezkrotného a elánem nabitého psa. A pokud tohle nějaký film dokáže, pokud dokáže, že nemyslím na sebe, na své problémy, ani na svět kolem mě, tak ho nemohu označit jinak než jako excelentní a dokonalý. Těžko říci, v čem přesně tkví kouzlo tohoto filmu, snad je to tím, že je to podle skutečného příběhu, který autor námětu prožil, a díky tomu, že to osobně prožil, tak mohl dát do příběhu veškerou lásku, veškeré emoce, vše, co cítil, když tenhle příběh prožíval. To je bezesporu jeden z faktorů, které filmu pomohly. Dále potom samozřejmě excelentní herecký výkon Jeffa Bridgese v hlavní roli, u kterého mi přišlo, jakoby tím příběhem žil, dokázal se dokonale vcítit do své role a výsledkem je naprosto vynikající herecký výkon, kterým u mě Bridges stoupl hodně v ceně, protože já patřím k těm divákům, které Big Lebowski nikterak neohromil, ale v téhle roli byl Bridges prostě dokonalý. A konečně třetím faktorem je zřejmě fakt, že film vznikl v produkci HBO, které prostě umí točit perfektní filmy, a v tomto případě se opět tato stanice trefila do černého. A tyto tři faktory daly vzniknout dokonalému filmu, díky kterému jsem mohl na 75 minut zapomenout na všechno okolo a užít si příběh o jednom muži a jeho nezbedném čtyřnohém příteli. Nemám proč váhat a nevidím důvod proč jakkoliv ubírat hvězdy, tenhle film je dokonalý, dokonce mě dokázal i několikrát dojmout, a to jak k slzám štěstí, tak k slzám smutku. Tenhle citlivě natočený film o slastech a strastech kamarádství mezi člověkem a psem si získal mé srdce a zcela po právu ode mne získává maximálně zasloužených pět hvězd.(5.6.2010)

 • - Pes Jona (Jeff Bridges) je Border Kolie, jedno z nejchytřejších plemen vůbec. (hendrich6)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace