Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

MencaCZ

Tak si tak kladu otázku zda jsem tak úchylný nebo chladný ale mě tenhle film nechal naprosto bez emocí. Sehnal jsem si ho poté co někteří kamarádi říkali, jak je surový a že si museli dát pauzu na to aby se na něj dodívali a podobné hemzy :) Tady jsou u něj komentáře také poměrně "rozčarované" tak jsem is říkal, jo tak to bude asi pecka ! A ono houby s octem... pořád čekám až se to nějak rozjede a ono nic nepřichází, ano možná se najde jedna dvě scény které mi zvedly obočí (hlavně ta s tím novorozencem) a pak ta useklá hlava při aktu. Ale že by mě to zvedlo ze židle a já šel hledat kbelík na vypuštění obsahu mého žaludku ? To fakt ne. Film mi prostě přijde takovej nemastnej neslanej. Nevím no, možná je to dáno tím, že jsem od toho očekával něco šíleného a to nepřišlo. ()

Autogram

Podľa komentárov je toto presne taký film, o ktorom mi stačí si prečítať a viem, že ho nechcem vidieť. Odhodlal som sa k nemu akurát zbežne prečítať stiahuté titulky a to stačilo. ()

Koryntos

Kdyby se tento film prezentoval pouze jako psychotriller o chlapíkovi, kterého zneužil systém pro svoje zvrácené účely, bylo by tu pětihvězdových hodnocení jako hub po dešti. Kdyby to byl pouze horor, bylo bu tu pro změnu odpadů, jako hub po dešti. Jenže ten film se drží tak mezi žánry, že je v podstatě nehodnotitelný, v rámci trilleru by ode mě dostal 5 hvězd, v rámci horroru by to u mě byl jasný odpad. Na horor by to byl i příliš dlouhý rozjezd, prakticky se tam začalo něco hororového dít až v jedné hodině. Navíc ta scéna s miminem byla tak moc neuvěřitelná a všichni se při ní tvářili, jako by se nechumelilo i to mimino , že se mi tak nějak chtělo nad tou absurditou vyprsknout smíchy. Navíc tak nějak jsem čekala, že se to zvrhne v antickou tregédii, navíc ta zvrácenost nebyla nic nového pod sluncem, co takový Caligula. Jen ještě nenapadlo nikoho před tím, hodit takové téma na plátno. Navíc jsem asi opravdu telepatka, nic netuše jak film dopadne, jsem přesně předpokládala stejný konec už od začátku i s tím bratrem hlavního vošousta,dokonce i to, že mu budou do ouška našeptávat, co má udělat. Hlavní hrdina mi navíc celou dobu připomínal zpěváka Hrůzu, teď už z toho budu mít hrůzu na vždy..Největší ptákovinou na celém filmu shledávám, že po celém Srbsku očividně běhají jen sexy baby v ještě víc rajcovních oblečkách, to se pak nedivím, že z toho jednomu může i jebnout. ()

Jaro.Krafcik

Júl nám začal tak trochu kontroverzne. Som aj ráď že som si tento film vybral až po dovŕšení americkej dospelosti. Viac som ho chápal a nezdal sa mi až prehnané vulgárny, nevhodný a tak ďalej by som mohol ešte len pokračovať. Ide určite o najnechutnejší film aký som videl, ktorému môže konkurovať len 120 dní Sodomy. 3* ()

Ementaler86

Tak se mi to rozleželo v hlavě a rozhodl jsem se své ukvapené hodnocení odstranit. Tento film je zvrácený až za roh a divím se, že panu rejžisérovi/scénaristovi Srdjanovi není kokotno takovou ohyzdnost vypustit do světa. A to jsou asi přesně ty pocity, které v nás má tento film vyvolat. Jako něco, co vás má donutit pochybovat o nekonečné zvrácenosti lidské mysli, a jak odporní lidé dokážou být, to funguje ve skrze na výbornou. ()

IMPAIRED

Je to perfektní, dokonalý, nevyjádřitelný film. Nikdy v životě by me ani nenapadlo že to jde takovou cestou. Perfektní ozvučení. ÚŽASNÝ psycho. U scény, kdy šílený režisér vysvětluje svůj nově vymyšlený žánr, jsem to musel na chvíli vypnout, rozklepaly se mi kolena a bylo mi k zblití. Kdybych byl v kině na tomhle, pozvracel bych se a utekl. Kdybych byl zkouřenej, rozbrečel bych se a pozvracel. Trek k závěrečným titulkům je GENIÁLNÍ. Muj mozek je na takový vlně že slova dávam dohromady několik minut. J*A*S*M: U scény, kdy šílený režisér vysvětluje svůj nově vymyšlený žánr, jsem vážně přemýšlel o tom, že film vypnu, smažu a zapomenu... Prostě, nevim jak ted usnu. Ten film je až moc kvalitní. ()

Antimana

nechutné to možno je ale keď vás takéto filmy poburujú tak ich nepozerajte. odpoveď na otázku pre koho je film a čo za zvrátenú perverznú existenciu je režisér hľadajte sami v sebe..... Prekvapením bola slušná kvalita , čakala som nanajvýš poloamatérsky snímok .Herci, kamera, hudba na vysokej úrovni. Hlbšia myšlienka by sa dala nájsť v prehovore Vukumira o tom aký je svet skurvený. Mohla to byť profesionálna deformácia psychológa v sirotinci, kde bol svedkom osudu týraných detí, ktorá prerástla do najextrémnejšej formy perverznosti? Že by bolo porno obrazom doby? ()

Lottr

Tak tohle je opravdu neuvěřitelná úchylárna. Vůbec jsem si nebyl jistý, jestli je tahle šílenost na odpad, nebo na pět hvězd. A musím se přiznat, že chvílemi jsem spíš myslel na to první. Ale pak mi došlo, že tenhle film vlastně splnil to, co má. Zíral jsem na to celou dobu naprosto nevěřícně s otevřenou pusou a čekal, kdy mi zásahovka vykopne dveře kvůli stahování nelegálního zvrácenýho porna. A fakt je, že na tohle do smrti nezapomenu. ()

U.Tarare

To, že tvůrci budou slušně narušení, o tom žádná. V pořádku nejspíš nebude ani ten, kdo o filmu bude tvrdit, že je to pecka. Samotný film však obsahuje důležitý atributy, nenudí a jen tak na něj nezapomenete. Film nemá smysl znovu vidět, první shlédnutí bavilo a zárověň stačilo. Minimálně stačilo do doby, než zapomenu velkou část pervezních scén. Film totiž těží hlavně na tom, že šokuje, což se mu solidně daří. Je fakt, že vojebaný batolata nevidíte v televizi každej den. Zpracování filmu je na solidní úrovni, Srbsko překvapilo. Za mě nechutný dvě hvězdy. ()

fiLLthe3DD

On ten SRBSKÝ FILM není FILM úplně k zahození. Má celkem slušný námět a dobře charakterizované postavy, ovšem již před začátkem natáčení si měli tvůrci ujasnit, zda chtějí točit porno,dramatický příběh anebo horror... Na to ,,PORNO" je to až přehnaně málo erotické,na pořádné DRAMA přespříliš krvavé a plné násilných scén, na HORROR to mělo extrémně pomalý rozjezd... Násilí ve filmu zobrazené opravdu není tak násilné,jak jsem čekal a titulem ,,NEJODPORNĚJŠÏ FILM VŠECH DOB" se snímek rozhodně honosí zcela zbytečně... 40% ()

MiaMoonlight

-Ve druhé části nijak zásadní spoilery- Vlastně ani nevím co říci, čekala jsem v titulcích nějaké vtipné nebo pokažené scény a ono nic. Takže mě vlastně nic nenadchlo. Kontroverznost se tomuto "dílu" nedá upřít, stejně tak se nedá říct, že by scénář nebyl v určitém smyslu důmyslný. Otázkou pro mě však zůstává, zda bylo natočení tohoto čehosi nutností, jelikož morální hodnota je nižší než teplota v lednici. Léčba šokem možná může být účinná, ale nevím, zda je v tomto případě na místě. No alespoň si autoři mohou tahat za kašpárky u splněného snu. Nicméně by mě tedy zajímalo, jelikož nejsem žádný šílený pornofanoušek, nebo pornoodborník, zda je na tom východní Evropa tak špatně, že se tam něco podobného točí. (Rozuměj, osouložit kojence, zabít někoho při kojtusu, naszovat si umělý ču*áky a vypichovat jima buznám oči a ták.) Pokud ano, pak možná přehodnotím své stanovisko. A nebo se možná taky zastřelím, protože už nechci žít na této planetě. No, možná někde v pralese, ale tam už jsou dneska taky webky. ()

Alisa

Nemohu si pomoct, ale tento film mě naprosto nezaujal. První hodinu se téměř nic neděje a na konec narveme co nejvíce nechutných scén a uděláme z toho tak nejodpornější film všech dob (o tom by se samozřejmě dalo polemizovat)! Kdyby tento film vůbec nevznikl, určitě bych se nezlobila. Dojem nezachránil ani celkem slušný herecký výkon hlavního hrdiny. ()

venca163

Hm =/. Na rozdíl od Verbala si teda já úplně přesně myslim, že to někdo točil právě a jenom proto aby šokoval. A aby pak (stejně jako postava režišéra ve filmu) mohl vykřikovat, že jsme to nepochopili a povýšeně se tvářit, že na jeho veledílo ještě nejsme dost dospělí. To mě většinou docela dost nakrkne...Tady mi navíc zážitek zkazil i příběh, kterej byl (i vyjma těch prasáren) dost neuvěřitelně podanej. Pointa to navíc (možná zbytečně) dost shazuje. Celý je to posvěcený (ano) natočením ve studených barvách a s malou hloubkou ostrosti. No úplně vidim, jak nad tim ty festivalový poroty onanovaly. To nejdůležitější: velebit film za to, že ukázal něco, co ještě do tý doby nikdo neukázal (tzv. "posunul hranice", omg) mi přijde slabozraký i krátkozraký. (50%) ()

Forsberg11

Prvý videný srbský film, a hneď toto... Áno, Srpski film je brutálne sexploitation s dvoma doteraz nevidenými scénami a nechutným gore. Žiadny prelom v exploitation to však určite nie je. Človek, ktorý už zopár takýchto vecičiek videl bude potešený, ale nie unesený. Po hereckej aj režisérskej stránke slušne zvládnutý film, ktorý sa začína pekne pomaly a rozvláčne, aby nám po hodine ponúkol nekompromisnú brutalitu spojenú takmer výlučne so sexom. Dokonca aj vraždí sa tu penisom. Sexuje sa od začiatku do konca a niekedy máte pocit, že sledujete skôr porno ako horor. Scény, ktoré mi vyrazili dych: sex s novorodencom a záverečných 5 minút. Nechutné, ale Martyrs ostávajú neprokonaní... ()

Cejny

Těžko hodnotit, protože takovouhle uchylárnu snad není ani možné hodnotit, ale zahrané to vážně bylo perfektně. Člověk spíš nechápe, co režiséra vedlo k tomu, aby takový úchylně zvrácený kousek natočil. ()

Soweek

Explotaiton movies je na světě stovky a hemží se krví mnohem více než zde. Podstatně velkým rozdílem ale je, že v těchto filmech je znatelná nadsázka, s kterou jsou točeny. Srpski film ale působí smrtelně vážně, což z něj dělá nehoráznou prasárnu a jako takovou ji odmítám hodnotit, protože upřímně nevím za co bych ty hvězdy zde měl přidávat nebo ubírat. Pokud je vám 18 let a máte silný žaludek, pak si tento film zkuste ohodnotit sami. ()

ZkuKol

No, tedy efekt na diváka to teda má. Scénář není nic geniálního, ale přes prsty nemlátí, řemeslo také není nijak dokonalé, ale český film to není. Spasojevič umí pracoat s jednoduchými emocemi, vyprávění si nekomplikuje a atmosféra se drží hudbou a... násilím. Musím říct, že v tomto filmu jsem objevil své meze a nevím, jestli se na horor z této lokality ještě někdy podívám s klidným srdcem. Dalo by se tedy říct, že tvůrci uspěli, ale domnívám se, že by divákům prospělo, kdyby to nebylo za takovou cenu. Klasika, doma nejsou peníze, tak otec vyráží dělat to, co mu jde nejlíp, jenže tentokrát vzal job, za který nebude žádná odměna dostačující... 45% ()

Šakalík

K tomuto filmu jsem se dostal vlastně jen ze zvědavosti, kterou vyvolaly ty kouzelně rozporuplné reakce diváků – od nadšených výkřiků, že se jedná o horor desetiletí, až po označení za absolutní šit. Já se toho filmu dost obával, pač jsem čekal pořádnou řezničinu a přiznám se, že takové filmy já krajně nerad. No, zase tak strašlivý masakr to věru není, to jsem teda už viděl větší zvěrstva, ovšem Srpski film je zabalen do neskutečně úchylného hávu, který spadá do kategorie „vaše nejhnusnější sexuální představa, na kterou se bojíte třeba jen pomyslet“. Dějově je tenhle film docela o ničem, co si budeme nalhávat, a jedinou jeho devízou tak zůstávají veškerá zobrazená tabu, která se jinde ještě neobjevila. Nebudu si tady hrát na drsňáka a rovnou řeknu, že jsem při některých nechutnostech (těch sexuálních, nikoli masakrálních) zbaběle zavíral oči. Tak trochu podezřívám režiséra Spasojevice a vlastně celý filmový štáb, že si jen chtěli sami vyzkoušet, co všechno jsou ochotni ještě natočit. A co divák snese. Věřím totiž taky tomu, že se film umístí na předních příčkách filmů, jejíchž projekci předčasně opustilo nejvíce diváků. Je to vskutku jen pro silné povahy. Jaký je tedy verdikt? Je to celkem kravina, ovšem její šokující hnusota a náramně tíživá atmosféra ve mně určitě silný dojem zanechaly. Je to přesně ten film, o kterém budete vyprávět: „A tohles už viděl? To je maras!“. Ovšem sám se na tohle asi už nikdy nepodívám. ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?