Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

iXtr3m3 odpad!

Film, na ktorý som omylom narazil v dobe, keď vznikol a doteraz som ignoroval komentovať ho. Ale predsa len pár slov napíšem. Všetci, ktorí sa na tomto zúčastnili od podporného štábu, cez hercov, režiséra, scenáristu až po obsluhu, ktorá im nosila jedlo popri natáčaní by si zaslúžili v lepšom prípade len strelu z milosti do hlavy, v horšom prípade doživotné trýznenie v nejakom úchylnom psychiatrickom ústave, ktorý by bol hodný ich "maličkostí". Samoúčelné, zvrhlé, nechutné, odporné, úchylné, hnusné, postihnuté. Za toto by som fakt zavieral do nejakej hustej basy a nechal sa na zúčastnených "vyriadiť" iných "postihnutých", aby vedeli, čo spáchali. Doteraz najväčší odpad, akým som kedy mal možnosť žiaľ omylom zhliadnuť. Po prvých pár minútach som to pretáčal rýchloposuvom, pretože to bolo odporné už od začiatku, ale blbec som to mal rovno vypnúť, takto som sa dostal k scénam, ktoré som musel dlho predlho dostávať z hlavy a teraz pri písaní tohoto komentára sa mi skúšajú predrať na svetlo sveta, našťastie dobre zahmlené. Kto toto hodnotí čímkoľvek iným ako odpad, je postihnutý podobne alebo rovnako a mám sto chutí každého za toto nahlásiť do ústavu alebo polícii. Oproti tomu sú filmy Larsa von Triera rozprávkami pre deti. ()

Eraserhead

Lidská fantazie nezná mezí. Kdysy jsme s kamarády na škole vymýšleli nejzvrhlejší filmový (pod)žánr. Dál než na kombinaci kids-snuff-shitting-splatter jsme se (díkybohu) nedostali... Koho by tenkrát napadlo, že o nějakých 10 let později to Srbové fakt natočí (aspoň tu třetí část že vynechali). ()

The_Second

Nejsem si jist jestli se odvážim pustit si to někdy znova. Jak snadný by bylo tímhle filmem opovrhovat. Bohuže to nejde protože filmově to je moc dobrý. Vynikající kamera, herci a krev vypadá jako krev, ty co točí takový ty levný krváky by se mohli učit. Příběh je taky celkem ,,zajímavej", ale některý scény jsou fakt humus....Nemůžu to ani doporučit ani vás od toho odrazovat, ale připravte se na to že to je zvrácenost největšího kalibru. SPOILER:A v čase kolem 56 minuty doporučuji přehrávač trochu zrychlit. ()

Vaklaf

Ano! Konečně se to podařilo! Vidět film, u nějž jsem zjistil, že jsem ho vůbec vidět nechtěl. A to ne proto, že by byl špatnej. Naopak! Dokoukat jsem ho prostě musel, to jinak nešlo, protože jakmile vám zahákne smyčku kolem krku, nezbývá než se houpat. Je to prostě taková odpornost... Ale tak proklatě dobře udělaná... Prostě naprosto špičkovej extrémní exploiter. V rámci toho je taky hodnocení, o němž jsem hodně přemýšlel, ale nakonec jsem ho dal, protože svůj účel prostě plní na jedničku. Třeba u Inside jsem se hodně kroutil, ale to bylo prostě jen maso, kdežto tohle je tak nějak celkově super ultra odporný. A oproti Martyrs, u nichž jsem si říkal, jestli to vůbec chci vidět (nakonec jsem chtěl) a jestli to nemam vypnout, jsem tady prostě rovnou věděl, že jsem to vidět nechtěl. Ale už se stalo, zvrátit to nešlo. Obvykle doporučuji filmy určitýmu okruhu lidí, ale tohle nedoporučuju nikomu, to bych si připadal fuck blbě jako naprostej úchyl (což sice možná jsem, ale zas to netřeba dávat tak najevo). Tohle prostě vidět nechcete!!! Což nepochybně spoustu lidí přiláká, třeba takový ňáký, jako jsem já. Ale vzpomeňte na moje slova zvědavci. S časovým odstupem: Jsme rád, že jsem TO viděl. Pro fanoušky exploiterů je to naprostej vrchol. A taky jsem zjistil, že jsem koukal na cenzurovanou verzi. Ale i ta mě rozštípala takovým štajlem... Takže mě někdy v budoucnu čeká další projekce. Brr... :-) ()

janisska

Těžko zhodnotit pomocí hvězdiček. Jde o film, který se schválně staví mimo jakékoliv hodnoty (Ale to proto, aby na ně určitým způsobem znovu upozornil; že tak činí nepřiměřeně "dobrému vkusu"? Nepochybně. Že tak činí nepřiměřeně okolnostem? Nejsem si jistá.). Je to jakési neuvěřitelně vyhrocené metaporno, které testuje naši schopnost dívat se na násilí a... Jednat (jak?)? Odvrátit zrak? Přepnout? Natáčení perverzního porna se stává modelem světa, který zahrnuje i diváka. Tak co, diváku, jsi dost otrlý, abys nepohnutý sledoval ženu s rozbitým obličejem, jak provádí orální sex? Abys pozoroval znásilnění novorozeněte? Jsi dost otrlý, abys dokoukal Srbský film? Já jsem dost otrlá nebyla, takže možná následovaly i šílenější scény. Nemyslím si ale, že by vadilo, že jsem "odpadla". V testování hranic každý skončíme někde jinde.// Hm. On to je nakonec (asi - přece jen, bůhví jak to skončí) úžasně morální film. !!!Diváku, kde je tvoje hranice, kdy přestaneš být divákem a staneš se aktérem?!!! ()

MareT.

Filmy, které se za každou cenu snaží šokovat mě nevadí. Jedno pravdilo tam ale musí být. Nesmí to nesmírně nudit. Tady bohužel jde všechno špatně. Kombinace nudy a nechutnosti je prostě neakceptovatelné. Ta jedna hvězda je za to, že svým způsobem film opravdu šokuje. ()

legatio

Po dlouhé době film, který nějak nemůžu zhodnotit počtem hvězdiček. Docela si říkám, jestli je dobře, že si v dnešní době malé děti můžou něco takového stáhnout bez problémů z internetu. ()

POciSEM

To je ono Milos,to je film. Tohle je opravdu film a hodne silna kavicka. Ze zacatku takovy temny porno graduje neuveritelnou davkou ultranasili a balancuje na hrane snuffu az ke kulervoucimu zaveru. Ano je fakt ze nektery sceny si mohl ten srbskej reznik nechat (znasilneny mimino) ale ten pribeh a ta atmosfera deklasuje 8MM a jemu podobny na pohadku pro predskolaky. Hlavni hrdina prodal dusi dablovi (reziser Wukmir) a projde si neskutecnym peklem ktery bych nepral nikomu zazit. Vysmazenej konskou viagrou klati cokoliv co mu Wukmir naserviruje a pritom mava macetou jak na jatkach. Nebudu si tu hrat na drsnone ale existuje spousta filmu ktery jsou o neco nechutnejsi a kdo se nebude moc zaobirat (i kdyz to bude docela orisek) toliko prehnanou syrovosti a brutalitou dostane vybornej thriler s devastujici atmosferou. Pod 5 hvezd nemuzu jit ()

beba789 odpad!

O můj Bože,co tohle ku**a bylo?! Fakt nechutnost největšího kalibru! Zajímalo by mě jaký prase tohle vymyslelo,natočilo a ještě vypustilo ven a jaký prase mohlo nechat svoje dítě zúčastnit se něčeho takového!! 0%!!!! ()

ZdenoLo odpad!

Toto nieje horor ! Toto nieje vlastne nič len úchylácka sračka, ktorá mala byť spopolnená ešte skôr než uzrela svetlo sveta ! Tie deti si mohli fakt odpustiť! Dúfam že scenárista, režisér a vlastne celý ten skurvený štáb čo sa podieľal na tomto odpade je buď v base alebo na psychiatrickej liečebni. Mám rád gore ale aj to má svoje hranice (pedofilné akty do toho teda nepatria ani cez zavreté oči!). ()

HonzysKISS

Roztomilý filmek, ukápla mi slza z péra. Pornoherec, který se do scének dostával byly postupně víc a víc divnější, a to se mi líbilo. Skutečně mě zajímalo, co se bude dít dál, co a jak se další scéna bude odehrávat. Příběh tohohle filmu asi nikdy nezapomenu, a tak to má přesně být. Obdivuji scénáristu, že se nebál tento film vypustit do světa. Vůbec jsem se u filmu ani nenudil a po pravdě to zase tolik ultra hnusné není. Kdo je na takové účelové snímky zvyklý, tak si pošmákne. Určitě to není film pro každého, kdo je proti nechutnostem, ať se na tenhle film ani nedívá. ()

Sayko

Jednoho večera si Srdjan Spasojevič, režisér filmu, řekl, že je kinematografie nějaká nudná, bez chuti a pořádného umění. Sice tu máme bravurního podivína Larse von Triera, nebo úchylárnu Spit on Your Grave, ale samotné filmy jsou výkřikem do prázdna. Co je takhle spojit, aby vznikl nejodpornější film, který divákovo oko pozřelo? A ejhle, ono se to podařilo. Sadistický pornografický snímek, který nemá v současné kinematografii obdoby a dokáže diváka znechutit natolik, že mu tuhne krev v žilách. Je to hnusný, zvrhlý, dobře zahraný a v dnešní době bohužel možná i pravdivý. Za zhlédnutí to pro zajímavost stojí, ale JEN JEDNOU! ()

shimpy(CZ)

Naprostý vrchol nechutnosti. Opravdu pro silné povahy. Oceňuji odvahu tohle natočit. O tomhle filmu se nedá říct že je dokonalý, skvěle natočený. Kladně hodnotím to, co dokáže film s divákem udělat. Nehodnotím nápad, originalitu, příběh. Hodnotím to, jak mě film mě srazil na kolena... ()

iampatrik

20% Jedněmi opěvovaný, druhými zatracovaný - takový je Srpski film a já patřím do druhé skupiny. Brutalitou, sexuální brutalitou se tu nešetří (např. necenzurovaný porod a následné znásilnění novorozence), vše je odporné, šílené a splňuje svůj účel, dokonce tyhle scény nevypadají "béčkově", bohužel to je tak vše. Kromě zmiňovaných vlastností nenabízí nic víc a to je pro mě - u filmu - strašně málo. ()

colapso odpad!

Opět další film,který má lepší pověst,než skutečně je. Dvě scény jsou sice opravdu hardcore,ale tímto končí,vše ostatní již zde bylo a zábavnější. Nicméně zároveň prosím další díl již ne. ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?