Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

tnp101

Z pohledu obsahu lze v současné době toto „umělecké dílo“ označit za pomyslný vrchol nevkusu. Nejbrutálnější scény ze „SAW“ pohromadě jsou proti zdejším „ani nevím jak to nazvat“ tak maximálně pohádkou před spaním pro malé děti. Tohle je opravdu nefalšovaná, vrcholná nechutnost ve všech možných směrech a slabší jedinci, či nedej bože děti mohou po tomto zážitku od obrazovky odcházet (beze srandy) vážně duševně poznamenaní. Nedivím se těm, kdo bez váhání napaří odpad. I já bych tak s chutí učinil. Pokud však přehlídnu extrémní obsah, po ostatních stránkách se jedná o jednoznačně kvalitní kus filmařiny (dá-li se to tedy tak nazvat). Divákovi umí navodit přesně takové pocity, které jsou v dané chvíli zapotřebí a vskutku to v tomto směru nemá na svědomí pouze obsah - mluvím zde o výtečné kameře, hercích, či na poslech nevábné, ale trefné hudbě a podobně. Výsledný zážitek/znechucení tyto filmařské postupy prohlubují, což je sice relativně negativní skutečnost, ale o filmový odpad se jednoznačně nejedná. I tak úplně nevím, co si o tom mám nakonec myslet. Volím tudíž zlatý střed. 50% … A KOUKAT POUZE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ! ... Viděna původní necenzurovaná verze. ()

elanius odpad!

(134/2012, DVDRip) / Fakt hrozný film, ktorý ma sral snáď od prvej minúty. A čo bolo najhoršie to bol pohľad na hnusný ksicht toho typa tam. Okrem úchylností neviem nájsť nič filmového čo by mohol ponúknuť. S radosťou dávam "odpad!" ()

Jazzzz odpad!

Když jsem filmu Angst dával 5 * tak jsem si připadal trochu zvráceně. Nyní mě napadá mnoho argumentů, proč bylo Angst podle mne kvalitně znepokojujícím filmem. Přiznám se, chtěl jsem vidět něco netradičního a drsného, proto jsem tento film stahoval. Ale pokud existuje nějaka petice za stažení tohoto filmu z oběhu rád se na ni podepíšu. Tento film by neměl spatřit světlo světa, jeho tvůrce považuji za trestně postižitelné za šíření morálně odporného a tematicky a filmařsky ilegalního materialu. Absolutně žasnu, že se tomu tak nestalo a tento film se vůbec považuje za film. Všichni účastníci filmu a obvzláště rodinní příslušníci těch mladších hereckých rolý, tak z těch je mi zle. Nemyslel jsem si, že budu nad něčím tak zhnusen. Objektivně film přišel s mnoha super nápady a celková zápletka, odmyslím li si to co mě na filmu tak pohoršuje je velice zajmavá, ale pro argumenty které jsem uvedl výše nelze hodnotit jinak než odpadem. U tohoto filmu mě napadá jak by někdy lidem prospěla zdravá selská cenzura - kterou zdůvodním slovy - tohle není normální natáčet, natož promítat. Na stoprocent nejodpornější film který jsem kdy viděl. Film má vyvolávat emoce, a tento film je rozhodně vyvolává, vzpoměl jsem si na Lovce Jelenů, film který sem pro jeho zvracenost odmítal hodnotit. Nyní vím, že Lovec Jelenů je umělecký kousek. ()

civalII

Jeto nechutný jako když jeden velbloud vošuká do prdele druhého velblouda a ten vám to pak cele vyprdne do ksichtu. Ale jinak je to docela fajn. ()

Bobik9

Minimálně polovinu filmu se mi chtělo zvracet, ale vydržel jsem to až do konce, ale nikdy více. Je to šílené, zvrácené, děsivé a smutné. Nicméně nemohu říci, že by to člověka nudilo. Jen vás to znechutí a uvalí na vás depresi. ()

zdenny

Šokující, brutální, sadistické? Vůbec ne. Myslím, že o to šlo až ve druhé řadě. Podle toho, co v dalších řádcích napíšu, budu možná někomu připadat jako pošetilec, cynik nebo blázen. Ale po filmu jsem se zamyslel a skutečně si myslím, že autor chtěl filmem lidem něco popsat. Ne apelovat, ne burcovat, ne moralizovat. Prostě se jen zavrtal do hlubin lidského podvědomí a to citelně, velice citelně a velice hluboce. Každý by si měl dát ruku na srdce a sáhnout si hluboko do svědomí, zda jej ani jednou, jedinkrát, alespoň jediná z celé řady ve filmu realizovaných bestialit nenapadla. Ve svém nejtemnějším nitru na podobné věci každý člověk alespoň na sekundu pomyslel. Jednou jsem řekl: "Člověk je ve svých myšlenkách neuvěřitelné prase". Tento film byl o tom. Byl o nás. Jsme lidé, rodíme se s tím být zlí a pácháme si zlo navzájem. Hodný člověk nám připadá jako slaboch - ano, máme jej rádi, ale také jej nebereme příliš vážně. To je morální obraz člověka, nikoli doby. Ve filmu je tato stránka jasně definovaná Vukmirovým vystoupením, kdy říká, že toto (jeho film) je to, co opravdu odráží již dávno zapomenuté. Podepsal bych se pod jeho názor, který jsem z jeho výstupu vycítil, že lidé jsou dnes jiní. Tím, myslím, narážel na dnešní rozmazlenou dobu, kdy se v defacto objektivním blahobytu schováváme za materiální vymoženosti doby, místo toho, abychom do popředí posunuli člověka. Třeba s jeho zápory, ale takového, jaký ve své nahotě skutečně je. A jaký vždy skutečně byl. Pohoršil tento film někoho? Při pohledu do historie jsou dějiny fakticky plné krve. Autor ve filmu pouze popsal, jakou zrůdou člověk je a co musí zaplatit, když touto všeobecnou zrůdou být nechce. Takže film k velice hlubokému zamyšlení. Ne k tomu, aby z viděného bylo člověku špatně. Chápu odpad, jednu, čtyři nebo pět hvězd. U dvou a tří to chápu tak, že divák si není zcela jist, co bylo filmem řečeno, tak dal prostě něco mezi. Ale jsem přesvědčen o tom, že tento film něco sděluje, třebaže jenom popisuje. A na závěr si jako věřící dovolím malou agitku: Protože je nad námi něco víc, nějaká morální autorita, nechováme se tak, jak film ukazuje. ...Ale někdy, ve svém nejtemnějším nitru... ()

Diego

Je to morální prasárna, která podle mě chtěla šokovat jako Hostel. Ale všechno je tak trapně podstrkovaný, aby si člověk řekl fuj, až se tomu musím smát. Podle komenářů jsem čekal nějaký nekoukatelný film, ale je to šaškárna a vložit do toho dítě, to je zoufalství. ()

vendysek

Kvůli násilí mnozí diváci zřejmě nic nepožadují a nevidí. Šíleně natočený kritický obraz dna srbského národa. ()

yeniczek odpad!

Nakonec jsem tento film (nadvakrát) dokoukal. Nevím, jestli ho mám nějak hodnotit. Nechutná animální sexuální stránka člověka, která mi dokázala zvednout kufr a já popravdě moc nechápu, jestli takový film stojí za to vidět. Když film, který by se měl brát vážně, působí občas i ve svých nejhutnějších chvílích nechtěně vtipně (to se nevylučuje s tím, že je to naprosto odporný!) Popravdě si myslím, že spoustu lidí znechutíte už jen popisováním výjevů z filmu.. Natož abyste zákeřně donutili se na toto dílo podívat, abyste v tom nebyli sami. Jakože nejspíš asi "odpad", jinak totiž nevím, jak bych musel překopat svojí dosavadní hodnotící stupnici. Těm, kteří v tom viděli duchaplné dílo, docela závidím. Odpad nedávám z důvodu nechutností, ale že se dějou bez nějakého většího smyslu, konceptu, nebo nedejbože příběhu. Zlaté příběhy ostatních slasherů.. ()

Danny F. odpad!

Naprosto úchylné a zvrácené. Ten kdo to natočil není úplně v pořádku. Zavřete ho. Film určen pro úchyly? Asi. Poslední nechutnou třešinkou na perverzním dortu co mě dostalo do kolen bylo znásilnění novorozeněte. Fuj a hanba! ()

Tomatáš odpad!

Jsou věci přes které prostě nejede vlak!Vrchol brutality zde vygradoval na úplné maximum lidské představivosti!Ptám se po smyslu a pohnutkách pro tvorbu něčeho takového!? ()

Angelic-77

Osobně mě dost mrzí, že celý film působí tak amatérsky, jistě by mu prospělo obsazení lepšími herci, z tak zajímavého námětu by se rozhodně dalo vytřískat mnohem víc. Na druhou stranu ale těžko hledat nějaké větší filmové studio, které by se ujalo investice do takové zvrácenosti. ()

Mishqo

30-40% ... Po väčšinu času to bola len číro-číra pičovina, ktorá dokáže zaujať akurát tak tými luxusne zvrátenými scénami. A aj to len do tej miery, kým si nepoviete, že toto je už fakt moc. Ale to že tvorcovia išli až za hranicu normálneho bez kúska súdnosti svojím spôsobom oceňujem, keďže je to málo vídaná záležitosť. ()

Palvinie odpad!

Pan režisér by se s panem scenáristou měli chytit za ruce a zajít si na návštěvu do psychiatrické léčebny. A pak by je tam měli následovat všichni ti, kteří se na této krávovině podíleli. ()

morena.jea

Toto je presne ten typ filmu, od ktorého očakávate že bude mať hodnotenie 50%. Buď to budete hodnotiť z pohľadu morálky alebo z pohľadu umenia. Záleží koľko kto znesie. Zo začiatku sa to tvári celkom nevinne až na pár psycho-eroticky ladených scén. To najhoršie ale prichádza až v poslednej štvrťhodinke, kedy už aj ten najotrlejší divák začne pochybovať o mentálnom zdraví režiséra, scénaristu ale aj hercov. Keď sa ale dokážete povzniesť nad tieto perverznosti, tak si môžete vychutnať slušne odvedenú "firmařinu" ktorá graduje ešte aj v úplne poslednej vete tohto kontroverzného diela. ()

ghatos

Většina hororů a psychodramat současnoti spíše rozesmívá, což asi není záměrem filmařů. Tady jsem se nesmál. Hned od začátku bylo cítit ve vzduchu velké zlo. Otázka zněla do jaké míry to bude snesitelné pro oči a psychiku. Po padesátiminutové rozvičce příšlo absolutní inferno. Na to musí být divák dobře připraven. Celé to šílenství má podprahové příčiny v nejhlubší lidské psychice. Kromě toho jsou tam i odkazy na válečné traumata balkánského národa. Srbská rodina znázorňuje naprostou dekadenci a nekonečnou bolest, kterou si někdo může zaplatit. 91%. ()

Taio

Je to tak perfektne remeselne dokonalé, že si to už vživote nepozriem. To jediné viem s istotou povedať a toť vše... ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?