Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

The Viper

Rozporuplný snímek, zvláštně natočen a podán divákům. Už jen respekt za odvahu a že autoři přišli s něčím novým. Bohužel se film místy utápí v ničem, ale zvrácené je to tedy opravdu hodně. Bylo by to za 4, ale přidám se na stranu CSFD úchylů a nahoníme to na 5, už jen za tu jeho krásnou manželku. ()

sedm.1

Přemýšlím, jak okomentovat tento jedinečný film tak, abych nevypadal jako ten nejperverznější a nejúchylnější bastard pod slunce, ale zároveň i vyjádřil své nadšení z tohoto naprosto neuvěřitelného filmového zážitku. Asi tedy takto. Absolutně nikomu, opakuji nikomu, Srpski film nedoporučuji!!! Kdo si myslí, že viděl již to nejdrsnější, nejbrutálnější a nejkontroverznější, co šlo vidět, ať na to hodně rychle zapomene, všechno to byly jen pohádky, tohle strčí do kapsi s prstem v nose zcela vše, co si o sobě myslelo, že překročilo jakési hranice tabu. A narovinu říkám, že šok, který mi Srpski film připravil, vědět o tom předem, hodně vážně bych váhal, zda-li do toho vůbec mám já sám jít, neboť to bylo už skutečně moc i na mě a minimálně závěrečnou půlhodinku už nikdy nevymažu z hlavy a přitom bych o to sakra stál, protože tohle v mé mysli vážně nemuselo nikdy figurovat. První hodinka ok, taková rafinovaná přípravička, sem tam nějaké to výrazné povyraženíčko, zkrátka zatím "jen" hodně kvalitní nevšední úlet. V poslední třetině filmu však nastane zlom, něco, co mi mé oči, hlava a mysl naprosto nedokázali pobírat. Jen jsem čuměl jak pupek z Horní Dolní a s každou přibývající minutou jsem měl v palici jen totálně vymletějc a vymletějc, s hubou otevřenou dokořán. A úplné finále, respektive pointa? Ty kráááávo. V životě jsem nezažil větší šok, větší zděšení, závěr byl totální EXPLOZÍ!!!! Explozí, se kterou se mé křehké Já už asi nikdy nevyrová, explozí, která mě bude až do smrti děsit, explozí, po které spoustu běžných věcí už nebude nikdy takových, jako bylo do seznámení se se snímkem Srpski film. A největší pecka na tom je, že je to celé natočeno tak kurevsky neuvěřitelně kvalitně a na vysoké úrovni, že zároveň musím před celou tou dokonalou perverzitou smeknout a poklonit se. Mistrovský režisérský výkon, nedocenitelná atmosféra, fantastické a strhujcí herecké výkony, špičkový gore efekty zobrazeny zcela bez obalu, užasná vizuální stránka filmu a samozřejmě ultimátně geniální zápletka, která i přes svou nejkrutější humusárnost musí prostě dostat každého do kolen. Každého, kdo sebere všechnu svojí odvahu a vydá se na tu nejpekelnější cestu, ze které pak již není nikdy návratu zpět! NENAPODOBITELNÝ, NEPOPSATELNÝ, NEJKRUTĚJŠÍ, NEJZVRÁCENĚJŠÍ, NEJDOKONALEJŠÍ, NEJNEZAPOMENUTELNĚJŠÍ!!!! ()

Reanimated

Možná je to divné, ale většinu stopáže jsem vnímal jako dobře napsaný a dynamicky natočený thriller z dosti temného prostředí východoevropského pornoprůmyslu. Zaujalo mě taky pár hereckých výkonů (Vukmir!). Pak přišel onen exploatační zvrat, který s sebou přinesl několik vyloženě hardcore výjevů. Nicméně způsob, jakým to bylo odvyprávěno byl víceméně velice působivý. Pravdou - jak píše uživatel Dellamorte - však je, že kdyby se film odehrával během balkánské války, mohl být ještě stokrát údernější. To však nic nemění na tom, že samotný závěr je jako rána pneumatickým kladivem. ()

netahlo

Ty kravo tak tohle si v zadnem pripade netroufam hodnotit!!! TY KRAVO!!! EDIT: Nakonec davam plnej pocet, protoze takovej hnus uz asi nikdy neuvidim. Mimochodem, jestli se na to nekdo dival o podruhe, mel by urychlene vyhledat lekarskou pomoc, protoze to smrdi pruserem :-) ()

Sdoom

Těžko hodnotitelné, těžko komentovatelné. Je to fakt masakr, ale vzhledem k faktu, že jsem u toho kolikrát ani nedejchal, asi na Srbskym filmu něco bude. Především si nemyslím, že brutalita a zvrácenost je zde použita zcela samoúčelně, jo občas je to fakt přehnaný (novorozenec), ale budování napětí a očekávání dalších hrůz pak má docela grády. Pravdou je, že víc jak jednou bych to asi vidět nechtěl, nicméně na to jedno zhlédnutí je to fakt neskutečnej (ve všech slova smyslu) zážitek. Viděna unrated verze. (HD, orig.) ()

srbak

''To je ono Miloši! To je FILM!'' Po mnohých nedoporučeniach a posmešných poznámkach k filmu od čsfd-bodohoničov a expertov mi trvalo až dva roky, kým som sa vôbec k srbáku dostal. Doteraz to ešte rozdýchavam a to už je to nejaký ten rok, čo som to naposledy videl. Takže teraz už vážne k filmu - Celý koncept je špinavý, hnusný, neetický a hlavne nemorálny bez sebamenšieho putu záchovy, bez hocijakých emočných prvkov v pozadí poriadneho srbského undergroundu. A nie, to z toho nerobí žiadny zázrak, pretože takto natočené môžu byť viaceré filmíky. Každopádne ono tá pravá ''krása'' prichádza na javisko trochu neskôr. Prvá polovica je ešte ako tak mozgu nezaťažujúca, a však stačí jeden moment kedy príde to pravé Srbsko. Potom prichádza ozajstná tvár srbského filmu, ozajstný boj a ozajstné myšlienky, ktoré 1 000 000xkrát prevýšili všetko čo som doposiaľ videl. Je to vlastné také tiché zádumčivé bdenie v realite, ktoré čoskoro začne naberať nehumánnu až neznesiteľnú podobu nočnej mory(trpká realita 21.storočia) . O závere ani nehovorím, jediný pocit kt. mi to ako tak pripomína je koniec Ľudskej stonožky 2 (takže žiadne Fincherovské ani Nolanovské páky). Znásilnený Milošom. Jednoducho - Srbský film je len jeden. Bodka. ()

Maruškaa odpad!

Uz jen za to, ze tohle nekoho napadlo,by se ten clovek mel jit lecit a za tim si stojim. Jeste vetsi humus nez lidska stonozka.. Hnus,hnus,hnus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Zemi11 odpad!

Odpad ani ne tak kvalitou, jako spíše obsahem :) Tuna odpadu. Typický film, který lze hodnotit "buděm a nebou". Já zachovám tvář profesionála a označím to v zájmu zachování své důstojnosti odpadem v oficiálním hodnocení. Šťastnější z vás, kteří dočetli až sem, vězte prosím, že Srbský film reálně hodnotím pěti hvězdičkami. ()

vitekpe

Tezko tohle hodnotit dle nejakych standardnich filmovych meritek, spis se jedna o exhibici uchylnosti a nasili. Coz neni zrovna muj obor. :) Pro me zbytecne. ()

Tejkina

Kdyby nebylo toho zvrhlého a ujetého konce, řekla bych si, že film dokonce možná měl myšlenku... ale ten konec to pro mě zazdil. Přesto dávám průměr za to, jaký hnusný pocit máte při sledování tohohle filmu a hlavně myšlenky... V jakém světe to proboha žijeme? Kdo tohle může udělat? Rodinka sympatická, bylo mi jich moc líto. ()

Arkanoid

Hype je zaslúžený, film je kontroverzný exploitation scénami dosť. Svojimi tvrdými zábermi sa snaží čo najviac šokovať, no bez poctivo vybudovanej atmosféry to na kvalitu nestačí. Prvých 50 minút sa divák spolu s hlavným hrdinom stáva svedkom boja s posúvaním jeho psychických hraníc, no scenár sa nezaoberá až tak psychológiou hlavného hrdinu, ako ponúknutím mu čo najväčšieho hnusu, takže hlavný hrdina charakterovo veľmi nezaujme. Nepomáha mu v tom ani jeho povolanie pornoherca, do ktorého sa z divákov dokáže vcítiť ozaj málokto. Počas týchto 50 minút to ešte nie je až tak horor ako trochu nešikovne uchopená dráma. Po zdrogovaní príde peklo, divák dostáva znechutenie obalené hnusom. No šok sa nedá od istého momentu gradovať, ak jeho aktérmi nie sú originálne prepracované postavy, čo sa tu nestalo. Scén žánru exploitation je tu toľko, že pri ich rozdelení by spravili kontroverznými hneď niekoľko filmov, jednoducho príliš veľa. Vyriešenie zápletky pred záverom nevychádza z fyzického, psychického, empirického, ani početného hľadiska. V závere prichádza mrazivá dráma a epilóg odporne ladí s celkovým vyznením filmu. Remeselne je to to na dobrej úrovni, ale nič technicky výnimočné tu nie je. Raz vidieť stačí. ()

Tjaden

Společně se Salo nejzvrhlejší film, co jsem zatím zhlédl. Srpski film posunuje hranici toho, co můžeme na obrazovce vidět, zase o kus dál. Rouhodně to není podívaná pro slabé nátury. ()

Borec3 odpad!

Je další den. Ty obrazy a pocity se naštěstí ve snech nezhmotnily. Až dosud jsem se považoval za vcelku rezistentního vůči všemožným nechutnostem, co se z plátna můžou vyvalit. Jak jsem byl naivní před prvním setkáním s fake-snuff "věcí". Spasojevicův (scénář, produkce, režie) Srbský film překonal všechny očekávání co do zobrazitelné brutality a perverze - režisér oděl "vizi" zaprodání se ďáblu do hávu zkrvavené dětské košilky - ale také co do technického zpracování. Žádná nízkorozpočtová pseudodokumentace se nekoná. Žiletkově explicitní kamera, atmosferické filtry, psychedelická hudba, rychlý střih a, bože odpusť, "vypointovaný příběh". Chtěl jsem si dát čas a těch pár řádek napsat s analytickým odstupem. Nejde to. Jak ten film prostupuje mojí hlavou, zase se mě to chytá - objímá mě hnus, čistý hnus. Nejhorší na tom je, že jsem zhnusen ze sebe. Jsem člověk do té míry, do jaké jsou lidmi ti, kteří takové mrzkosti konají na jiných a pro jiné. Na stejné planetě. Byl tohle autorský záměr? Spasojevic: "It's about the monolithic power of leaders who hypnotize you to do things you don't want to do. You have to feel the violence to know what it's about." Sračka. Ne, říkám vám ne. Tenhle film neospravedlní žádný záměr, byť by byl sebeušlechtilejší. Nějaký rádoby fajnšmekr tady kdesi napsal: "...alespoň to zase posune hranice." Jenom chorá mysl může něco takové vyplodit. Kam až je chceš posouvat? Co ti přinese peklo? Zběsilé výkřiky, zděšené recenze a cenzurní zásahy přitáhnou další diváky chtivé "zažít zase něco nečekaného". Bohužel. Bohužel pro ně. Věřte mi, tohle nepotřebujete vidět. ()

BlackTom

Masaker v tom najlepšom zmysle slova. Vynikajúci Srdjan Todorovic ako bývalá pornohviezda, ktorá sa svinsky zaplietla s nebezpečnými ľuďmi, ktorí sa neštítia ničoho. Naturalistické scény sa striedajú so scénami tak brutálnymi, že markýz de Sade by sa bičoval a masturboval jedna radosť, herecké výkony príjemne civilné, bez zbytočného prehrávania a atmosféra hustejšia, než v Schumacherovom 8MM (zrovnávanie sa priam ponúka). Srpski film je pre mňa od prvého zhliadnutia (a zatiaľ jediného) dokonalým merítkom hnusu, vždy, keď niekto vzdychá nad sviňačinami v treťotriednom horore, poviem si "a to si ešte si nevidel Srpski film...". Najodpornejší, najzvrhlejší a najrealistickejší filmový počin nového storočia. Koniec len pre silné žalúdky. Najhoršie je, že sa mi to vlastne páčilo... ()

Lukoboss odpad!

Dostal jsem se k tomu náhodou a dost toho lituju. Nemám potřebu se dívat na nějaký gore/snuff úchylárny, který jsou tady prostě vytažený tak do extrému, že se mně po dodívání (místy jsem to přetáčel) dělalo blbě a bylo mně skoro na zvracení. Žánrově podobnej film 8MM byl výbornej, tohle ne a doteď si říkám, jestli je autor něčeho takovýho v pořádku?! ()

KoRner odpad!

Tento film nedokážem pozerať a podľa mňa nemal vôbec vzniknúť. Sfilmované video nejakej gore-porn-necro-pedo-sado grindovej kapely. Proste najväčší hnus, aký si len (ne)dokážete predstaviť. To, že niekde vo svete vznikajú hrozné veci nie je dôvod to ešte aj natáčať a vydávať za "umenie". Režisér je chorý človek a mal by sa podrobiť liečbe. Sú isté hranice, ktoré by sa prekračovať nemali a to vravím ako človek, ktorý neznáša diktát spoločnosti. Nechápem ako niekto môže tu napísať, že to až také hardcore nebolo, videl som asi 20 minút pri preskakovaní, čo je to za film a už dúfam, že čoskoro naň zabudnem. Oponenti možno budú tvrdiť, že presne toto od diváka očakávali, ale podľa mňa je až hanba kam sa tento žáner dostal. ()

klukluka odpad!

Stydím se, že jsem to vůbec viděl. Budiž mi omluvou, že jsem nevěděl, do čeho jdu. Hodněkrát ke mně dolehl název toho filmu, tušil jsem, že to bude něco nevšedního, ale tohle jsem nečekal. Nezamýšlím se nad tím, že to třeba kopíruje zvrácenou sexualitu promile procent světové populace. Zamýšlím se nad tím, proč do toho šli mí (nyní už ex) oblíbení herci, kteří té perverzní sračce dali punc regulérního kina. Zamýšlím se nad tím, že se za podobné filmy nezavírá. V každé profesi můžete zaplatit za závažnou chybu, tak proč ne ve filmařině? Zamýšlím se nad tím, jaká zvířata si zařadí něco takového do své TOP 10? Zamýšlim se nad tím, jestli už jsem neviděl dost filmů na to, abych si opět po čase (25 let) nenašel jiné hobby. ()

Rudinsky odpad!

Zvrátená, bezkonceptuálna šialenosť, v ktorej absentuje akákoľvek snaha o zmysluplné narábanie so šokujúcimi prvkami. A predsa na ňu nemožno nahliadať ako na zbytočnosť. Kým trebárs Sixove filmy bavili vďaka hlavnému záporákovi a exploatačným šialenostiam, Martyrs sa snažili o ospravedlňujúcu pointu, Serbian film nie je nič iné, len mrazivý, prvoplánový atak poukazujúci na surrealistické zvrátenosti, ktoré "môžu mať dočinenia s realitou". V tomto smere, podobne ako Deodatovým kanibalom, snímke nemožno uprieť odvahu a invenčnosť, s akou znechucuje a likviduje dnešného komerčného diváka. Nič iné v tom žiaľ ani nehľadajte. Asi najbrutálnejší a najhumusnejší filmársky počin, aký som videl. S prekvapivo chirurgicky presnou réžiou, zmyslom pre formálnu kvalitu a gradáciu a solídnymi hercami. ()

Silwer odpad!

Tady nejde o to ze to je hnusny..ale proste nevim co divakovi rekne znasilnovani deti..vlastne vim..vubec nic..je to samouvelny a nenormalni..vlastne je to strasna sracka s otresnyma hercema..reziser myslel jak sokuje ale jen nudil... ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?