Kevin Lewis vyrastal v chudobnej londýnskej štvrti, jeho rodičia alkoholici ho často bili a nechávali hladovať, v škole ho šikanovali a nepomohol mu ani sociálny úrad.  Z takejto štartovej čiary bol už len krôčik na šikmú plochu. Kevinovi sa však napriek všetkému podarilo všetky útrapy prežiť a vydobyť si pre seba lepší život... (STV)

kolodej1

ten kluk měl opravdu starostlivou matku a vnímavého otce. Tak skvěle o kluka pečovali, že si odnesl následky ještě dlouho do dospělosti. S tímhle klukem se osud opravdu nemazlil a film je o tom, jak se s tim vyrovnává a potýká. Člověk mu fandí, i když nedělá zrovna jen samé správné věci. Silný příběh, který je navíc podle skutečnosti. Ale jak se řiká, ty nejsilnější příběhy píše život sám. Moc dobrý film, který skýtá naději i těm, kteří by to nejraději vzdali, kteří už ztratili víru ()

kokofek

Tak jak se píše v úvodu srdcervoucí a inspirující příběh.Bohužel v posledních 10 minutách filmu se najednou děj pro mě zcela nesmyslně zrychlí a zkazí tak dojem z celého filmu.Škoda. ()

burton-ka

Včera jsem po dlouhý době viděla tento film. Je to film, který mě v podstatě uvítal v Anglii. Byl to můj první film bez titulků. Možná proto jsem ho občas trochu více prožívala ale nemění se na něm ta hlavní myšlenka a to, že až si budeš myslet, že život stojí za vyližprdel podívej se na tenhle film. Možná přišel přesně včas abych si uvědomila, že moje zlomy jsou ještě slabý odvar toho co se mezi námi "lidmi" může i dít. "lidi" chceme-li je tak nazývat, jako matka Kevina Lewise, by se měla pernametně uzavírat do bílé místnosti o rozměrech 4x4 metry a držet jí tam na řetězu. Tenhle film jsem viděla před tím, než jsme měla svoje vlastní dítě. Nyní, když mám dítě dostával mě ještě do horších stavů, kdy se mě chtělo celkem i zvracet. Nebudu řikat, že to je dokonale natočený film ale film má zvláštní pointu, je podle skutečného příběhu Kevina Lewise, který díky svému životnímu příběhu napsal bestseller, který byl po 18 měsíců nejprodávanější knihou. Uzavřela bych to asi tím, že je někdy dobré si uvědomit jak málo stačí a dokážete člověku "zkurvit" život a nebo lépe řečeno, když na určitých místech sedí lidé, kteří nemají možná ani vlastní děti a rozhodují o osudech jiných jako když vytahují karty z balíčku. Viz. u nás sociální pracovníci a celkový systém. Sama vím o čem mluvim, a jak je často beznaděj a frustrace to jediný s čím se sejdete ale jako ten fénix se znovu postavíme z popela a jdete dál...tak jako Kevin ono totiž nic jiného nezbývá A jak praví sám Kevin Lewis "život není o minulosti ale o budoucnosti" <3 ()

LencaN

Tady se nedá bavit o kvalitě příběhu, protože film je natočen podle skutečných událostí a scénář je jakousi autobiografií. Kevin Lewis to rozhodně neměl v životě lehké, ale jeho odhodlanost, síla, ale někdy možná i štěstí se vůbec udržet naživu bylo obrovské. Silné emoce. Je to jimi přímo napěchované. Hlavně to dětství u neuvěřitelně hrozných rodičů. Všudypřítomná nespravedlnost, smůla na lidi, využívání bezbranných a tahání za nos. Někdy není potřeba závratný rozpočet, tuny makeupu a špičková filmová technika. Občas funguje i málo. ()

nikinikiniki

Skvěle vystihnuto jeho dětství, diváci museli soucítit a cítit obrovskou lítost, když Kevinova šílená matka dostala agresivní záchvat a vše si vylévala na svém synovi. Docela síla... Nicméně tady je vystihnuto, že se nemá člověk v jakékoliv situaci na ten život vykašlat. I přesto, že měl Kevin strašný život a všechno a všichni mu házeli klacky pod nohy, byl silný a uměl se postavit všemu čelem, což se mu nakonec vyplatilo :) ()

quido_zidle

Osud pohnutej, klobouk dolů před borcem jak se s tím pral a nezcvoknul se z toho. Druhá stránka je film a jeho zpracování - první cca 1/3 až 1/2 dobrý, má to děj, malej dobře hraje, ve škole O.K. Druhá polovina je ale jak kdyby ji natáčel někdo jiný a pro dětské publikum. Strašně naivní scény, předpokládatelný děj, záběry zápasů strašlivý a vrchol byl vyznání lásky na poradě. Celkem podprůměr... ()

SobikGSXR

Příběh velice poutavý, už jen když si uvědomíme, že byl natočen podle skutečné události. Přesto mě zaráží fakt, že to jaký je člověk není v tomto případě ovlivněno výchovou, ale "patrně" tím, jaký je uvnitř, což mi nahání husí kůži, neboť samotný proces převýchovy by v tomto případě postrádal veškerý smysl. ()

Grifindoor

Hodně silnej snímek, akorát některý herecký výkony mi přijdou buď fušérský nebo parodující(?) a vubec se do jinak vážnýho filmu nehodí. ()

mimuzik

Další z dramat podle skutečné události, které mě osobně nijak nedostalo. Takových filmů na podobné téma je mnoho, skutečných příběhů jsou tisíce, proto nic nového pod sluncem. Film je dosti předvídatelný a nalinkovaný, nic mě zkrátka nezaujalo natolik, abych dal větší hodnocení. 30% ()

desnik

Prvních 35 minut je fakt drsných...člověk si aspoň uvědomí, že jsou na tom lidi i hůř...zbytek filmu byl "jen" lehce nadprůměrný. Ale celkově to má silnej efekt a film působí kvalitně...je to asi hlavně díky přesvědčivým hereckým výkonům, který byly opravdu dobrý! ()

cajda77

Těžko uvěřitelný Kevina, který vyrůstal, řekněme, ve velmi složité rodině, přesto vše nakonec v životě uspěl ... Velmi povedené britské drama natočené podle skutečných událostí. Začal jsem se hned více vážit svého dětství ... ()

ostroz

Skvostný snímek o dnes velmi známém muži, který napsal svou trnitou a strastiplnou autobiografii. Film je o jeho krutém bytí a nakonec sladkému konci díky lásce. Toto je skutečný příběh jednoho chlapce, který se dokázal postavit svému špatně směřujícímu osudu a změnit ho k normálnímu životu bez dalších ran. Chtěla bych mít také tolik odvahy jako on. ()

Mark1983

Svým způsobem se jedná o smutný až frustrující příběh nešťastného jednotlivce,který hledal cestu ven z toho psychického traumatizujícího utrpení. ()

kodwin

První polovina filmu vypadala slibně, ale jakmile se hlavní hrdina začal stavět na vlastní nohy, The Kid přestává fungovat. Rupert Friend se mi na hlavní roli nehodil, působil nevěrohodně. Výstup na poradě byl ještě horší než Vašutův v Románu pro ženy. První půlka za čtyři, druhá za dvě, takže celkově tři hvězdy. Kdo má rád britskou kinematografii, tak pro odškrtnutí by měl shlédnout, jinak ale průměrný film. ()

Grossing

Skutečný, depresivní příběh chlapce šikanovaného svým okolím, ale nejvíce svojí zrůdnou matkou. Film mě velice zasáhl a nikdy bych nezvládla jej vidět znovu. ()

matkoslav1

Bravo! Tleskám, aplauduji a nebýt toho, že musím jít uvařit polévku, tak budu tleskat ještě dlouho. Už dlouho jsem nebyl tak nadšený z filmu jako dnes z Kida, z jeho příběhu. Moc často se mi do očí slzy netlačí, ale i přes obrazovku jsem se s Kidem, tedy Kevinem, pohyboval po Londýně, dostával jeho rány a doufal, že najednou už bude všechno lepší... A bylo, dokonce až tak, že teď lituju, že ty titulky už přišly. Kevine, good luck! ()