Reklama

Reklama

Megapiraňa

(TV film)
  • USA Mega Piranha
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Původně měly geneticky modifikované, rychle rostoucí a množící se piraně sloužit jako potrava hladovějícím. Jednoho dne se ale těmto nebezpečným predátorům podaří dostat na svobodu a z venezuelských laboratoří si postupně prožírají cestu k Floridě. Zastavit je mohou pouze bioložka Sarah Monroeová (Tiffany) a agent Jason Fitch (Paul Logan).
MEGAPIRAŇA je další ze série mockbusterů produkovaných společností Asylum. Podobně jako MEGA ŽRALOK VS. OBŘÍ CHOBOTNICE překypuje i tento film počítačovými efekty, přerostlými krvelačnými zrůdami, stylovými úmrtími a akrobatickými výkony titulních predátorů. Milovníci intelektuálně nenáročných akčních filmů věnovaných genetickým experimentům, které se vymkly kontrole, si přijdou na své. (L_O_U_S)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (203)

castor 

všechny recenze uživatele

Kdo neuvidí, neuvěří. Záměrně mizerné, záměrně stupidní. Jinak to ani nejde racionálně uchopit. Dlouhodobě podezřívám (No, co podezřívám? Ono to tak je!)pantáty ze společnosti The Asylum, že na to jdou naopak velmi chytře – kvalitě konkurovat nelze, rozpočty mají značně omezené, tudíž do výsledku vymačkají všechny své nejzběsilejší sny, představy a ranní stavy po nočním flámu. Náměty, které překonávají hranice diváckého chápání, šílené názvy, dialogy jak z pornofilmu natáčeného na mobil a technické zpracování nesmírně jalové. Výsledek je samozřejmě sračka, ve které přerostlé ryby dělají megavýskoky nad hladinu nebo se zahryzávají do budov, ale i z takovéhle žumpy se dá slušně vytěžit (stačí se mrknout na počet zdejší hodnotitelů). A tihle pantátové za kamerou pak musejí být slušně vysmátí. Nedivím se jim, sedět ve střižně, ve které už tak mizerná látka dostává nový ještě neuvěřitelnější tvar, může být k popukání!! ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Jakožto můj první zhlédnutý zážitek renomované společnosti Asylum, která zavedla do současného žánru nový pojem, "Mega Monster Horror", má Megapiraňa můj obdiv. Jedná se o zcela převratné dílo. Vymykající se snad všemu, co jste vůbec kdy viděli. Něco podobného ještě nikdy nebylo natočeno:) Asylum svou tvorbou otevírá zcela nové brány a netušené možnosti. Jejich styl a náměty dokáží překonávat hranice lidského chápání a logiky:D Buď z toho zešílíte, nebo budete uneseni a s nesmyslným údivem a obdivem budete mezi záchvaty smíchu této šílenosti holdovat. Paul Logan coby agent Jason Fitch, je se svým drsným, kamenným výrazem a obdivuhodnými schopnostmi zcela jistě novým akčním hrdinou:D Scéna, kdy na pláži odkopává přilétávající žravé, digitální potvory, je naprosto epochální a já musím konstatovat, že takové scény píší filmovou historii:) A samotný film bych nazvala, již teď, zcela kultovním. Je jako dokonalý, moderní prototyp nového druhu těchto výtvorů. Přemíra vskutku unikátních triků, zábavných postav, excelentních momentů (piraně zahryzávající se do baráků, či vzdušný útok na vrtulník) a odzbrojujících dialogů, které s českým dabingem získávají totálně humorný rozměr (kupříkladu scéna, kdy Logan hovoří s Barrym Williamsem o další možné variantě likvidace, ve mě vždy spolehlivě vyvolává nekontrolovatelný výbuch smíchu). Oceňuji dynamickou hudbu a zběsilý střih, který má dodat na důležitosti a dojmu rychlého tempa děje. Taktéž by mě velmi zajímalo, kdo se podílí na tvorbě velmi vydařených a neocenitelných plakátů pro Asylovské MEGA projekty. GO ASYLUM! Dodatek ke druhému zhlédnutí: Usadila jsem se pohodlně do křesla, natěšena na to, že konečně Mega Piranhu uvidím na televizní obrazovce v rámci vysílání Universal Channelu. Vzápětí jsem se však málem zakuckala, když jsem zjistila, co s ní provedli. Jedná se, nejspíš pro všechny ostatní, o nepodstatný detail, ale mě to zcela šokovalo. Oni mi ju předabovali!:) Prvně jsem ji viděla na PC, kde hlavní roli Jasona Fitche mluvil Tomáš Juřička a vůbec celé dabingové obsazení, naléhavost dialogů či intonace, se postaraly o nezapomenutelné hlášky, o něž je nová verze Universalu v jisté míře ochuzena. Pro mě je Megapiraňa neopakovatelná, a Paul Logan, Tiffany a Barry Williams zcela nenahraditelní. The Best of Asylum! MEGA Zajímavost: Věděli jste, že když máte vybitou baterku u mobilu, stačí ji vložit do úst? Kyselina ze slin dodá 10%:) Dopručuji geniální trailer, hodný typického "MUST SEE!" "It wasn't an explosion, it wasn't terrorists, it was giant piranha. Yes sir, giant piranha", "Serrasalmus are... BIGGER!!!":D "Vzorek má polovinu nových orgánů. Má dvě srdce, třikrát silnější kůži, je to hermafrodit, schopný se množit sám", "Než doplavou k ústí řeky, budou velikosti koně, osm hodin potom budou jako hroch, za další čtyři hodiny jako slon, pak velryba", "Právě jsme viděli masivní útok piraní, byl zničen celý přístav", "Právě přežily jaderný útok jakoby nic a plavou DÁL!" :D :D ()

Reklama

Lateef odpad!

všechny recenze uživatele

Neděle 12.12.2010 byl megaden. Viděl jsem Megapiraňu. Byl to megafilm. Jenomže v tom negativním megasmyslu. To, že Asylum je megabanda megadementů, jsem tak nějak věděl. Megachyba. Megasračka megarozměrů. Jak jinak nazvat film, kde megyryby dělají megavýskoky desítky metrů na pevninu?? Megahovnem. Rozhodně za shlédnutí stojí megaefekty. Totiž, že megapiraně jsou namalované a vystřihnuté z megačtvrtek. Ty pak plavou ve vodě. Megastoka. Megaodpad! Víc už nesnesu. Tenhle megazážitek jako megatrest smrti doporučuje 9/10 megakritiků. ()

J*A*S*M odpad!

všechny recenze uživatele

A to jsem si myslel, že už mě nemá šanci vůbec nic překvapit. Viděl jsem obří chobotnice, zombie vodníky, vraždící rajčata, Teletubbies i Turecké hvězdné války, ale tohle teda ještě ne! Mega Piranha se naprosto vymyká - a neříkám to jenom v takovém tom krátkodobém údivu nad libovolnou sračkou, kterou jsem viděl naposledy a mám ji tak v živé paměti - ne, tohle je opravdu něco nevídaného. Přestávám si myslet, že Asylum je bandou neschopných neumětelů. Mnohem spíš jsou to tvůrci, kteří jednou budou v určité fanouškovské filmové subkultuře velmi slavní a budou se těšit kultovnímu statusu. Díky filmům jako Mega Piranha. ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Mega Piranha přebírá štafetu po ultimátním Mega Shark vs. Giant Octopus (a trochu nečekaně nahrazuje jeho poněkud disfunkční pokračování Mega Shark vs. Crocosaurus) a předkládá naprosto ukázkovou formu diváckého masochismu, dovedenou zcela záměrně k dokonalosti. Tvůrčí diletantství, neschopnost a v neposlední řadě také vědomí tohoto všeho tak opět dávají vzniknout parádnímu monster béčku, kde se pro dobře mířenou špatnou hlášku nejde nikdy daleko, piraně vyskakují z vody, naráží do domů a náslesledně explodují a vysmátí statisté, vyděšeně utíkající před piraněmi se schovávají za trubky a náramně se u toho baví, v mylném domnění, že už nejsou v záběru. "You're fish fruit!" ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Ve scéně, kdy Jason Fitch (Paul Logan) opouští vojenskou základnu a vydává se na průzkum, má v jedné scéně nášivku na tričku vpravo, následně pak celý film jí má však nalevo. (dandislav1991)
  • Zpěvačka a herečka Tiffany, která se ve filmu objevila v roli Sarah Monroe, nazpívala také píseň „Frozen Skies“, která hraje při závěrečných titulcích. (slipknotfan)

Reklama

Reklama