Ať žijí rytíři! (TV seriál)

Historický / Dobrodružný / Komedie

Česko, 2009 - 2010, 6 h 35 min (Minutáž: 14x30 min)

Já si myslím, že kdybych dnes byl v dětském věku, tak bych byl úplně nadšený. Tyto seriály se mi tenkrát hrozně líbily a měl jsem ten dojem, že už se dnes netočí. Naštěstí točí. Je to skutečně hodně jiný středověk, ale já tu nadsázku beru. To je seriál pro děti, ne umělecký film á la František Vláčil. Dcera byla nadšená a přemlouvala mě, abych dal pět hvězdiček. Já už to vidím trochu střízlivěji, přesto musím říci, že mi to velmi sedlo.(25.2.2010)

• gudaulin

Jestli CSFD v nějaké podobě přežije dalších 10-15 let, budou preference seriálu Ať žijí rytíři nezadržitelně stoupat, protože se na databázi bude podílet čím dál víc uživatelů, kteří na něj koukali s nadšením jako děti a bude na ně působit nostalgie. Je to podobné, jako když hodnotím Covington Cross, o kterém můj oblíbený uživatel flanker.27 napsal, že jde o středověké Beverly Hills 90210. Je to svatá pravda a bráno z objektivního pohledu, nemělo by podobné dílko být v červené kategorii, jenže já a mnozí další jsme ho viděli v pubertě, tedy mezi cílovou skupinou. Ať žijí rytíři jsou určené dětské kategorii mezi 6 až 13 lety a tam budou určitě bodovat, přestože nebo právě proto, že jsou hodně infantilní, povrchní, s mělkým a protahovaným scénářem a problematickým herectvím řady postav. Karel Janák je zkušený komerční rutinér, který ví, kdy své dílko shodit, takže spousta nedostatků se zakryje tím, že se to směřuje do pohádkové taškařice. V řadě ohledů je to spíš na odpad, seriál v podstatě rezignuje na nějaké předstírání středověku, slovník je ryze moderní, s řadou typicky pražských slovních obratů. Takhle se baví děti někde na sídlišti na Proseku a ne v imitaci středověku. Vzhledem k tomu, že seriál je určený pro děti a má být pohodový, tak se v něm ani neumírá a jsou pečlivě vyretušované potenciálně temné tóny. Řada herců v čele s Křížem silně přehrává, což je přesně podle režisérovy představy. Celkový dojem: 25 %. Celkem směšné je, že za tímhle projektem stojí Česká televize a nasadila ho v hlavním vysílacím čase. Jde o komerční záležitost vhodnou spíš na Novu v dopoledních hodinách.(6.3.2010)

• Tosim

Tak trochu blbý středověk, ve kterém se zbrojnoš diví, že má někoho odkráglovat. Roztomilost dětí je v druhém díle na výprask, pobíhání mezi tvrzemi a nepřítomnost děje cítíte sami v nohách skoro od začátku. K tomu všemu velikánské bitvy o desíti lidech, totálně nesnesitelný Pavel Kříž, který byl vždy spíš úsporný a tady je nomen omen pro přehrávání a tuny patetických proslovů, snad aby zaplniny "hluchá místa." Pro desítileté děti to snad je, zbytek rodiny by měl vyfakovat tuhle Janákovu nedomrlost a ještě hodiny kroutit hlavou nad tím, že celovečerní film, určený pro kina, by snad mohl být mistrovské dílo.(22.2.2010)

• nmarca

Přestože by si to zasloužilo hodnocení "odpad" (seriálová verze), dám tomu 2*, a to za pokus o historicko-dobrodružný rodinný film a za to, že jsem se (kupodivu) vydržela dívat až do konce na všechny díly. Jinak to bylo opravdu strašné: všichni - v čele s pitvořícím se Pavlem Křížem - přehrávali jako nejhorší ochotníci (snad s výjimkou Davida Prachaře), děcka byla dost nesympatická a mluvila jako Pražáci z počátku 21. století, scénář nezachovával ani náznak logiky, ani ta romantika nestála za nic.(25.2.2010)

• štísko

Obávám se, že většina lidí si tento seriál plete s filmem. Nedovedu si jinak vysvětlit těch 63%. Něco tak vyčpělýho jsem ještě neviděl. Po prvním dílu jsme doma ztratili chuť pokračovat v dalším sledování. Je ovšem možné, že došlo později k zázračnému zlepšení. ale moc tomu nevěřím Brrr. zcházela tomu atnosféra, což pro mne znamená něco jako pít kafe bez kofejnu, nebo pivo bez alkoholu.(26.2.2010)