Andrea Sedláčková velmi dobře převedla Škvoreckého předlohu do filmové podoby. Možná to je to úplně nejlepší, co jsem od ní viděl. Povedlo se také herecké obsazení, protože mnohé z těch mladých herců vůbec neznám, ale hrají skvěle. Možná jen scénář nebyl úplně vybroušený, ale i tak na ty čtyři hvězdičky nemusím nijak přivírat oči.(14.3.2010)

Danny Smiřický. Bezstarostný floutek, který žije jen pro dívčí kouzlo a jazz a nostalgická doba jeho mládí..to je pro mě smrtelná kombinace! Líbil se mi už televizní seriál Prima sezona, krásně bezstarostný a hravý, plný letních flirtů, opětovaných i vysmívaných. O pár let později je Danny pořád stejný, jen ta doba kolem něj se změnila a už není vůbec bezstarostná, ale naopak plná strachu, vydírání, šmírování a přistřihování křídel, je to doba, kdy jsou bezstarostní lidé posíláni do vězení, odvážní emigrují a ti ostatní prostě rezignují.. Vojta Dyk mě mile překvapil, Danny mu sedí jako ušitý, Vojta Kotek docela pěkně sekundoval a Charlotka byla kouzelná. Písničky i smutný pocit mi byly v patách ještě pár dní po shlédnutí a to se počítá, takže co dodat? Za mě 5 hvězd!(27.3.2010)

Vadí přílišná strojenost a přehánění, potěší jazzový základ, který trochu vyspravuje nepovedenou atmosféru, a poměrně solidní výkony herců (až na Tonyu Graves a mladé estébáky kteří se tváří jak na divadelní hře gymnázia). Usazení do dnešní doby (Němec, Přeučil) je nadbytečné a dalo by se klidně vystřihnout. Plus body za to, že Sedláčková dvakrát svlékla Mariku Šoposkou.(5.5.2012)

Myslím, že se docela dobře podařilo převést literární předlohu do TV filmu. Casting podle mého názoru velmi dobrý, mezi hlavními aktéry to pěkně jiskřilo. Nálada docela dobře zachycená, včetně té hořko bolné romantiky, která se dílem okamžiku mění v obrovskou tragédii. Asi jediné co mi vadilo, byly prostřihy do současnosti, ty tomu daly takový ten feeling TV filmu, což je škoda, bez toho to mohlo být ještě lepší. Trochu mě iritovala nedokonalá produkce kapely, ale uvědomil jsem si, že přesně tak to asi v podání studentské kapely muselo vypadat. V rámci žánru velmi slušné. 75%(20.2.2012)

Tohle je přesně film, u kterého myslím v pohodě vydrží i lidé, kteří o té době nic nevědí (na rozdíl od Pout či Tří sezon v pekle). Čímž samozřejmě nesrovnávám kvalitativní stránku dvou celovečeráků a jedné televizní adaptace, ale způsob, jakým je zobrazovaná doba podána. Skvělé herecké obsazení, uvěřitelný děj, za srdce beroucí příběh...Jen trochu pozor, aby za chvíli nebylo předykováno, i když je dobře, že vedle Mádla se objevuje v mladé generaci další velmi výrazný herec.(7.4.2010)

• - Ve filmu se objevila do té doby neznámá Emma Smetana, která se později proslavila coby televizní moderátorka. (M.B)

• - Po shlédnutí tohoto filmu Josef Škovercký prohlásil, že chtěl vždy vypadat jako Danny Smiřický v podání Vojty Dyka v tomto filmu, a navrhl režisérce Andree Sedláčkové, zdali by nechtěla zfilmovat také jeho román Zbabělci. O ten již v minulosti projevil zájem např. Jan Hřebejk. (artcha)