Andrea Sedláčková velmi dobře převedla Škvoreckého předlohu do filmové podoby. Možná to je to úplně nejlepší, co jsem od ní viděl. Povedlo se také herecké obsazení, protože mnohé z těch mladých herců vůbec neznám, ale hrají skvěle. Možná jen scénář nebyl úplně vybroušený, ale i tak na ty čtyři hvězdičky nemusím nijak přivírat oči.(14.3.2010)

Důležité téma v takovém komornějším podání, s neokoukanými (někdy pro mě neznámými) hereckými tvářemi a docela slušnými výkony s výbornou hudbou. Nicméně dialogy byly občas slabší a sem tam se to táhlo, ale i tak mě ta atmosféra snímku bavila. Mmch (mimochodem) se mi moc líbíli doplňující informace alá zápisy Stb o jednotlivých osobách.(14.3.2010)

Věrohodná dobovka. Výborné výkony mladých herců, skvělé šlágry i povedené prolínání děje se současností. Škoda některých detailů, jako třeba k dokonalému aranžmá kapely chybělo už jen zpívání na mikrofony, vyťukávání doplňujících informací na obrazovce mělo být uděláno písmem, které odpovídá skutečnému strojopisu a lehce nezvládnutý konec, kdy během vynášení rozsudků musel divák zároveň číst informace, jak odsouzení skutečně dopadli, což bylo celkem obtížné.(15.3.2010)

Danny Smiřický. Bezstarostný floutek, který žije jen pro dívčí kouzlo a jazz a nostalgická doba jeho mládí..to je pro mě smrtelná kombinace! Líbil se mi už televizní seriál Prima sezona, krásně bezstarostný a hravý, plný letních flirtů, opětovaných i vysmívaných. O pár let později je Danny pořád stejný, jen ta doba kolem něj se změnila a už není vůbec bezstarostná, ale naopak plná strachu, vydírání, šmírování a přistřihování křídel, je to doba, kdy jsou bezstarostní lidé posíláni do vězení, odvážní emigrují a ti ostatní prostě rezignují.. Vojta Dyk mě mile překvapil, Danny mu sedí jako ušitý, Vojta Kotek docela pěkně sekundoval a Charlotka byla kouzelná. Písničky i smutný pocit mi byly v patách ještě pár dní po shlédnutí a to se počítá, takže co dodat? Za mě 5 hvězd!(27.3.2010)

Bože některé dialogy (hlavně ty co se týkaly Danyho milostného života) by nesesmolil ani silně zaostalý puberťák. Tohle se tedy autorům vůbec nepovedlo. Zato ukázka STBácké práce je na výbornou. Hudba netrápí, písničky se dají přejet. Jazz je mi totiž přímo protivný. Scéna s tlumočníkem, kterému jde angličtina jako psovi pastva, byla excelentní. Bohužel mi celkově nesedl hlavní hrdina a nejradši bych jej kopl někam. Nu, hodnotím jako lehký nadprůměr.(7.11.2015)

• Jan Meduna

• - Po shlédnutí tohoto filmu Josef Škovercký prohlásil, že chtěl vždy vypadat jako Danny Smiřický v podání Vojty Dyka v tomto filmu, a navrhl režisérce Andree Sedláčkové, zdali by nechtěla zfilmovat také jeho román Zbabělci. O ten již v minulosti projevil zájem např. Jan Hřebejk. (artcha)

• - Ve filmu se objevila do té doby neznámá Emma Smetana, která se později proslavila coby televizní moderátorka. (M.B)