Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

vyfuk

Woody Allen si tentokrát zahrál na něco mezi reklamou na Paříž a Snem noci svatojánské z pařížského prostředí. Film ani tak není spleť komediálních prvků, ale spíše pokus o trochu jinačí dílo, které tu asi zatím nebylo a menších vtipných narážek. Trochu zhulenecké, ale hezké... tleskám. ()

Puyi

Pěkné, velice pěkné. Pro mě první Woodyho film, který byl opravdu, ale opravdu dobrý. Nejspíš jen tempo zabránilo udělení vyššího hodnocení, jinak mě nenapadá jediný kaz... obsazení parádní (nebyl Woody!), postavy skvělé, Paříž a hlavně úžasná hudba. ()

Autogram

Reklama na Paríž od prvého záberu a na životný štýl, ktorý už Paríž ani nepredstavuje. Starí umelci prichádzajú a odchádzaju, občas niečo prednesú, občas ani to nie. Popritom romantický príbeh s neromantickým koncom v romantickom sne, ktorý máme snívať s hlavným hrdinom. To sa mne podarilo tiež, horšie, že som nesníval, iba zaspával. Takže slabší Allen bez Allena a Wilson ho plnohodnotne nenahradil. ()

kklepkaa

Od tohohle filmu jsem nečekala vůbec nic a nakonec jsem byla příjemně překvapená. Lituji, že jsem se mu vyhýbala tak dlouho. Příjemně mě pohladil po duši. Budu se muset na něj podívat znovu :) ()

JustMeeKatie

Rovnou se přiznám, že z Allenovy tvorby jsem toho moc neviděla a z toho, co jsem viděla, se mi (zatím) líbilo akorát Café Society a Whatever Works, ale to bylo díky břitkým poznámkám Larryho Davida. Půlnoc v Paříži se pro moje potěšení může řadit mezi ty oblíbené. Film má délku tak akorát, skvělé herecké obsazení (potěšila přítomnost Toma Hiddlestona, Coreyho Stolla a Kathy Bates!) a skvěle napsaný a originální příběh. Přiznám se, že mě by něco takového asi nikdy nenapadlo a hrozně se mi líbí ten nápad s cestováním v čase! Jsem také ráda za obsazení Owena Wilsona do hlavní role. On je to takový sympaťák a fakt se mi do role Gila hodil. Jediný, kdo mi po celý film neskutečně lezl na nervy, byla postava Rachel McAdams Inez. Být na místě Gila, tak už na ni několikrát vybouchnu. Taky jsem byla potěšena koncem, který podle mě dopadl tak, jak měl. ()

Pecival

Jelikož jsem rozený nostalgik Gilova typu, s jeho pohnutky jsem velmi sympatizoval. A radost mi nezkazilo ani to, že si z toho Allen vcelku utahuje. Owen se docela vytáhl, McAdams byla správně nemožná a přestože postava Michaela Sheena byl klasický Allenův terč posměchu, já se nad podoným vševědem vždycky hrozně bavím. Hodně pohodový film, který vás nakopne přečíst si něco od Fitzgeralda nebo aspoň zkouknout Buňuela. Scény z minulosti jsou opravdu kouzelné. Jediná škoda je, že Páříž už dneska není co bývala .. :) ()

European

Kdybych točil filmy tak tohle by byl přesně ten film, který bych chtěl jednou udělat. Má fanstastické kouzlo, nádhernou muziku atd. Musí říct, že jsem až v šoku z toho jak skvěle hrál Owen Wilson, pravda kopíroval Woodyho Allena, ale i tak (nebo spis prave proto) to byl mistrovský výkon. Kdo mě ale skutečně dostal byl Corey Stoll v roli Hemingwaye. Nevím jak to mám popsat, ale to jak ho zahrál bylo prostě naprosto přesné. ()

JančiBači

Woody ma nikdy neprestane baviť.Síce mám najradšej filmy kde hrá on sám ale k Owenovi Wilsonovi nemám momentálne žiadne výhrady.Hrá tak Allenovsky dobre a jeho rozprávkové Parížske výjazdy ma nesmierne bavili.Herci si užívali svoje úlohy, najviac asi Adrien Brody ako Salvator Dalí, to je na oscarovu nomináciu. ()

Almásy

prekrásne obrázky, ktoré svojou povrchnosťou skončia ako sprievodný film v autobuse na ceste do Paríža. na woodyho allena príliš naivné. a owen wilson bol chyba. ()

dinsdale

Velmi příjemná návštěva a oslava Paříže, šikovně obsazená (nostalgicky filosofující Wilson, nepříjemná McAdams, typicky francouzská Cotillard, odporný Sheen, z dávných idolů mi utkvěli hlavně Hemingway a Dálí). Výměna se surrealistou Rayem: "It sounds so crazy to say. You guys are going to think that I'm drunk, but I'm from the future. - Exactly correct. You inhabit two worlds. So far, I see nothing strange." A později Man Ray: A man in love with a woman from a different era. I see a photograph! - Luis Buñuel: I see a film! - Gil: I see insurmountable problem! - Salvador Dalí: I see rhinoceros! ()

VooDoom

Začíná se mi ten malý škrček (Woody) líbit čímdál víc :) Neustále jsem přemýšlel, jestli si to Gil představuje, nebo je to skutečnost. Hlodalo mi to tak hlavou, že jsem si pak nebyl jistý vůbec ničím :-)) zasloužené čtyři hvězdy...příjemná hudba, pěkné záběry, vkusný humor.... ()

jefff

Tak zaprvé jsem viděl Owena Wilsona konečně pořádně hrát, a dost mě to překvapilo. Za druhé je Půlnoc v Paříži jedním z nejlepších filmů, které jsem v poslední době viděl a za třetí mám opravdovou radost, že se Woody vrátli v nejlepší formě a že byl za to právoplatně odměněn Osacarem, i když "jen" za scénář. Nápad výborný, zpracování magické. Allen je mistr, který se už podruhé neobjeví. Půlnoc v PAříži patří k tomu nej, co kdy natočil. Těším se na následující Italskou návštěvu. ()

Liqid

Velice příjemné překvapení. Čekal jsem nějaký přeslazený béčkový film pro diváka ovčana, ale byl jsem nadšen. Nápad s cestováním v čase byl naprosto skvěle podán a zpracován McAdamsová se chovala tak, jak se od ní čekalo (protivná jak hrom) a Wilson zachránil filmovou atmosféru. ()

venca163

Možná budu o něco míň intelektuální, ale mě to hlavně pobavilo. Nejvtipnější scény mi přišly hlavně ty, co se týkaly Owenovo nastávající a jejich rodičů, korunovaný tím, že když dcera oznámila rodičům, že se před svatbou rozcházejí, tak jí otec pogratuloval "konečně, výborně, mám z tebe radost". Další vtipná postava kromě otce byl tuším Paul, znamenitý ochutnávač vína a znalec historie. Film celkem mile ubíhal, abych se dozvěděl, že žádná doba není ideální a že patřím tam, kde jsem se narodil a to mě nijak nevyděsilo a s příjemným pocitem jsem se vrátil z kina do postele. (80%) ()

Ironfood

Děj je sice dost předvídatelný a některé myšlenky se tu předkládají až příliš polopatisticky, ale celou dobu jsem se celkem příjemně bavil ()

Hollohlaway

Kupodivu se mi to celkem líbilo, a téma setkávání s velikány umění mě bavilo. Ovšem nelze přehlédnout, že to je taky všechno. Vtip není, drama není...hezké Francouzky a noční Paříž. Bodka. ()

giovanni3

Na filmu mne upoutala má oblíbená trojice herců (Wilson, McAdams a Cotillard), Paříž a to, že z části má jít o fantasy. Očekávání jsem měl tedy vysoká, ale mohu říci, že jsem zklamán. Rachel McAdams tu má vesměs roli o ničem a scény z "přítomnosti" jsou o ničem celkově. Jediné co zaujme je to, že dva lidi co se od sebe hodně liší, a nemají nic společného, se chtějí brát, či případně "namistrovaný egocentrista" Paul. Část se vstupem do minulosti je vcelku zajímavá a samotná "minulost" je až přehnaně prošpikovaná známými jmény. Kdyby tam byl sem tam někdo známý, tak budiž, ale co krok to nějaká legenda... Koncovka působí mile, ale zase strašně náhodně - jen tak si procházíte nezámým městem a bum láska.. jak prosté. Pouhé 2z5 ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem