Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

M.i.k.e

po všem tom negativismu jsem měl z páté pasti docela strach a jsem rád,že zbytečně.Co na tom,že poslední díl je z celé série nejslabší.I tak pořád přesně splňuje to co divák očekává.Zběsilou akci (mnohdy až moc),humor a hláškujícího Bruce.Nic z toho tady nechybí a některé hlášky se opravdu vyvedly.Na první tři díly to sice nestačí ani zdaleka,ovšem za tím čtvrtým zas až tolik nezaostává...70% ()

Martin741

Takto to dopadne, ked niekto, kto reziroval tu ultra kravinu Max Payne, sa chyti Die Hard 5. Podpriemer zo vsetkych uhlov pohladu. Rezia je amaterska az strach, teda podla filmografie zatial Moore nic schopne nenatocil. A tu vsetky atributy serie Die Hard su suverenne pochovane aspon 3 metre pod zemou. I ked je naprosto jasne, ze Die Hard nikdy nemala prepracovanu psychologiu postav, genialnu reziu a la Ingmar Bergman alebo nedajboze herecke koncerty hlavnych zucastnenych, takto zhovadit kedysi slavnu seriu sa podari len malokomu a Moore vyzera, ze ma na to vsetky predpoklady. Die Hard 5 je nic viac, len nabubrela, prepalena a neskutocne priemerna srajda. S kopou nudy, hlucheho miesta a prazdnych dialogov. A Bruce Willis na svoju 58 -ku uz fakt nema na akcne sceny, ako tomu bolo za mlada v roku 1988 v budove Nakatomi Plaza. A to by si konecne mal uznat. Jai Courtney /Spartacus : Krev a Pisek/ je tuna len dalsi nesympaticky jeliman, ktoremu som neveril rolu McClane-a mladsieho a drsnaka. Ale zase malo to miestami aj nieco do seba, a ne ze ne : bol tam vybuch, parkrat sa vystrelilo a dokonca aj autonahanacka na zaciatku sa konala. Zosumarizovane : s pomocou vsetkych svatych, s vypatim vsetkych McClaneovych fyzickych a psychickych sil, s odretymi usami, prizmurenim oboch oci a za neskutocnej tolerancie mna ako fanusika kedysi kultovej serie dam horko -tazko 31 %. ()

zbyshek

Už jen lehký odlesk z mnohem zajímavějších a slavnějších dílů. Snaha vytřískat evidentně nějaké ty finance. Co na to, když oba hlavní borci vypadali spíš jako demoliční četa. Tady platí obrácené pořekadlo: "Za hodně peněz, málo muziky". Přeci jen od McClana jsem čekal více. Už ten příběh nebyl nějak zajímavý, akční situace sice byly skvěle natočené, ale i tak to ve mě vyvolávalo dojem takové lacinosti. Dalším pokračováním by akorát škodili předešlým dílům, radši přestat si mastit kapsy a zbytečně neshazovat značku Smrtonosná past. 40%. ()

Chen

Lehce zaměnitelná mírně nabubřelá nuda. Jai i Bruce mám rád, ale pokud jim nepomáhá scénář, tak to ani jejich charisma nezachrání. Minimum humoru, proslovy ve stylu: "Mám tě rád" a absence výrazného záporáka, to filmu příliš nepomáhá. ()

rakovnik

Po první hodině filmu jsem nevěřil, že už uteklo tolik času, protože se v něm toho příliš mnoho neudálo. Nenudil jsem se, ale se Smrtonosnou pastí už tento film nemá kromě názvu a jména hlavního hrdiny mnoho společného. Scénář je poměrně slušně zamotaný, i když se zde v podstatě udály všehovšudy dvě větší akce. Bohužel Moskevská mi přišla příliš překombinovaná a ukrajinská už téměř úsměvná. Největší slabinou filmu je ale dle mého názoru postava Johna McClanea, který sice projede autem kudy potřebuje a je v podstatě nezničitelný, ale scénárista dokázal vymyslet až na několik sprostých výkřiků v podstatě jen jednu vtipnou hlášku. A ty právě dělaly z obyčejného akčního hrdiny Johna McClanea. Otec se synem proti otci s dcerou? Téměř doufám, že další pokračování série "Die hard" nebude, nebo se jeho realizace zhostí někdo schopnější. ()

Wiikii

Teda ta akce v Moskvě byla na oko opravdu příjemná, ale ten Pripyat byl o dost nižší liga. Už mám nasledováno pár dokumentů o Černobylu a o městě Pripyat a pořád jsem v tom filmu to viděl ty chyby... Ale i ta neustále ohraná věc na kterou se sice dobře dívá však špatně snáší... HODNOCENÍ: 50% (3*) ()

peto12

V kine som bol na tejto časti. Roman Luknár a Patrik Vrbovsky boli dobrí, len škoda, ze tu hrali len chvíľu. Akčné scény dosť dobre. Dal som povodne 5 *. Ale tri sú za film a dve za Bruca. Mohlo to bit aj lepšie, ale dá sa to pozrieť. ()

Vojťas

Neuvěřitelné!!! Takhle to dopadne, když se sejde režisér Max Payna a scénárista Hitmana a vezmou si z každého filmu to nejhorší. Die Hard = jedna z nejlepších akčních sérií vůbec, která s výbornou 4-kou opět ožila, v 5-ce končí (alespoň pro mně určitě). Celý film je neskutečně nudný, plochý a původní kouzlo se naprosto vytratilo. Smrtonosnou past 5 bohužel nezachrání pár úsměvných hlášek, ani 2 koukatelné akce (které skončí paradoxně déle než by měly, ovšem dříve než začnou člověka bavit). Jeden z nejhorších akčních filmů za poslední roky (aneb tam, kde Rychle a zběsile sílí, Smrtonosná past umírá). 40% Goodbye forever, McClane. ()

MrPierc

Tento film nemá kromě názvu a Bruce Willise se slavnou sérií nic společného. Místo chytrého akčního dramatu s hláškami je tohle béčková špionážní podívaná, kde chybí mastné vtipy, pořádné zlo a hlavně specifické místo, kde se to celé odehrává. Mrakodrap, letiště, banka a sklápěčky. Když jsem smutně koukal na průměrný 4. díl, tak mě nenapadlo, že ho budu dnes oproti tomuto chválit. Celý film je jeden velký chaos. Stále se měnící prostředí a neznámý hlavní záporák nepřipustí, aby si divák vytvořil vztah k filmu a Johnu McClaneovi. K tomu se tu ještě řeší rodinné problémy jak z telenovely. Vtipy se tu opakují, nemají údernost a tvůrci téměř vůbec nevyužili popichování a rozdílnost mezi Ruskem a Amerikou (jako například ve skvělém Rudém Horku). Pocit z filmu byl jen marnost a zbytečnost. Triky tragické a to hlavně, když jede obrněné auto moskevskou uličkou a auta odlétají ještě před tím, než projede. Omalovánkový konec k pláči a bez vzrušení z akce. Takové odbyté a hloupé. Někdo se ani nenamáhal z toho udělat něco zapamatovatelného. Chybí tu ty hlavní atributy Smrtonosné série. Škoda na jménu tak skvělé série a promarněná šance. ()

Rocky88 odpad!

Čekal jsem průser, ale tady se přímo mění prdel na stříkačku. Nechápu, jako mohli tuhle sérii svěřit do rukou nejnetalentovanějšího člověka pod Sluncem, který se dal bohužel na psaní scénářů a "režisérovi", který žádný film v životě neviděl. Akce je tu nezáživná, naprosto komická, Willis tu je úplně zbytečný, příběh snad ani komentovat nebudu, ale věřte mi, že to hodně bolelo. Málem jsem si zíváním vyhodil hubu z pantů. Po dlouhé době poctivý odpad, který jsem měl tu "čest" shlédnout. ()

carlos 2010

Všetko bolo už povedané. Na záver len: Už by stačilo, lebo sa zničí kult tejto série. P.S.: Jai Courtney patrí podľa mňa medzi najnesympatickejších hercov Hollywoodu. ()

bourec

Když někdo koukne na moje hodnocení filmografie J.Moora,tak na tom vůbec neni špatně.Takže psát,že je to břídil může jenom nedochůdče.Ten film samosebou je na hony vzdálenej tomu,na co jsme u Clanea zvyklý,ale akce,výbuchů a explozivních scén je v tom filmu setsakra dost.Vlastně to dobře maskuje hluchý místa,i bídný obsazení ostatních rolí,ale plivat na to je kravina.Až bude příští Die Hard točit Woody Allen,pak flusejte zelený hemry,cha,cha.80%. ()

O´Neill

Já tomu ten plný počet prostě dám! Jasně, nebýt tam Bruce, je to jen tuctová akční záležitost, jenže ono je to Die Hard a s ní nutně kus nostalgie. Bruce aka McClane i přes svůj věk stále cool a celé to tahá. Jai Courtney se snaží a celkem mu jeho hrání i uvěříte. Akce tady nechybí, efekty slušné a jsem zvědavý, co se mnou udělá budoucí reprojekce. ()

BarryLyndon

Jeden z nejzbytečnějších filmů, co jsem viděl. Jako dvoudíl akčního TV seriálu by to bylo asi OK, jako film ze zavedené serie to hodně selhává. ()

Attta

Jááj! Takhle překvapený jsem už z akčnáku dlouho nebyl. Po tom hodnocení tady jsem byl skeptický, ale dal jsem tomu přesto šanci a rozhodně jsem neudělal chybu. Takový comeback v podobě Johna McClanea jsem rozhodně nečekal. Ano příběh a zápletka jsou jednoduché, ale přesně to je to co chybí všem dnešním akčánkům, protože se snaží udělat film přehnaně komplikovaný, ale nemají na to dostatečně dobré scénaristy ani rozpočet a co si budeme povídat, to do tohodle žánru prostě nepatří. Tohle je přesně to co očekávám od novodobých akčnáků. Jednoduchá zápletka, vynikající efekty (které mě tady doslova vyrazily dech), perfektní hudba, žádné sraní, žádné zbytečné kudrlniky, decentní humor, který není přemrštěný a to mi stačí k tomu abych tenhle díl legendární série kvalitativně řadil téměř zpět k počátečním dílům. A opět nesouhlasím se zdejší většinou, protože si rozhodně nemyslím že by předchozí díl byl lepší, to bych se musel jebnout radioaktivní železnou trubkou z Černobylu do hlavy abych něco takového prohlásil. Takže lituju všechny kdo na tohle nadávají, protože já si to užil perfetkně....Pecka. Skvělé komentáře: Jara.Cimrman.jr, Verbal, lillien ()

cariada

Tohle mě hodně připomíná druhý díl, který se mě moc nelíbí, tohle taky není nic moc, což je po dobré čtyřce zklamání. zapojit do toho dospělýho syna asi není zrovna dobrý nápad a ještě to nacpat do Ruska. Na jedno podívání jo, ale klasika se z toho nestane. ()

Rodriguez

"Já jsem tu jen na dovolené..." Celý film je touto hláškou prošpikován, stejně tak jako tuny vystřílených kulek a zníčených aut (víc než za celou kariéru seriálu "Alarm für Cobra 11"). Jsem rád, že se nám vrací John McClane, ale už to s tou starou nostalgii nefunguje. Čtvrtý díl byl ještě vcelku slušným počinem i podívanou, ale zde mě to nějak celé nefunguje. Ale i za tu odvahu a v dnešní situaci s Ruskem jsem zase na druhou stranu velmi rád, že to vzniklo. 70% ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014