Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

mildaaa

Moc dobrý. Musím nesouhlasit s místní většinou. Vysoké hodnocení dávám především za akci. Ta je ve filmu prakticky od začátku až do konce. John Mclane vydrží tolik co před lety. Některé scény byly pořádně přitažený za vlasy, že jsem chvilu myslel, že se dívám na nějakou bondovku s Brosnanem. Ve filmu nejsou použity žádné supermodrní věcičky, ale jen zbraně, auta, vrtulník. Prostě klasika. Film jsem si užil snad ještě víc než sám Bruce Willis. ()

Kadas97

"Já si beru ten vrtulník!" to bola veta, ktorú som od Johna McClanea už od začiatku filmu očakával. Bruce proste musí v každom pokračovaní Smrtonosnej pasce poničiť nejaký matroš dodaný leteckými silami či už USA alebo ZSSR. Očakával som akčný film bez svetobornej a intelektuálnej pointy s pridanou zápletkou rozkmotreného otca a syna a dostal som akčný film so slúbenou zápletkou. Každý po každom strieľa, všetko čo môže vybuchnúť tak vybuchne a keď sa to odohráva v Rusku a na Ukraine tak prečo nezapojiť aj Černobyl. Rozhodoval som sa medzi 3 a 4 hviezdičkami, ale štýlová smrť Komarova a jeho podarenej dcérenky ma priklonila na 4*, takže 7 z 10 (ale tesných). ()

Ondr@932

Po naprosto špičkových 4 dílech (ohodnocených 5*). Přichází mírné zklamání ... Sice nuda ve filmu není, pořád se něco děje, ale ve srovnání s předchozími díly je toto bohužel pouze holý průměr :-( Režie, triky, atmosféra, okolí ... no prostě hodně toho je špatně. První polovina filmu mě ještě bavila i docela dost ... honičky na silnicích ... atd. Ale v druhé polovině filmu kdy jeli do toho Černobylu ... tak to už bylo trapné ... :-( Je to velká škoda, že zase nemůžu dát 5 *. Moc mě to mrzí ... 55% PS: A doufejme, že šestku si veme do ruk nějaký zkušený režisér, ale hlavně ne toto pako! :-D ()

guri

Tak toto nevyslo... Nebyt tam Bruce Willis a nemat to nalepku Die Hard, zapadlo by to prachobycajneho akcneho podpriemeru (nie zeby to tam neskoncilo aj tak...). ()

illy.cz

Jednoznačný, ohromný a nechutný plivanec do tváře všem fanouškům série Die Hard a Johna McLanea (takže i do mého ksichtu). Moore je prostě patlal, neumětel, všechno dohromady. Do pekla s ním. Proti prvním čtyřem dílům je to směšné, nic víc. Zabalte to, nebo angažujte McTiernana, jinak je s Die Hard konec. ()

cerbygerby

Podle mě zbytečný pokračování předchozích 4 dílů, který byly super.. tohle už byla taková slátanina.. akce tu je, ale příběh je o ničem..škoda fakt jsem se těšil - 3* a 55% ()

mupimup

Pochopil jsem, Jay bude nejspíš Brucův synovec a Bruce slíbil jeho matce, že i když je synek totální dřevo bez charismatu do Holyvůdu ho dostane. Osvědčená smrtonosná série bude to pravé. Se scénářem si netřeba lámat hlavu, měli by tam bejt rusáci (v hojném počtu), vrtulníky (těch míň), káry ze šroťáku (těch víc), roštěnka k zakousnutí (stačí jedna, na romantiku nebude čas) a dvě tři tuny uranu. Příběh? Sem snad Hemingway? Výsledkem je do značné míry nudící, neobjevná akce s lehce nadbytečným, neobjevně hláškujícím McClanem. Dějová linka (omlouvám se za zneužití tohoto filmového termínu používaného běžně pro filmy s dějem) tatínka co neměl čas a synka co už nemá čas byla tak umělohmotná, že mě dovedla až k, u Smrtonosných pastí nevídanému, přetáčení scén. Sérii vlastní svižná jízda s osobitým vtipem, na kterou se překvapivě podařilo po dvanácti letech navázat ve čtvrtém dílu, se tentokrát nekonala. ()

emdvojka

Archivovaný hrob pre jednu legendu, ktorá v 90 rokoch minulého storočia bavila mňa a celú moju generáciu. Odpočívaj (už konečne) v pokoji John McClane. Uchováme si na teba len tie pekné spomienky...že áno?! ()

Petyas

Taková sračka, že to svět neviděl. Tohle už není Béčko, tohle už není Die Hard. Sračkový scénář, jedna pí...na vedle druhé. McClane Jr. příjemný a sympatický asi jako vibrátor v prdeli heterosexuála, stovky zničených aut bez jakéhokoliv významu, miliony dolarů vyhozených do vzduchu za sračkové akční scény. A to hlavní - úplně bez vtipu. Kdyby John Moore byl pseudonym Uwe Bolla, ani bych se nedivil. 30% a to ani nevím za co, možná z nostalgie. ()

Al44...

S původní sérií to již opravdu nemá nic společného - na pomezí mezi akčním filmem a parodií - velmi zlý výběr herce do role Jackova syna, který působí naprosto nesympaticky a stupidně - nerealistické, nesmyslné a přehypované akční scény - z mého pohledu je to docela propadák. ()

pepa3rd

Po takové sérii úspěšných filmů asi musela přijít sprcha. Upřímně nechápu, co má tento film, tedy krom původní postavy Johna McClanea, společného s celou sérií. Děj filmu je značně mimo motiv původních Pastí a i Willis je tu spíše do počtu, přestože Jai Courtney v roli jeho syna předvádí jen velmi slabou náhradu. Chemie nefunguje a dost těžko by jim to celé člověk věřil, i kdyby byl scénář o třídu lepší. Upřímně, konec jsem dokoukával dvakrát, protože poprvé jsem při superakčním finále usnul. I kdyby to nebylo pokračování takové skvělé série, nedal bych víc jak o deset procent víc. Podprůměrných 40 % ()

dalziel

Toto sa teda natočiť nemuselo.Dlho mi trvalo pokiaľ som za svoju zobral 4.0, ale toto?S vypätím všetkých síl a priebežným kontrolovaním zostávajúceho času prehrávania som to akosi dopozeral. Je to čierna škvrna v dejinách serie Die Hard,ktorá sa už nezmyje. ()

Tryman

Pro mě nejslabší díl série. Přestalo mě to bavit během té devastační "projížďky" Moskvou, kde se ve filmu představil nezničitelný "tank" od Mercedesu. A to nikomu nepřijde divné, že v celé Moskvě mají jenom jedno policejní auto a dva policajty, kteří se navíc ukáží až ve chvíli, kdy už není co zachraňovat? ()

Hpatrik

Tak tohle opravdu ne - neuvěřitelná slátanina plná tupých klišé, kde logika dostává úplně nový rozměr... I'm on fucking vacation in Chernobyl, Motherfuckers! ()

KafuR

Hm.. série Die Hard byla vždy o něčem jiném než většina jiných akčňáků a jedním z jejich největších kladů byl propracovaný scénář... No ale tady? Banda amatérských chlápků (+ 1 v sukni) celý film nahání, utíká, střílí a pak se nechá zabít, semtam rádoby pokus o dějový zvrat a to je vše. Aspoň že na McClanea nám páni scénaristi v tom zmatku nezapomněli a dali mu aspoň vedlejší roli. ()

Paulusek

Přišlo mi to spíše jako by McClane seděl někde u piva v baru a vyprávěl svému synovi své zážitky z předchozích dílů. Celková snaha se vyrovnat předchozím dílům s pomocí více explozí, ničení a destrukce jen pomáhá uzemnit tuhle jinak skvělou sérii. Doufám jen, že z dalšího dílu nic nebude. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014