Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

AxelWers

Subjektívne trochu lepšie ako DH4 (DH4 si však budem musieť pozrieť ešte raz), ale už len taký odvar oproti kultovej pôvodnej trilógii. ()

Navi01

Hodnotit nebudu, protože jsem to viděl jen do první reklamy a bylo to jak ze špatného B-čka. Hodně velký úpadek téhle série. McClane tam zcela iracionálně běhá a jak slepice dokola na syna volá co to děláš, co to děláš? Sorry Avelbe, ale tohle nezachrání ani Willis. 2* ()

Cinematrix

Ani jsem tenhle film komentovat nechtěl, ale udělám to z důvodu jeho nízkého hodnocení. Spousta z vás si tu opět hraje na erudované znalce, aby film odsoudila slovy ultra hlučné, přeexponované, šestku dejte Uwe Bollovi atd... o to víc mne mrzí, že je to od uživatelů, na jejichž komentáře mnohdy dám a díky nimž jsem jsem si zde založil profil. Vdyť se jedná o parádní akční jízdu, která nebyla zrovna levná a takovéhle blockbustery se točí pro svou velkolepost a akční náhul, což tenhle film naprosto splňoval. Že už to není to, co první díly, to víme všichni, ale stále je to parádní jízda, která si zdejších 50 % nezaslouží. P.S.: Cituji výňatek jednoho nejmenovaného uživatele, který dal filmu po 32. minutách odpad - "s velkým zhunsením jsem po 32 minutách vipnul..." A zde se ptám, jak může někdo komentovat film, když ho s velkým zhunsením po třicet dva minutách vipnul? ()

tranquill

Moore není McTiernan, to ani náhodou. Snaha o velkolepé akce je zabita slabším vizuálním zpracováním. A především, naprosto chybí vtip! ()

Ozzy2

Jak může mít tahle kravina 50 procent? To vypadalo, jak kdyby vymaštění a tupí rusáci udělali remake. Co mělo tohle společného se Smrtonosnou pastí? Willis je asi pro prachy schopen čehokoliv. ()

Fat'Fatal

Nebylo to tak strašný, jak by se podle hodnocení mohlo zdát, na několika místech mne to bavilo i víc, než čtvrtý díl. Na druhou stranu Jai Courtney je tu dost nesnesitelný, snaží se tvářit ultra drsně a hrát tvrďáka, ale rozesmál mě Willis, když mu nabídl, že ho odveze zpět, koupí mu Lego a budou si hrát a na všechno špatný zapomenou. Celkově Bruce tu opět dostatečně hláškuje, aby utáhl celý film, který není nijak extra dlouhý a nestihl mě ani moc nudit. Základní premisa je zničit všechno, co má v Moskvě pneumatiky nebo lítá ve vzduchu, celkově to už tak určitě není podle prvního Die Hard, ale mně to teda nevadilo. Julia byla moc pěkná. Sice jsem neznal, ale RIP. // EN, CZ SUB ()

ISAJ

Takto si predztavujem pravé a poriadne béčko. Až ma prekvapilo akým vážnym tonom sa päťka vydáva. John McClane je späť a poriadne si to užíva. Demoluje všetko čo sa mu stavia do cesty vrátane Moskvy s lahkostou terminátora, a ked´ je toho už privela tak mu helpne McClane junior. Piata pasca je krátky, ale o to zábavnejší film. Dá sa povedať že bez krátkych prestávok je to non-stop akčná jazda s nadupaným tempom. Bruce Willis si návrat do svojej najznámejšej roly užíva s nadhladom, a čo dialog to hláška. Samozrejme bez pár trapných žvástov to nejde, podobne ako aj film ktorý sa bez pár či už režijných alebo scenáristický failov nezaobíde. Moore sa snaží podať akciu podobným štýlom ako Bay či Greengrass, ale jeho mix spomínanenej dvojice nie je na ich úrovni ani náhodou. Velké deštrukcie spolu s traslavou kamerou, modrým filtrom či divným zoomom je síce dosť zvláštna kombinácia, ale aj celkom zábavná. Samotná deštrukcia s obrneným transporérom a denným vrtúlnikom je super coolová záležitosť, aj ked´ poväčšinou je bez väčšej originality, no a už bola prevedená aj lepšie v iných filmoch. Vizuálne efekty sú cítiť zakaždým ked´ sa objavia kedže nie sú prvotiedne, ale zato sú neni ani biedne, čiže taký lepší priemer. Scenár je vidieť že moc veľký nebol, a k tomu je doplnený zopár trapasmi, ale aj tak predvedie jeden celkom slušný zvrat s nejednou hláškou. Nočné finále je už trošku viac prepálené trikmy, ale zato pôsobý omnoho reálnejšie ako to od Wisemana so stíhačkou. Trochu sklamala neprítomnosť nejakej tej bitky (trebrs s tým ´Rockom´) a finále ktoré je z tých troch akčných scén najslabše. Keby boly tie tri scény v inom poradí urečite by sa na samotný film spomínalo lepšie. Celkovo pre mna zábavnejšie než napríklad druhý Expendables, takže som spokojný, kedže Bruce by si na prázdninách dal kludne celých postradatelných na ranajky. A ešte poteší malý bonus v podaní Romana Luknára. (Zhliadnuté v kine - 13.02.13) 7.1/10 ()

sonoluca

Nejhorší obavy se do puntíku naplnily. Chápu, že už má Willis asi nejlepší léta za sebou a kejvne na všechno, ale tohle si McClane opravdu nezasloužil. Utrpení od první minuty až do konce - nekonečnejch 97 minut! Je to velká škoda, Willis na to pořád má, moc prostoru se mu ale jaksi nedostává nebo nemá pro jistotu co hrát (nulová interakce mezi postavami - synáček je těžce nezáživnej). Hlavní hvězdy filmu jsou nicméně dle očekávání Moore/Woods a to prase, co to stříhalo - dehtování a peří by bylo adekvátní, takhle musí stačí alespoň ten McClanův fakáč ke konci. 30% a pořádnej flusanec do tváře největšího newyorského kovboje ()

bono22vox

Tak tohle nemá snad ani na 50% . Jedna se o hloupou, tupou nonstop akční jízdu co nemá hlavu ani patu. Až se divím, ze tomu dávám 3 hvězdy. Nejhorší díl z celé serie. Johne, takhle ne. To bez raději do důchodu. Walker Texas Ranger je zábavnější než toto. Serie Die Hard pro me ma 3 dily a tak to zustane... ()

PedroPo

Obchodně se tomuto říká: zabít výbornou frenčízu. Víte, že před sebou máte výrobek se známým názvem, ale obsah tomu neodpovídá. Dva McClaneové jsou spíš na obtíž, tuny akce také a dozvědět se od Američanů, že výbuch v Černobylu byl jen zástěrka špinavejch kšeftů, tak to teda sorry, děkuji nechci. Předchozí Smrtonosnou past řadím co se týče kvality a zábavy hned za tu první, ta zatím poslední (a neskrývám, že bych si klidně dal i šestku) je prostě špatná a je to škoda. ()

Mastersn

Po průměrném až podprůměrném hodnocení jsem očekával nejhoší ale kupodivu jsem byl překvapen že to až tak strašné není.Nebudu film hodnotit jako smrtonosnou past ale jako výplachový akčňák s Brucem a jako takový bych řekl že funguje poměrně dobře.Akce je tu dost ale asi vrchol filmu přichází a odchází s první akční velkolepou honičkou.Bruce tu hláškuje co může a myslím že ani Jai tu není špatný.Je to tak na 3 a půl ale za " Tanečníka" s mrkví dávám 4*. ()

Jan.Mlynar

Kvantita akce nad kvalitou... a hlavně.. akce se synem?? WTF?? Ne, ne, ne... jako obyčejný akční film by to bylo na silnější 3, jako Die Hard je to bohužel na dvě.. ()

Pavel82

Zřejmě přehnaná očekávání, neustálá srovnávání s kultovní jedničkou, či kýho šlaka způsobily, že v době kdy jsem se těšil na páté pokračování Die Hard, tu svítilo hodnocení 50%. Připraven na obrovské zklamání a s pocitem sebetrýznění jsem usedl do poloprázdného sálu... A je to tady! Začala pojišťovákova noční můra...Lítají auta, cisterny, helikoptéry, baráky...Jupí...John občas utrousí nějakou tu hlášku a tím zahřeje mé nostalgické srdce...Za kameru bych ale určitě nestavěl člověka, který se snaží na léto zhubnout nějaké to kilo pomocí silně vibrujícího bederního pásu... Ne všechno, co se třepe, působí akčněji, pane Moore! Ano, je to nejslabší díl série, ale nedůstojný pohřeb legendy, či nějaká velká ostuda se určitě nekoná...60% ()

Black-star

Nějak se mi zdá že série SMRTONOSNÝCH PASTÍ ztratila tímto dílem svůj dech a především úroveň. Nějak sem už přeplněná tím jak hlavním postavám vše vychází, kulky se jim vyhýbají, a ze skoků a pádů z mrakodrapů vyváznou jen s usazeným prachem ve vlasech. Zbraně jim sami doslova skáčou do rukou a když žádné nemají zrovna existuje parkoviště kde jich v kufrech aut jsou mraky... Chybělo mi to typické hláškování, vtípky, lepší scénář a vůbec nějaký spád filmu.... Pro mě zklamání a dost nuda!!! :-( ()

Listyx

Nudné, plytké, herecky smutné, nenápadité, neakční, nestravitelné, neklopit... eeee ok.. Je to srágora, za kterou by zasloužil scénárista pověsit za koule do průvanu. Lepší dialogy by napsal i ten kdo by nechal postavy mlčet. Že by vlastně jen tak běhaly od akce k akci a okolo to vybuchovalo. Kdybychom vynechali i smutné herce, kteří ve filmu nehrají, anébrž předčítají ten blábol co dostali, začal by to být vlastně docela dobrý film. No možná ještě vynechat tu „famózní“ zápletku, kterou zřejmě někdo vyhrabal v zapomenutém šupinku plísnící kartotéky… Týjo začí ná to být pomalu dobrý film. Ha! Ještě vynechat tu akci, která se také děje jenom proto, aby se dalo říct, že se tam něco děje a bylo vidět, za co mohly padnout ty prachy… noooo... Takže v alternativní realitě tu máme dobré pokračování „Opět v akci “ kde nikdo nehraje (ne, že by v tomhle někdo hrál), nic se tam neděje (ne že by se v tomhle něco dělo) nic to nestojí (omg kam se ty peníze v tom krátkometrážníku poděly?) a ve výsledku to ani neexistuje (což bohužel existuje). Jedna hvězdička za popcorn, půl hvězdičky za kolu, půl hvězdičky za čistou sedačku. Tip na přístí díl: Došly nápady a zestárnul Willis?! Dejte tam Babicu. ()

Jenislávek

Prosím už žádny příště, a když už, tak pořádně! John McClane býval boží, ale comeback za každou cenu, to je vždycky zlo. Nemůžu se dočkat dne kdy začnou mít filmoví tvůrci konečně úctu ke kultům a přestanou na nich parazitovat. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014