Květula odpad!

Tvůrci tohohle filmu zřejmě rádi listují v Blesku a podobné odborné literatuře, protože z reakcí dětí i učitelů v Bastardech je zřejmé, že dítě s poruchou chování neviděli ani z dálky, natož aby měli sebemenší představu, jak s takovými dětmi pracovat. No, tak je zabili... protože to je skutečně Řešení s velkým Ř. V tomhle filmu je postavené na hlavu snad úplně všechno, ale co mě děsí nejvíc je, že to ma další dva díly! ()

Krissty

To už si s tím hodnocením děláte srandu? Myslím, že tenhle film je na naše poměry hodně silný nadprůměr, a už mě vážně štve, jak všichni musí hned hodnotit negativně a ještě nezapomenou zdůraznit, že je to český film. Pro mě se jedná o velmi zdařilý snímek, který ukazuje problematiku, která je u nás hodně rozšířená. A ukazuje vše tak, jak to je. Proto mi fakt nevadí, že se ta děcka nemusela učit text, protože pochybuju, že v reálném životě by ze sebe dokázala dostat nějakou souvislou inteligentní větu. Ne! Mluvili by úplně stejně, mluví úplně stejně. Hodně se mi líbil závěr. V reálu by sice opět nejspíš zafungoval rasismus naruby, ale ráda zůstanu v tom, že může existovat spravedlnost. A když ne ve skutečnosti, tak aspoň ve filmech. Dost mě potěšilo, že se nejedná o rasistický film. Žáci jsou namíchaní černí s bílýma a to je fajn. Jinak nejvíc se mi na filmu líbila Leichtová, škoda, že si tam moc nepobyla. Aspoň Dolanský tam vydržel dlouho, ten dělal akci akcí! Dala byl 4*, ale když vidím to hodnocení, přihodím. ()

MartinezZ

Nedokoukáno, po půl hodině vypnuto a smazáno. A to ani ne kvůli ději, který tam skutečně nějaký je (proto ta *), ale kvůli přílišné přehnanosti vyobrazeného, díky čemuž bych už od prvních minut filmu souhlasil s navrhovaným postupem postavy Jana Přeučila - věšel bych je. V případě protestů pošahaných ochránců práv bych je tedy ( i s těmi ochránci práv) posílal makat do dolů, aby alespoň vzduch nedýchali tak bezúčelně. ~ Dalším mínusem, který by shodil i kvalitní nepřepísknutý film, byl vizuál, pojatý velmi levně, hloupě a amatérsky a tedy dával celému filmu "look" něčeho, co si natočili žáci na telefon sami. Nevěřím, že něco takového byl někdo schopen promítat v kině a vůbec i vydávat na levných DVD. ~ Ostuda, znovu a lépe. ()

SaNcHeZ_cz odpad!

Opravdu jsem chtěl. Ovšem po shlédnutí hůře hodnoceného druhého dílu jsem neshledal až tak veliký rozdíl. Jen je to špatné na jiném hřišti, s menším obsahem známých tváří. Břečka která uráží slovo kinematografie přináší odpudivé zahánění stereotypů a archetypů do extrémů doplněné o příšerné herecké výkony které korunují chlapci mající z celého projektu očividně prdel. Nijak jinak si totiž nedokáži představit kupříkladu sofistikovaný výkon pana faráře a jemu podobných. O trestuhodných chybách ve filmové formě a snaze až přehnaně být světový se slámou v botech ani nemluvě. Pokud tento snímek patří mezi nejvýdělečnější domácí snímky roku, pak asi už naprosto nechápu potřeby současného diváka. Tohle to rozhodně ani z daleka není. ()

TomX2 odpad!

Nechal som sa nachytať rečami mojich hlúpych známych a na film som sa pozrel - mám rád prepracované a inteligentné dialógy a keďže mi bolo niekoľko krát povedané aké vtipné hlášky tu sú, pozrel som sa na to. Síce som tomu ani trochu neveril, ale stratiť nejakú tú hodinku pozeraním nejakého filmu by ma predsa nezabilo. A je to stratený čas. Naozaj, zbytočne stratený čas, ktorý som mohol ušetriť inými, prospešnejšími aktivitami. Čistý, nefalšovaný odpad. ()

ivishka

Podle mě je to film o rozežranosti romské "menšiny". Neustále si říkám, že nejsem rasista ale stačí mi kolikrát vidět jak se neskutečně chovají...Potřebovali by pár facek.Drama ale nebyla vůbec dobrá volba i když pokud by z bastardů udělali komedii byl by to druhý Kameňák takže co se týče mě jedna hvězda za odvahu a to je snad všechno... ()

aluna

Nechutný a děsivý téma zpracovaný do díla, jemuž se vyčítá, že je příšerně zahraný - jenže ony ty děcka takhle afektovaně mluvěj. Všichni totiž nějakým způsobem "hrajou" vždy, když jsou nuceni kominukovat s nějakou "autoritou" a vlastně i s vrstevníky. Noa poněvadž ani nevědí, jaký y/i napsat ve slově "pyča", nehrajou to nejlíp. Kam se to řítíme jsem se zeptala už před lety, když jsem ještě navštěvovala střední školu - zaměřením víceméně dívčí a měli jsme tam dva kluky (už to na nich bylo podezřelý). A jednou se jeden z nich nějak nepohodl s fyzikářem, vzal na něj židli a řval: "Pojď se mnou do ředitelny, ty z***e! (zvíře)" Nebo když jsem coby osmanda potkala na chodbě třeťáčky, v jejichž věku jsem já před mazáky stydlivě klopila zrak, tak oni na mě nebojácně z očí do očí "Pojď mr*at. (mrkat)" Na to člověk tehdy fakt mrkal a odpověděl, že to maj ještě na čůrání a kdysi měl i pravdu. Jenže dneska je klidně možný, že to, co oni mají nam****o (namakáno), bych já neměla ani načůráno, takže se poroučim. Otázka je, kdo za to může. Rodiče, instituce, kolektiv, média? Nikdo a všichni asi. V televizi totiž, když někoho majznete pálkou, tak drží, v životě stačí rána jedna. Ach, tahle alternativní realita je tak zavádějící. Anarchy in the ČR. Sex, už chyběj jen Pistols ()

fremy

Nikterak zářivé výkony, film spíše podprůměrný. Ale asi nejdepresivnější a reálný snímek z projekcí na Finále Plzeň 2011. Bohužel musím věřit, že toto se v našem okolí děje a nedokáži si připustit, že se to nezmění. Na verbální výrazy si člověk v této době zvykne (jen musí uvážit, kdy je to jakžtakž vhodné použít sprosté slovo), ovšem činy, kterých se mladiství nebojí, jsou otřesné. "Na co je bůh, když se narodí takové svině jako jsem já?" ()

Sandiego

Na úplnej odpad to není - Šícha přeci jen není filmařský amatér a alespoň po technické stránce tudíž Bastardi neodpuzují. To, co je zcela potápí je ale scénář, v němž se opravdu hodně tluče snaha o nadhled se zcela vážným pokusem o thriller, jenž se však v první rovině zcela utápí a působí až jako pěst na oko. Druhá žánrová linie by logicky měla v druhé polovině postupně převažovat a vést k napínavému vrcholu, ve filmu je však stejně monotónně rozřeďována humornými vložkami, které se až příliš často opírají o vulgární proslovy velmi nepřesvědčivě ztvárněného žactva. Hlavní postava se v tomto ohledu zcela rozpadá a nelze ji vůbec brát vážně (pokud ovšem její osvícenské metody v nižším ročníku mají ospravedlnit to, co činí se studenty s ročníku vyššího). Nakonec zbývá podivný slepenec, z něhož zřídka vykoukne slibnější scéna (spontánní rozhodnutí ponížené stárnoucí učitelky v podání J. Šulcové či poslední školní hodina smrtelně nemocné mladé kantorky, která alespoň trochu zapře lacinou melodramatičnost této epizody). ()

UncleG

Kdyby se příběh Bastardů dokázal oprostit od prvoplánové kriminální-revenge zápletky, mohlo se bývalo jednat o daleko lepčí zálěžitost. I přes všechnu lacinost a nezvládnuté řemeslo (jak filmové, tak herecké) má tenhle film určitou výpovědní hodnotu. Dozvídáme se téměř bez příkas a romatizujících představ, jak to vypadá na zvláštní škole. Hluboká sociální sonda typu Bočanova Pasťáku se sice nekoná, ale když si člověk odmyslí ty vyfabulované ptákoviny na začátku a na konci, pak by se dalo říct, že má tenhle "skorofilm" k relaitě blíž, než jsme si možná ochotni připustit. ()

gogos

Zobrazení reality a krutá současná situace naší společnosti není natočena dokonale, nemá dobrou hudbu, neoplývá kvalitou herců. Přesto uzemní svou syrovostí. Bastardi si získali mé sympatie a nezbývá, než dodat: "hubit ty šváby"! ()

blackrain

Bronislav Poloczek hodně zestárnul a zhubnul. Měla jsem velký problém ho poznat. Připomínal mi mého vlastního dědu. Tomáš Magnusek byl sympaťák, i když ho do té školy vedly jeho vlastní pohnůtky. Takových učitelů jako byl on, mělo být více. Ředitel školy v podání Ladislava Potměšila byl idiot. Pod jehož vedením byl ze školy pouze holubník, kde si každý mohl dělat, co chtěl a nic s tím nezmohli ani ostatní učitelé, které zřejmě přešla jakákoliv snaha. Myslím si, že všechno je o přístupu. Ale jaký má člověk zvolit přístup k takovým žákům, kteří byli v tomto filmu? Když se k těm grázlům bude někdo chovat slušně a normálně, tak ho za jeho dobrotu okradou, znásilní a zabijou a když se k nim bude někdo chovat agresivně, tak mu oplatí stejnou mincí. Takže vlastně tu není moc možností na výběr. Jinak film je takový nemastný a neslaný, protože někdo zřejmě netušil, co vlastně chce natočit a proto vznikl tento guláš bez chuti. ()

AlThorKremser odpad!

Absolutní blbost. Víc k tomu nemám co řict a ani se k tomu nechci vyjadřovat .Jasný odpad a hlavně kvůli toho že se tam objevil Rytmus! 0% ()

kaylin

To, že scénář je celkově strašný a jednotlivé scény jsou povětšinou celkem nedomyšlené, stejně jako je nepříliš skvěle rozebráno i samotné téma, je to právě to téma, které film táhne kupředu. Tomáš Magnusek se pustil do něčeho, co je celkem kontroverzní a na to by se rozhodně mělo upozornit. Nevím, jestli je ten problém na takové úrovni a nutně nemusí být ani rasově vyhrocený, ale přesto zde problém je. To, jak se děcka chovají k učitelům, a jak se k učitelům chovají i rodiče. Magnusek to pojal odvážně, scenáristicky špatně (koneckonců, on to moc nezvládl ani režisér), ale aspoň si na to sehnal dobré herce. ()

slunicko2

Žánrově nedefinovatelná směska. 1) 26letý Tomáš Magnusek (také hlavní role a koproducent) se při psaní scénáře asi nechal inspirovat i vlastními zkušenostmi. Dialogy jsou docela hbité a uvěřitelné, děj má spád, pořád je na co koukat. Téma je nosné, pravdivé a aktuální. 2) Zajímavé výkony především epizodních herců dodávají dílu šťávu. Školník Jana Přeučila, školní inspektor Alexandra Hemaly, kněz Radka Holuba, vskutku svérázný pedagog fousatý Láďa Tomáše Hajíčka, zpěváka Krucipusku a hudebního skladatele a nesmím zapomenout ani na intelektuála Rytmuse, který svou roli ani nemusel příliš hrát. Uklizečky Jaroslavy (Hanušová a Obermaierová) jsou jako vystřižené ze života podobně jako nezvykle nesympatický Ladislav Potměšil v roli ředitele. 3) Film je eldorádem přitažlivých týpků, alespoň pro ty, kdo mají rádi takové ty kriminální typy. Naturščikové David Dolanský jako hlavní padouch, jeho kolega Ondřej Semerák (s melírem) a Patrik Koutný (černovlasý z trojky). Semerák a Koutný jsou mimochodem skuteční žáci učitele Magnuska. 4) Po prvních deseti minutách jsem měl pocit, že mě čeká dusivé sociální drama. Po dalších deseti minutách mně došlo, že půjde zřejmě o kriminální thriller. Uplynulo pár dalších okamžiků a já s překvapením zjistil, že sleduji jakousi komedii psanou duchaplným (bez ironie) autorem televizních seriálů. Nakonec se ukázalo, že zase tak moc duchaplný nebyl. Celkově jsem měl pocit čtenáře Blesku, který si čte o kriminální aféře, kouká na obrázky a přemítá, jak je to celé docela napínavé. Pak jsem dočetl, vyhodil noviny do koše a všechno vzápětí zapomněl. Dotyk můzy? Máchnutí perutí? Co vás nemá. Taková docela zábavná reportáž, žádné umění. 5) A to je také hlavní výtka. Pan Magnusek bohužel nevidí pro stromy les. V detailu docela dobrý, v celku vlastně o ničem. ()

topi odpad!

Jak tohle může soudnej člověk hodnotit kladně, to teda nechápu. Po všech stránkách amatérská zhovadilost, která patří do nejhlubší odpadové žumpy. Jak toto mohlou vůbec vejít do kin!! V této republice je už možný všechno. ()

Remedy

Snaha šokovat za pomoci explicitních záběrů, odporných vulgarit a ukázky té nejvyšší míry lidské imbecility je v tomto ambiciózním projektu Tomáše Magnuska velmi intenzivní a zároveň neskutečně naivní. Ale jak zde již bylo ostatně poznamenáno, křečovitá snaha o co „nejtragičtější a nejdramatičtější“ podání zde ve finále působí naprosto opačně. Výsledkem je potom stav, kdy „hluboké, dramatické či vážné“ scény působí jako vynikající parodie, nad kterými se nelze než upřímně zasmát, ale v žádném případě je nelze brát vážně. Vidím zde jedno velikánské nebezpečí, neboť Tomáš Magnusek je především businessman a velmi důvtipně se svezl na stále aktuální protiromské náladě, kterou přetavil do svého podnikatelského záměru, ze kterého vyždímal nemalé prachy. Aniž bych se chtěl nad kohokoli povyšovat, tak mám obavu, že prostí a jednodušší lidé se v tomto populistickém a demagogickém počinu „mohou najít“ a v tom nejčistším slova smyslu se seberealizovat. Ti prozíraví, přemýšlející a sečtělí nikdy nebudou brát Magnuska vážně a maximálně se pousmějí nad někdy až roztomilým amatérismem, který zdobí celou bastardskou ságu. Bohužel u druhé skupiny obecenstva bude docházet pouze k dalšímu prohlubování jednostranné nenávisti vůči minoritě, což nikdy nemůže přispět k jakémukoli posunu v řešení ***** otázky. Pokud o sobě Magnusek tvrdí, že on je ten, který se nebál a pouze poukázal na to, co je očividné a všichni se to bojí veřejně vyslovit, mohu s tím v redukované míře souhlasit. Ovšem způsob, jakým to udělal, je tristní, tragikomický, parodizující a bohužel může mít velmi negativní dopad na ty skupiny obyvatel, které jsou velmi snadno ovlivnitelné. Druhý a třetí díl už jsem ani nedokoukal, protože se to prostě nedalo i navzdory té tragikomičnosti a postupně stále více kynoucímu Magnuskovi. ()

MATADOR

Nebere se to žádné servítky! To je největší a jediné plus, které jsem v tomto "filmu" zachytil. Uvozovky tam mám z oprávněného důvodu, který jest, že tohle nepovažuju za film. Absolutně to postrádá nějakou kostru, herecké výkony všech těch OSOBNOSTÍ jsou spíše k pláči a střihač asi používal Windows Movie Maker. Nazval bych to spíše takovou sociální sondou jedné školy, ve které si parchanti dělají, co chtějí. Sekat to, nic jinýho si to nezaslouží! Pakáž! ()

veronikav

Jednoznačně za 5 :-) Většina tu hodnotí umělecké výkony ...kameru ..zpracování .. Ale bohužel -tady hodně dýchla skutečnost !! Nebude to trvat a tohle nás převálcuje ! Hnusná realita a tím i 5* . Film -který by neměl nikoho nechat bez zamyšlení ... ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová