The Ledge

Mladý zástupce ředitele hotelu Gavin (Charlie Hunnam) stojí na římse výškové budovy a chce skoncovat se svým životem. V tom se objeví detektiv Hollis (Terrence Howard) a snaží se ho zachránit. Zjistí, že to myslí opravdu vážně a že chce v poledne skočit. Jenže také detektivovi se nedávno zhroutil život, a tak se možná role obrátí a život se pokusí zachránit detektivovi právě Gavin. (virus10)

Arsenal83

Dobre rozohrané, ale rozuzlenie ma nechalo chladným. Akurát som sa dozvedel, že nie je cudzoložstvo ako cudzoložstvo. Môže byť také z lásky k podvedenému a môže byť také z rozkoše. Ale že by sa takto rozhodol situáciu riešiť fanatický veriaci? A ak je taký fanatický, mal by mu ateista uveriť, že urobí taký hrozný zločin? Proste absolútna nelogika, veď to ide priamo proti prikázaniam, v ktoré sám dychtivo verí. Nezabiješ! je predsa už v Starom zákone, na ktoré sa odvolal. Tak či onak, hlavný hrdina sa rozhodol úplne proti rozumu, mala sa na toho idiota vysrať, poslať ho do riti a nájsť si inú. ()

Chrustyn

Přiznávám, že nebýt konce a vysvětlení co a proč, sledoval bych nijak zajímavý film o nevěře, která z nějakého důvodu, přivedla jednoho z protagonistů na římsu výškové budovy. Naštěstí konec dal filmu nějaký rozměr a zajímavou tečku za celým příběhem, takže docela spokojenost. ()

lola3121

Parádní drámo na téma náboženského fanatismu ve vztahu k nevěře. Příběh hodný antické tragedie, ovšem zážitek z vygradovaného finále jsem si poněkud pokazila tím, že jsem si nejprve omylem pustila poslední tři minuty filmu. Čili rozuzlení jsem měla za sebou hned na začátku a pak už jsem se mohla soustředit na charismatického sympaťáka v hlavní roli, jehož svůdný kukuč a rajcovní trenky zastínily i půvaby Liv Tyler. ()

mat.ilda

Kam jsem jen čuměla, že mi unikl šarm Charlieho Hunnama ve snímcích, v kterých byla možnost jej zaregistrovat??? Tato trestuhodná nepozornost se dá omluvit pouze u Cold Mountain, tam si jasně vybavuju, pro koho jsem měla oči :-).V The Ledge však září nepřehledně a spolu s přirozenou Liv Tyler tvoří chemicky kompaktní pár, jaký není jen tak k vidění, a tak v hutném erotickém napětí je víc než jasné, kde spolu skončí, i přes všechna křesťanská předsevzetí filmové Shauny, jejíž manžel ji sice vytáhl z bahna a nasměroval k lepšímu životu, což ji však uspokojovalo pouze do chvíle, než mohla začít porovnávat konfrontace názorů obou mužů, z nichž jeden jí nabízel fanatický, chladný, avšak bezpečný řád a druhý lásku se vším všudy, i když s možností antické tragédie. Samotné filosofování o víře a ateismu bylo zajímavé jako vždy a jako vždy stejně nerozhodné - ve vypjatých situacích přesvědčení zatemňují emoce a ty nakonec rozhodují... ()

heyda

Velmi nudné zpracování, ale fantastické herecké výkony se super námětem se silným protináboženským podtextem, což u amerického filmu velice kvituji. Najmout lepšího kameramana a střihače, mohlo se jednat o takový malý filmový klenot. Takhle "pouze" za 75%, ale určitě překvapení! ()

lillien

U mě po dlouhé době film na pět hvězd, protože vztahový dramata já můžu. Předně chválím casting. Protože jak můžete vyčítat chlapovi nevěru, když má co do činění s naprosto zde bezbranně působící a stále úchvatně vypadající Liv Tyler. A jak můžete Liv Tyler vyčítat nevěru s chlapem, kterej by mohl dělat předlohu Erotovi , pokud si ho tedy představujete jako blonďatýho frajera s pořádnou dávkou sex-appealu. Do toho je ještě chudák Liv provdaná za fundamentalistickýho suchoprda. Aby to nebylo úplně jednoduchý, drama se trochu připepří blonďákovou tragedií z minulosti, přisolí Livinou traumatickou minulostí a kečup navrch dostanete v podobě traumaticko-tragického dilematu ze současnosti, které pro změnu obstará polda, co se snaží blonďákovi rozmluvit ten sebevražedný paragliding...Tohle všechno vás bude bavit ale jedině tehdy, pokud si zkusíte sami sebe představit v situaci některé z těch postav a budete přemýšlet, jak byste se zachovali vy. Jestli třeba nakonec ne úplně stejně, jako ten podváděný manžel. Pokud vás podobné filosofování nebere a očekáváte spíš akci, nebo nenáročnou zábavu s pytlikem křupek na večer, jděte od toho a pusťe si raději kašpárky v Česko-Slovensko má talent. ()

jojinecko

Fajn námet, ale celé je to nedotiahnuté, povrchné, čiernobiele, s brutálne šablónovitou a nalajnovanou psychológiou. V oblasti riešenia Boha a vecí okolo vyhráva napr. aj taký Sunset Limited, tu sú to také "reči pri pive" a viac menej barlička (alebo barla?) príbehu. Chcelo to jednoznačne lepšieho scenáristu&režiséra ako Matthew Chapman. Ako veľmi trefne nadhodil Mr. Wormboy, to čo by s touto látkou urobil Roman Polanski (resp. niekto kto VIE), by som si veru pozrel! ()

evulienka3

A čo keď je biblická večnosť myslená ako zrniečko nášho prachu víriacom navždy v nekonečnom vesmíre. Ako môžme vedieť ako to "Boh" myslel, ale je jasné, že nejaké "božské" pravidlá nám predsa musel dať, pretože je ťažké používať zdravý rozum v záplave hormónov a sebaobdivu, ktoré nám štedro nadelil...Napriek tomu, že mi zjavne zrejme bol dopriaty nedostatok viery, verím, že ten fanatický hajzel a všetci jemu podobný skončia raz v plameňoch pekelných! ()

rikitiki

Úvahy o životu, vesmíru a vůbec jsou ve filmu podány jako napínavý příběh milostného trojúhelníku, který už od začátku udržuje napětí a daří se mu držet divákovu pozornost i sympatie až do konce. Není podstatné za jak dlouho se dá odhalit, proč se hlavní hrdina postavil na střechu, protože důvody, proč skočit nebo neskočit, jsou vyvážené půl na půl a jeho trýznivé rozhodování tak má nejasný výsledek. Nenápadné drama o odpovědnosti, lásce a víře. /27. 12. 14./ ()

Beastmaster4

THE LEDGE (ŘÍMSA) je dramatický příběh, v kterém osudová nevěra dostane nečekaný spád. Po filmařské stránce jde zcela o průměrný, místy podprůměrný film. Film, který nás však nutí k zamyšlení, co je v našem životě důležité, že ne vše je nutné soudit jen z jedné stránky. Cesta, kterou se vydáme, neovlivní jen nás samotné, ale všechny kolem. V tomhle ohledu je film krásným pojítkem s běžným životem, ukazuje zranitelnost touhy a nebezpečnou povahu posedlosti čímkoliv. Liv Tyler podává z dalších svých přirozených výkonů. Tuhle herečku dokážu obdivovat jak pro její krásu, tak právě i herecký talent. Její přirozenost se vtiskává do všeho, co dělá. ()

MonaSax

Věčné téma - nevěra a bůh. Zajímavé zpracování, které mně, ale celkem nudilo, čekala jsem víc a Liv Tyler byla divná, vypadalo to jako kdyby měla každou chvíli umřít. Její herecký výkon na mně opravdu nezapůsobil, musím se podívat i na nějaké další její novější role. Ke konci jsem byla i trochu dojata, bylo to hodně dramatické. ()

Morholt

Společenské drama o nevěře a víře, které je pro církev nebezpečnější víc neý Poslední pokušení, Dogma či blboučká Šifra. Charlie Hunnam vyjádřil několika větami přesvědčení nás ateistů a Patricku Wilsonovi nezbylo než rozhazovat rukama. A to se mi líbilo, protože takhle reaguje většina věřících, když je zaženete do kouta. Rovina cizoložnická nepřišla s ničím novým, ale přijemně jí doplňoval samostatný příběh policisty v podání Terrence Howarda. Apropós herci byli kapitolou sami o sobě, protože všichni zahráli skvěle. Jediné co mi trošku vadilo, byla občasná táhlost děje. To byla ale jen drobná vada na kráse. 85% ()

Handle

Kdyby to bylo pouze filozofické drama s lepším vyvrcholením, uvažoval bych i o plném počtu. V tomto případě jsem však bohužel zvažoval i 3*, každopádně na ten nicneříkající závěr se zbytečnou dávkou thrilleru, raději trochu zapomenu, protože zbytek stopáže je to poměrně chytrý film a díky dobrým dialogům bez pochyby v divákovi vyvolá spoustu otázek. ()

Lacike

Tvari sa to ako thriller, ale vo svojej podstate je to drama. Problem je ze nechronologicky sposob akym je to natocene a snaha podat to ako thriller uplne podraza filmu nohy. Sceny ktore by za inych okolnosti pergektne fungovali v takomto podani vyznievaju neskutocne smiesne. V jednu chvilu dokonca jedna z postav povie, ze keby hlavny hrdina jednu dolezitu vec povedal hned na zaciatku, tak by sa to mohlo dobre skoncit. Vlastne keby to povedal, tak mohol cely film skoncit po par minutach. Dost velky trapas. Film s podobnym nametom Man On Ledge bol svojou prekombinovanostou zabavny. Zato Ledge vo vas zanecha WTF neprijemny pocit. 3/10. ()

Khalesi

Tak tomuto hovorím FILM ! Je to, akoby ma niekto polial studenou vodou. Nechápem, ako sa tvorcom podarilo niečo tak úžasného. Otvára a rieši hneď niekoľko závažných tém, počnúc vierou v Boha, cez manželskú neveru, homofóbiu a končiac Láskou a oddanosťou k milovaným bytostiam. Napriek všetkému však doslova hypnotizujúco udrží vašu pozornosť aj keď ste milovníci romantiky, alebo konverzačiek, či do konca aj thrillerov. Ústredná dvojica-Liv Tyler a Charlie Hunnam odviedli precíznu prácu a pôsobili sympaticky a presvedčivo, nemenej ostatní herci. Jediné, čo by sa filmu dalo vytknúť je, že sa mi zdá veľmi nepravdepodobné, že keby stál na rímse muž, ktorý hrozí samovraždou, nepoužili by sa nejaké bezpečnostné prostriedky, ako napríklad nafukovacia matrac, ktorú používajú hasiči pre tieto a podobné prípady. Inak som nenašla jedinú chybičku, či nedostatok a film ma úplne pohltil od začiatku až do konca. Silný zážitok, ktorý osloví nie lem inteligenciou, ale aj emóciami a dušou. Atmosféra dokonalá a filmy s posolstvom milujem. Nemôžem inak, musím hodnotiť plným počtom. ()

Dale

Zaujímavý film pojednávajúci aj o náboženskom fanatizme. Len jedno nepochopím, to za tie dve hodiny čo stal chlapík na rímse, nedokázali dať dole nafukovačku? ()