The Ledge

Mladý zástupce ředitele hotelu Gavin (Charlie Hunnam) stojí na římse výškové budovy a chce skoncovat se svým životem. V tom se objeví detektiv Hollis (Terrence Howard) a snaží se ho zachránit. Zjistí, že to myslí opravdu vážně a že chce v poledne skočit. Jenže také detektivovi se nedávno zhroutil život, a tak se možná role obrátí a život se pokusí zachránit detektivovi právě Gavin. (virus10)

gogo76

Tvár i prejav Ch. Hunnama mi dosť pripomínal B. Pitta v Legende o vášni. Jeho triezvy pohľad na svet, zvlášť po dcérinej smrti, dokonale vystihuje moje myslenie, preto stotožnenie sa s hlavnou postavou nebol problém. Asi najviac som si to uvedomil pri scéne kde P. Wilson obhajuje Boha a Hunnam všetkých ateistov. Túto scénu rovnako považujem za vrchol filmu. P. Wilson, ktorý mi zase strašne pripomína P. Newmana za mlada, je síce dosť obetavý, ale nejaké rezervy v prejave ešte má. To, že sa mu blýska na lepšie časy je ale takmer isté. Dobre rozohratá partia nenecháva diváka v kľude, navyše sa tu zišlo zaujímavé obsadenie, preto nie je dôvod neprikloniť sa k štyrom. 70%. ()

cheyene

Velmi rychle mě tento příběh vtáhl a nedovolil mi ani na chvíli se zaobírat čímkoliv jiným než sledováním Chapmanova snímku. Film, jež začíná jako thrillerově laděné drama, se brzy dostává do romantického žánru, aby nám ke konci naservíroval thriller s příchutí dramatu. Možná jsem si teď zbytečně pohrával se slovíčky a škatulkováním, avšak tohle prolínání jednotlivých žánrů jsem intenzivně vnímal již během sledování. The Ledge má sice nějaké slabiny, zejména v logice, ovšem jako celek funguje perfektně a nemám problém mu dát plný počet. ()

nunka

Nie je to zlý film, je len zle naservírovaný. Má svojskú myšlienku a veľa pekných momentov, jednotlivé sekvencie sú však len prosto pasované na pointu a filozofické-transcendentálne rečičky, ktoré spolu ľudia v tomto filme vedú vyznievajú silene. O samotnom závere ani nehovoriac...Režisérovi sa i napriek viacerým výtkam podarilo udržať divácku pozornosť až dokonca, aj keď práve vo finále prevláda skôr sklamanie. ()

playboxguest

Konverzačka o ničem, já tam za celou stopáž vůbec nenašla děj, kterému by šlo věnovat pozornost. Thriller ani omylem. Radši bych si šla povídat do okna se sousedkou. A to je sousedka pěkně praštěná a venku je jen lehce nad nulou. ()

-OverLord-

Co je potřeba k natočení slušnýho dramatu? Pár dobrejch herců a střešní římsu. Charlie Hunnam je velkej sympaťák a Terrence Howard je fakt výbornej herec. Ačkoliv se drama projeví až ke konci, tak film svižně plyne a nenudí. V těžký životní situaci se rázem nachází hned čtveřice postav, ale jen jedna je převyšuje a celý to ovlivňuje, a to je právě Gavin v podání Charlieho Hunnama. Závěr mě dostal. Za posledních cca 15 minut 4 hvězdy. ()

S.Quentin QUALE

Na první pohled zdlouhavá, nicméně velmi poutavá rozprava o morálních hodnotách ze všech úhlů pohledu. Náboženství, láska, homosexualita, nevěra, hřích, odpuštění se tady střetávají na hraně jedné římsy. Daleko více drama než-li thriller, ale i tak mi to, a to nebývá zvykem, tentokrát nevadilo. Příjemné herecké výkony všech zůčastněných, okořeněné skvělou puritánskou pusinkou Liv Tyler. Normálně by to byly 4*, ale mám pro ni slabost a tady nezklamala (kozy ven!!!)...plný počet. ()

misterz

Film, ktorý sa formou drámy snaží rozoberať závažné filozofické otázky, počnúc vierou v Boha, homofóbiou až po neveru a smrť. S niečím som súhlasil, niečo mi pripadalo skôr ako klišé a s niektorými vecami som nesúhlasil. To ale nie je podstatné, pretože každý má na tieto citlivé témy svoj vlastný pohľad a filozofiu. Dôležitejšie bolo, že sa tieto otázky aspoň otvorili a snažili sa riešiť. Celkové vyústenie sa mi páčilo, krásna ukážka toho kam až môže zájsť fanatizmus. Nič sa nemá preháňať, ani otázka viery a treba rešpektovať názor a filozofiu aj druhých ľudí, nielen tú svoju. Film mi ponúkol veľa podnetov na premýšľanie a vyvolal zmes rôznych emócií. A to, že tam hrala Liv Tyler, to je čerešnička na torte, okrem iného svoju rolu zahrala perfektne. ()

Omnibus

Komentář doplněný o úvodní obraz Konečně můžu přestat hledat! Tak tohle je TEN FILM. Ten, na který jsem čekal od doby, kdy jsem se rozešel s Bohem.    // Dnes už ho mám na háku, jednoduše proto, že neexistuje. Syčák jeden zlomyslnej, ovšem s vytříbeným smyslem pro černý humor //     Bohužel jsem udělal chybu, takže to pro mě nakonec NENÍ TEN FILM. Měl jsem ho totiž po hodině vypnout - v čase 59:03. „Všechny ty kytky jsou pro mě?“ „Ukradl jsem je ze sálu.“„Svatba?“ „Vzpomínková oslava...“     Ve chvíli, kdy se oba zamilovaní rozhodli vysrat se na Boha, na konvence i na svědomí a praštit do toho. Nemyslím rovnou u oltáře, ale pro začátek jen hezky zamilovaně, vleže. Byl jsem vzrušenej, byl jsem dojatej, byl jsem šťastnej. Bohužel jsem si neřekl: v nejlepším se má přestat. Takže jsem to dokoukal, pak už spíš dotrpěl. On i ona, dosud tak uvěřitelní, byli režisérem donuceni k hroznému sexu, červená knihovna hadr. Scéna hrdě aspiruje na titul Klišé roku jako z praku. Zvěrstva pak pokračovala přešajtlováním plastického Pana spravedlivého, ale chytrého do laciného magora Samou láskou a náboženským fanatismem už nevím co by, čímž autoři veškerou logiku a uvěřitelnost jednání postavy vesele spláchnuli do hajzlíku. A korunoval to naprosto nezvládnutý skok. Za celou dobu od hasičů žádná nafukovací matrace ani síť (byť by ji třeba minul). Místo pouhé změti kostí a masa esteticky naaranžované tělo. A ta vysoce umělecky ztvárněná nevelká loužička krve u hlavy, po pádu z dvanáctého patra? Ach jo. Už jen za tohle bych vraždil. Ježíšku na křížku, ty to vidíš! (pardon). Takhle idiotsky zabít nadějný film! To už nezachrání ani večeře, u které se (výjimečně, jen pro dnešek, že ;-) nepomodlíme. No nic, tak holt musím TEN FILM hledat dál. Nicméně, na část téhle římsy rozhodně zase někdy vylezu. A budu tam zadumaně stát až do té 59 minuty. Jenže pak film vypnu a k dalšímu rozjímání si prostě jen vytáhnu svoje staré, ohmatané album fotek... ()

sochoking

1. '' Co ti Boh urobil, že si naňho taký naštvaný? '' Poslal mi sem takých kokotov ako si ty, aby mi tu pili krv ! 2. Serem na to, že Tajlorofka ukázala kozy, ked sa celý film tvárila, akoby sa posrala a zle poutierala!! 3. V tomto filme je len jediná, pozitívna postava, ktorá má charizmu a nenarieka, a to tá baba s tým masívnym dildom !!! ()

dr.horrible

Super protikatolická psycho romanca. Ešte pol hodinu pred koncom som si hovoril, že ak to skončí tak ako to vyzerá, bude to klišé ktoré pokazí film. Skončilo to tak a aj tak prekvapivo, s rozdielom zachraňujúcim situáciu. Dosť dobré. Hlavne scény Hunnam vs. Wilson, paráda ()

Frajer42

Věrohodné chování postav a moc pěkné herecké výkony bohužel nevyrušily moje zklamání. Od filmu jsem čekal hrozně moc, a to byla dost velká chyba. Podle popisu to vypadalo na moc pěkné drama, na která moc často nekoukám, ale když už se kouknu, tak většinou bývám nadšen. Jak už jsem zmínil, tak hercům a herečce nelze vytknout ani "ň". Příběh už mě tolik neoslovil. Když opomenu spousty nesmyslů v ději, tak mě velmi zarazilo, co tak zázračného hlavního hrdinu okouzlilo na té nábožensky fanatické elfce, bývalé feťačce, které už víra přestávala chutnat a moc ráda by si zahřešila. Samozřejmě našla spřízněnou duši ve svém šéfíkovi. Elfí manžel, bývalý feťák, který vyznával Starý zákon, ve kterém se mimochodem píše spousta lahůdek, a to nejsem ani v půlce, nevěru samozřejmě brzy odhalil a rozhodl se jednat. Manžel je v tomto filmu zobrazován od samého začátku jako člověk, vedle kterého by život trávit nechtěl vůbec nikdo. Tudíž se nejde elfce příliš divit. Aby to bylo velmi zajímavé, tak utéct nemůže, protože cítí k manželi jistou oddanost za to, že ji zbavil feťáctví. Teď si uvědomuji, že jsem asi mírně naznačil spoiler, když jsem se zmínil o nevěře, ale vůbec mi to nevadí, ba dokonce rovnou prozradím, že černý rozmlouvač skokanů se, jak na potvoru, dozvěděl, že není otcem svých dvou téměř dětí. Takže máme zápletku jako prase. Do toho máme ještě trošku gayství. Nemohu napsat, že by byl film úplně špatný. To ani náhodou. Jen jsem očekával, že se bude více pohybovat na filosofické rovině a padne mnohem více zajímavých myšlenek. Tohle mi vážně mnoho do života nedalo a ani jsem se výrazněji nebavil. A úplně mě dostalo, když si šel negr otestovat, jestli se mu hýbou spermie, ale už si nezašel pro výsledky. Za to přidávám hvězdu. Takže budou dohromady 2. Ale jsou takové pěknější. Kdybych nedal 2, tak dám určitě 3. ()

Dzeyna

Smekám! Naprosto dokonalý film. Je zde znázorněna víra a ateismus a svým způsobem se tady ukáže, že každý tak trochu v něco věří. Patrik, který je silně věřící po jeho zkušenostech v životě spolu s Liv mají spořádaný život, ve kterém je naplňuje nejvíce víra. Časem poznají ateistu Gavina, který Liv otevře oči, a ona se do něho zamiluje a podvede s ním svého manžela. Ten to zjistí a udělá s Gavinem dohodu, že jeden z nich musí do poledne zemřít, jinak mu nebude věřit, že má v něco víru. Dle mého názoru by to mělo být spíš tak, že když je Patrik věřící, by měl Liv odpustit, ale on už to má v hlavě tak zpřeházené, že se z něj pomalu stává blázen. Výborný je i postranní děj, policista Hollis, který zjistí, že jeho děti jsou vlastně jeho mladšího bratra, jelikož on děti mít nemůže, se ani nechce vrátit domů za svou manželku, která to před ním tajila a v rozhovoru s Gavinem na římse, ze které se chystá skočit a následně i skočí, aby zachránil Liv, přemýšlí jestli vůbec věří a jestli má své ženě odpustit, nakonec se domů vrátí a upraví si své priority. Při skoku z římsy, vlastně z lásky a aby zachránil někoho koho miluje, mi přejela "husina" po celém těle. Vážně skvělá podívaná. ()

Ant

Čistě průměrné drama, ve kterém hapruje logika víc, než je zdrávo a jehož konec mi přišel vynucený. Navíc jsem se nemohla zbavit pocitu, že se v hlavních rolích dívám na Arwen a Jaxe ze Sons of Anarchy. Postava Terrence Howarda je tu úplně navíc a jako vyjednavač je naprosto neschopný. Film se sice snaží diváka nějak emocionálně zaangažovat, ale často jsem vůbec nechápala chování postav, takže to šlo dost těžko. Nemluvě o tom, že otázka křesťanství/ateismu je tady podána dost banálně a jednostranně. V tomhle ohledu nesahá The Ledge letošnímu Sunset Limited ani po kotníky. ()

Slartibarkfast

Stane se jednoho dne, že dva mladí spolubydlící, z nichž je jeden gay, získají nové sousedy. Brzy však zjistí, že tito jsou silně věřící a s tím je mnohdy potíž, když jeden z nich boha zavrhl a druhý má rád klučiny. Naneštěstí se to ještě více zkomplikuje, když začne Gavin více poznávat svojí novou sousedku a city začnou pracovat na obou stranách. Moc pěkné komorní drama v podobném stylu jako Telefonní budka. Malinko odlišný scénář, ale vesměs se vše odehrává na malém prostoru. Ukázka náboženského fanatismu, problematiky partnerství a otázka, co je vše možno udělat pro lásku a jak se smířit s následky těchto činů. Velmi se mi to líbilo a nezbývá než vřele doporučit, anžto superlativy nevypoví sílu tohoto příběhu lépe, než příběh samotný. 90% ()

cukorek

Otvárať pivo zubami som v skutočnosti videl a nebol to príjemný pocit, čakal som kedy sa dotyčnému niečo stane. Vo filme je to niečo iné, ale nikdy by som nečakal, že takúto scénu dostane krehká žena ako je Liv Tyler. Napriek tomu svoju úlohu zvládla ako aj Charlie Hunnam, takže nedostatky pripisujem režisérovi a aj slabej sprievodnej hudbe. Najviac ma potešilo, že Gavin (Charlie Hunnam) stál stále pevne za svojím zdravým a reálnym názorom a nepodľahol kresťanskej filozofii. Celý film pôsobil na mňa dojmom nevydarených pretekov kanoistov, kde dvojica športovcov vynaložila veľkú snahu obsadiť najvyššie umiestnenie na stupni víťazov, ale bohužiaľ skončili na treťom mieste. Príčinou bolo ich nerovnomerné pádlovanie, pretože jeden z nich miestami zaostával a presne tak to bolo aj v tu, keď vo filme nastali aj slabšie momenty, ktoré ho pripravili o plný počet hviezdičiek. ()

LoLaa

Zajímavě pojatý snímek s výborným hereckým obsazením Liv Tyler a Patricka Wilsona, jimž role sedly jak šité na míru. Naopak hlavní role nesympatického Charlieho Hunnama mi byla celých 100 minut trnem v oku. Snad komukoliv bych výkon uvěřila lépe. Dalším mínusem je několik bezduchých nudných chvil, jejichž správný účel jsem asi nenašla. Výborná příjemná hudba mé hodnocení však znovu trochu zvyšuje a podtrženo, sečteno, mi vychází přesně 3,5 hvězdičky. ()

eLeR

Hunnam bol výborný už v Hooligans, Tyler je krásna odjakživa, Wilson mi lezie na nervy už od Hard Candy a Howard typický on ... čo som vlastne chcela povedať? ... že vybrali výborne ... fajn film. ()

iamek

Netradiční a až neholywoodské kriminální drama. The Ledge vás ihned v táhne do děje a pustí vás až na samotném konci kde na závěr budete koukat s otevřenou hubou. Snímek je celou stopáž napínavý, skvěle natočený a hlavně podpořený parádní hudbou a dokonalou Liv Tyler. Dobře zahrál taky Patrick Wilson což je pro mě obrovské překvapení. ()