poster

Soylent Green

 • USA

  Soylent Green

 • Austrálie

  Soylent Green

 • Velká Británie

  Soylent Green

Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 1973, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnnyD
  ***

  Nadčasový námet, tak aktuálny v dnešnej dobe plnej náhrad, stabilizátorov, umelých príchutí a syntetických jedál, kde nemáme poňatia, z čoho je vlastne to naše jedlo vyrobené. Bohužiaľ to všetko ide do úzadia kvôli slabej detektívnej zápletke, ktorá miesto toho, aby rozvíjala námet, iba oddaľuje rozlúštenie záhady, ktorá je jasná už po pár minútach. Rovnako je škoda nízkeho rozpočtu. Futuristických scén je tu minimum a väčšina filmu sa odohráva na špinavých predmestiach New Yorku.(1.5.2013)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Povedená kriminálka s lehkým náznakem sci-fi (což způsobuje vlastně jen to, že se film odehrává v roce 2022, jinak tam není jediný vědeckofantastický prvek), nutno říct, že je to kriminálka slušná. Předně se Zelený soylent se odehrává ve velmi zábavném prostředí distopické budoucnosti, které se podařilo vyhnout se kopírování 1984 a dokonce neobsahovat ani obvod kyberpunku, ale předkládá prostou a krásnou budoucnost plnou průmyslově vyráběného želé, nedostatku vody a plnou hezkých dívek, vydělávajících si na amarouny nájemnou děvkózností. Tohle bohatě vyváží fakt, že kriminální případ není nijak zvlášť promakaný (i episody komisaře Rexe v důchodu mají propracovanější vyšetřování) a hlavní pointa je předvídatelná. Navíc, Übermensch Heston v hlavní roli.. Povedené, milá vesmírná vydro chapadlatá, povedené. "Dobře, tak vajíčka, k čemu taky jahody, kurník!"(14.2.2015)

 • Anderton
  ***

  Soylent green Richarda Fleischera, ktorý ma tak potešil Fantastickou cestou, bol pre mňa mierným sklamaním. Heston tu nie je tak výrazný, ako v Planéte opíc a celková atmosféra futuristického veľkomesta nie je ani zďaleka tak depresívna, ako sa to podarilo o necelých desať rokov Scottovi. Zato naberače ľudí a ich zombie stav patria k pamätným scénam žánru.(1.6.2012)

 • Mr. Lobo
  *****

  Závěr jsem znal už předem (díky Fine brothers) a vůbec mě to nemrzí, protože jsem si mohl film o to více vychutnat (stejně tak jsem znal závěr Klubu rváčů a ani to nebránilo v úžasném zážitku). Úžasná "polanskeho" adventura, připomínající China Town, kdy neustále tápete ve světe jmen, světě, který vypadá jinak než ten okolo nás a kdy nic není tak jak se na první pohled zdá. Heston byl výtečný (od Touch of Evil jsem nečekal, že u něj uvidím ještě tak dobrý výkon) stejně tak Robinson. Ale ten svět! Naprosto úchvatný! Lidé spící v kostelech a na schodištích jeden přes druhého, umírací centra, kde vám pustí vaši oblíbenou hudbu, barvu a video (vzpomeňte na díl Simpsonů, kdy Abe šel do podobného centra) a jedinou dostupnou potravinou je soylent... yellow, orange ..a green! Potraviny jak je známe dnes vymizely, stejně tak jako veškeré požitkářské radosti (hláška Thorna poté co si potáhne z cigarety "víte, když jsem míval peníze, kouřil jsem i dvě nebo tři tyhle věci denně" ...až děsivá :D) PS: U filmu jsme s přáteli pili tokajské víno, jedli pečené kuře a vykouřili mraky cigaret a řeknu vám...každé sousta, doušek či potáhnutí, chutnalo líp, než kdy jindy ;) )(30.6.2011)

 • Ivoshek
  *****

  Původní knížka od Harryho Harrisona je v pár ohledech odlišná, ale základní pocit přelidněného světa, kde je čím dál větší luxus mít vlastní bydlení, vodu a jídlo, ten tu zůstal. Kromě toho je Heston jako hlavní hrdina dost charismatický, aby ten film utahnul. Je tu hodně cítit vizuální estetika 60. a 70. let, která je vidět ve všech sci-fi, co se v té době natočily. To se projevuje třeba v tom, jak se i filmová honorace obléká jak Mao :) ale mně tohle už někdy od Planety opic vlastně docela baví. Fandům dystopií rozhodně doporučuju.(30.12.2018)

 • - Herec Edward G. Robinson už během natáčení věděl, že umírá a že další film nestihne. Scéna jeho smrti, kdy volí dobrovolnou eutanazii, je poslední scénou, kterou natočil. Zemřel o necelé dva týdny později. (ClintEastwood)

 • - Film byl natočen podle románu Harryho Harrisona "Make Room! Make Room!" (Hans.)