30 minut nebo méně

• Česko Do třiceti minut (více)

Nick (Jesse Eisenberg) rozváží pizzu na malém městě a žije si obyčejným životem až do chvíle, kdy se stane součástí velkých plánů dvou rádoby geniálních zločinců (Danny McBride a Nick Swardson). Tahle nevyzpytatelná dvojice Nicka unese a nutí ho vyloupit banku. Pro samotného Nicka je to nemožný úkol, proto se spojí se svým bývalým nejlepším kamarádem Chetem (Aziz Ansari). V neúprosném souboji s časem se oba musí utkat s policií, nájemnými vrahy, plamenomety i vzájemnými neuspořádanými vztahy. (oficiální text distributora)

heyda

Začátek nuda, prostředek parádní, konec useknutej. Asi tak se dá shrnout tenhle krimi-komediální pokus. Kdyby ten konec byl trochu zajímavější, tak ty 3 hvězdičky dám bez váhání. Takhle ale nejsem spokojenej, z námětu se toho dalo vytřískat mnohem víc, takže 45%. ()

mcb

Retardovaná a hloupá komedie, která postrádá jakýkoliv promyšlenější vtip. Je to jako byste z Prince a pruďase vytáhli veškerý humor a zábavu a nechali jen samoúčelné f*ckování a Dannyho McBridea. Obojí stojí za nic. Že to je jako přes kopírák jako všechny novodobé komedie, nemusím ani zdůrazňovat. K nevydržení. ()

rikitiki

Stylem je to typická "nezávislá" komedie o looserech, kteří looserovsky řeší své problémy. Zde přepadením banky nastrčením vydíraného rukojmí. Nápad je zábavný, herecké výkony ujdou, zpracování průměrné. Zážitek z filmu vyprchá jak odér zvětralého piva. ()

Kailo

Tenhle druh komedií si pamatuji z dob pubertálních a bavili mě. Teď už jsou trochu pasé a když už nějaká je, tak je to jen průjem koz a vulgárních slov. Tohle mělo jistou úroveň a pobavilo. 80% ()

MonaSax

Docela jsem se i chvilkami bavila, nic víc jsem nečekala. Oblíbený herci, tak nějak klasický námět, něco se stane chudému dobrákovi a není to pěkné. Taky hodně dlouho spím jako Dwayne, protože mám spousty velkých snů. Více takových povedených komedií jako byl Zombieland by neuškodilo. Snaž se Rubene Rybniku. ()

BoPo

Tento film sa mohol volať: Sem tam. Sem tam dobrá hláška, sem tam dobrá scéna. Možno mi klesajú nároky, ale ja som bol spokojný. Veď som predsa nečakal päť oskarový film. Čakal som oddychovku a tú som aj dostal. Navyše s veľmi príjemnou minutážou. ()

BigDeal

Mám veľmi rád režiséra i hlavnú dvojku a o to viac ma mrzí, že bol pre mňa film tak veľkým sklamaním. Čo sa vlastne stalo? V prvom rade je to nevyužitý potenciál; dej sa ťahá presne tými cestičkami, ktorými by ste predpokladali, že sa bude ťahať. Žiadne prekvapenie, žiadne odbočenie, žiadna hravosť. Len povinná jazda a samé klišé. V druhom rade to vidím na nezaujímavé postavy. Áno, aj v 21 Jump Street boli postavy navrhnuté podľa rokmi overeného receptu, ale tvorcovia sa s týmto faktom dôkladne pohrali a zo všetkého klišé si úspešne uťahovali. 30 Minutes or Less však túto sebareflexiu nemá a postavy berie vážne. Čo je ešte horšie, nielenže sú postavičky nezaujímavé, navyše sú zle obsadené (Jesse Eisenberg sa jednoducho na postavu cool pohoďáka nehodí), alebo neskutočne hlúpe a otravné (hlavní záporáci). V poslednom rade bude podľa mňa chybou scenár. Tento aj keď ponúka množstvo vtipných situácií a hlášok, nikdy nie sú podané spôsobom, ktorý by bol aj naozaj vtipný. Vždy som vedel, že postava povedala niečo vtipné, aj som vedel, že by som sa mal zasmiať, ale nešlo to. Celé to bolo nejaké umelé a neúprimné a to nielen v oblasti humoru, ale aj v romantickej a bromantickej línii. Mrzí ma to. ()

Terva

CITÁT - Možná bych ti mohla pomoc, než táta všechno utratí.......... Dwaine (Danny Mc Bride) má v 23 minutě na sobě tričko skupiny Metallica z albem Master of Puppets. Sledujeme zde dva příběhy. Jeden příběh dvou kamarádů z nichž jeden se chce zbavit svého otce (pro peníze) a příběh druhý, taky o dvou přátelích z nichž jeden chce chodit se sestrou toho druhého. Zatím co čin v první dvojici jejich vztah stmeluje, druhá dvojice se dostává do křížku. Pak je na tělo připevněna bomba a čas běží. T - 10 hodin. CITÁT - Pošlu tě pryč, ty vybuchneš a mě pak bude žrát svědomí......... Film je hodně o tom, kam až se dá zajít pokud jde o opravdové přátelství. .....Barvím bouchačku, barvím bouchačku na bankovní vloupačku. Vlítneme tam z atrapou, fízlové nám ksichty pošlapou..... CITÁT - Kurva, ať už tenhle den skončí !!........ Ke konci příběhu ustupuje slaboučký hip-hop tvrdému Metalu a děj získává spád. CITÁT - Sandróóó......... Čekal jsem od toho víc. ()

ConanVJ

Tento filmek mě osobně teda moc nenadchnul. Čekal jsem v tom víc humoru, místo toho jsou tam jen trapný kydy o ničem. Od McBridea jsem čekal víc no. Za mě asi tak 35%. :) ()

FFilipCZ

Nene! :D Tak tohle se fakt povedlo. Čekal jsem totální ale fakt totální chujovinu. A dostalo se mi skoro hodinu a půl celkem dost solidní zábavy propletaný pár "akčníma" scénama. Jako jednohubku vřele doporučuju! ()

Kryton

Pokud se podíváte na obsazení, kde se vyskytují béčkoví komici a ten Zuckenber ze Zombielandu, tak vám bude jasné, že to nebude psychologické drama ve viktoriánské době. Je to přímočará mírně buranská komedie na téma vyloupení banky. Možná v 80.letech by to letělo, ale tato komedie má jen pár skvělých momentů (vyloupení banky, scény na vrakovišti) a pak dost minut se neděje nic k povšimnutí. Osobně ten film bude mít větší účinek po více pivech/jointech a pak se dají přečkat slepené mosty k dobrým scénám. Vyloženě jsem neodcházel zklamaný ani zhusený. Tolik (k)análního humoru zde není. Buranská Apatowka s vedlejšími postavami. Tak bych to nazval. Hodnocení OST: Po většinou 80tková hudba až na rapový začátek. 6,5/10 ()

SaNcHeZ_cz

Druhý Zombieland se nekoná. Tak i tak je ovšem 30 minut nebo méně relativně nenáročnou pohodovou komedií, která neurazí, dokonce se jí i místy podaří vás pobavit. Ne vždy, ne vším, ale své světlé momenty má. ()

MartinezZ

Je zřejmé, že samotný režisér je na dobrý film málo, ještě je nutný také dobrý scénář. Režisér skvělého Zombielandu spolu s Jessem stvořil jenom další trapnou, vulgární, superlevnou dementní "asi-komedii". A to jsem českému distributorovi spílal, že film stáhl z distribuce a u nás se tak v kinech neobjeví. DÍKY BOHU A MOC SE DISTRIBUTOROVI OMLOUVÁM! ~ Pokud se vyžíváte v komediích, kde tím "nejvtipnějším" jsou kecy o kouření ptáků, gratuluji, je to film pro vás. Pro mě je to jen známka ubohosti a toho, že scénárista je myšlenkově poněkud hodně chudý. Není to natolik k zblití jako Your Highness, kde taky hrál skvost McBride, ale dát dvě hvězdičky by bylo v mých očích urážkou zpraseninám jako Transformers 3, Rise of the Planet of the Apes nebo Conan the Barbarian. ()

blackrain

Tohle je taková jednoduchá jednohubka na jedno skouknutí, u které může člověk nechat mozek rovnou za dveřmi. Tenhle film totiž jeho podporu vůbec nepotřebuje. Mě ten Eisenbergův indický kamarád pěkně štval. Přála jsem mu samé strašné věci. Obešla bych se klidně bez něho. To se opravdu nenašel nikdo jiný, kdo by mohl dělat Eisenbergovi parťáka? Od filmu jsem nic neočekávala. Nenudila jsem se ani jednou. ()

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

01.05.2012

Ačkoli se nás v Twilight sáze ze všech sil snaží přesvědčit o opaku, pořád věříme, že je talentovaná a umí hrát. Sněhurka a lovec patří k nejočekávanějším filmům tohoto léta. A pak nám Kristen dokáže… (více)