Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

kolodej1

když romantický film, tak by měl vypadat jako tento. Sice tohle schéma příběhu jsem viděl už nejméně dvakrát, tedy vlastně osudová láska, která zůstává ovšem velmi dlouho redukovaná jen na přátelství, občasná setkávání a míjení se. Co tenhle film ale výrazně zvedá je hlavně v první polovině filmu značná hravost a vtip, který se nese příběhem a člověk se jen těší na další repliky. Závěr filmu se pak nese spíše na vlně slzopudnější romantiky a jistého patosu. Nicméně, v tomto případě mi to vůbec nevadí, asi jsem sám taky dost romantik, navíc ústřední dvojice byla výborně vybraná, tu chemii jsem u nich viděl a herecké výkony stály za to. Silný zážitek pak podtrhuje velmi kvalitní muzika. Jsem víc než spokojený ()

Malkinka21

Pekný romantický s výborným obsadením. Anna zahrala svoju rolu vynikajúco. Film je od začiatku veľmi pútavý s netradičným dejom a myšlienkou, ktorá mňa osobne veľmi zaujala. Odporúčam si tento film pozrieť každému fanúšikovi/fanúšičke romaticko-dramatických filmov aj napriek tomu, že záver filmu som si predstavovala lepší. ()

v.indruchova

(většínina) Film je moc pěkný, vše co má být v tomto žánru. Úžasně to mezi nimi jiskří...jinak je to život. Spoiler: Totálně mě sklamal konec, poslední část filmu. Uvažovala jsme i o horším hodnocení, ale nechám to. Většina BYLA FAJN. Kdo mohl napsat takový konec. Nepotřebuji si kvuli závěru rvát vlasy, ale asi někdo rád bad-endy. To se nepovedlo. Herci byli opravdu koukatelný :) ()

Ironhead

Aaaaa to se proste neda... kdo uveri tomu, ze nekdo jako Anne nema na kazdym prstu pet chlapu, kteri ji nadbihaji kamkoli se vrtne... pul zivota miluje jen jednoho namyslenyho sebestrednyho do sebe zahledenyho pitomce, kterej soustavne dava pred ni prendost totalne hloupejm dilinkam... a jedina jina alternativa chlapa pro Anne je naprosto neuspesny zoufaly chudy nouma... uaaaaaaaaa.... proste scenar z kategorie neuveritelna pohadka, co se nikdy nestala... ale chapu, ze se u toho urcitej typ lidi rad dojima a ceka na to svoje stesti/procitnuti toho praveho :_) ()

JFlower

Nedokážu hodnotit.. Knihu jsem četla nedávno a bohužel jsem si nenechala dostatečný časový posun. Film byl buď realisticky úžasný, nebo neskutečně slabý. ()

Vieriq78

O tom, ako je teraz dôležitejšie ako zajtra, a o tom ako pre žiadne teraz nikdy nie je neskoro. A za každé využité a vychutnané teraz raz bude človek napriek akémukoľvek smútku v svojej hĺbke vďačný. Pekné, romantické, herecky uveriteľné. ()

Kozlowski8

Příběh dvou mladých lidí, kteří se od své promoce 15. července 1988 každý následující rok v tento den sejdou a jako přátelé si ho užijí společně...Přiblížení tohoto dvacetiletého vývoje jejich vztahu, kdy se oba léty mění, dospívají, vyzrávají - ve filmu ale místy dost drhne, působí neurovnaně a odbytě. Přitom Anne Hathaway i Jim Sturges jsou skvělí a vzájemná chemie mezi nimi funguje úžasně. Díky nim a taky díky krásné hudbě mé oblíbené Rachel Portman jsem si film vcelku užil. 65%. ()

Veeria

Okouzlující Anne Hathaway.....Film jako takový mě neokouzlil, nicméně krásně ukazuje, jak je život nepředvídatelný. ,,Ať se zítra děje cokoliv, máme dnešek". ()

Tomas_PO

Oooh, nebyť prekombinovaného záveru tak toto je sentimentálka za plných 5 hviezd. Dojemná love story s úžasnou Anne Hathaway, ktorá je na túto rolu ako stvorená. Prekrásne prostredie, výborná hudba, úžasné zábery metropol a ich romantických zákutí ako aj prírodných scenérií. No proste love story ako má byť :) ()

Radek273

Původní zvědavost s velkým očekáváním se proměnily do obrovského zklamání, které prostupuje napříč celým snímkem. Celé to připomíná film "S láskou, Rosie", ale tentokrát jsou jednotlivé situace hodně vyšponované a příliš protahované. Navíc se vše zdá být takové hrubé, nedodělané a z nadějné dvojice Hathawayová-Sturgess zbyly jen nesplněné papírové předpoklady. A nakonec snad ještě pozastavení se nad titulní fotografií, která .. vlastně jen naoko balí snímek do líbivého přebalu, který však vůbec nevystihuje jeho obsah. Smutné, když se tvůrci musí snížit k takovémuto podfuku..! ()

lapatata

Slovo VLAŽNÉ je asi plně vystihující. I tak si ale myslím, že se z toho podivného nápadu - zachytit jeden den dvacet let po sobě - povedlo vytěžit maximum. ()

h.madlenka

Od doby, kdy jsem viděla 500 dní se Summer nejlepší romantický film. Vlastně skoro úplně nejlepší film. Dokonalé. [Poznámka: Připadá mi, že celá kariéra Anne Hathaway se ubírala k tomuhle filmu, kde je naprosto úžasná a osudová.] ()

ronas

Laska vie byt prekvapiva, vtipna, romanticka, zufala, dramaticka aj plna otaznikov a taky je aj film Jeden den. Vtipne dialogy medzi Emmou a Dexterom sa prelinaju celym ich vztahom. Vztahom, ktory meni rokmi podobu i ked nepozname vsetky detaily zivotov hl. hrdinov, pretoze vzdy su Vam pootvorene dvere len do jedneho dna v roku. Prijemna podivana na dvoch ludi, ktori v case ked jeden zaziva pad, druhy sa bahní v uspechu. Inak veta: Milujem ta, ale prave teraz ta nemam rada.. ma cosi do seba :) ()

sofieikara

Velmi silný příběh plný emocí.Jen ten konec mi připadá zbytečný.Anne Hathaway i Jim Sturgess hráli velmi dobře.Opravdu jsem jim vzájemnou lásku věřila.Na příběhu se mi líbí,že je jak ze života.jednou jsi dole a jednou nahořeVelmi pěkný romantický film všem romanticky založeným osobám doporučuji,jen si připravte kapesníčky na konec. ()

Petra46

No, takže, po tom, co se stala ta - řekněme nešťastná událost (nechceme přeci žádné spoilery), jsem si říkala, že to ten film úplně pos.. zkazilo! Poté mě film začal lehce nudit, takže jsem měla čas přemýšlet a dospěla jsem k názoru, že ani ta předchozí část filmu se mi až tak moc nelíbila. Na první pohled film sice působí sympaticky - pěkné líbivé prostředí, Anne mění účesy, podmanivá hudba, bla bla bla.., ale to mi bohužel nestačilo (i když ten potenciál tam byl!). Jediné, co bych chtěla na konec poznamenat, je to, že Jimu Sturgessovi velmi sluší vousy. ** + 1/2* = *** po zaokrouhlení. ()