Z dalekého vesmíru přichází na planetu Zemi devět mimozemských bytostí. Jsou poslední svého druhu a snaží se zde ukrýt před nepřáteli, kteří zničili jejich domovskou planetu, a pod dohledem svých ochránců tady mají dospět. John Smith je dospívající kluk, který se snaží být nenápadný a součástí kolektivu. Na útěku před nepřátelskými mimozemšťany je nucen neustále měnit místo svého pobytu. Tři už byli zlikvidováni a John je nyní na řadě, protože on je číslo 4. Už se ale nechce stěhovat dál, v malém městě v Ohiu, kde se naposledy usadili, našel prvního kamaráda, ale hlavně lásku půvabné spolužačky. Nebezpečí se však blíží a John bude muset čelit největší hrozbě svého života a ochránit nejen sebe, ale i své blízké. (TV Nova)

R4d3oN

Dlouho jsem neviděl sci-fi snímek, který by mě takhle chytl, nejlepší byly souboje těsně před koncem, kdy už se hlavní hrdina uměl ovládat :D souhra a odhodlání této partičce určitě přinese štěstí i v dalším díle, na který se moc těším. ()

Noomi

V podstate by to predstavovalo dokonalý film, keby som bola nenáročný divák, hltajúci každú novinku a žijúci na akčných naháňačkách odsúdených na komerčný úspech už len kvôli výške rozpočtu. To ja ale nie som. A k tomuto mám veľa výhrad. Načo vôbec do filmu strkať hercov, keď nič nerobia? Ani poriadne nehrali, všetky výkony boli kŕčovité a váhavé. Aj tí, ktorí mali hrať neistých, boli neistí až príliš a hneď v druhom okamihu zachraňovali svet. Och, aká to transformácia. Príbeh má istý potenciál, ktorý ostal nevyužitý a je to veľká škoda. Takže za mňa tri a to som ešte dobrá. ()

Mallyyy

Po dlouhé době jsem se velmi dobře bavil. Přijatelní herci, dobré efekty a trochu originality se taky najde. Film splnil svůj účel. 4* ()

Hapretor

Jsem číslo čtyři, a můžu honit po tmě, protože mi svítěj ruce! Romantická teen fuckers story, která do pořádnýho sci-fi má hodně daleko. To se už můžu kouknout rovnou na takovou debilitu jako je "Dawsonův svět" a vyjde mi to nastejno. Total bullshit. ()

Wolvie

Strašlivě tupé a hlavně nudné.Mrzí mě,že se do něčeho podobného připletl Timothy Olyphant,D. J. Caruso by se pak měl zamyslet nad svou další kariérou,protože to s ním jde od desíti k pěti a naštěstí tomu odpovídají i tržby. ()

kostej_

Slušná, ke konci i velmi akční zábava, která přináší o kapku víc, než slibuje trailer. Pokud máte rádi sci-fi a zkousnete komiksové prvky a teen pojetí vztahů, pak vám tento film nabídne naprůměrně zábavně strávený čas. ()

Kopi1

Bohužel jsem byl trochu zklamán, protože film toho víc než je v tralieru nepředvede. Musím přiznat, že předešlé filmy se D.J.Carusovi vydařili lépe (např. Oko dravce). U Čísla čtyři jsem postrádal více akce, lepší efekty a mín předvídatelný děj. Stále se ale jedná o průměrný film, takže 3 hvězdy. ()

sbl

Vypadalo to hezky, ale bylo to hlupé až na púdu. Caruso potřebuje silný příběh, protože akční scény mu jdou, horší to je z vyprávěním celého příběhu. Od vynikající Disturbie a lehce nadprůměrným Eagle Eye šlápl poněkud vedle. Jediné pozitivum vidím v negativu otevřeného konce, kdy bych se pokračování nebál. ()

Rokle

"Jsem číslo čtyři" má bezpočet logických děr a snadno by se dal odstřelit, ale k čertu s tím! Je to pohodová blbina, která zcela splňuje nenáročný kalkul teenagerovského bijáku. Takhle jsem si představoval, že se budu bavit u Jumpera. 70% ()

mala_kea

Caruso má rozhodně světlejší okamžiky své tvorby. Tahle spleť čísel, světelných rukách a romantická zápletka zanechá v divákovi pocit, že už něco takového viděl, jen ty obličeje byly asi jiné. Sebeukájení už má Caruso dost, měl by točit něco pro diváky. A Timothy ? Dalo by se říct, třešnička na dortu. Bohužel, obsahovala více, než jednu pecku. A kousat na čtyřikrát se mi jí nechce. Škoda promrhaným nápadem, ze kterého se dalo vytěžit víc, než strašidelný les.. ()

J. T. Kirk

Fakt nevím, rozhodoval jsem se mezi 2* a 3*, nakonec jsem dal víc, ale vlastně ani nevím za co. Začátek takový pomalý a o ničem. První asi hodinu a něco se nic neděje, pak to začne a je tam zase půlhodinová "rubačka". Po chvilce už jsem nevěděl kde se tam ti další "hnusáci" berou. Film by byl mnohem lepší, kdyby to všechno vzali, pořádně protřepali a tak to vydali. Pak by tam aspoň nebyla nudná hodina a pak půlhodina nabytá až po strop akcí. Tak ten námět by se dal zpracovat o hodně líp. Jsem rád, že jsem na to nešel do kina, protože by to byla jenom ztráta peněz. ()

Mary19

Čekal jsem od Carusa posun o level výše. Jeho filmy jsou však stále na chlup stejné a zdá se, že už nás tenhle řemeslník nemá čím překvapit... V klidu koukatelné, ale ve všech ohledech naprosto průměrné... 50% ()

BOURQUE

Film, ktorý je napumpovaný špičkovými pc efektmi, ale len na úkor kvality samotného filmu. Na A. Pettyfera som videl snahu, že sa snažil totžniť s postavou. To isté platí o D. Agron. Pochvalu ešte zaslúži pán „Hitman“. Ale to je asi všetko. Škoda, že všetkým (režisér, producent,...) viac záležalo nad efektmi a tržbami ako na kvalite filmu. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Fawkes

Fantasy a scifi patří k mým nejoblíbenějším filmovým žánrům, a ani tento film mi to nevyvrátí. Přiznám se, že jsem měl ze začátku obavy se na tento film podívat, když jsem viděl trailer, řekl jsem to bude něco parádního. Bohužel se mi ale často stává, že po shlédnutí úžasného traileru, přijde nic moc film. V případě I am number four se tak naštěstí nestalo. Hodně mě překvapily vizuální efekty, které bezvadně doplňují akční sekvence v druhé polovině filmu. Ale zaujal mě i děj, scifi, kdy na Zemi vystupují lidé z jiných planet, to je moje. Jediným negativem pro mě je, a to je velká škoda, opět problém s předvídatelností děje, po 20 minutách jsem věděl jak to skončí, na konci žádný nečekaný zvrat, který by určitě pozvedl hodnocení. Ještě chci doplnit soundtrack. Přestože skladatele Trevora Rabina neznám, zaujala mě i hudba. Mé doporučení na závěr zní: nenechte se odradit nudnějším úvodem, protože druhá půlka je bezvadná a dokonce bych uvítal i nějaké druhé pokračování, protože závěr ho rozhodně nevylučuje. (80%) Edit: Vůbec mě nenapadlo, že film točil stejný režisér jako Smallville. (Chvílemi to šlo možná trochu poznat :) ()

Zajdo

Už pred tým ako som si išiel pozrieť film mi bolo jasné, že je to natočené pre násťletých a to väčšinou neveští nič dobré, ale tento film bol fajn. Povedal by som, že je to lepší priemer no mohlo to dopadnúť oveľa lepšie, keby sú vynechané niektoré scény zo školy, a viac sa dozvieme o pôvodnej planéte hlavného hrdinu, dať väčší zmysel tomu prečo ich prenasledujú nepriatelia atď..... ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jeff Bridges jako lovec démonů?

Jeff Bridges jako lovec démonů?

03.02.2011

Hrál ve dvou úspěšných filmech vánoční sezóny a za ten lepší je nominovaný na Oscara. Kdo by se divil, že se na něj nabídky jen sypou? Jednu z nich dostal od studia Warner Bros., které ve spolupráci… (více)

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

19.04.2010

Stačila hlavní role v úspěšné a na Oscara nominované sci-fi District 9 a z neznámého Jihoafričana je v Hollywoodu žádané zboží. Uvidíme jej jako člena A-Teamu a pak jej čeká spolupráce se Stevenem… (více)