Když Sarah Baileyová poprvé vkročila do školy sv. Bernarda, věděla, že ji tam budou okukovat. Netušila ovšem, že tři nové spolužačky už na ni čekají. Koníčkem zlomyslné Nancy, zakomplexované Bonnie a potměšilé Rochelle je totiž čarodějnictví a už delší dobu pasou po čtvrté kamarádce do počtu. Sarah se zdá, že má konečně opravdové přítelkyně, a je ochotná s nimi ledacos vyzkoušet. A kouzla začnou fungovat: Sarah ztrestá spolužáka Chrise, který ji zesměšnil, Rochelle si vyřídí účty s Laurou, která nesnáší černochy, Bonnie se konečně zbaví ohyzdných popálenin na zádech. Lačná Nancy zase zatouží, aby do ní přešla síla mocného ducha... Sarah brzy pochopí, že všechno zlé, co kamarádky s kouzly napáchaly, se dříve či později obrátí proti nim. Když kolem začnou umírat lidé, nechce už mít s čarodějnictvím nic společného. Nancy, Rochelle a Bonnie ji však nechtějí ze svého magického kruhu pustit. Sarah čeká souboj na život a na smrt s bývalými přítelkyněmi. A může z něj vyjít živá jen tehdy, když využije nebezpečných sil, kterých se chtěla navždycky vzdát... (oficiální text distributora)

zdenny

Mně se líbí filmy ze školního prostředí, navíc stříknuté mysterióznem, Líbila se mi část filmu, kdy se holkám začala plnit jednotlivá zaklínací přání - pro někoho to bylo velmi bolestivé. Závěr filmu už byl takový zvláštní, ale nenechal jsem si jím poskvrnit dojem z filmu jako celku. Poučení z filmu: S čím zacházíš, s tím také scházíš. ()

VanTom

Pronikání do tajů čar a kouzel čtveřicí středoškolaček, lehce vyčleněných z mainstreamového kolektivu (problémy se spolužáky, ať už zamilovanost či šikana, však zůstaly chytře na vedlejší koleji), mělo svůj půvab, vtip i přenositelné nadšení. Jenže obdržení opravdové moci klasicky vedlo k jejímu zneužívání a rozepřím, což v podání Čarodějek znamenalo schopnosti několika X-Menů dohromady, přeplácanost a trapné finále. ()

Jello Biafra

Videné 10 rokov dozadu na VHS. Film by sa mohol zdať jak typická teenagerská blbinka, ale nie je tomu tak. Dobré dve tretiny filmu majú fungujúcu atmosféru mágie a čarodejníckych rituálov. Len škoda že záver je tak narýchlo zbúchaný. ()

andalin

Hm, musím říct, že mě dost překvapilo drama! Čekala jsem typické kamarádství loserů na střední, první lásky atd. a ono to bylo docela drsný. Bavila mě hlavní čarodějka, ale jinak mě ty postavy bohužel moc nezajímaly, spíš mě lákala ta atmosféra 90ek a ty začátky čarodějnictví. ()

Lukoboss

Totální debilovina už jenom co se nápadu týče, a vůbec nejhorší na tom všem je, že s přibývající stopáží je to horší a horší. Postavy se začnou chovat úplně iracionálně, jsou to obraty někam, kde by to člověk nečekal, protože to prostě nedává smysl. Ale oni asi tvůrci moc nevěděli, co s tím, tak se to snažili gradovat, ovšem jenom ke škodě. Další slova jsou zbytečná.. ()

borec999

Neve Campbell a Skeet Ulrich vo svojom druhom a omnoho menej známom horore z roku 1996 (aj keď nie v hlavných úlohách ako tomu bolo vo Vreskote)... Čarodejnice majú na svoju dobu pomerne kvalitné efekty, netradičnú čarodejnícku zápletku s posolstvom (SPOILER všetky naše činy majú dôsledky ktoré musíme znášať KONIEC SPOILERU) a rôznorodé výkony hercov (Fairuza Balk ako záporáčka sem neuveriteľne svojim zjavom sadla, Neve Campbell aj ostatné vedľajšie charaktery boli tiež v pohode, no hlavná hrdinka mi osobne svojim herectvom prišla slabá). Celkovo je príbeh o 4 tínedžerkách- outsiderkách ktoré nabrali čarodejnícke schopnosti ktoré tak trochu zneužívajú nie zrovna na pozitívne skutky v pohode jednohubkou. 60% tomu vlastne presne pasuje... ()

Paity

Zamotané do teenage světa se filmařům podařilo dát vzniknout něčemu na způsob Harryho Pottera a té britské seriálové slátaniny z nějaké kouzelnické základny, co ani nevím, jak se jmenuje. ()

Adramelech

Celkem půvabný čarodějnický horor, v němž exceluje démonická Fairuza Balk. Okultní praktiky, které se zde ukazují, jsou střižené podle vikánského mustru s občasnými náběhy k démonomagii. Mladé esoteričky zpravidla nebývají učené jako Faust ani odhodlané jako Crowley, takže musí vystačit s wiccou. Přikládám tematicky korespondující báseň. - - - Na křižovatce lesních cest / mágům do díla chce se plést / slečinka v černém hábitu / Za svitu luny stojí tu / a v kotli nad ohněm, jak zdá se / kypí směs mléka s hadím masem / slyšet je slova prokletá / Holka snad četla Bennetta! / Přidá hrst durmanu a blínu / pak ještě čerstvou makovinu / a řecky volá Satana / Ta roštěnka je vzdělaná! / Rozrušením jí planou líce / když něžnou ručkou v rukavičce / z živé ropuchy cedí jed / No, nezdála se na pohled / a přece tady za chvilečku / uvařila pekelnou břečku / Hle, kníže temnot v okamžiku / ukáže se v trojúhelníku / a táže se po příčině / Čím posloužit má dívčině? / Ach, Satane, chtěla bych chlapa / který mou duši bude chápat / zašeptá ta děva spanilá / Ale fakt chlapa, ne debila! ()

Kejf.

Tak jako teenager jsem tenhle film milovala uz jen diky Neve, ale tak odstupem casu si to vic jak tri hvezdy nezaslouzi... ()

Heroine

Filmy o čarodějnicích mám ráda, ale tenhle je trochu hloupý. Jediný důvod mého celkem vysokého hodnocení je Fairuza Balk a Neve Campbell, které jsou super. ()

Raaavenek

Další americký pokus o teenage horor, tentokrát však s trochu netradičním námětem, vcelku i povedený... a pro Neve Cambell to byl startovací můstek. ()

RobLord

Na téma čarodějnictví a magie příliš filmů nenajdeme. Je vskutku zvláštní, že rituální magie nepřitahuje zájem tvůrců natolik jako slashery nebo zombie filmy. Magie naopak přitahuje pozornost teenagerů, což se nejlépe odráží právě zde na internetu. Tímto budiž vysvětleno, proč jsou čarodějky v tomto filmu v telecím věku a na jakou cílovou skupinu je snímek zaměřen. The Craft je však v každém směru mnohem inteligentnějším celuloidem, než záplava prostoduchých teenage žánrovek. Jedná se o dobře odvedené filmařské řemeslo; magie je v tomto případě podána v rámci filmových možností téměř výstižně, nikoliv infantilně naivně jako v případě seriálového jmenovce. Kupříkladu rituál prováděný hlavními hrdinkami v přírodě je vlastně velmi působivý. ()

Torgal

Celý čas sa v podstate nič nedeje, čarodejnice sa len medzi sebou nudne dohadujú o tom že "Čáry jsou špatné, ááááno.", na konci sa odohrá režisérky aj scenáristicky nezvládnutá konfrontácia medzi nimi a koniec. Šedivý podpriemer. 4+/10 ()

tranquill

Tenhle čarodějnický horůrek vůbec nebyl špatný. Naopak, na můj vkus překvapil a splnil mnou od žánru požadované ;-) ()

Psycho.R

Takhle bezkrevný, špatně napsaný film jsem dlouho neviděl. Neve Campbell tu překvapivě hraje druhé housle. Hlavni hrdinka je stejně tak nevýrazná a až upozaděná, že jediny, koho si z filmu budete pamatovat je Fairuza Balk, která se extrémně pitvoří, přehrává a je na pár facek a to nemluvím o tom, jak strašně je ošklivá. Fujky. Ta druhá hvězda je jen o vlas. 31% ()

TheRay97

Gotická ponurá atmosféra a americká střední devadesátých let? ANO, PROSÍM. Film plně splnil všechna očekávání a měl úžasně zkonstruovaný příběh, který volně plynul. Každá z postav byla něčím výjimečná a životní trable se hodily do čarodějnické činnosti. Opravdu klobouk dolů za nápad a zpracování!! ()

GOGO3000

Tento film je velmi pozoruhodný již svým hereckým obsazením. Hlavní hrdinky zosobňují své role obzvlášť přesvědčivě. Průběh děje je dostatečně dynamický a hororové pasáže přiměřeně stupňované. Samozřejmě nesmí chybět ani trocha toho humoru ( i černého) a záporná role jedné z čarodějek, která končí na psychiatrii. Je to příjemná oddychovka. ()

LilyDeLarge

Když jsem zjistila, že skladba How Soon Is Now? z úvodní znělky Čarodějek - seriálu, pochází víceméně z tohohle filmu, nemohla jsem odolat a film si musela sehnat. A...byla jsem omámená. Zajímavě pojaté téma, navíc...Campbell a Ulricha známe z Vřískotu, že? Tak proč se nekouknout i na tenhle snímek. Nicméně jednu hvězdu si zasloužil i soundtrack - Love Spit Love, Siouxsie and the Banshees (sakra proč ne?!). ()

Blumhouse chystá nové Čarodějky

Blumhouse chystá nové Čarodějky

27.03.2019

Studio Sony už pár let zkouší zremakovat fantasy horor Čarodějky z roku 1996, původně byla k režii najata režisérka Leigh Janiak (epizody seriálu Scream, Svatební cesta), ta ale snímek před časem… (více)