Thriller ze světa velkých peněz vypráví příběh klíčových postav investiční firmy v průběhu jednoho z prvních dnů finanční krize, jež se rozpoutala roku 2008. Když nezkušený finanční analytik Peter Sullivan (Zachary Quinto) odhalí informace, které mohou jeho firmu poslat ke dnu, vyvolá tím řetězec rozhodnutí – finančních i morálních – a katapultuje životy všech zainteresovaných na pokraj katastrofy. Pomocí skvěle vykreslených lidských charakterů film Margin Call ukazuje, že nic není jen černé, nebo bílé. V dalších rolích fascinujícího debutu scenáristy a režiséra J. C. Chandora se představují Kevin Spacey, Paul Bettany, Jeremy Irons, Stanley Tucci a Demi Moore. Margin Call nabízí neúprosný a odvážně autentický pohled na finanční průmysl a jeho aktéry ve chvíli, kdy stojí před rozhodnutími, která utvářejí budoucnost celého světa. (oficiální text distributora)

Dextwer

Tenhle film bych doporučoval vidět, až poté, co si divák osvojí základní údaje a principy finanční krize z roku 2008. Jinak se bude cítit ztracený a nebude mu film dávat smysl, ani se mu líbit. Každopádně z mého pohledu velmi potřebné dílo, které nám ukazuje zhýčkaný a nenasystný finanční svět s přemrštěnými odměnami a nereálnými obchodními plány. Jediné, co závěřem můžu dodat je, že bych nechtěl mít v životopise kolonku pracoval v Lehman Brothers. Zajímavosti: * Jméno ředitele John Tuld (Jeremy Irons) nápadně připomíná jméno ředitele investiční banky Lehman Brothers Richard S. Fulda. Lehman Brothers se stejně jako firma ve filmu dostala na pokraj finanční katastrofy. Richard S. Fulda vyhlásil krach investiční banky Lehman Brothers a tím spustil finanční krizi v roce 2008, za což byl často kritizován. Moje hodnocení: 75% ()

Daves97

"Be careful..." Náhled do prostředí, kde hlavním prostředkem, hlavní hodnotou, cílem, úspěchem a životním krédem jsou vždy a jen peníze. Film, který ukazuje korporace jako místo, kde je sice možná fajn vydělávat těžké peníze, ale...kromě nich nedostanete vůbec nic. SPOILER Film, který ukazuje kapitalismus a hlavně korporátní prostředí v dost ryzí podobě. Ať už tím, že člověk po 19 letech práce u firmy se ocitne v zasedací místnosti naproti právničce najaté na vyhazování lidí. Sbal svojí kancelář do dvou krabic, tady na tebe ochranka dohlídne a "je nám to moc líto a přejeme Vám mnoho štěstí "in this transition of your life" a nezapomeňte si prospekty "looking ahead" na křídovém papíru... těm kteří unikli vyhazovacímu maratonu je vysvětleno, že je to proto, protože jsou přece nejlepší...a všichni tleskají, nikomu nepřipadá nic špatně. Nikdo si neuvědomuje, že je v tomto prostředí nahraditelný stejně jako ponožky a jednou bude taky sedět v prosklené kanceláři, naproti vyhazovačce, dostane své dvě krabice a falešnou lítost... Rozhovory dvou makléřů z nichž jeden přemýšlí nad tím, co tato krize způsobí normálním lidem zatímco mu druhý vysvětluje, že to je vlastně všechno jedná velká sranda, ve které si vydělal minulý rok čtvrt milionu za to, že si hraje s číslama na obrazovce a občas prohraje a občas zase vyhraje... Vyprávění makléře o tom, že si sice vydělal minulý rok dva a půl milionu...ale... "když ony ty peníze jsou hned pryč" ... Velmi svižné a srozumitelné drama o počátku světové krize odehravající se uvnitř jedné z největších investičních bank. Náhledy do morálky, ekonomie a peněz bez zbytečného patosu a s vynikajícími hereckými výkony. ()

lobo87

Dôkazom kvality tohto filmu je, že aj keď vôbec netušíte o čom postavy hovoria, ani na chvíľu sa nebudete nudiť. Režisér Chandor natočil chladnú drámu z finančníckeho prostredia, ktorej hlavnými zbraňami sú napätá atmosféra, správne dávkovaná hudba a hlavne výborné herecké výkony harcovníkov Spaceyho, Ironsa, Tucci či Bettanyho. Dobre zrežírovaný konverzačný film.. 70% ()

generalmagor

Já jsem se bavil. Kvalitně zpracovaný snímek o finanční krizi a jak to všechno vlastně začalo. Kevin opět výborný (jenom kvůli němu, jsem na to mrknul) a né jenom on. Doporučuji pokud' tě láká tohle téma. ()

garry

Cože jen 71%? Tak to všichni stojíte napravo od Washingtonu :-). Je to geniální. Film plný hvězd, které excelují. Kevin Spacey, Demi Moore, Jeremy Irons a další jsou herečtí géniové. Zábavné je jak všichni zdůvodnují, že to mysleli dobře, ale poslouchali rozkazy shora (paralela s Norimberským procesem). Znám práci v kanclu. Je to bezvadná práce, kdy si vybíráte menší z neomezeného počtu zel :-(. ()

PamelaJJK

Nic zvláštního jsem neočekával, ale nakonec byl takřka nadšen. Na první pohled poklidné drama z prostředí velkých financí. Nejsem finančník (ani ekonom), takže mě příliš neberou filmy, kde se příliš konkrétně a do podrobna probírají právě zmíněné velké finance. Zde však jakékoliv znalosti prostředí nejsou potřeba. Jde spíš o to hmatatelné a uchopitelné a nerv(óz)ní chvění. Film má neskutečné kouzlo, které vás nenechá ani odejít na toaletu. Vše dotváří výtečná hudba. A obsazení? Taktéž parádní. A nemyslím jen Demi Moore a dvojici Kevin Spacey a Jeremy Irons (to nejlepší na konec). I pánové Paul Bettany a Simon Baker jsou skvělí. Prostě skvělé "zdánlivě nedramatické" drama. Veškeré dramatično bublá a vře pod povrchem a exploduje skrze herecké umění všech zúčastněných. Paráda. ()

veverysiak

Je jedno, aký štýl práce presadzujete a dodržiavate, keď prídu na stôl existenčné rozhodnutia, vyberiete si cestu maximálneho možného osbného profitu bez ohľadu na vybudované zásady, je to nevyhnutné, sebazachraňujúce, povzbudzujúce, šikovné, kruté, nespravodlivé, frustrujúce, nasraniahodné, ale je to fakt, lepšie ako na obraze prepukajúcej krízy sa to možno ani nedalo zobraziť, fúra kvalitného hereckého obsadenia a výrazná réžia tomu dali patričný punc a my sa len môžeme rozladení a nazúrení čudovať, že sme zase na tej nesprávnej lodi, takže 80%. ()

Obenny

Skvěle zpracované, drsné a kruté. Příběh nás dostane do společnosti, kde se pohybuje to největší zvěrstvo světa, nastíní jejich problémy, které často běžní lidé nikdy neslyšeli a nedokážou jsi je představit. Díky Margin Call dokážeme nahlédnout do této vrstvy a pomocí scénáře inspirovaného světovou krizí si představit jak to tehdy mohlo vypadat. Tenhle příběh bych ohodnotil pouze 4*, ale skvělý Kevin Spacey si zaslouží hvězdičku navíc. Vřele doporučuji, film je opravdu dobře stravitelný a výborně natočený. ()

B3njamin

Další pohled na Wall Street. Tentokrát to neni jako od O. Stone. Nejde půjčovat peníze, když neni z čeho...a o tom to by na podzim 2008. Chtělo to udělat trošku delší a některé scény zkrátit a nebo úplně vyhodit. ()

SelfishMan

Skrz na skrz příjemné překvapení, suše, nezaujatě a po většinu času chladně líčící, jak se to vlastně tehdy vůbec posralo. Mnohem ale opravdu mnohem snesitelnější, než rádoby dokument Inside job nebo Stoneův druhý Wall Street, protože Margin Call na rozdíl od něj nehraje na rádoby dokumentární strunu, nevynáší soudy, nesnaží se lacině působit na nízké pudy a emoce. Když to doplníme sestavou hvězd zářivějších jak velký vůz na obloze, tak musím přidělit ratingové hodnocení 4 hvězd a 80%. Oceňuju vykreslení té hierarchie těch korporátních mamutích společností, kde ti obyčejní analytici a tradeři ani neví, kdo šéfuje jejich šéfovi a kdo pak šéfuje šéfovi jejich šéfa. Taky vykreslení jednotlivých postav, jejich motivů a strachu. Od těch řadových, takřka bezvýznamných zaměstnanců, kteří letí z firmy jako první a také se na ně jako na první snáší hněv společnosti, protože jsou prostě nejvíc na ráně, i když prakticky o ničem nevěděli až po ty CEO, kteří postrádají významnou část svého těla v podobě páteře a svědomí, kteří prakticky bez jakékoliv osobní zodpovědnosti rozhodují o věcech s dopadem na celou ekonomiku a ti zaměstnanci, analytici, prodejci a ostatní jsou pro ně jen bezvýznamná čísla. ()

marrrrian

Dá sa povedať, že napätie sa dalo krájať a to len a len vďaka hercom a ničomu inému. V úplne nezaujímavom filme s nezaujímavým scenárom udržali také dusno z očakávania, ktoré mi jednoducho nedovolili vypnúť ho. Tiež sa mi páčili panorámy mesta, lenže tie sú dosť druhoradé. No zaujali ma viac ako samotný príbeh, čo sa dá robiť. Suchý film, obohatený o herecké umenie. Dozviete sa v ňom nič, skončí nijak, ale pozerateľné to je. Divné, ale je to tak. ()

IvanKovar

Ako vlastne začala finančná kríza? Práve na túto otázku odpovie Margin Call. Film je podaný zrozumiteľne aj pre človeka neznalého danej problematiky. Vo filme máme možnosť vidieť nekalé a nie moc dobré praktiky firiem, kde na prvom mieste sú peniaze a až potom samotní ľudia. Každý túži po moci a peniazoch, obáva sa vlastného miesta vo firme a pre udržanie spraví čokoľvek. Presvedčivé herecké výkony spolu s výbornou atmosférou robia svoje. K dokonalosti chýba však gradácia a nejaké vyhrotené momenty. Samozrejme daná téma filmu nezaujme každého. ()

david666

Napětí film určitě má, akorát si myslím, že mohla být lépe vysvětlena podstata problému. Takhle se mluví jen o něčem nejasném a spíš se můžeme domnívat, co za tím vším je. Herecky ovšem dobré. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

24.01.2012

Špičkově obsazený bankrot

Špičkově obsazený bankrot

12.07.2010

Předevčírem jsme tu měli drama z Wall Street, které chystají Scott a DiCaprio, dnes je tady další, mnohem aktuálnější. Margin Call je nezávislý film neznámého scénáristy a režiséra J. C. Chandora,… (více)