Thriller ze světa velkých peněz vypráví příběh klíčových postav investiční firmy v průběhu jednoho z prvních dnů finanční krize, jež se rozpoutala roku 2008. Když nezkušený finanční analytik Peter Sullivan (Zachary Quinto) odhalí informace, které mohou jeho firmu poslat ke dnu, vyvolá tím řetězec rozhodnutí – finančních i morálních – a katapultuje životy všech zainteresovaných na pokraj katastrofy. Pomocí skvěle vykreslených lidských charakterů film Margin Call ukazuje, že nic není jen černé, nebo bílé. V dalších rolích fascinujícího debutu scenáristy a režiséra J. C. Chandora se představují Kevin Spacey, Paul Bettany, Jeremy Irons, Stanley Tucci a Demi Moore. Margin Call nabízí neúprosný a odvážně autentický pohled na finanční průmysl a jeho aktéry ve chvíli, kdy stojí před rozhodnutími, která utvářejí budoucnost celého světa. (oficiální text distributora)

gezper

Skvěle obsazené finanční drama o prvním impulzu, byť zřejmě z větší části smyšleném, poslední finanční krize. Atmosféra kanceláří finančních obchodníků je kupodivu velice vtahující a uvěřitelně stresující. Působivě je zobrazena firemní hiearchie od analytika juniora1(snaživec) a juniora2, kterého zajímají jen peníze a kdo kolik z šéfů má, přes několik mezistupňů šéfstva různých kalibrů, povah a šarží až po samotného obávaného nekompromisního generála (Jeremy Irons), z jehož mají všichni oprávněný respekt a úvádějícího sebe sama na krizové poradě v 4:00 ráno slovy: ".. prosím, mluvte jako byste mluvil k malému dítěti nebo zlatému retrívrovi. Mozek mě na tohle místo nedostal, to vás mohu ujistit." [80%] ()

bonovox

Pre mňa perfektný filmový zážitok, dlho som váhal nad plným hodnotením, ale aj po niekoľkých dňoch mám film stále v hlave a stále ma fasnije rovnako ako po pozretí. Ide o perfektnú variáciu na Wall street nového tisícročia a dokonca by som povedal, že Margin call je ešte lepším filmom. ()

Hucocaky

Herecky úžasne zvládnuté, no na môj vkus až príliš jednoduché. Čakal som zložitejšiu zápletku, nie len úvod do problému a koniec, chýbala mi v tom päta. Ak by som bol na tom v kine, odcházal by som nie málo omráčený. Veľmi dobrý začiatok, počas filmu som sa stále viac a viac tešil a v napinavosti čakal čo bude ďalej. preto len 3* ()

LilySnape

Film výbornej, Kevin Spacey jako vždy... fascinující ! Já se tady ale chci trochu rozčílit nad závěrečnou větou komentáře Flippera , cituji... " Osobne ten pátos ohľadom chcípajúceho psa Spaceyho sa mal vynechať, chcelo to viac nervov, škrípania zubov a trhania vlasov." Sorry Flipper, ale hodně mě osobně uráží napsat o " chcípajícím " psovi pana Spaceyho. Kdyby si tvůj komentář přečetl on osobně , asi bys dokázal hodně zvláštní věc... docela mu ublížit pár slovy až odsud s České republiky, no v Tvém případě nejspíš ze Slovenska... Ano, jsem fanynka Kevina, proč to skrývat, když se to každý dozví z mého profilu :-), ale tudíž taky vím jak velký milovník psů on je. Že kvůli psovi ( Mini, která má teď už 15 let a má ji z Battersea útulku ) jezdil každý víkend do Francie, když tam musela zůstat v karanténě. Že před ní měl labradorku Legacy , taky skoro 14 let... atd, atd... Takže když chce Kevin asi ukázat lidskou stránku své " zlé " postavy ve filmu vybere si ne umírající dítě, ale psa ;-) Pro mně ,jako pro jeho fanynku a velkou pejskařku ( momentálně máme dva psy a měli jsme i něm. dogy etc... ) je tohle prostě urážející. je to práv na tvůj názor, ale to já mám taky, tak jsem Ti jej sem chtěla napsat. Jestli se Ti nelíbí promiň. Ta závěrečná scéna měla právě že vyjádřit jak posranej život má ( zakopává psa na zahradě bejvalky a ta má pro něj jen pár slov, aby se nepřibližoval k baráku )... no ale bude mít v práci lepší flek a víc peněz, že :-( v takovém světě žije většina ... duchovní věci nahrazují materiální ()

Etherium

Vynikajúco zahrané dielo, kde ma pútali herecké výkony, avšak musím povedať, že miestami som sa nudil, pretože dej nebol nijak strhujúci, práve naopak, bolo to mierne slabé. Ale dobrá réžia, kamera a herci to vytiahli. ()

Ironhead

Zezacatku trosku neprehledne a mozna i nudne, ale pak se to rozjede... pribeh jedne zlomove noci v jedne velke investicni firme. Skvele herecke obsazeni v cele s excelentnim Kevinem S. A ke konci uzasny Ironsuv projev o tlustych kocourech a hladovych psech, aneb o procentualnim rozdeleni bohatsvi v nasi spolecnosi "Mozna je nas dneska daleko vic nez nas kdy bylo, ale ty procenta... ty procenta zustanou porad stejny!" ;) ()

kolodej1

vůbec se mi to nezdálo špatné. Třeba ten pocit vyvěrá z mé slabosti pro Kevina, ale spíš prostě pro to, že to bylo dobré. I přesto, že problematika, která se ve filmu řešila, mi není nijak zvlášť blízká a celý film se v podstatě odehárvá v jedné lokaci. Film přesto fungoval, vnitřní napětí z katérů filmu bylo cítit a vybublávalo v jednotlivých dialozích. A umím si představit, že tohle téma by mohlo být zpracováno mnohem nestravitelněji ()

lumpcz

Po 30 minutách dokonalého napětí se celý film postupně mění v hnědou fekální hmotu, ve které se postupně utopí všichni skvělí herci tohoto filmu :-( Kolosální nuda. 30% ()

CaptNemo

Ve finančnictví nepracuju, ani se o něj nezajímám a většině toho, co se ve filmu dělo, jsem tudíž nerozumněl. Herci dělají, co můžou, přesto celý film působí odtažitě. Mám takový pocit, že mnohdy ani oni sami pořádně neví, co věty, který jim scénář vkládá do úst, znamenají. Nijak se mě to netýká, ani nedotýká. Jako drama beru, jako thriller to snad mohl označit jen někdo, kdo sám přišel o pořádnej balík peněz, nebo neví, co slovo thriller znamená. ()

Kozlowski8

Na investiční firmu těžce dopadá finanční krize a členové jejího vedení musejí jednat... Obsazení a herecké výkony velmi dobré, dialogy na úrovni, avšak jinak chladné, bez emocí, poněkud utopené v matematických rovnicích a ekonomických termínech a v konečném součtu pro mne nepříliš zajímavé dílo. 60%. ()

Vojta-x

Bezvadné obsazení, ale jinak hodně velká nuda. Film snažící se ukázat něco o krizi, ale velice úzkým paprskem. 3 hvězd jen díky jménům v titulcích, jinak by byly max. 2 ()

belinko

Film nabitý zvučnými menami, ako Jeremy Irons, či Kevin Spacey... môže to hrať, aj to celkom hrá, no mňa to trošku nudilo... nieje to film z prostredia, aké obľubujem, no svoj obľúbený žáner to spĺňa... bolo to fajn... nič prevratné, ale ani nič strašné... fajn film... sladký priemer... ()

Clowers

Poslední hodiny Lehman Brothers. Výborný film. Nejen po herecké stránce, ale i téma je zajímavé, hlavně tedy pojetí. Plnohodnotný film, který se odehrává v budově od večera do rána, zároveň, aby to diváka bavil, je hodně těžký úkol, který se v tomhle případě povedl na výbornou. Film ve mně hodně zanechal. Na hercích byly vidět emoce, zvlášť když večer šéfové a ráno zaměstnanci zjistily, že firma jde „do kopru". Herecké obsazení, lépe by to snad nešlo. Za mě 100% ()

Tomas_PO

Kevin Spacey, Demi Moore, Stanley Tucci, Jeremy Irons, no môže toto dopadnúť zle? Môže, ale nedopadlo. Naopak, excelentné hercovstvo v tomto filme ukazuje, že film môže byť o 'ničom' a napriek tomu skvelý. Síce sa nič nedozvieme o kríze a naďalej tápeme v nepochopení celého Wall Streetu, čo mne však vôbec nevadilo. Je totiž veľa filmov, ktoré detailne rozoberajú príčiny krachu na burze a začiatok krízy. A tak si stačí vychutnávat excelentné scény, gradujúci scenár a charizmu hercov. Ltt, ale 5/5. ()

pold

Nemám rád filmy "všechno v jedné místnosti". Nesnáším antiherečku Demi Moore. Ale tohle je sakra dobrý. Navíc to ukazuje parádně na jednu věc, a to v korporátním světě až nemístné spoléhání na "oddělené odpovědnosti" úzce zaměřených specialistů, a/nebo na výstupy algoritmů.... ()

Franki69

Viděnou jednou a půlkrát…no ano, napodruhé už jsem to nedal. Herecké obsazení je přitom skvostné a přesto…na to že je to film ze světa nejvyšších pater vládců kapitálem, hrozně se vleče. Zapomeňte na Wall Street, Big Short nebo Čaroděje ze země lží…Největší napětí nabízejí scény vystavené na zápletce kdo ještě přijde“ (a kdo by ho tak mohl hrát). Takže aspoň víme, že za světovou bankovní krizi, odstartovanou v roce 2008, může Jeremy Irons. Dávám 30%, prostě to hodnotím jako podprůměr. Pokud rozumíte termínům volatilita a podobně, můžete si procenta přidat.. ()

HennessyVSOP

Super obsazené drama z doby vypuknutí finanční krize. Rozhodně se nejedná o film pro každého, ale pokud má někdo náhled do firem podobných těm na Wall Street, tak si rozhodně užije tuhle perfektní sondu. ()

Radek273

Perfektně zvládnuté drama, které na diváka krásně přenáší stres a ponurost, kdy zjistíte, že je konec vašich úspor, financí a plánované (vysněné) budoucnosti. Navíc odhaluje nekompromisní a bez emoční jednání náčelníků velkých firemních gigantů. Dokonalí Kevin Spacey, Jeremy Irons, Paul Bettany,.. a můžeme klidně pokračovat ve výčtu dál. A nakonec snad jedno doporučení .. tentokrát si pusťte jen otitulkovanou verzi. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

24.01.2012

Špičkově obsazený bankrot

Špičkově obsazený bankrot

12.07.2010

Předevčírem jsme tu měli drama z Wall Street, které chystají Scott a DiCaprio, dnes je tady další, mnohem aktuálnější. Margin Call je nezávislý film neznámého scénáristy a režiséra J. C. Chandora,… (více)