Thriller ze světa velkých peněz vypráví příběh klíčových postav investiční firmy v průběhu jednoho z prvních dnů finanční krize, jež se rozpoutala roku 2008. Když nezkušený finanční analytik Peter Sullivan (Zachary Quinto) odhalí informace, které mohou jeho firmu poslat ke dnu, vyvolá tím řetězec rozhodnutí – finančních i morálních – a katapultuje životy všech zainteresovaných na pokraj katastrofy. Pomocí skvěle vykreslených lidských charakterů film Margin Call ukazuje, že nic není jen černé, nebo bílé. V dalších rolích fascinujícího debutu scenáristy a režiséra J. C. Chandora se představují Kevin Spacey, Paul Bettany, Jeremy Irons, Stanley Tucci a Demi Moore. Margin Call nabízí neúprosný a odvážně autentický pohled na finanční průmysl a jeho aktéry ve chvíli, kdy stojí před rozhodnutími, která utvářejí budoucnost celého světa. (oficiální text distributora)

Rimland

Divák znalý ekonomie, obchodu či burzovních praktik bude nejspíš soptit nad přílišným (a často dost explicitním) zjednodušováním či jinými věcmi, ale to mě osobně netrápí. Já mám totiž tyhle 3K (komorní, kancelářský, korporátní) dramata rád, kor když jsou atmosferická, kvalitně napsaná a zahraná, stavíce na všudypřítomném podprahovém dusnu (nejen) mezi postavami (a tím pádem se obejdou bez zbytečných emocionálních výlevů svádějících k hereckému exhibicionismu). Což Margin Call bezpochyby je. Jo a první pětiminutovka krásně ukazuje (jeden z důvodů), proč tak bytostně nesnáším HR pracovníky :-P ()

sunfreedom

Myslím, že by to sneslo i kratší stopáž, ale nechci se rouhat. Je to hodně situační, akce se odehrává spíš ve vaší hlavně při sledování. Kvalit The Big Short to rozhodně nedosahuje. Jeremy Irons je ale skvělý a nečekaný bankovní polozáporák. ()

J.e.r.e.c

Oproti geniálnímu a zábavnému Big Short je tohle vyloženě suchá konverzačka, která ale disponuje taky zatraceně silným hereckým ansámblem a Jeremy Irons je jako makléřský top dog vyloženě k nezaplacení. Myslím, že o těchto filmech by se mělo daleko víc mluvit a měly by se dostat do všeobecného povědomí. Nejen proto, že spousta lidí nejspíš dodnes netuší, jak celá ta slavná finanční krize vůbec vznikla, ale především kvůli tomu, že je to tvrdá a přitom lacinou agitkou z "druhé strany" nezatížená polemika s kapitalismem jakožto společenským systémem. 75 % ()

wege

Čerstvě po začátku finanční krize jsem dostal k vedení lidi a jedna z prvních věcí, co jsem jim oznamoval bylo, že jim sebereme peníze. Díky kluci z Wall Streetu. Nicméně film se super, srozumitelný i pro finanční negramoty. Pokaždé když vidím Kevine před meeto tak lituji, protože to byl naprosto skvělý herec. ()

RobbieM@N

Tak finanční krize opět v novém pojetí. Margin Call se nebojí říkat tvrdé pravdy na rovinu, těch pár point, které hodí na diváka jsou nesmírně důležité, např. poukázání na malou velikost risk managemant departmentů v inv. bankách v tehdejší době, šílené zdanění bankéřů (50%), i nepostradatelnost lidí typu Willa Emersona (Paul Bettany) proto, aby každý chudák mohl vlastnit vlastní dům (což je ale vina vlády, ne Willa Emersona, ten je pouze prostředník využívající svoje postavení, tak jako každý v životě). ()

ratpile

Takové luxusní zbožíčko (výteční Spacey a Irons i Bettany) v područí neexhibující, soustředěné, místy až nudné režie. Svým obsahem ale Margin Call funguje jako "Černé svědomi Ameriky" mnohem lépe, než Stoneův druhý Wall Street. ()

miki68cz

Tak takhle to bylo, takhle to začalo, lumpárna na druhou. Celosvětový podvod Made in USA. Dobře zahraný snímek, z něhož mrazí. ()

jafuska

prostředí z Wall Street, popravdě neznala jsem pořádně historii pádu burzy na Wall Street, a ted konečně pořádně vím, o co vlastně především šlo, pro laika velmi srozumitelné, takže by všemu měl porozumět i obyčejný člověk, který nemá matematické vlohy, říkala jsem si ty jo, tak to je tedy velký dopad na akcionáře, kteří jim uvěřili, ale co jinak měli dělat, že? v tomto filmu hrají také velmi známí herci, a zahráli své role na výbornou, ano tak tomu se říká podařený film, ()

Ferenzo

Teda nic moc. Čekal jsem to mnohem lepší. Film sice mapuje jak se to stalo, ale jinak je to dost nuda, dost se to vleče a žádná velká překvapení. Asi to není žánr pro mě, ale slabota. 55%. ()

V.N.

Katastrofa podaná s klídkem a pohodičkou. Kevin Spacey neurazil, ale zároveň podal nečekaně průměrný výkon, stejně jako kolegius Bettany. Naopak Simon Baker působí ve své roli věrohodněji než kdy jindy a J. Irons je také pozitivně obludný. Celkově tahle num-erická žvanivka proti například Wall Street 2 ,evidentně vyhrává na body. ()

Solverino

Nebojím se dát plný počet. Kdo zná a rozumí o čem film je a co se tam ve skutečnosti odehrává, tomu musí běhat mráz po zádech a otevírat se vzteky kudla v kapse. Moooc pěkný! Naprosto famózní Jeremy Irons a Kevin Spacey - trochu šoufl od žaludku se mi udělalo, když Jeremy krásně a procítěně řekl Kevinovy - "Jaký peníze? Vždyť ani neexistovaly..." Ano takhle to probíhá, "výroba" peněz ze vzduchu. Hnus! ()

vinc_vega

Banda inteligentných (avšak záleží akú mierku máte pre zhodnotenie inteligentného človeka) chumajov, ktorým "nečakane" došlo, že obchodujú so vzduchom, čo následné spôsobí trošku väčšiu hospodársku krízu. Stačí ak sa povozia na svojich aston martinoch, aby im bol osud miliónov ľudí celkom ukradnutý. Výborný príklad toho, aby sme pochopili, že naše životy sú na špagátikoch, ktoré držia v rukách bezohľadní jednotlivci. Pravdou je, možno, ak by sme boli na ich miestach, konali by sme rovnako - všetci sme sebci hladkajúci si len tie vlastné egá a ostatní nám môžu byť ukradnutí. Nenechajte sa zmiasť, film to je výborný. Čerešničkou na torte je Spock s jeho ironickým "live long and prosper". Ďalej odporúčam dokument Inside job, v ktorom sa dozviete presnejšie ako to celé vlastne bolo, je a bude! ()

mirkath1

Na mě zapůsobila hlavně scéna, kde ve výtahu jedou s uklížečkou, která je pro ně úplný vzduch a pak pohřbívání psa, jinak nuda ()

Hawaj

Výborně zpracovaná osvěta o tom jak to asi vypadalo posledních 24 hodin v zákulisí poslední velký krize v americe a kdo z toho vyjde jen s lehkým povzdechem a komu se zhroutí svět. Nízkorozpočtový film v kterém se pár nadšenců z Hollywoodu snaží zdramatizovat a vysvětlit prostým američanům jak nastal kolaps finančního světa, který měl tak drtivý dopad na jejich osudy. Toto není film ze stáje filmovýho studia, který má být kasovním trhákem na téma žraloci na Wall Streetu, toto je spíš občanská iniciativa lidí od filmu, kteří se snaží ukázat američanům co se ve skutečnosti děje. Výborné výkony Kevina Spaceyho a Jeremy Ironse. Ani Demi Moorová mi nevadila a dobře do své role zapadla. kamera: Frank G. DeMarco ()

Dzegr

"Víte, ten pocit, co zažívají lidé stojící takhle na okraji, to není strach z pádu, ale strach, že by mohli skočit." ()

Syna.1990

Znáte ty filmy, u kterých si druhý den ani nevzpomenete o čem byly? Tak Margin Call je přesně jeden z nich. Film s výborným hereckým obsazením, ale zbytečně zdlouhavý a díky tomu i celkem nudný. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

24.01.2012

Špičkově obsazený bankrot

Špičkově obsazený bankrot

12.07.2010

Předevčírem jsme tu měli drama z Wall Street, které chystají Scott a DiCaprio, dnes je tady další, mnohem aktuálnější. Margin Call je nezávislý film neznámého scénáristy a režiséra J. C. Chandora,… (více)