Thriller ze světa velkých peněz vypráví příběh klíčových postav investiční firmy v průběhu jednoho z prvních dnů finanční krize, jež se rozpoutala roku 2008. Když nezkušený finanční analytik Peter Sullivan (Zachary Quinto) odhalí informace, které mohou jeho firmu poslat ke dnu, vyvolá tím řetězec rozhodnutí – finančních i morálních – a katapultuje životy všech zainteresovaných na pokraj katastrofy. Pomocí skvěle vykreslených lidských charakterů film Margin Call ukazuje, že nic není jen černé, nebo bílé. V dalších rolích fascinujícího debutu scenáristy a režiséra J. C. Chandora se představují Kevin Spacey, Paul Bettany, Jeremy Irons, Stanley Tucci a Demi Moore. Margin Call nabízí neúprosný a odvážně autentický pohled na finanční průmysl a jeho aktéry ve chvíli, kdy stojí před rozhodnutími, která utvářejí budoucnost celého světa. (oficiální text distributora)

Johgas

Výborný film, který se odehrává v průběhu cca 24 hodin. Začíná propouštěním ve velké investiční firmě na Wall Street, poté zjištěním, že některé z propuštěných bychom zde snad i potřebovali - a kdo ten vyhazov nařídil? Jeden z vyhozených totiž zjistil, že za určitých podmínek firma zkrachuje. Tomu je třeba zabránit, za každou cenu, i za cenu, že zničíme úspory mnoha lidem (prodáváme totiž něco, velmi nevalné kvalitiy a přehazujeme ztrátu na někoho jiného, kdo to ještě neví, že je to jen navoněná bída...). Film dobře znázorňuje odlidštěnou atmosféru v takovéto firmě, kde jde jen a jen o peníze - dva vyhození se spolu baví, pracovali spolu 19 let a bosska (Demi Moore) se po 19 letech kolegiálního poměru ptá - ty snad máš děti, že...? Skvělý Kevin Spacey a Jeremy Irons. ()

Shaman::..

Slušné drama, které drží zejména výborný výběr hlavních představitelů. Nejhorší je když si uvědomíme, že tito "zmrdi", kteří mohou za hypoteční a následně tedy i za celosvětovou krizi tam jsou i nyní, a zatímco normálním zaměstnancům se škrtají platy či rovnou ruší jejich pracovní pozice, oni si sedí stále ve svých pohodlných kožených sedačkách, berou neslušně velké peníze... Mnohem věrohodnější oproti Wall street 2. ()

koci

Není to tak výtečný film, jak by mohl na první pohled působit. A thriller? Ha ha. Scénář jen efektně klouže po povrchu, což je vzhledem k perfektním hercům škoda. Tohle obsazení mohlo vdechnout život skvělému thrilleru, ale nebylo kde brát. Občas jsem si říkal, že by se to mohlo jmenovat "Graf, který všem pokazil prázdniny" nebo podobně, protože děj filmu je příliš abstraktní, ve scénách se jen žvaní a nic nepůsobí důležitě... Jó kdyby to dostal do rukou Aaron Sorkin, to by byla jiná. ()

e-pilot

Jeden z mnoha a mnoha snímků, které nezasvěceným neřeknou naprosto nic, jsou bezvýznamným plivnutím do moře filmové tvorby a vyčpí tak rychle, jako ranní pára nad blaty. My to bahno finanční krize nezapříčinili, my v něm jen musíme žít. ()

Stamba

Film je rozhodně zajímavý a musím říct, že jsem s napětím očekával jak se dál bude příběh rozvíjet. Ale i přes dobře odvedenou práci a dobré herecké výkony, tak se klaním k průměrnému ohodnocení, jelikož mi tam chybělo jakési vtažení do problématiky. Ano, sice už od začátku víme, že se blíží nějaký "průser" týkající se finančního trhu. Ale v podstatě nic, co by mě jako lajkovi podalo nějakou zprávu o tom proč a co se to vlasně stalo. Celou dobu slyšíme jen něco o nějkých číslech a pokud se něco neudělá, tak ta čísla budou mít menší hodnotu. Popravdě nebýt, zde jednoho níže uvedeneného komentáře, tak nevím vůbec nic o důvodu zápletky, která v tomto snímku byla stěžejní. Být makléř, nebo ekonom, tak věřím že bych hodnocení dal jistě vyšší. Celkově se mi film líbil a poněkud mě mrzí, že dávám pouze tři hvězdičky, ale asi prostě jen nepatřím do sorty diváků, kterým je snímek především určen. ()

medveed

Zajímavý film z finančního prostředí s realistickým scénářem a kvalitním hereckým obsazením. Přesto, že podívaná působí poněkud chladným dojmem, tak jsem se dobře bavil a pocit z filmu donutil k zamyšlení i druhý den po projekci. 75% ()

Bluerider

Velmi působivá sonda do finančního světa na téma "jak to asi bylo" v roce 2008, kdy se "kasinová ekonomika" začala hroutit. Není rozhodující, jestli to u Lehman Brothers takhle opravdu proběhlo, ale hlavním tématem je zachycení světa, kde se chladnokrevně obchoduje s imaginárními hodnotami, které nejenže přesahují obzor uvažování běžného člověka (vzpomíná si někdo na film Rogue Trader z roku 1999 ?) ale které už dávno ztratily jakoukoli vazbu na skutečný majetek a jsou založeny jen na víře, že dnešní pohledávku zaplatí zítřejší spekulace a hlavně na naději, že zítra se celá ta pyramida nadhodnocených aktiv a špatných úvěrů ještě nezhroutí, a pokud ano, že právě mě se podařilo na korporátním žebříčku vylézt dostatečně vysoko, aby mě to taky nesmetlo. Skvělé herecké výkony pro mě v čele s rezignovaně pragmatickým P. Bettanym. K. Spacey byl taky skvělý, ale jeho postavu (jedinou) devalvují sondy do osobního života, které v rámci snímku působí nadbytečně (ve světě velkých financí není místo pro sentiment, jak nás učí Monty Python). Pro vytvoření kontrastu s "obyčejným" světem mnohem lépe slouží postavy uklízeček a ostatního běžného personálu, které makléři vnímají asi jako nábytek. Srovnání s Grengarry Glen Ross se nabízí, ale tady se méně mluví (významnou část děje tvoří scény, kdy postavy na něco čekají), méně "fuckuje" a jde tu o mnohem, mnohem více peněz. ()

solver

Příliš mnoho patosu, šablon a bohužel i nudy. Pointa průhledná - vlastně bych ji měl ocenit, protože jsem netušil do čeho jdu (název je jaksi nicneříkající) a pochopil to do čtvrthodiny, což se mi u 99% filmů nedaří. Vlastně bych měl dát jen jednu *, ale z úcty k Jeremymu, kterému role sedla jak cosi na hrnec, dám teda 2 ()

teseth

Skvěle zvládnuté zpracování o začátcích krize, o kterém se rozhodne během jedné noci. Film nevykresluje postavy a neplýtvá emocemi, protože do tohoto sektoru tyhle zbytečnosti nepatří, ale hutnou atmosféru celé noci můžete krájet a jen čekat na rozhodnutí, které je pro dané pány nezbytné. Někoho obětujeme a pak to dáme do oběhu abychom se zachránily. Po nás potopa, což dobře okecal Jeremy v jeho závěrečném proslovu!!! ()

chicotomas

Ano, díky tomu, že pracuji v business sféře, můžu potvrdit, že přesně takto to funguje. Hierarchie ve velkých korporacích, kde nejvýše je většinou člověk, který není expert ani na jednu z oblastí, na které se firma zaměřuje. Ale má neuvěřitelný dar rychle se v problematice zorientovat, zanalyzovat ji a vydedukovat nejlepší možné řešení. Skvěle zahrané jak Simonem Bakerem, tak i Kevinem, mým oblíbencem. A ano, přesně nějak takto může stádo několika namyšlených privilegovaných ovlivnit globální ekonomiku. ()

shinlove

Amerika je nepoužitelná. Pardon - nepoučitelná. Tohle není žádný šuby duby Amerika, tohle je mega průser, který poznali lidi po celým světě, ať už přímo, nebo nepřímo, jen kvůli partě bezohledných hamižných makléřů. A true story about Lehman brothers... Výborně natočeno, přesvědčivě zahráno. 4* ()

Woyczek

Jeden večer a den v brokerské firmě. Žádná extra akce, jen napětí. Pokud nemáte ekonomické vzdělání nebo neznáte pozadí finanční krize z roku 2008, tak vám ve filmu bude asi hodně informací připadat jako japonština. Pokud jste však opačný případ, tak se na Margin Call určitě mrkněte. ()

BlackMolla

to téma mi prostě není blízké.. už jsem si tento film pouštěla několikrát a nikdy jsem ho nedokázala dokoukat.. herecké obsazení dobré, nemám prostě co vytknout.. ale nemůžu hodnotit, když jsem to nikdy neviděla do konce a nechci dávat málo hvězdiček.. ()

foils

Napínavé (děj filmu se odehrává v rozmezí cca 36 hodin) a relativně zajímavě a vkusně natočené drama o počátcích finanční krize. Notně moralizující (až lehounce exploatační - např. postava, kterou hraje Penn Badgley, ve filmu jinou než exploatační funkci skoro nemá; srov. také komentáře uživatelů typu verbal), přesto ne úplně pitomé. Většina filmu se odehrává v noci - což může například znamenat, že důsledky finanční krize budou většině lidí narušovat klidný spánek. Podobně četná panoramata Manhattanu sledovaná z výšin mrakodrapů zdůrazňují vliv finančních trhů na fungování celé společnosti, a když se Paul Bettany zdánlivě nelogicky naklání nad okraj střechy, je jasné, že v tu chvíli zosobňuje přinejmenším chování jeho zaměstnavatele jako celku. Jediná metafora, o níž si nejsem úplně jistý, zda funguje tak, jak to J. C. Chandor zamýšlel, je onen chcíplý pes, kterého Kevin Spacey zakope na předzahrádce své exmanželky. ()

kodwin

První půlka trochu nudná, ale pak se vybarvují charaktery postav, které jsou perfektně vykreslené. Burza je můj obor, a proto mě přesně tento typ filmů zajímá a Margin Call patří mezi lepší kusy.Chvílemi je to zbytečně moc interiérově komorní, ale takhle život v investičních bankách chodí, na světlo se moc nedostanete. Všechno je jenom o prachách, které si vlastně nemáte čas užít, ačkoliv máte pocit, že je opravdu nutně potřebujete. Margin Call vykresluje situaci, která předcházela průseru v investičním produktu navázaném na hypotéky podprůměrně bonitních Američanů. Že se taková "blbost" přelila v globální krizi leccos vypovídá o našem globalizovaném světě. Film zaujme hlavně lidi, kteří se o téma zajímají, zbytek může trochu nudit. ()

Signore

Brilantní studie (nejen počátků "slavné" finanční krize)! Režisér dostal k dispozici plejádu skvělých herců a maximálně toho využil. Pěti z pěti lehce nadhodnocuji, ale já tomu filmu opravdu nemám co vytknout. ()

Mesmeric

Velmi pěkné. Oproti The Big Short to nemělo zase až takovou šťávu a halt Demi už nění taková šťabajzna jako Selena Gomez, ale i tak za 4 hvězdy jen to hvizdne. Film udělaný tak akorát pro pořeby průměrného debila, co zvládá jakžtakž počítat a dá si 2 a 2 dohromady, nebude se v záplavě všech těch volat....jak to vlastbě bylo??? Ale to je buřt ()

nezavisle

Maš prachy, možeš všetko....vrátane spustenia svetovécho krachu, hoci to zasiahne aj tvoju vlastnú peňaženku. Vypeckovaný snímok plný reálnych pohnútok a osobnostných čŕt bussines manov... ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

24.01.2012

Špičkově obsazený bankrot

Špičkově obsazený bankrot

12.07.2010

Předevčírem jsme tu měli drama z Wall Street, které chystají Scott a DiCaprio, dnes je tady další, mnohem aktuálnější. Margin Call je nezávislý film neznámého scénáristy a režiséra J. C. Chandora,… (více)