Kličkující rychlá auta, šílení taxikáři a osm miliónů potrhlých chodců patří ke každodenní práci Wileeho (Joseph Gordon-Levitt), jednoho z nejlepších poslíčků na kole v New Yorku. Vyžaduje to zvláštní povahu, jezdit na speciálním lehkém jednorychlostním kole bez brzd. Takoví jezdci musí být výbornými cyklisty, ale stejně tak jsou to sebevražední cvoci, kteří riskují, že se rozmáznou na zemi kdykoliv vyrazí do provozu. Ale chlapík, který je zvyklý hodně riskovat, tentokrát zažije daleko víc než kdy dřív. Rutinní zakázka se změní v závod o život ulicemi Manhattanu. Když Wilee vyzvedne poslední expresní zásilku toho dne, zjistí, že věci nejsou jako obvykle. Tentokrát se ho někdo doopravdy snaží zabít. (HBO GO)

ywo666

Solídna vec. Ale nič bohovské. Pripomínalo mi to Freerunnera s Farrisom. Akurát je to o toľko lepšie o koľko je Levitt lepší herec. Nájdeme tu veľa kladov. Sympatické postavy. Niekoľko zaujímavých osobných micro súbojov medzi postavami. Neustále vysoké tempo. Neuveriteľne sexi Jamie Chung a menej (ale stále hodne) sexi Dianu Ramirez. JGL je dobrý herec. Tu toho nemal zas toľko, čo predviesť, ale pozdvihuje film o úroveň. Negatíva? Postavu Shannon my moc nesadol a mohol ho hrať niekto iný (ale mal svoje momenty). A Koepp to nezvládol zdramatizovať. S lepšou atmosférov by som šiel na 4*. A problém je, že to je de facto to isté. JGL bicykluje. To je tak 60% deja. Ďalších 40% je ako sa Shannon ženie za tým čo potrebuje. Podčiarknuté a zhrnuté. Nápad je to zauzjímavý a celkom to frčí, ale mohlo to byť lepšie zrežírované a aspoň trochu nápaditejšie napísané. Kopec dobrých fragmentov nedrží pokope. Keď som to púšťal malo 68% na csfd a toľko to dostane aj odo mňa. ()

neoBlast

Znáte to... Telefonní budka, Crank... prostě když není dostatečně výživné téma, jednoduchý nápad film nezachrání - respektivě AAA titul z něj neudělá. 60 % ()

Pavlínka9

Jako "vášnivý cyklista" :D :D jsem se neskutečně bavila a fim si pořádně užila :) Ukázka toho, že i na kole to jde jako na motorce či v autě :) JGL - fešák, kterému to sluší i v přilbě :) Zápletka - ok, jízda - skvělá, adrenalin - od začátku do konce :) Každý má svůj životní styl a tento se mi moc líbí :) Jo a horlivej policajt na kole byl taky fajn :D ()

venison

Hodně originální zápletka, příběh je našlapaný adrenalinem až po strop, moc pěkná projížďka New Yorkem, krásná předváděčka cyklofreestylu i sebevražedné jízdy, zápletka stravitelná, herci sice béčkový, padouch Michael Shannon dostatečně slizský, ale hlavní tahoun Joseph Gordon-Levitt odvedl svým hereckým umem práci za všechny :-) Ráda se k tomu za čas vrátím.. :-) ()

elanius

(40/2013, DVDRip) / Taká v podstate blbinka, ale samotné prostredie messengerov na bikoch je celkom originálne. Dve veci zachránili Premium Rush pred podpriemerom. Bohovsky dynamické scény na bikoch a samozrejme Michael Shannon. On je doslova stvorený na slizkých bad guys. Film hodnotím ako slušnú nenáročnú akčnú zábavu. (7/10). ()

Phietros

No nevím no, prostě mě tahle cyklistická vyjíždka moc nenatchla. Je tam pár dobrejch míst, ale po chvíli prostě furt dokola nekonečné šlapání po městě přestane bavit! bohužel horší průměr a nejzajímavějších až posledních 20 minut. Před tím bohužel smíšená hodina nudy a občas světlých míst! Od tohodle kurýra rozhodně akci a velkej trhák nečekejte! 45% ()

Terzeus

Premium Rush ako Joseph Gordon-Levittovský adrenalínový nárez... je skrátka super. Úžasný strih, kamera, výborná editácia aj napätie. Prosto filmová zábava. Škoda, že to nebežalo v našich kinách, toto je presne ten film, ktorý na plátne stojí za to pokiaľ človek hľadá niečo, pri čom dokonale vypne a pritom ho to baví. Vytkol by som len skutočne slabý príbeh ALE našťastie z jeho leit motívu vyťažili fakt maximum, čo mohli za účelom dramatickosti, čo to rozhodne vyvažuje. Navyše ten pulp fiction style rozprávania, preskakovania medzi časom a dopĺňania logických medzier celému filmu sekol. Trochu ma však rozladili vizuálne efekty pri Wileeho rozhodovaní sa, že akú cestu vezme boli miestami moc plastické, doslova tam vidno počítačovú animáciu. Asi to bude len 35 miliónovým rozpočtom. Z hercov sa navyše rozhodne nemusí hanbiť JGL a Michael Shannon. Inak fakt paráda... David Koepp sa tento raz trocha vyšvihol. Som zvedavý, čo ďalšieho prinesie. V rámci žánru ľahkého trileru mu to ide skutočne dobre. Ak nabudúce vloží do filmov silnejší príbeh, viacero motívov a rozoberie postavy viac do hĺbky, tak to bude rovno masterpiece. Kto hľadá dobrý triler, trafí týmto do čierneho! Udeľujem však Wileeho dobrodružstvu v Premium Rush zaslúžených 85%! ()

Yoda sama

Vo svojej podstate strašne banálne a blbučké ale Koepp sa naozaj pochlapil a kameraman predvádza symfóniu skvelých záberov a ja chrochtám. Shannon odteraz len psychopatov, prosím. 7/10 ()

Trustme

V hodnocení tohoto typu filmu budu pozitivní. Jsem totiž cyklista a obdivovatel New Yorku. V Premium Rush se díky námětu projedeme New Yorkem víc než v jiných filmech s označením NY♥FILM. Kolo je zřejmě nejméně častým doplňkem u akčního filmu, přitom vyvolání akčnosti u tohoto dopravního prostředku lze docílit velmi atraktivně. Bike v newyorských ulicích mezi provozem taxiků a komunita bicyklo messengerů, kteří zřejmě chtějí co nejrychleji přijít k pracovnímu úrazu naskýtá diváckou originalitu, plus nějaká tá zápletka se zákonem, ať je proč ujíždět. Film doslova sviští kamerou, střihem a párkrát jsem instinktivně při scénách Wileeho kličkování dopravním ruchem zmáčkl pomyslné brzdy. Cyklovybavení Wileeho je poněkud lehkovážné (až na ten mega řetěz okolo pasu!), ale old schoolové brždění driftem zvládá skvěle, stejně jako sherlock holmesovské dedukce vyústění následků špatné trasy. Premium Rush je více pro diváky, co ocení jistou rebélii v pedálech a pro dvoukolové bezmotorové dopravce může mít i kultovní hodnotu. ()

hroubek

Hodně příjemná odychovka.Řeknu to hned na začátku ať to mám co nejdříve za sebou.Premium Rush je velmi, ale opravdu velmi jednoduchá podívaná, která se svým vzhledem pokouší přesvědčit o opaku.Na tom by vlastně nebylo nic špatného, jen kdyby se to nebralo, tak važně.Filmu podráží nohy, nebo lepší metaforou film se sám brzdí svojí řekněme lehkou hloupostí.Mluvím o těch pádech, logice jednání některých postav a lehce přestřelené zápletce.Samozřejmě pokud se rozhodnete přistoupit na hru tvůrců, tak si film mnohem více užijete.David Koepp jako režisér si se scénářem moc hlavu nelámal a místo toho nám servíruje čistou akci, která trvá od začátku až do konce.A nejen to, on se v ní vyžívá.Takže tam máme spoustu různých způsobů střihu, různé záběry, a další vychytávky jako mapy New Yorku, který obkreslují danou cestu.K tomu všemu máme za řidiče neselhávajícího Josepha Gordon-Levitta, jemuž jeho lásku ke kolu a adrenalinu věříte od prvního pohledu.Na druhé straně záporák v podaní Michael Shannona byl pro mě trochu moc.Hodně moc se mi líbily honičky hlavního hrdiny s příslušníkem městské policie, které chvílemi vypadaly jako groteska.Premium Rush je dobrá podívaná, která Vás může zklamat svoji jednoduchostí, ale pokud se na to připravíte užijete si film mnohem více. ()

Danny F.

Divoká jízda a to nejen na kole. Fajn byly vtipné situace i hlášky. Šílené projíždění mezi překážkami. Film samotný se povedl, ale k dokonalosti jsem očekával o trochu více drsnější akce a trochu víc napětí. 60% ()

Mishqo

Pre mňa príjemné osvieženie, aj keď jednoduché ale celkom originálne a inovatívne, vtipné, akčné, dobrí herci i hudba. ()

VasaX

Jeden s filmů, který táhne hlavní herecká hvězda. Samotný příběh zase tolik nemá co nabídnout a i těch 91 minut je mu volných, navíc scénář filmu taky moc neposloužil. Nebýt hlavní role a jejího představitele, tak je to mdlé, nevýrazné a průměrné. Ale to je koukám Koeppův standard. Různý hrádky s časem (dopředu, dozadu a zastavení), akční kamery a tak sice dávají filmu akční kapačku, ale jinak je to slabý. I ten Michael Shannon, co jsem si ho v Boardwalku oblíbil, mi tam působil poněkud nuceně a ploše. Prostě jo, dá se na to podívat, ale zázraky nečekejte. Možná se v tom cyklofanatici shlédnou více, ale já tyhle tři hvězdičky odklepnu jen díky Gordon-Levittovi. ()

Brain-D

Film spíše pro cyklisty a opravdová adrenalinová bomba, která jen málo ztrácí na intenzivitě. Kamera a střich, který sníma jízdu mezi auty je naprostá pastva pro oči. Herecké výkony jsou dokonalé a to hlavně Michaela Shannona. Bohužel scénář mi přišel naprosto stupidní a dětský. Což nebyl asi záměr natočit něco velkolepého obsahově, ale spíše vizuálně. ()

Nyck

Po Premium Rush musí mít snad každej chuť vzít kolo a pořádně to rozjet! Gordon-Levitt kam vleze, tam je kurevsky cool, tohle není výjimka. Toho chlapa jako herce žeru, má obrovský charisma. Snímek má švih, tempo, hraje dobrá hudba, příběh jednoduchý, ale lepší než splácanina, která nic neřekne. Filmové překvapení! ()

VanTom

Přestože mne úplně zděsilo (zároveň tedy i nevěřícně pobavilo :-)) vyobrazení práce cyklo-messengerů jako ten největší "vodvaz" na světě, kdy nebezpečné kličkování mezi auty ve vysoké rychlosti a v hustém provozu, nedodržování předpisů a konstantní ohrožování chodců může naplňovat smysl života (navíc v soudržné komunitě samých "hustých týpků"), opravdu zběsilé tempo okamžitě strhlo. I přes hrátky s příběhovou strukturou a skvěle natočené honičky ale bylo toho neustálého šlapání ke konci přeci jen přespříliš. ()

fefee

Začiatok výborný, prvá polka skvelá a druhá polovica so záverom už spadla do otrepaného klišé, ktorého hlavný hrdina asi zabudol že má niečo zlomené a napriek tomu vytvára skoky jak flubber. Bajkerov poteší, adolescentov zaujme a skúsených nenadchne. Pozerateľné priemerné klišé, slabšie 3*. (2,8*) ()

fabecc1222

Rutinní akční thriller, který sází na krátkou stopáž, kdy díky tomu se ve filmu vesměs pořád něco děje a je to tak jedna velká akční scéna, kdy se jen střídají lokace. Ve filmu se v hlavní roli objevuje Joseph Gordon-Levitt, a to v době, kdy to vypadalo, že by z něj mohla být velká herecká hvězda a dokázal tak sám utáhnout celý film, ačkoliv tady to vypadá, že tak polovinu scén za něj odehrál kaskadér na kole. Děj je načrtnut hodně zběžně a vesměs je jen takovou berličkou pro souhrn jednotlivých kolových vychytávek. Jako večerní oddechovka, kdy potřebujete vypnout, je to vcelku ideální. ()

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

10.01.2013

Joseph Gordon-Levitt sice letos neuspěl s Expresní zásilkou (přinejmenším komerčně), ale Looper a hlavně Temný rytíř povstal byly velké hity. Není divu, že se jej mnozí snaží získat do svých projektů… (více)