Táto romantická komédia, v niektorých krajinách známa pod názvom The F Word, je adaptáciou divadelnej hry T. J. Dawea a Michaela Rinaldiho "Toothpaste and Cigars". Čo keby muž stretol zadanú ženu a pocítil by k nej lásku na prvý pohľad? Mal by jej o tom povedať? Túto dilemu sa snaží vyriešiť Wallace (Daniel Radcliffe). Žije v Toronte, nedokončil vysokú školu a ani v práci nie je šťastný. Chantry (Zoe Kazan) naopak už má zariadený život s úspešným Benom (Rafe Spall) a pracuje na svojej kariére. Wallace chce zistiť, či by mal u Chantry šancu. Otázku, ako si ju získať, konzultuje so svojím kamarátom Allanom (Adam Driver), ktorý je zároveň Chantryným bratrancom (farfalla)

H4ku11

Pointa filmu sa mi páčila, ale čo z toho, keď hlavní dvaja predstavitelia sú mi výzorovo veľmi nesympatickí? Wallace je fajn chalan, keď si odmyslím, že je uväznený v tele Harryho Pottera. Držal som mu palce nech to nejak dá. Vydalo. ()

fredisek

Tenhle film vás nutí přemýšlet o tom, proč vlastně vznikl. To je jeho největší přínos. Jinak je to šablonovitá romance "kamarád taky rád a oops máme tu zadanou kamarádku". Hádám, že autoři sázeli na krásný Sibiří zavánějící ksichtík Zoe Kazan a popularitu Harryho Pottera, ale to je málo. Pár let po tom, co se všichni zamilovali do 500 Days of Summer, nemůžete přijít s komedií, která je jen stěží vtipná, stěží dramatická a která ačkoli se tváří, že jede na vlně indie komedií, tak je neskutečně tuctová. Dialogy se daly hádat předem, motivy taky (třeba ta výměna dárků, co jiného než ten chleba by tam mohlo být?). Je to zkrátka učebnicový příklad toho, jak komedie netočit, protože takhle je už natočil někdo jiný a lépe. ()

Dallas

What if we have to be together? What if every choice that we made before put us close to each other? What if all the little signs which we see are created for us and only us? What if you are really tired of thinking of What if? Then... have ours What ifs still a chance to become a reality? I don't know, but i will always choose What if with you. ()

HanaM.

Studovala jsem psychologii a mám malou profesní deformaci. Někdy uvažuji nad filmy, jako nad tématy pro filmovou terapii. Máte nějaký problém - podívejte se na film s podobnou tématikou. Pomůže Vám to podívat se na svůj problém z jiné perspektivy. Zjistíte, že podobné trable postihují i jiné lidi a že v tom prostě nejste sami. Pokud jste zamilováni do někoho zadaného, je ten/ta zadaná navíc ještě vaše kamarádka. Tohle je ideální film pro Vás. Krásně a jemně je tady toto téma vykresleno do všech detailů. Co dodat - pomohlo? ()

Flopik

Taký pohodový romantický film , ktorý nieje až tak vtipný ale ani zase nudný.Herci sympatický, príbeh v pohode.A koniec celkom ušiel.Neviem čo iné napísať , film na odreágovanie.Hudba krásna. ()

Atheas

Kvalita která si na nic nehraje, opravdu skvělé, vtipné. Rozhodně doporučuji pro lehké uvolnění v těžkých časech. ()

nonick1

Děkuji, víckrát ne. Jediným překvapením této Allenovsky užvaněné "romance", přeplněné nevěrohodnými dialogy, je pro mě její 74%hodnocení na CSFD. Jo, ta jedna hvězda je za info o šesti kilogramech výkalů v Elvisových střevech. Ještě jednou díky, ne. ()

bratr.Milan

Neviděl jsem moc romantických filmů, tento žánr mě neláká, takže je zvláštní, že What If, či The F Word (nikdy jsem nepochopil proč to má dva názvy a co vlastně znamenají) je jeden z mála filmů, které si pouštím opakovaně. Další jsou Pátý element, Princezna nevěsta, Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase a Na Hromnice o den více. Někdy budu muset popřemýšlet proč to dělám. Cítím se při jejich sledování, vždy jako bych je viděl poprvé, přitom je znám nazpaměť. Je mi prostě fajn, když se na ně dívám. Možná je vlastně zbytečné řešit proč a kazit si tu auru tajemna. Pětice hlavních protagonistů je skvělá, scénář průměrný, hlášek je tu hromada, i když některé jsou tlačeny na sílu a někdy až přes čáru. Přes jakou? Spirálovitou! Poprvé jsem si tady všimnul herce Adama Drivera, který hraje suverénně nejlíp ze všech a má skvělou chemii s Radcliffem a Mackenzie Davis. Také mi dal poznat úžasného hudebníka jménem Patrick Watson, který mě uhranul. Hudba a herci jsou důvod proč si mě to zaháčkovalo. ()

jasanka

Jeden z nejlepších romantických filmů posledních let. Moc příjemné postavy (i Daniel Radcliffe příjemně překvapil), vážně tam nebyla jediná, kterou bych nemusela. K tomu absolutně "nevlezlé" a milé dialogy, a vůbec všechno. Celou dobu jsem se usmívala. Výborný film. ()

Košoun

Romantické filmy jsou pro mě téměř zapovězenou škatulkou filmařství, do které se pouštím jen na opravdu dobré doporučení nebo z nějakého romantického zoufalství v mém vlastním neromantickém životě. U The F Word se spojilo obojí a pokud bych se náhodou chtěl začít koukat na romantické komedie, měly by vypadat nějak takto. Skvělá režie se spoustou nápadů, scénář nepracující jen s těmi nejbanálnějšími romantickými klišé (až na konce, tam se to nějak zvrtlo) a opravdu sympatická ústřední dvojice. Radcliffe mě již podruhé přesvědčil, že není jen dětská star s brejličkama, jizvičkou a hůlkou, ale že se dá považovat za skutečného herce. Pobavil jsem se! ()

Everyone

("100% upřímnost je základem každého vztahu." "Ty jsi k Nicole 100% upřímnej?" "Jo." "Se vším? New Orleans 2006? Jak se jmenovala...Favia? No, abych byl upřímnej, tak vypadala jako ženská." "99% upřímnost je základem každého vztahu") Zábavné dialogy, netradičně tradiční zápletka, postavy, se kterými nejde nesympatizovat, přirozeně podané herecké výkony. ()

burton

Byla jsem zvědavá a těšila se na svého obíleného :) herce (kdo neví, tak Daniela Radcliffa). Ale...je to divný. Ani se pořádně nelíbali a nesexovali, Bože, to to nechci u nich doma vidět za dvacet let! A nebo že by jo? No, každopádně, tohle už nechci vidět nikdy !!! PS: nikdy ()

Rockerman

Milá, neubližná, ale také nijak překvapivá romantická komedie. Velkým plusem jsou nekonvenční vtípky, které se občas podaří v četných dialozích. Další důkaz pravdivosti tvrzení, že pouhé přátelství mezi mužem ženou, zvláště v mladším věku je utopie. Poctivé tři hvězdy. ()

Fujara777

ÁNO: V celku zaujímavé dialógy a neotrepaný príbeh. Radcliffe je podľa mňa lepší práve v iných filmoch než v HP. Milá snímka. NIE: K tým dialógom. Že zas za každú cenu byť vtipný sa nevypláca. Takže je to skôr veselé a úsmevné ako komediálne. ()

nippa

Veľmi milé prekvapko, ktoré mi vyčarilo úsmev na gebuli. Mega sympatický párik a zábavné smalltalky. Tak je kamarátstvo s opačným pohlavím reálne alebo nie? ()

Raziel_cz

Film, u kterého jsem se začal těšit na nové Star Wars, protože Adam Driver má sice divnej ksicht, ale je docela fajn. Ale o něm to vlastně nebylo. Romantická komedie pro všechny, co někdy skončili ve friendzóně a zoufale se z ní snažili dostat. U mě plus především za drsnější humor a překvapivě inteligentní scénář z pera člověka, od kterého bych to vážně nečekal. ()

Faila

Trochu jsem u hodnocení váhala kvůli jistým aspektům příběhu, respektive svému nesouhlasu s chováním některých postav. Ale jednak jsem si to vyřešila, jednak těžko hodnotit příběh negativně jen proto, že se postavy nechovají tak, jak bych chtěla, a jednak je tenhle film adaptací, tak bych jej ani podle příběhu hodnotit nechtěla. Provedení bylo ale velice příjemné, je to jedna z těch romantických komedií, která není laciná a podle mě ani moc předvídatelná. Postavy koneckonců velice lidské - a taky velice lidsky a uvěřitelně zahrané. Oba hlavní představitelé i veškeré vedlejší postavy mi sedly a bylo příjemné je ty necelé dvě hodiny sledovat. Dobrých romantických komedií moc není a tenhle milý film se mezi ně podle mě řadí. ()