Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vážně i nevážně o přemyslovských panovnících.

Seriál Z rodu Přemyslovců, který animovanými skeči, hranými scénami i dokumentárními záběry vypráví s trochou nadsázky o dobách dávno minulých.

Přehled dílů:  1.-Z Levého Hradce k pevné ohrádce na Žiži
2.-Smělý tah-Čechy navždy směrem na západ
3.-Tajemství přemyslovského domu aneb...
4.-Jako mezi mlýnskými kameny
5.-Zlotřilý zakladatel českého státu
6.-Krvavé drama sjednocení
7.-Bratr bratru Přemyslovcem
8.-Od dobrodružství k rebelii
9.-Moravské úděly koláčem sváru
10.-Král knížectví
11.-Rod nebo rodina?
12.-Po míru v Čechách opět veta
13.-Oddechový čas
14.-Koruna na dluh a na splátky
15.-Nemají to Češi snadné, říši Barbarossa vládne
16.-Knížectví na cimprcampr
17.-Království na třetí pokus
18.-Čechy na galantní způsob
19.-Jednou nahoře, podruhé dole
20.-Stříbra zlatý důl
21.-434 let přemyslovského rodu věk! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

nevermore 

všechny recenze uživatele

Historie s trochou nadsázky a nemyslím, že je potřeba být na tento seriál tak moc kritický. Na to, že je seriál k dnešnímu dni 16 let starý je udělán poutavě a to na naučných dokumentech taky cením.70% ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Zkoumání rodu Přemyslovců je jistě záslužná činnost. Užití pojetí v tomhle animovaném seriálu navazuje na jiné, které se osvědčili a zvedají kulturní povědomí o rodu Přemyslovců v hlavách občanů sice nepatrně, ale buďme rádi i za ty trošky...***(20.10.2010) ()

Reklama

Bohemák 

všechny recenze uživatele

Dávám za pravdu hodnocení provedení - je to jako z 80. let, ale v roce 1994 se prostě ještě jelo v zaběhnutých kolejích. Stejně závidím dnešním dětem: naše TVŠ vypadalo úplně jinak a nudilo. ()

Jungolink 

všechny recenze uživatele

Nevím, zda je to tím, že se přemyslovské medievistice věnuji, ale k tomuto dílku (na rozdíl od jeho následovníků z pera Evy Hallerové) mám vztah vskutku ambivalentní. Na jednu stranu chápu, že v rámci populárně-naučného žánru člověk musí sáhnout po jisté schematizaci a kategorizaci, ale na stranu druhou by se neměli tvůrci nechat strhnout závěry dobově poplatné historiografie ze 70. a 80. let dvacátého století. Římsko-němečtí panovníci jako věčně-nos-do-českých-záležitostí-strkající potvory? Boleslav I. jako panslavistický tyran? Konrád I. Ota jako zpupný Moravák? Václav I. jako jediný panovník ve střední Evropě, který si uvědomoval nebezpečí mongolského vpádu? Panství Přemysla Otakara II. nazýváno „českou říší“? To snad ne... PS: Ale ty scénky, kdy čeští herci ztvárňují Přemyslovce a jejich současníky, jsou stejně pitomě roztomilé (moji TOP trojku tvoří Otakar Brousek ml. jako kníže Břetislav I., Vítězslav Jandák jako císař Jindřich III. a David Prachař jako biskup Šebíř :)). ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama