• Jungolink
  **

  Nevím, zda je to tím, že se přemyslovské medievistice věnuji, ale k tomuto dílku (na rozdíl od jeho následovníků z pera Evy Hallerové) mám vztah vskutku ambivalentní. Na jednu stranu chápu, že v rámci populárně-naučného žánru člověk musí sáhnout po jisté schematizaci a kategorizaci, ale na stranu druhou by se neměli tvůrci nechat strhnout závěry dobově poplatné historiografie ze 70. a 80. let dvacátého století. Římsko-němečtí panovníci jako věčně-nos-do-českých-záležitostí-strkající potvory? Boleslav I. jako panslavistický tyran? Konrád I. Ota jako zpupný Moravák? Václav I. jako jediný panovník ve střední Evropě, který si uvědomoval nebezpečí mongolského vpádu? Panství Přemysla Otakara II. nazýváno „českou říší“? To snad ne... PS: Ale ty scénky, kdy čeští herci ztvárňují Přemyslovce a jejich současníky, jsou stejně pitomě roztomilé (moji TOP trojku tvoří Otakar Brousek ml. jako kníže Břetislav I., Vítězslav Jandák jako císař Jindřich III. a David Prachař jako biskup Šebíř :)).(28.6.2013)

 • SeanLSD
  ***

  No čo mám povedať? Určite by nebolo od veci, keby deti sledovali toto namiesto Justina Biebera a Pokemonov...(16.6.2014)

 • nevermore
  ****

  Historie s trochou nadsázky a nemyslím, že je potřeba být na tento seriál tak moc kritický. Na to, že je seriál k dnešnímu dni 16 let starý je udělán poutavě a to na naučných dokumentech taky cením.70%(20.9.2010)

 • WANDRWALL
  ***

  Zkoumání rodu Přemyslovců je jistě záslužná činnost. Užití pojetí v tomhle animovaném seriálu navazuje na jiné, které se osvědčili a zvedají kulturní povědomí o rodu Přemyslovců v hlavách občanů sice nepatrně, ale buďme rádi i za ty trošky...***(20.10.2010)(20.10.2010)

 • Bohemák
  ****

  Dávám za pravdu hodnocení provedení - je to jako z 80. let, ale v roce 1994 se prostě ještě jelo v zaběhnutých kolejích. Stejně závidím dnešním dětem: naše TVŠ vypadalo úplně jinak a nudilo.(20.9.2010)