Ned si žil spokojeným životem na bio farmě po boku své hippie přítelkyně, dokud jej však jeden nerozvážný incident s marihuanou na farmářském trhu nedostal za mříže. Po návratu z vězení se nastěhuje ke svým sestrám... V žádné rodině nesmí chybět – černá ovce, která je vždy o pár kroků pozadu. Zvláště pak, má-li si dát do pořádku život. Pro sestry Liz, Mirandu a Natalii je to jejich věčně pozitivní bratr Ned, bývalý majitel organické farmy, jehož neskonalá ochota spoléhat se na poctivost lidstva způsobuje jeho osobě nemalé problémy. Normálně by byl naprosto nepoužitelný, ale jednou je to jejich bratr, takže když ho opustí přítelkyně a vyhodí ho z farmy, jsou to opět sestry, kdo zavelí k záchraně. Každá ho u sebe nechá nějakou dobu bydlet, ovšem bratrova neotřesitelná víra v naprostou upřímnost jim obrátí životy vzhůru nohama. Avšak i díky tomu si všichni v rodině nakonec uvědomí, že jeho víra v lidi kolem sebe není zas až tak hloupá. (HBO Europe)

joehot

Klasický "nezávislák z USA": mezi komedií a rodinným dramatem s absurdními postavami a pozitivním laděním. Odlišuje se snad jen vynikajícím obsazením a jakýmsi "nedotažením". Z podobného námětu by klidně mohla být druhá Little Miss Sunshine, OIB jede jen na půl plynu. ()

F.man

No za mě normálně opravdu skora plná palba hvězd. Nemůžu si pomoct, ale Ned a jeho kus života je pro mě jedním z největších překvapení tohto roku. Předpokladem pro mé frenetické hodnocení je samozřejmě fakt, že charaktery dobrosrdečných "tak-trochu" Idiotů Dostojevského ražení mám prostě rád. Ta čistota se kterou tyhle postavy k životu přistupují a výsledky které tohle chování má na "normální" společnost mě prostě baví. Samotřejmě je pak třeba takového naivního snílka i dobře zahrát což se Paulovi Ruddovi povedlo na jedničku. No a bavil mě i indie humor, ostatní postavy Willie Nelson ... a samozŕejmě Zooey Deschanel. Ať nad tím přemýšlím jak přemýšlím, Our Idiot Brother za mě vážně na čtyři hvězdy. I like to think that if you put your trust out there; if you really give people the benefit of the doubt, see their best intentions, people will rise to the occasion. ()

DEXTER099

Beznadějný trouba -nebo spíš náš blbej brácha (ty české překlady názvů...) jsem chtěl zkouknout už dříve,ale odrazoval mě zdejší popis ze kterého jsem získal dojem,že to bude plačtivé drama a nebo smutný film o jednom člověku ,kterému nikdo nerozumí,ale dost jsem se spletl a film mi hodně sednul.Příběh o Nelovi,který si žije pohodový život mezi rostlinami s přítelkyní na farmě a jeho věrným psem a zároveň strašně moc na dnešní dobu věří lidem a je k nim hodně upřímný na zavede do jednoho jeho všedního dne kde na trhu prodává svojí vypěstovanou zeleninu a ovoce,ale jaksi uvěří místními policistovi,že si jen tak přišel kvůli ulevení koupit od něho trávu...Nel mu uvěří,ale policajt ho zavře a tím se roztáčí spirála ,která nám ukáže jak si Neda přehazují matka (u které nechce bydlet sám Nel) a všechny jeho sestry.Nel kvůli svým vlastnostem přinese sestrám nejednu nelehkou situaci :-))).Tak trochu se ve svém životě cítím jak Nel a tím pádem mě film bavil a až to,že některé scény mohly být absurdnější jiné zase vtipnější či dojemnější tak za mě celkově dávám 80 % a čtyři hvězdy. ()

hous.enka

Our idiot brother rozhodně není tou komedií, u které bych slzela smíchy. Ale celková myšlenka (bezprostřední brácha, který svět kolem sebe vnímá svým vlastním - bezelstným - způsobem, a jeho tři na pohled normální sestry) se mi líbila. Je to zkrátka další z těch zvláštně romantických komedií o rodině a jejích alternativách, kde je každý tak trochu blázen. Nedova expřítelkyně je tedy extrémně nesympatická a ten její přítel... je prostě takový domácí pomocník :D ()

ABLABLABLA

Nic nového pod sluncem. Všechno nakonec skončí dobře a sestry si uvědomí, že za bezvýchodnou situaci svého bratra vlastně můžou nakonec ony, a tak se mu konečně rozhodnou pomoct a nakonec se přesvědčí, že není až takový idiot, za kterého ho považovaly. Konec zvonec. Průměr. ()

blackrain

Ned byl pohodový chlápek. S ničím si nedělal těžkou hlavu a také tak proplouval životem. Choval se naivně, bezelstně a bezprostředně. Prostě takové velké dítě. V podstatě je tohle téměř obyčejný a možná až ničím nezajímavý film, který má jednu zajímavou a nezanedbatelnou vlastnost. Dýchá z něho pohoda a samozřejmě nezávislost. Paul Rudd je sympaťák. ()

kaylin

Ke snímku "Our Idiot Brother" jsem přicházel jednoznačně s despektem. Paul Rudd, i když jsem jeho postavu v "Přátelích" měl rád, mi jako herec v dalších komediálních rolích prostě nesedl. "Tohle je ráj" byl vskutku příšerný film, na druhou stranu za to mohla i Jennifer Aniston, která neumí hrát, anebo prostě jenom nechce. Vlastně nemusím, protože v podobných filmech se od podobných hereček neočekává nic jiného, než že budou pěkné. S Jennifer jsme se zde nesetkali, ale čekala nás poměrně silná ženská ekipa. Elizabeth Banks, Zooey Deschanel a ani Rashida Jones mě nedokázaly přesvědčit, že to bude dobrý film. Jenže člověk by neměl mít předsudky. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/our-idiot-brother-45.html ()

togaf

Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem dal "jen" tři. Čekala jsem, že Our idiot brother bude trochu extrémější. Že Ned udělá větší hlouposti, než že se bude se synovcem dívat na Růžového pantera. Ale bylo tam pár výborných momentů a osobně mám slabost pro Zooey Deschanel, takže jsem ve výsledku spokojená. ()

rastlinka

Spolu s 50/50 mi tento filmík prišiel ako také svetielko medzi ostatnými komédiami:) Po jeho dopozeraní som mala veľmi dobré pocity a preto mi to nedá a dávam plné hodnotenie. Minimálne za humor, ktorý je inteligentný a netlačí na pílu, čo mi fakt veľmi sedí a nekrútim hlavou nad nezmyslami. Nenudila som sa ani minútu, nenašla som v ňom vyslovene slabé momenty a najmä je to film, ktorý pobaví, zahreje pri srdci a aj nás donúti čo-to popremýšľať o živote a o tom, akým smerom sa ľudstvo uberá. ()

dee-key

První co mě na filmu zaujalo, je způsob, jak se Češi překonali s překladem názvu. Slovo můj nahradili za náš, ovšem v angličtině (v době kdy jsem komentář psal, ten název vypadal jinak). Ne že by mě to překvapovalo... Každopádně film by se dal shrnout slovy, že jde o ne zas tak vtipnou komedii o prostoduchém chlápkovi, který všechno myslí dobře, ale jeho sourozenci to nerespektují nebo ho chtějí využít a v důsledku toho všechno zlé vypadá, jako by to byla jeho chyba. Paul Rudd je na každý pád dobrý herec a film ne jedno kouknutí je docela dobrý. ()

Caminzind

Komedie bez vtipu? Nakonec, proč ne? Ale jak řekl uživatel Bulsara, vracet se k ní nebudu. Vážně komedie? Hm. No, jak chcete. Tak jistě, najde se tam pár nenásilných úsměvných chvilek, pro které člověk přehlédne tu zbylou vatu. ()

Joe321

Biografie penera. Ocení lidé, kteří na většinu otázek odpovídají "nevím" nebo "je mi to jedno". Pod název není moc co napsat. Jedině tak, že nebýt hereckého osazenstva, jednalo by se o silný průměr. Takhle si člověk úživá herce a více herečky. -"Nothing like two dudes and a dog making candles." -"Such a cliche." ()

M.i.k.e

klasická nezávislá amerika,která jak už to tak bývá není třeskkutě vtipná,ale ve výsledku celkem příjemná.Tady poté nejvíc dominuje herecké obsazení,ve kterém je na "indie movie" poměrně dost velkých jmen a nad všemi ční ve své "jednoduchosti" Paul Rudd...60% ()

bourec

Tak když nekoukám na mnou oblíbený žánry,tak přesně takhle si představuju film podobnýho ražení.Ze života,ale srozumitelný,i zábavný,ale bez nějakejch, intelektu plnejch sraček,ve kterejch se některý filmy skoro koupou.Chválim.70%. ()