Hektor je výstřední psychiatr, který je čím dál nespokojenější se svým zaběhlým způsobem života. Své přítelkyni Claře se jednou svěří, že si připadá jako podvodník - přestože ještě nic pořádného nezažil, nabízí rady pacientům, jejichž stav se ani trochu nelepší. A tak se Hektor rozhodne opustit svůj pošetilý, jednotvárný život. Vyzbrojen nezměrnou odvahou a zvědavostí dítěte se vypraví na cestu kolem světa v naději, že se mu podaří najít tajný recept na opravdové štěstí. A tak začíná hrdinské dobrodružství s velmi legračními výsledky. Film Hektorova cesta aneb hledání štěstí, který natočil režisér Peter Chelsom podle celosvětově úspěšného stejnojmenného románu, vypráví podnětný, vzrušující a veselý příběh. (HBO Europe)

Ben Nevis

Není to film k popukání, ani se nesnaží moc moralizovat. Spíš něco mezi. Nicméně mládež není cílová skupina, ti ještě nedošli ke krizi středního věku. Hector je tak spokojený ve svém usedlém životě, až najednou zjistí, že není. Ve skutečnosti zažívá pracovní vyhoření a potřeboval delší dovolenku a změnu prostředí. Proto film končí tak, jak skončil. Romantici hledající vášnivé shledání se studentskou láskou dostali studenou sprchu. Hector je skutečný život, ne filmový návod na pálení mostů. Minimálně poukazuje na to, že je třeba vaší mizérii dát do perspektivy. Opustit rodinu, práci a vydat se do Afriky páchat dobročinnost není pro každého a navíc tu není jistota, že člověk, který se neumí radovat z maličkostí, bude šťastný jenom tím, že kompletně převrátí svůj život naruby. ()

Olík

S útěky z životní reality, pomocí poznávaní nových míst, se nám na filmovém plátně poslední dobou roztrhl pytel. Své poselství do mlýna přináší i kmotr dcery Gwyneth Paltrow, britský Ferda mravenec Simon Pegg. Pegg hledá sama sebe, motivuje a přináší pozitivní feeling…..také ale svými falešnými rádobymoudry nudí a lže sám sobě. Naivní pohoda pohladí do uspěchané duši….trochu ocelovým kartáčem….ale pohladí. ()

redwik

Walter Mitty mi prišiel o kúsok lepší, i keď výber hercov (Simon Pegg a Rosamund Pike) v tomto prípade prekonal Bena Stillera a Kristen Wiig. Čo sa týka príbehu, príliš ma neoslovil. Síce bolo pekné s Hectorom cestovať z jedného konca sveta na druhý, ale to bolo asi všetko. Ku koncu mi chýbalo vysvetlenie prečo sa v mnohých scénach objavoval ten rozkošný psík. Vtipnosť filmu nechýbala, najmä let lietadlom so Stellanom Skarsgårdom bol parádny. Opäť mám ale pocit, že keby si chcem pozrieť niečo, kde je túžba dostať sa k divákovým emóciám prednejšia ako humor, tak si radšej pozriem ďalšiu časť Dereka. A presne to aj idem urobiť. Simon Pegg - Hector /:/ Rosamund Pike - Clara /:/ Barry Atsma - Michael /:/ Jean Reno - Diego Baresco /:/ Veronica Ferres - Anjali /:/ Ming Zhao - Ying Li /:/ Togo Igawa - Old Monk /:/ Christopher Plummer - Professor Coreman /:/ Chad Willett - Alan /:/ Stellan Skarsgård - Edward /:/ Toni Collette - Agnes ()

Torgal

Očividná snaha natočiť motivačný film sršiaci pozitívnou energiou v štýle Waltera Mittyho (ktorý na mňa tiež zas toľko nezapôsobil) dopadla podobne ako show Vila Rozborila. Je to vlezlé, neúprimné a snaží sa to vykalkulovane dojiť emócie. Plus toto navyše obsahuje aj nejaký artový presah, v ktorom sme nútení sledovať nič nehovoriace pasáže z Hectorovho detstva. Napriek fantastickému obsadeniu len povrchná báchorka, ktorá ma skôr nudila a štvala ako obohacovala a bavila. 4/10 PS: Toľkokrát slovo "happy" na tak malom priestore už nikdy nechcem počuť. ()

siloalampa

Príjemný film, ktorý sa síce nevyhne pár trápnym scénam, ale naopak, dokáže ponúknuť aj potešiteľné a úsmevné momenty. Síce nič originálne snímok neprináša, ale šťastie predsa hľadáme každý deň všetci. Opakujem, príjemný film. ()

tranquill

"Nebýt nešťastný neznamená být šťastný..." Poměrně silně filosofující komediální drama s charismatickým Simonem Peggem působí docela "nezávisle". ()

Kingjiri

Po slibnym a vtipnym úvodu už šla veškerá invence pryč a zbyla jenom hromada klišé spolu se snahou představit divákovi širokou škálu typu lidí od nafoukanejch pracháčů přes šlapky, spirituální mnichy, sluníčkáře, roztančený africký negříky, narkobarony až po roztěkaný vědce. Každej z těhlech lidí se drží zajetejch stereotypů, utrousí nějaký to "moudro" a z každýho setkání vyplyne nějaký rádoby ponaučení. Zásadní problém je, že se vůbec neobjeví nějakej normální člověk, kterej by fakt měl co říct. Pomyslnej hřebíček do rakve pak zatlouká patetickej závěr, když Hector odhalí to svoje štěstíčko (a kvůli tomu fakt musel zcestovat půlku světa?). Pravda, občas se objeví dobrej vtípek (úvodní rozhovory s psychologem, let do Číny nebo Skype u mnichů), ale výsledkem je stále slabej pokus o snímek z "feel-good" žánru, což vzhledem k sympatický filmařině, výpravě nebo hereckýmu obsazení dost zamrzí. ()

arkie

Zhyckaly a unudeny psychiater cestuje po svete, aby zazil sialene prihody, ktore mu vratia pocit byt stastnym. Strasne, trapne. ()

Don82

Hektorovo putování ke štěstí je ve skutečnosti transformovaná imaginární Cesta každého z nás. Cesta s velkým C. Životní cesta, smysl života, hledání štěstí, je jedno jak to nazveme... Každý všímavější divák onu hlavní pointu, či "filozofický" motiv celého snímku prokoukne během první poloviny a pak nějak pln očekávání čeká co bude následovat. Film ale "pracuje" hodně na povrchu a ono "hledání" se objeví tak jen občas. Bohužel. nemohu říci, že by mě film nějak moc "niterně naplnil" nebo zavdal k hlubšímu rozmýšlení. Celkem jsem si užíval mozaiku Hektorových dobrodružství, krásné scenérie a nápaditou kameru ale filmu chybí to podstatné a to je pořádný příběh. Ano, jak jednoduché. Stejně tak samotný Hektor, jeho postava je problematicky čitelná v mnohých chvílích není jasné co přesně chtěl režisér aby si divák z té či oné scény odnesl. Na jednu stranu je zde dvouhodinová cesta do vzdálených krajin, za rozličnými lidmi za poznáním sebe sama a ve výsledku je to na konci "scvrknuto" to jednoho malého poselství. Nevím, jsem z toho celkem zmatený. Pro tento typ filmů mám myslím pochopení a většinou se mi daří chytnout režisérovi vlny ale tady to moc nefungovalo. Pokud tedy hledáte něco podobného, tak mohu směle doporučit snímek Walter Mitty a jeho tajný život, který se mi líbil o mnoho víc. ()

mac000

Nevím , proč skoro všichni srovnávají Hectora s Walterem Mittym. Přeci o tom to vůbec není. Mě osobně třeba nejvíce bavilo objevovat známe herce Skarsgaarda, Rena nebo Plummera v -alespoň pro ně - neobvyklých rolích (u Rena i s novým outlookem) A upřímný úrojev Simona Pegga je třešničkou na dortu, která z filmu dělá zážitek, který nepochybně nevymizí z paměti filmového fanouška. ()

Rimland

Příjemná oddychovka. Nic víc, ani nic míň jsem nečekal, takže jsem spokojen. Být v hlavní roli někdo jiný než Pegg, tak to ale zdaleka není tak koukatelné. A že Rosamund Pike dokáže být sympatická? Já žasnu! ()

vetsinezobri

Pokus o britského Waltera Mittyho nevyšel, Hector se mu ani nepřiblížil. Vidím hlavní rozdíl v hereckém umu obou hlavních představitelů, Zoolander strčil suverénně Pegga do kapsy. ()

Zl0

Perfektný rozjazd a po pár minútach prudký pád do hlbín mudrovania, klišé, otrepaných stereotypov. Páčilo sa mi to kým neodišiel z Ázie. Potom sa to už nejak začalo opakovať a ten štýl filmu to nezachránil. Dúfal som že na to budem spomínať ako na ďalší príjemný oddychový film v štýle Chef, ale dopozerať toto som sa musel prinútiť. ()

Mahowny

Po shlédnutí Hector and the Search for Happiness se nemůžu ubránit srovnání s The Secret Life of Walter Mitty. Hector od Waltera na můj vkus až příliš moc brečí a bere se víc vážně než bych chtěl, přitom ve srovnání s Waltrem klouže víc po povrchu a film nepůsobí tak kompaktně. Simon Peg je sice sympatický a čínská kráska úchvatná ale znovu to vidět nemusím. Cením i propojení světa s fantaziemi a moudra psaná do deníčku, ale vše je to prostě takové povrchní, zvláště když to třeba srovnám s nedávno shlédnutým Patersonem. Ale na režiséra film Hannah Montana slušný. :D ()

Looka

60% přílišné tlačení na pilu sráží film hodně dolů. I když uznávám, že vyvážit vše tak aby takovýto typ filmu působil nenásilně chce opravdové mistrovství. ()

Plastík

Co k tomu to filmu napsat? Tak má šťávu a vede hezky k zamyšlení nad životem. A to je dobré. Celkem dobře to odsýpá. ()

Riff_Raff

Nemůžu si pomoct, ale Simon Pegg tento film udělal jiným, výjimečným. Pro mě je to film zábavný, dobrodružný, prostě skvělý! Nevím co k tomu víc dodat, bavil jsem se od začátku až do konce! Tak abych tu zbytečně neplýtval slovy,či gramatickými chybami v textu... Tak vám doporučuji shlédnout, tento povedený kousek. Zdááár. A teď mluv. :-D ()

subic

Simon Pegg v takové zvláštní skoro až rádoby dramatické roli, což u něj ale fakt asi nejde. Odjede a děj se vůle boží. Fór je v tom, že to nejdůležitější se odehraje v par posledních minutách, kterým předchází takový čaj. 70% ()

sniperjozef

Prvni hodinu a pul, nebo mozna hodinu a 20min to byl pohodovy, radoby hlubokomyslny film. Konec byl ovsem velmi Americky, nudny, predvidatelny a vlastne nijak prekvapujici, nebo zajimavy. Take mi to prijde jako vykradeni Walter Mitty a jeho tajný život (2013) s lehkou upravou, aby to nebylo tak do oci bijici. Neurazi, nenadchne. Mezi 2-3* a 60%. ()

Rosamund Pike a válečná dramata

Rosamund Pike a válečná dramata