Luke Wright je bývalý newyorský policista, který se za své prohřešky v řadách policie nechává mlátit v kleci s bojovníky. Za to, že ruským gangsterům nebyl po vůli v sázkovém světě, je zastřelena jeho žena a Luke se stává vyhnancem. S kýmkoliv promluví a spřátelí se, toho Rusové odpraví. Do cesty se mu ale připlete malá holčička, o kterou mají zájem Rusové, Číňani i samotná policie. Luke se rozhodne ji ochránit. Přitom zjistí, že holčička si pamatuje velmi dlouhé číslo, které je zároveň kódem k trezoru. Jak Luke pátráním zjistí, má dojít k výměně mezi čínským gangem a samotným vedení města. Starosta má disk, o který Číňani stojí, protože jim zajistí očištění nelegálního majetku a ti mu za to dají třicet milionů dolarů a na všechno se zapomene. (TV Prima)

davistercz

Kdo je lepší než Chuck Norris? No přece Jason Statham.., lepšího kandidáta bych asi opravdu nenašel. Abych pravdu řekl, Jason poslední dobou opravdu letí doslova prolétává mezi akčními filmy a je v tom sakra dobrej. Nejdříve Kurýr, Zastav a nepřežiješ, Postradatelní a potom tohle. Samozřejmě, že má i více filmů, ve kterých válí, ale to tady nebudu psát, protože bych se opravdu upsal k smrti. Jak už jsem uvedl.. Jason Statham je bůh akčních filmů, který stojí proti velkému rivalovi Liam Neesonovi. Film byl dokonalý. Přestřelky v ulicích, krvavý jatka, eliminace Rusáků a Triád. Co se mi na filmů nejvíce líbilo to, že i zkorumpovaní poldové dokážou být jak parazité tohoto světa. Ještě jedno "plus".. pravá ruka čínského bosse, byl opravdu extra třída. Toho potkat tak mám kaši v kalhotech. ()

maniacxl

Další klasika alá Statham.Střílí a kope do všeho,co se jen mihne.Rejža ho jen velmi těžko kočíruje.Prostě u tohodle filmu,jako skoro u všech Stathamových filmů raději vypnout mozek.Jen tak se to dá přežít bez větší psychycké újmy!Po volbách ta nejlepší odreagovačka.60% ()

CrazymanM

Jako vždy neohrožený Jason všechny převálcuje!Neříkám,že se na to nedá podívat,jako oddechovka to ujde,ale je to furt to samé,mění se jen protivníci,reálie či motiv! ()

rasto87

Nádhera ako Jason Statham dáva každému na prdel, či Rusom, Čínskym triádam alebo úplatným fízlom. Toto je presne film aký sedí Jasonovi. Drsňák, ktorý nepozná hranice. Na každom filme od režiséra vidno, koľko priestoru dajú na akciu a zábavu pre diváka. Krása zážitok a konečne akčná bomba. Zaslúžené 4* ()

Vasyl

Klasická "stathamovka", která nenabídne nic navíc ani nezklame. Vlastně něco navíc tady je. Asi tak o 10 tun víc mrtvol. Číňani, Rusáci, policajti, náhodní civilisti, prostě kdo může ten padne. A New York funguje bez problémů furt dál a místní dělají jako by se nic nedělo. ()

g3rtrud

Videl som to dva krát a ten príbeh je proste strašný. Je to veľká škoda pretože akcia je vynikajúca, tiež aj spôsob akým je snímaná. Jason Statham znížil za pár hodín kriminalitu v meste minimálne o 50%. Bohužiaľ si stále myslím že príbeh je dosť dôležitá súčasť filmu. ()

lobo87

Nemôžem si pomôcť, ale pre mňa asi najhorší Stathamov film. Od začiatku je to strašne chaotické, k čomu prispieva aj roztrasená kamera. Zahraté podpriemerne, postavy bez motivácie. Chvíľu po skončení všetko vyšumelo, zostal len pocit zabitej hodiny a pol života... 45% ()

Domas88

Mám rád Stathama a pokud ho máte taky rádi tak se vám film bude líbit a pokud ne, tak za podívání určitě nebudete litovat :) Klasika s Jasonem prostě :) ()

bobin

64 procent je podle mne zde nízké hodnocení. Ale jsem možná ovlivněný Jasonem Stathamem, kterého obdivuju. Safe je akční klasika vyplněná ruskými gangy a mafiánským podsvětím a Statham zde kraluje. Milovníci akcí nebudou zklamáni. ()

gotham

Ta rovnice je jednoduchá: Dáme na plátno Stathama, jak buší a střílí do všech lidí kolem sebe. I takhle se dají vydělávat peníze, protože příběh tady opravdu nečekejte. Stathama mám celkem rád, je to sympaťák, ale ty jeho filmy jsou v drtivý většině na jedno brdo, prostě zmlátit a zabít co nejvíc lidí a v co nejrychlejším čase. 40% ()

Stanmi

Jason Statham jako "bezdomovec" Luke Wright zachraňuje malou holku Mei (Catherine Chan), která nedobrovolně funguje jako lidské "počítadlo" a právě má v hlavě uložený kód k sejfu s 30 miliony dolarů, který by rádo získálo pár drsných lidí a jako by mimochodem u toho ještě Jason stihne masakrovat ruské a činské gangstery a taky pár zkorumpovaných poldů. No co se musí Safe nechat, že oplývá solidní akcí, které samozřejmě vévodí pán Statham, který si opět střihl tu svou roli bijce všeho možného i nemožného. Taky ještě musím pochválit kameru, která někdy dokázala pěkné frajeřiny. Což už však úplně pochválit nemůžu je příběh, který je jednak místy chaotický, tak i místy překombinovaný a celkově tak působí krapet průměrně. Herecky je to samozřejmě Jasonova one-man show, ale alespoň potěší herecký veterán James Hong v jedné z vedlejších rolí. Celkově je to tedy klasická "stathamoviena", která však i přes slabší děj umí zabavit kvalitní akcí. ()

Facerr

Princovi Jasoňovi prostě akce sluší a v tomhle případě je jí fakt dost. Musí se nechat, že si i tentokráte si vybral dobře. Jsou tady velký prachy, nějaký ty mafiánský klany, zkorumpovaný poldové a mezitím vším všechno kočíruje Jason, kterej nemá co ztratit a tak se mu i o to líp střílí, kope, zabíjí. Najde se navíc i jeden ušlechtilej cíl, kterej hlavnímu hrdinovi vdechne i nějakou tu ušlechtilost a charakter. O to víc mu divák fandí tak, že by se za to nemuseli stydět ani fanoušci Baníku. A to všechno bez přestávek mezi poločasem, takže celejch 90 minut se něco děje. Taková pecka, jako Kurýr, nebo Mechanik to není, ale čtyři hvězdy si Safe zaslouží ()

a0001

Nezmyselný dej, nezmyselná charakterová postava hlavného hrdinu, ktorý mení svoj psychický stav neprirodzene. Od úplného dna, zmýšľajúc na sebevraždu sa zmení v superhrdinu, pritom pri zistení, že prišiel o ženu a nemal žiadne emócie ani sa vrahom vôbec nesnažil ublížiť. Šialený, hlúpy, nezmyselný film. Max 15% ()

Hruskovice

Jak by vypadal akční thriller bez totálně stupidních keců a čekání ho před každým "důležitým" střílením...? No asi nějak takhle. Má to spád, krutost, akčnost, na nic si to nehraje. Dost dobrá žánrovka, spoustu filmů by si mohly vzít příklad. Jen mě trochu štvala ta mála ubrebentěná asijatka. Ale za ten konec si to u mě vylepšila. A taky kvůli tomuto neklišoidnímu konci 4,25/5 :) ()