Válka gangů

• USA The Corruptor (více)

Odvážný poručík Nicolas Chen je prvním čínským přistěhovalcem, který slouží u newyorské policie, a protože zná dokonale prostředí i mentalitu, má na starosti oddělení dohlížející na pořádek v čínské čtvrti. Nemá to však snadné, protože Číňanovi ostatní policisté příliš nevěří, a protože slouží u policie, nevěří mu příliš ani Číňané. Vedení rozhodne, že Chenova jednotka potřebuje posílit, a převelí k okrsku idealistického nováčka Dannyho Wallace, který je podle Chena jako běloch a navíc začátečník v čínské čtvrti zcela nepoužitelný. Snaží se ho proto držet stranou, což se Dannymu nelíbí. Stejně tak se mladý policista netají nelibostí nad Chenovými poklidnými vztahy s místními vůdci Triád. Velmi brzy však jeho ideály narazí na tvrdou realitu. Toho se pokusí zneužít muž z čínské mafie a nabídne Dannymu velký úplatek. Danny, který potřebuje peníze pro otce, podlehne pokušení a je na Chenovi, aby mladého policistu přivedl zpět na správnou cestu. Sám přitom musí poněkud přehodnotit své vztahy s Triádami. Již tak komplikovanou situaci ještě zhorší FBI, která v čínské čtvrti rozjela vlastní akci, aniž by o tom kohokoli informovala. (TV Nova)

pakobylka

Možná to nejsou úplně objektivní 4*, nicméně tenhle drsný příběh je komplikovanější, než se zpočátku zdá - a jeho syrová atmosféra se mi dostala pod kůži, což prostě musím nějak ocenit. ()

okkac

Takové hodně silné 3* a po Replacement Killers druhý nejlepší americký film Chow Yun-Fata. Nebýt průměrného scénáře a režie, dal bych možná i víc. Co musím vyzdvihnout je automobilová honička. Ale ne pro její dynamičnost (je fakt spíše průměrná), ale hlavně to, jak to během ní velmi drsně a krvavě schytávají nevinní civilisté. Něco takového jsem v US filmu vážně nečekal. ()

Qitek

Na to, že to u nás valilo přímo na VHS, zde byla neobyčejně hutná atmosféra a velmi vydařená akce ve městě, kde ztráty na nevinných spoluobčanech byla až nečekaně zarážející. Dokonce i po deseti letech (zhlédnuto v TV) má tahle akce sympatický oldschool nádech a je schopna zastínit veškeré novodobé, vykalkulované akční blockbustery. ()

rockwoman

"Vy jste pánové parťáci? Jsme? Přímo bratři." ...Mladej se musí vzdělávat dokud je čas jak prohlásil jeho nový čínský parťák a ten ví nejlíp jak to chodí v Čínské čtvrti a kdo je dobrej a špatnej polda. Yun-Fat Chow & Marky Mark = zajímavé spojení, které mělo jiskru a nenudilo. ()

Brain-D

Taková průměrná krimi s Chow Yun-Fatem v Americe. K tomu se přihodí ještě pořádně nerozehrátej namakanej Wahlberg a je ztoho průměrárna jako vyšitá. ()

VanTom

Plnohodnotná, vícevrstevná krimi gangsterka s nekompromisními přestřelkami a nečernobílými charaktery napodobuje (zvnějšku i zevnitř) hongkongské drsné, nejednoznačnou morálkou a silou kolegiality/přátelství se zaobírající vzory. Přizpůsobila se i Chow Yun-fatově herecké formě a expresi, kterou netlumí. Za sebe můžu říct, že se jí to z větší části daří, přestože v tempu a jednotlivostech mírně zadrhává. ()

blackJag

Povedené kriminální drama, které z pozic mírně nad průměrem táhne vzhůru notorický charizmatik Chow Yun-Fat. Jeho scény jsou výborné a alespoň já jsem mu věřil každou minutu jeho účinkování a Wahlberg mu to rozhodně nekazí. Děj je nekomplikovanou hrou, kdy se už od začátku hraje s téměř vyloženými kartami a ani to finále vás na prdel neposadí (zkušenější filmový matador jej bez problému odhadne), přesto jsem byl ale spokojen. Z "poslední" doby z podobné atmosféry těžili třeba žánrově příbuzné snímky jako Training day nebo novější Street kings a Válka gangů se mezi nimi rozhodně neztrácí. 80% ()

sedm.1

Chow Yun-Fat a Mark Wahlberg v poměrně drsném a nekompromisním krimi, které fungovalo skutečně snad ve všech ohledech. Přestože tedy zápletka není zrovna dvakrát originální, disponuje několika zajímavými a nečekanými zvraty, udržuje si velice slušné tempo, a poměrně i působivě graduje do finále, které pak mohlo být sice delší a hlavně efektnější, ale jako celek určitě baví. Atmosféra a poměry v čínské čtvrti tu jsou pak zobrazeny opravdu přesvědčivě a dost temně, nikdo se tu s nikým moc nesere, a to jak v řadách čínské mafie, tak policie, vlastně ono vyloženě čistých a kladných postav se tu vůbec příliš nevyskytuje, což jen přispívá k napínavosti a ne úplné průhlednosti celého filmu, a to je fajn. Ústřední dvojka též funguje nadprůměrně, oba jsou výrazní a charismatičtí herci a svým postavám skutečně dali maximum, díky čemuž pak The Corruptor disponují i působivými emocemi. Akce jinak není až tolik, tvůrci zde spíš vsadili na dramatičnost a postavy, nicméně když už se dostane ke slovu, je opravdu dynamická, efektní a dost nekompromisní, ale především je vážně zábavná, prostě má fakt koule. Válka gangů je tak zkrátka poctivá filmařina, která je svým zpracováním ukázkovým příkladem akčních kriminálek minulého století, nenudí, má styl, má příběh, má působivou akci, má silné obsazení, co vlastně chtít víc? ()

J.Bourne

Tomuhle filmu ubírá strašně moc jedna věc. A to ta, že se snaží udělat z New Yorku Hongkong. A to i přes povedený akční scený, docela fajn hudbu a v neposlední řadě dobrý výkony Wahlberga a Chowa, nejde. Rad bych ale vyzdvihl scenář. Mile mě překvapil. I s takovym ohraným námětem - naivní polda vs. zkušenej, ničeho se nebojící mázák, mě udržel po celou dobu filmu v napětí. Suma sumárum tři a kousíček hvězdičky, na čtyři to bohůžel nemá. ()

Corpsegrinder

Místama až moc překombinovanej příběh kterej by šel udělat přístupnější. Hlavní duo je ovšem sympatický a táhne to jak se dá. ()

666Carnage

Postupně doplňuji filmy kde hraje Mark Wahlberg protože mám toho herce dost v oblibě a tohle mě bavilo. Klasická akční jízda z devadesátek. Sem tam nějaký humor a hromada těl. Tady se sice víc střílelo než pralo ale to rozhodně nevadí. Trochu zamotaný ale hodně předvídatelný. Za mě 60% ()

Bozvav

Jsem vcelku zklamána. Od Yun-fata jsem čekala podstatně více. Málo akce, chabé dialogy a mizerný scénář. nejde o vyloženě hrozný film, ale nic moc. ()

Hapretor

Průměrné tak, že je film sám o sobě osou průměrnosti. Yun-Fat Chow a Mark Wahlberg jsou totálně nezáživní herci. Díky "Bože" aspoň za tu akci, tu a tam. ()

helloween93

Krimi film z prostředí čínské čtvrti s mladým Wahlbergem, který nastupuje jako nováček po boku zkušeného a také ne úplně čistého čínského parťáka. Ten Wahlberga hned zasvětí do čvrti a ukáže mu, jak to tam funguje...Je to ničim nevybočující kriminálka o dvou policajtech, kteří balancují na hraně mezi spravedlností a morálkou. Slušná zábava. ()

Lyžař

Presne jak uz tady nekdo zminil: "Neurazi, nenadchne. Idealni na zaplacnuti destiveho odpoledne." Skoda, ze ja nechtel vyplnit nudu, ale chtel se bavit. ()

BOURQUE

Ambiciózny príbeh, ktorí však rýchlo spadne do jamky priemernosti a predvídateľných udalostí. Jediný, kto to zachraňuje, je Yun-Fat Chow, ktorý svoju úlohu zvládol nadpriemerne. Malá M. Wahlberg teraz len „bojazlivo“ asistuje. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

src

Tak trochu Training Day, pouze s cinskymi Americany misto africkych Americanu. A s Chow Yun-Fatem, ktery neni az tak zaporny, jak vypada, zato hraje slusne, stejne jako Mark Wahlberg (coz je dosti prekvapujici). Skoro "hongkong". Ale jenom skoro. ()