Příběh dívky z města jménem Caroline, která se přestěhuje do malého městečka a zaplete se do milostného trojúhelníku s největším fešákem z fakulty a jejím učitelem ze střední, panem Andersonem a Thurstonem, jejím spolužákem a huličem. Sedmnáctiletá Caroline Wexler čelí noční můře každého dospívajícího: její ovdovělý otec se rozhodl přestěhovat z velkoměsta doprostřed pustiny. Když Caroline zjistí, že se svými novými spolužáky nemá vůbec nic společného, následuje jedinou osobu, která se stala objektem jejího zájmu – svého pohledného mladého učitele, pana Andersona. Vše vyústí v bizarní milostný trojúhelník, když se k nim připojí sladký potížista, spolužák Thurston. Nenechte si ujít tento nadčasový příběh, který doprovází vábivý indie soundtrack. (HBO Europe)

Martazoe

Bohužel tohle mě tedy vůbec nechytlo, film má nejspíš nějakou hlubší myšlenku, ale celkově mi to přijde hodně nudné a postavy tak nesympatické, že žádné vyšší hodnocení dát nemůžu. Tváří se to cool, mám ale neodbytný pocit, že to je jen hra na něco. ()

Zozynek

No jakože tvl ja fakt nevim jak to popsat bylo to horší než králík bez pošpokování ale zase to není tak hrozný jako čerstvá rajčata... ()

Gajdos

Jeeeeeežkovy voči. No to je peetchovina největšího kalibru. Rádoby hlubokej záhadnej příběh předávající životní moudrost, kterej ale jenom hodinu a půl unavuje a já hlupák si vždycky říkám ,,Ještě tomu dám šanci, dokoukám to." Jednu hvězdičku dávám za jedno překvapení - sice nepříjemný - ale aspoň něco ten film zvládl, překvapit mě. Čekal jsem totiž, že z učitele se stane psychouš, co bude podle postavy svého románu ztělesňovat ubohost a vyvádět kraviny, což by bylo pro tenhle příšernej film lepší, než to, že se to nestalo. Jak byl film rozdělenej na kapitolky ho zajímavějším taky neudělalo. Příběhy se nijak nespojily, kromě pouhých dvou linií příběhu. Chytrácký žvatlání na konci tomu nasadilo korunu. A ten kouř! Ha ha, ten byl taky výbornej. Přirovnání jako ,,Americká krása po kanadsku.." [Radek99] a ,,Daydream Nation představuje Juno předělané Davidem Lynchem nebo zábavnější a zářivější verzi Donnie Darko. [Kryšpín]" je podle mě trolling, nebo prostě jenom drzost. ()

peproch

Mohu vůbec jako dnes 50-letá rozumět marnosti a nihilitě maloměsta zkušeností sedmnáctiletých? Asi ne. To kolem nich jsou trapní, Caroline je vyjímečně sarkastická a sexuálně svobodná. Musí projít jistým krokem zrání - sex s učitelem, lásky se spolužákem - smutným krasavcem, zvládne osvobodit komunitu od vraha, který "působí v oblasti", jen ten kouř hořící továrny nepřestane. Lze vidět jako dobrý film, pokud se necháte vést a nediktujete. Nelze teenagerům diktovat, lze s nimi jen žít, třeba budete moci zahlédnout kus jejich světa a píď života. Ale spíš ne. ()

Sejkorka

Půlku filmu jsem uvažoval o 2* , na konci o odpadu. 2+0/2 = 1. Hrozná nic neřešící slátanina. Čekal jsem, že alespoň prsatá Kat předvede své přednosti v plné kráse a non nic .... Kromě Andie MacDowell nepostřehnutelné herecké výkony (proboha, Josh Lucas!) retrospektivy (i vyslepičeni některých okolností hned na začátku - táta si najde bulku ...) Jediný hapyend, který by se mi líbil, nenastal. Že by se dali dohromady otec Coroline a matka Trusrtona. A jestli toto je obraz průměrné americké střední školy, tak potěš pánbu. Zlaté české školství ! ()