Příběh dívky z města jménem Caroline, která se přestěhuje do malého městečka a zaplete se do milostného trojúhelníku s největším fešákem z fakulty a jejím učitelem ze střední, panem Andersonem a Thurstonem, jejím spolužákem a huličem. Sedmnáctiletá Caroline Wexler čelí noční můře každého dospívajícího: její ovdovělý otec se rozhodl přestěhovat z velkoměsta doprostřed pustiny. Když Caroline zjistí, že se svými novými spolužáky nemá vůbec nic společného, následuje jedinou osobu, která se stala objektem jejího zájmu – svého pohledného mladého učitele, pana Andersona. Vše vyústí v bizarní milostný trojúhelník, když se k nim připojí sladký potížista, spolužák Thurston. Nenechte si ujít tento nadčasový příběh, který doprovází vábivý indie soundtrack. (HBO Europe)

Fifer

Hodně povedenej scénář, jen ten hollywoodský konec mi to trochu kazil. Když už to začalo tak krutě a nemilosrdně, doufal jsem, že to nevyměkne, a ono trochu jo. ()

achaja

Tak tahle Americká krása pro náctileté mě dostala. Inteligentní film, skvělá Kat Dennings, smysluplný děs, hlubší myšlenky. Neřikam že je to přesně 100% ale rozhodně je to film za 80, kterýmu se musí trochu pomoct. ()

hEROic

no nevim, filmek celkem o nicem... nikam nevedouci pribeh zatrpkle holky, ktera nevi co chce... tohle mohla zachranit aspon nejaka erotika, ale ani te se tu nedostava :-/ sotva 60% ()

atmen

Všechny hlavní postavy v tomto milostném trojúhelníku ve vás vyvolají pocit bezvýchodiska a beznaděje ve svém každodenním bloudění ve svých nicotných životech. Přesto, že jsem se nedokázal plně do pocitů zůčastněných vcítit, tak jsem dychtivě sledoval, jaké vyústění nás na konci čeká. Nejsem si jist, zda by ve skutečnosti toto rozuzlení bylo pravděpodobné, spíše ne... ()

kerkulka

Hm... pár zajímavých myšlenek, ale toť vše. Kolikrát mě to tak nudilo, až jsem si některé scény musela "popohnat" (ač by mi to normálně bylo proti srsti, nicméně, nemohla jsem jinak), jelikož bych ten film ani nedokoukala. Vlastně jsem na to od začátku až do konce koukala jen kvůli Kat. Josh Lucas měl pár dost obstojných momentů, ovšem ve finále žádná velká sláva. Naopak alespoň malého překvápka se mi dostalo v podobě pěkné tvářičky Reece Thompsona. Carolinin otec si tam párkrát štěkne a ve finále zůstane nevyslyšen a já mám chuť na cupcakes a ledničku prázdnou. Sečteno podtrženo, fakt nechápu tak vysoké hodnocení. ()

Lyžař

Docela příjemné teenager drama. Vztahy jsou a vždycky budou tím, co budu na jednu stranu obdivovat, na stranu druhou nesnášet. A tady se ukazuje proč tomu tak mám. Je to tady pojato ze všech stran. Jasně, Národ snílků vypadá, že probírá několik příběhů. Ale dle mého názoru tomu tak ani moc není. Je to jeden ucelený děj, který má na vedlejší lince vraha. Ta hlavní linka se mi ale zatraceně líbí. A Kat Dennings? Je zajímavá. Ne krásná, ale zajímavá. Dobrá volba do takovéto role. Režie: *****; Scénář: ***; Hudba: *****; Herci: **** ()

actor-SP

Odvážny film kanadskej produkcie. Chce zaujať, byť niečím výnimočným. Zabúda však na isté fakty, kt. ho činia priblblou telenovelou moderného sveta (napr, Gossip girl, Beverly Hills 90210- nová generácia). Spočiatku som videl veľmi pútavo rozprávaný príbeh strihovo iný-zaujímavý (aj keď trochu stupídny) , ktorý sa vytratil a divákovi zanechal iba popol z toho, čo by mohlo urobiť dojem. O tom, že niektoré postavy a scény sú nevierihodné (pán bláznivy učiteľ, feťácke scény) myslím nie je treba hovoriť. Cením si odvahu odvahu takto natočeného filmu, no ostávam len pri pokuse o dobre natočený film. Protekčné 3*. ()

Kingjiri

Nemám rád tyhle rádoby umělecký a mysteriózní filmy, který nejdou celý pořádně pochopit (tady to byla hlavně vložka s vrahem, jaký měla vůbec smysl vážně nevím). Svůj podíl na nepochopitelnosti celýho díla asi taky sehrálo občas trochu zmatečný vyprávění. Carolinu jsem ale pochopil naprosto přesně. Náctiletá nanynka, která neví, co chce a tak se z rozmaru rozhodne to táhnout se dvěma chlapama najednou. Dneska bohužel nic neobvyklýho. Abych to srhnul, je to pěkně natočená fantasmagorie, která za více než jedno shlédnutí nestojí. ()

Hpatrik

Jako celek mi to přijde prázdné, bez většího smyslu, a sledovat svět očima mladé atraktivní holčiny, mi nepřišlo kdovíjak zajímavé a zábavné. ()

KafuR

Nicneříkající kanadské drama o sedmnáctileté štětce, které nemůžete přát nic jiného než chomout s nějakým pořádným žárlivcem, který by jí ten šlapkovský syndrom už vytloukl z hlavy a donutil ji zamyslet se nad tím, že ne všichni učitelé mají v popisu práce soukromé konzultace s dobou omezenou na její hladinu estrogenu v krvi. Jediná linie filmu, která mě trochu zajímala, nakonec skončila napíchnutá na kůl po té, co se nejmenovaná slečna snažila řídit a nahánět kluka, který si to v posteli ukázkově užíval i bez ní, takže od této chvíle mi nezbylo nic jiného než s mučednickým výrazem čekat na závěrečné titulky. Ani ten konec nepřinesl nic nápaditého, čímž jsem se jenom utvrdil v tom, že zajímavý tento film nebyl ani na scénaristickém papíře. ()

denisek34

Nevím proč, ale něčím mi tento snímek připomíná film Mr. Nobody. Asi tím, jakým stylem hlavní hrdinka vypráví příběh a možná i kvůli způsobu prostřihů a zajímavým záběrům. Celkově se mi Daydream Nation líbil. Ucházející děj, příjemná hudba, hezcí a neokoukaní herci, zajímavé myšlenky. „Lidé Vám řeknou, že na ničem nezáleží, protože stejně brzy přijde konec světa. Tito lidé se ale dívají na život ze špatného úhlu. Myslím tím, že věci nemusí trvat věčně, aby byly perfektní.“ Pro mě za 5* :) ()

Dave Lister

Velmi pozoruhodný snímek, který stojí za to vidět. Působivá atmosféra, příjemní dobrý herci a Twin Peaks zkombinovaný s Americkou krásou, rozhodně ano. Opravdu příjemný filmový zážitek. ()

milhouse333

Umělecké klišé. Film ve stylu ala " posaďte se, budu vám vyprávět příběh" bohužel ale to vyprávění inteligence moc nepobralo. Spíš takové plácání a plýtvání slovíčkami, které dobře zní. Moudra do života mi také žadné neodhalilo a nebýt dobré kamery, vypnul bych to v půlce. ()

tančísvlky

Pokus o Americkú krásu opäť nevyšiel. Hrozne odporná dievčina v hlavnej úlohe. Príbehu nemožno uveriť pre nudných predstaviteľov hlavných postáv. Aj keď sa toto dielo tvári ako nový kanadský vietor, je to len smiešne nevýrazný vánok... ()

ExpertAsie

Dominantní Caroline nad 2 chlapama, nad kterýma má svou kontrolu a líbí se jí jak se s nima může hrát, ale ačkoliv není až taková mrcha. ()

ShossGrey

Mám zvláštnu slabosť pre malé divné romantické filmy. Mr. Goldbach si zapozičal názov od Sonic Youth ( v ich skladbe Teenage Riot je podľa môjho názoru ukrytá celá duša tohto snímku ), pridal niečo málo z Wesandersonského univerza a stihol zakomponovať aj pár prvkov z Virgin suicides. A následne z tejto zmesi vymodeloval svoj režijný debut. Postavy a ich zvláštne konanie príliš nevysvetluje, radšej im dáva vlastný priestor pre ich pohnútky. Dejová linka s vrahom je skorej iba na efekt a dotvorenie než aby sme ju brali ako plnokrvnú súčasť. Tak si tajne dúfam, že sa v budúcnosti niekde z čista jasna zase objaví takéto zvláštne snové indie, bez zbytočnej naivity, ktorá z tohto žiaľbohu trieska na kilometre. Pretože toľko nápadov a detailov v jednom malom, nenápadnom filme sa len tak nevidí. ()

Zverca

Hralo sa to na vysoko umelecký film o teenageroch a pritom to bolo celé od veci. Nepodarená dráma. Celé to bolo až trapné ako veľmi sa režisér snažil zachytiť prostredie a atmosféru okolo dospievajúcich, aby to bolo iné. Mám rada divné filmy, ale toto bola strata času. ()

VeeDee

71 %? Děláte si srandu??? Splácanina o namyšlené holce, co si myslí, že jí všichni padnou k nohám... byla mi celý film tak protivná... až jsem se chytla při myšlence, že by se mohla stát další obětí onoho záhadného masového vraha. Dokoukala jsem to jen proto, že jsem nemohla spát.. a vlastně naivně doufala, že se film obrátí k něčemu smysluplnějšímu, ale ono to bylo úplně naopak. Děsí mě představa, že taková je dnešní mládež (a to je mi teprv kolem třiceti). ()

odvedle

Poučný, moralizujúci film, ktorý rieši problémy súčasného mladého človeka, film o vzťahoch, zaujímavo natočený so zaujímavými hercami, občas som sa v ňom aj strácal (najskôr ale z únavy z práce). 75% ()