Příběh dívky z města jménem Caroline, která se přestěhuje do malého městečka a zaplete se do milostného trojúhelníku s největším fešákem z fakulty a jejím učitelem ze střední, panem Andersonem a Thurstonem, jejím spolužákem a huličem. Sedmnáctiletá Caroline Wexler čelí noční můře každého dospívajícího: její ovdovělý otec se rozhodl přestěhovat z velkoměsta doprostřed pustiny. Když Caroline zjistí, že se svými novými spolužáky nemá vůbec nic společného, následuje jedinou osobu, která se stala objektem jejího zájmu – svého pohledného mladého učitele, pana Andersona. Vše vyústí v bizarní milostný trojúhelník, když se k nim připojí sladký potížista, spolužák Thurston. Nenechte si ujít tento nadčasový příběh, který doprovází vábivý indie soundtrack. (HBO Europe)

Alergius

Ten film byl náladový jak baba měsíc před porodem, náhodně namixované scény, které v nějakém delším sledu nedávaly vůbec, ale vůbec smysl. Podobné to bylo i s vývojem a psychologií postav, které se chovaly jak podle přepínače, bez nějakých hlubších souvislostí. Jo, sem tam to mělo i dobré chvilky, nicméně ty byly vzápětí zabity hordou mnohem stupidnějších. ()

wege

Vůbec nic jsem od toho nečekal, a tak mě to mohlo velmi překvapit. Na film o teenagerech to bylo opravdu dospělé, vyzrálé a velmi zajímavé, i když lepší v první půlce než v té druhé. Kat Dennings je strašně rozkošná, odpustili byste jí cokoliv. Asi se budu muset podívat na další filmy s ní, protože zatím si ji pamatuji pouze jako ten přívěšek z Thora. ()

jafuska

Běžný průměrný film, který nemůže nic nového divákovi nabídnout, těchto podobných žánrů jsem viděla bezpočet, a ani hlavní představitelé mě nepřesvědčily,abych dala vyšší ohodnocení, ale jako odpolední film je koukatelný, běžná zápletka mezi učitelem a žákyní, a nějak jsem si říkala, kdy už film skončí? a to je myslí špatně, film by toto nemělo divákovi dát, ale více nabídnout emoce, strhující drama, a tady je toho moc málo, aby divák byl kdovíjak nadšený. ()

drtickaa

Po zbabelom "Oh, gosh, charming...", ktoré bolo tým jediným, čo som sem dokázala napísať hneď po vzhliadnutí, komentár dopĺňam. Je to OČARUJÚCE, Kat Dennings ako dračica, no v kútiku duše krehká, a Reece Thompson ako večne zhulený, ale v skutočnosti utrápený dobrák. Očarujúci je príbeh, prostredie, kompozícia... A že sa to podobá na American beauty? To je len dobre :) 90% ()

Heyyy

Sice jsem oceňovala hrdinky vkus na chlapy (bylo na co koukat), ale už od začátku mi byla ze srdce protivná a opravdu jí nešlo fandit. Vlastně ani nevím o co jí celou dobu šlo. Nejedno přirovnání k Americké kráse nechápu, jedinou podobnost vidím v tom, že se starší chlap zblázní do středoškolačky. Vesměs to nebylo zlé, líbilo se mi prostředí, pocit života na beznadějném malém městě (takže si hrála s chlapy prostě jen proto, že se nudila?). Ale o hrdince samotné jsme se toho vlastně moc nedozvěděli a navíc... náladovým štětkám já nefandím. ()

srncek

Áno,Kat(e) je skvelá asi aj v inštruktážnom videu o BOZP,ale toľko rušivých elementov,hlavne vedľajších rolí...nič moc. 60% ()

Roucky

Americká krása?... To nejspíš, ale mě posledních deset minut připadalo jako odvar z Requiem za sen. Jen se smířlivým koncem a sympatickou Kat Dennings. Mě to vzalo a to je to, co od filmu čekám. ()

Enelya

Velmi zajímavý snímek s opravdu povedeným castingem a výbornou kamerou a střihem. P.S. Šťastých konců není nikdy dost, proto díky bohu, že konec Daydream nation je konci Reaguiem jen podobný.:) ()

mnx

Americká krása pro mladé? No potěš koště, to byly moje první myšlenky. No ale nakonec to bylo celkem dobré, když vezmu že příběh se odehrával v nějakém postapokalyptickém městě s čoudící továrnou, kde žijí samý vyhulení zmetci, a jejich hrdinkou je psychopatická mrcha, vizuelně jak vystřižená z nějakého porna s dominami. Skutečnost, že tahle holka si jako svého životního partnera vybere zhuleného chcípáčka, a odkopne učitelskou trosku (ten se vyhulil dávno v mládí), je celkem zajímavá a mě sympatická. Film si po svém vzoru přebral samozřejmě vyuzlení všech osudů v jednom okamžiku (dni), což z nějakého důvodu nenávidím. Nebýt toho, mohl bych dát možná o 2 hvězdy víc. Naproti tomu je ale celková atmosféra uvolněnější a film je dobře koukatelný bez zbytečně trapně vypjatých emocí, což vidím jako jednoznačné plus. Jinak mě film celkově díky své mírně surrealistické atmosféře přijde jako nějaký zfilmovaný komiks od Káji Saudka, a vůbec celá Americká krása se mu nemůže podle mě moc rovnat.. ()

AARONN

Jak někdo může srovnávat filmy jako Americká krása, Donnie Darko nebo Twin Peaks s tímto?? Asi soudíte dle toho, že zmíněné filmy byly také natočeny na kameru..nebo, že mají barvičky. Tento film na mě působí jak laciná blamáž. Hlavní představitelka, osvícená, vševědoucí, nadřazená a vždy nad věcí dostane vše co si zamane a to už dost nudí. Sice se film snaží představit ji ve světle, že ona je ta, kdo trpí a kdo je nepochopen. Několikrát ve filmu zmíní její dobře naučené moudro, že ostatní holky čekají na svojí fotku v ročence, která je vrcholem jejich životů, poté se vdají a do konce života litují...rubbish.. Stručně. První půlka filmu je o hovně a druhá o druhym. Připravte se na házející kameny odkudsi.. nejasné dialogy, dramaturgii na bodu 0 a další vychytávky. Konec to završí, když Caroline zabije vraha (vážně?) a je z ní superstar. Film ve mě nechal zvratky, jelikož se mé tělo ani nenamáhalo kvůli takovému filmu zvracet. Hrůza!.....prej Donnie Darko.. ()

smarkus

Narazil som na toto az teraz ale aj ked je to hrane na tinedzersku strunu,vobec mi to neprekazalo. Kat Dennings tu mala rolu situ na mieru, jak noazaj :) Ale ten jej maladas mi liezol na nervy,keket. Tazko hodnotit pribeh lebo bol celkom bizarny,ako tu niekto spominal taky mix Donnieho Darka s Juno. ()

newmeex

no k dramatičnosti, reálnosti a celkovému kinematografickému zážitku Americké krásy ke ktéremu nékteří čsfd. experti tento film přirovnávají má tento film asi tak blízko jak embéčka k Maserati....film plný kýču, nesympatická, přeafektovaná a pŕemoudŕelá hlavní hrdinka které bych dal péstí už preventivně...pŕedvídatelný déj, milionkrát viděné scény ( párty na domě) WTF vložka se seriovým vrahem...celé to je nepodaŕené, wanna be Twin Peaks a amatérsky zpracované..je to právě tak trapné jak někteŕí dnešní adolescenti... Bizarnéjší a míň uvěřitelné nervové zhroucení než které pŕedvádí Josh Lucas jsem snad ješté nevidél...jediná hvězda za výběr hudby.... ()

zazka

už ma asi prestáva baviť denningsovej "zhulený"/"unavený"/"depresívny"/"brutalne cool" look...inak ako v takejto "polohe" som ju vo filmoch ani nevidela...popravde ma nebaví...to si asi nebudú myslieť viacerí zástupcovia mužského pohlavia :) jediný sympaticky pôsobiaci tu bol kanaďan thompson no a rolu záporáka a poľutovaniahodného hrdinu tu krásne zhostil josh lucas...inak je ten film dosť otravný a vlastne ani nepostrehnete, čo malo byť hlavnou myšlienkou, resp. z čoho sa mali hlavné postavy poučiť (malo to byť no no promiskuite či čo???) ()

Anee

Už od začátku filmu mě dostávala zvláštní atmosféra, kterou byl celý film prodchnut. Člověk asi ke sledování pořebuje mít v sobě zvláštní druh nostalgického smutku. Hlavní herečka jako by se k nám vrátila z šedesátych let, je to prostě kus ženský a je rozhodně se na co dívat. Nehledě i na mužské hlavní hrdiny. Rozhodně bych asi nedoporučovala pro ty, kdo by se u filmu chtěli pobavit. ()

kolodej1

tak, rozhodně zajímavý počin. Vlastně jediný problém, ale poměrně důležitý, jsem měl s tím, abych uvěřil proměně Caroline ze zpovykané mrchy v jemnou, chápavou dívku. Zatímco linie příběhu s učitelem působila věrohodně, včetně jeho vyústění, tak přesun k Thurstonovi, outsiderovi, bylo nelogické. Nakonec, i učitele poslala k čertu, až když zjistila, že je taky outsider. Ale určitě ne proto, aby si našla dalšího loosera. Jinak ovšem už mohu pouze chválit, jak prolínající se motiv sériového vraha, tak učitelovo úchylné chování, líbila se mi i muzika, která se linula filmem. Takže celkově se dá říct, že jsem byl příjemně překvapen. Jo, akorát mě ještě napadlo, že Kat Dennings mi svými pysky docela přpomíná kačera. 70% ()

moriero

Hodně smyslový zážitek. Jak rád říkám, forma zvítězila nad obsahem. Banální milostný trojúhelník v naprosto senzitivním čarovně snovém hávu. Jak tady bylo mockrát řečeno, Twin Peaks - divnost, Twin Peaks - bestialita. Nikdy bych nevěřil, že v romantickém filmu zatajím ve finále dech. Kdo to viděl, určitě ví, o kterém momentu to mluvím. Když se na vánočním večírku té pipiny s novými vlasy rozjelo několik dramatickým dějů zároveň, které se nesnesitelně úzkostně propojovaly, až skončily Carolininým nevyhnutelným setkáním s vrahem (a pro ty, co to neviděli, tohle nebyl SPOILER). ()

NikaIn

Pre mna absolutna lahodka,uzila som si tento film od zaciatku do konca a este stale nad nim premyslam.zbytocne to tu budem rozpisovat aj tak nepriblizim tu pravu atmosferu tohto skvostu,to proste musite vidiet. ()

JenomDominik

Nevím proč, ale mě film vubec nenadchnul, film pořád odbočuje od příběhu scénama, který by tam vubec nemusely být a nemají žádný hlubší smysl... ano pár dobrých momentů se tu najde, ale z mého pohledu nejde o žádnej zázrak. 50% ()