Laputa: Nebeský zámek

• Česko Laputa: Zámek v oblacích (více)

Chlapec z hornického městečka a dívka, jejíž původ je zahalen tajemstvím, jsou zataženi do honby za pokladem ukrytým v bájném létajícím městě Laputa. Během krkolomných dobrodružství, razantních honiček i dechberoucích odhalení musejí čelit nejen hamižným vzdušným pirátům, ale také armádě a tajným agentům. Celosvětově uznávaný režisér a scenárista Hajao Mijazaki do snímku promítl svou fascinaci létáním, vášeň pro klasickou evropskou dobrodružnou prózu a pro fascinující epochu konce 19. století, která s sebou přinesla rozmach letectví a vzducholodí. Díky těmto vlivům se Laputa: Nebeský zámek vyznačuje výrazně evropským, až verneovským nádechem, ale současně si uchovává kvality charakteristické pro produkci Studia Ghibli i japonskou animaci obecně. (Aerofilms)

old salt

Není co řešit. Druhá půlka (po příletu na Laputu) je ale přece jenom lepší než první. Vynikající film. Bez debat a po všech stránkách. Možná pouze hudbu bez umělých synt. bych si přál. ()

žabař

Moje premiérové anime..Musím říct, že jsem z počátku k japonským anime měla svoje předsudky a tímto bych se za svou omezenost chtěla hluboce omluvit. Nádhernej film, kterej mě dojal. K tomu ta nádherná hudba a ten nádhernej příběh...No pokud ve vás film zanechá jen jediný takovýhle slovo, nelze ho jinak hodnotit. prostě nádhera!:-) ()

Ruadek

Nádherná Verneovská atmosféra a pohádková doba, pomalu v příbehu přerůstající v epické sci-fi. Další " létající " film od mého oblíbence, se vší tou dětskou naivitou, snovostí, kouzly a nevšední animací. I zde ty dvě hodiny utekly jako voda a mě nezbývá než usoudit, že žádný další takový tvůrce podobný panu Miyazakimu tu není. O to víc se těším na každý nový film. ()

Maiken Algren

Páčilo sa mi to menej ako ostatné od Miyazakiho, ale možno to bude len tým že titulky ktoré som k filmu zohnal očividne vytvoril mentálne zaostalý orangutan, pravdepodobne s ťažkou dysgrafiou. ()

ferrca

Začínám tomuhle žánru přicházet na kloub, a ač jsem byla dost skeptická, příběh mě zkrátka unesl na Laputo... Jako nedostatek vidím prodlužování konce, chvílemi až opravdu přehnané. Fascinována jsem ale byla Pazuovou vytrvalostí a odhodláním, dále se mi líbily vykreslené vzducholodě a další létací (mucholetky?) stroje :) ()

DonFrolimo

Laputa je silou příběhu trochu těžkopádný ostrov s o něco menší balancí pohádkové epiky a laskavého humoru, oproti Miyazakiho vrcholným klenotům. Eleganci letu ale zvyšuje fantastická hudba podobná úchvatným scenériím nadýchaných kumulů a působivé panoptikum technologických snů. Jeden z nejskvostnějších kánonů steam-punku. ()

Houli

Hračičkář Miyazaki se zase blýskl tentokrát létajícími stroji. Opět a znovu jej obdivuju pro jeho fantazii a obrazotvornost. Krásný film, který pohladí na duši. :) ()

Muf911

Na svou dobu neskutečně promakaný animovaný film. Již jsem viděl napřed Cestu do fantazie nebo Zámek v oblacích, takže některé motivy pro mě tak nové nebyly, ale myslím si, že tento a podobné snímky by měly dostat víc prostoru ve všeobecném povědomí a mainstreamu, protože jednak poselství a filozofii, které v sobě mají jsou unikátní a nezapomenutelné a navíc kvalita animace je prostě skvělá. Animátoři si fakt vyhráli s nejmenšími detaily a vše je takové krásné a přitom ne kýčózní. ()

Desmi

Ze všech těchto Miyazakiho animáků se mi tenhle líbil nejméně, i tak je ale krásně nevšední. Jsou to úplně jiné pohádky než máme tady v Evropě, a i když bych ty "naše" neměnil, tak tyhle mají také něco do sebe. Zejména výborný scénář, vysoká úroveň zpracování a propracovanost je "vyhazují" tak vysoko. Laputa není vyjímkou. =) ()

jjjerry

Jsem na rozpacích. Super doprovodná hudba. Povedený scénář. Je tam ale pár "momentů či postav" co mě kazí celkový dojem z filmu. Myslím ty přehnané, až absurdní situace a charaktery, které tam nějak nesedí. Jinak je to krásný silný hlavní příběh... ()

Radek273

V tomto snímku sice Mijazaki opět ukázal svou bezednou studnici fantazie ovšem tak nějak v tom tentokrát nebylo příliš tajemna jak je zvykem. Ano, letící zámek bezesporu uchvátí, avšak zbylé události jsou spíše (jak to říct..?) plné techniky než čar.. a to je velká škoda. ()

moriero

Fakt precizní steampunková záležitost. Ale připravte se na nostalgicky nekorektní svět, ve kterém malí sirotci musí pracovat, aby neumřeli hlady, a kde nad desetiletou holčičkou slintají dospělí piráti. Epická animace a podmanivý hudební podkres. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana