Bůh masakru

• Francie Carnage (více)

Zachary a Ethan jsou spolužáci, kteří se nepohodnou v parku, a Zachary Ethana uhodí klackem do obličeje. Vyrazí mu dva zuby, poškodí nerv v zubu a způsobí nemalou bolest. Ethanovi rodiče Penelope a Michael se snaží situaci vyřešit se Zacharyovými rodiči Nancy a Alanem jako rozumní lidé. Pozvou je tedy k sobě, aby si o všem v klidu promluvili. Zpočátku se zdá, že jejich záměr vyřešit vše smírně, je skvělý. Netrvá to dlouho, a Nancy s Alanem, velmi zaměstnaným právníkem, se chystají k odchodu. Dvakrát se pokusí o odchod, dvakrát se vrátí zpět, protože diskuze stále pokračuje. Drobné, ale velmi bolestivé poznámky na obou stranách postupně vygradují v hádku. Kdo je vlastně za incident zodpovědný? Zachary, který tak krutým způsobem uhodil Ethana, nebo naopak Ethan, který nechtěl Zacharyho vzít do party a obvinil ho z toho, že je práskač? Oba manželské páry pochopitelně straní svým synům. Všem leze na nervy Alanovo neustálé telefonování s kolegou a Michaelovi zase pořád volá jeho matka, i přes upozornění, že mají návštěvu, a Michaelův slib, že jí zavolá později. Telefonáty vedou k tomu, že páry jsou stále nervóznější a nervóznější a postupně odkrývají svá pravá já... (TV Prima)

kolodej1

divadelní hra ve filmové podobě, předloha je výborná, o tom není sporu, dialogy jsou skvělé, často velmi vtipné, krásně gradující v samotném závěru. A herecké představení této elitní čtveřice je vyslovená lahůdka. Bavil jsem se vážně skvěle a rád se po čase podívám znovu ()

mrsin

Sice zcela nereálné a až nechutně minimalistické (98 % děje se odehrává v jedné jediné místnosti), přesto celkem zábavné. Film stojící jen a pouze na výkonech čtyř hlavních představitelů a kvalitním scénaři, dokonale obnažujícím přetvářku dnešní doby. 70 % ()

SuperXero

Dosť som sa bavil pri sledovaní tohto filmu. Od jednoduchého sporu synov dvoch manželských párov, cez klasické manželské hádky, až po vyexponované prekombinované cez Afriku vedúce nezmyselné vypustenie emócií. Bolo zábavne sledovať ako si 4 úplne odlišné osobnosti navzájom idú svoje, pričom v istých momentoch si spolu držia strany manželia, chlapi alebo ženy. Hercom, si myslím, že sadli role perfektne, hlavne Jodie Foster a John Reilly ma bavili ako pár. ()

Rendyz

Dalsia minimalisticka pecka. Co sa tyka obsadenia tak pan Waltz ma neskutocne bavil. Som rad ze aj v europe mame herca ktory je prvotriedna klasa aj za velkou mlakou a hlavne konecne som ho videl v nejakej ine pozicii ako hitlerovho prisluhovaca alebo zubara z nemecka, no musim povedat ze ani teraz jeho ironia ci dokonca az sarkazmus a arogancia nechybali. Je to pan herec. Zvysok moze byt aj ked ma Reilly nebavi a Fosterka bola je a asi aj bude trapna do konxa zivota; no grcajuca Winslet tiez stoji za rec. Celkovo dialogy boii prepracovane a je zaujimave sledovat ako sa postupom film z nudneho zaciatku nakoniec dopracuju k tomu ze bol vpodstate kazdy s kazdym proti zvysku, s velmi vtipnym podtonom. Konecne nejaky kratsi zaujimavy film. 75% ()

Martynes

Geniální scénář a herecké výkony tohle zfilmované divadelní představení zvedají o dvě úrovně výš. Neokoukanost této formy se však bortí v jejím závěru, které jako filmové zpracování absolutně nefunguje. 8/10 ()

moriero

Mám rád tyhle komorní konverzačky, ale tady mi to kazila Jodie, která už od první minuty hrála (výtečně) afektovanou hysterickou krávu. ()

Igy007

Myslím, že znám dvě věci od J.Reza : Kumšt a toto. Holt (jak říká Libíček ve Světácích): "Kdo ví, kde má čmelák žihadlo, tomu nejsou kalhoty nikdy krátký" ... Když do slušný hry nastoupí slušnej mančaft, tak to potom vypadá přesně jako tenhle film. Každý ze čtyř hráčů hraje na 105%, výsledné hodnocení : 420% ! ()

PTuranyi

Skvelý komorný príbeh o 2 manželských pároch v jednom byte, ktoré spojí výtržnosť syna jedného z párov. Príbeh sa začína pokojne a milo. Postupne však okolnosti vyplavujú nové a nové konflikty až prerastie do otvorenej hádky. Skvelý scenár a výborné herecké výkony. ()

F2003F

Keby neni Carnage (český názov je totálny úlet) obsadené ultra lákavou štvorkou, tak by oň nikto okrem skalných ani nezakopol. A to by bola strašná škoda, pretože ide o výdatne napínavo zábavný filmársky opus, ktorého krásny zážitok si môcť vychutnať je lahodne radostný pocit. Tarantinov fenomenálny objav si samozrejme bezohľadne snaží kradnúť celú pozornosť a zdanlivo navádzať na silnejší výkon, pričom ostatný sa naň rovnako výstredne doťahujú. Úchvatne napísaný scenár. Tým ako sa vývoj charakterov a atmosféry rapídne stupňuje pôsobí byť výdatným koncertom nielen pre hercov, ale aj pre diváka, pretože do seba vtrhne a nepustí. Stopáž je zase žalostne krátka, no prestať sa má (podľa žánru a príbehu) v najlepšom a Polański pravý moment fakt skvele vystihol (registrujem divadelnú predlohu). Jediné mínus je prvých cca 20 nevýrazných minút a pohľad na ustráchanú f(r)etku, ktorá to odhodlane vynahrádza emočnými výkrikmi (æne). Naopak výrazné plus je absolútna nepredvídateľnosť deja (zakaždým, keď chceli odísť som premýšľal ako môže film ďalej pokračovať alebo ako ich dostanú späť, veď sa bavia stále iba o tom istom dokola) v sofistikovane vyšperkovanej pútavosti na neočakávaných obratoch. A John C. Reilly ma svojimi kvalitami skutočne milo prekvapil. Za pridanú hodnotu jedinečnosti som chcel pôvodne pridať štvrtú *, avšak som sa priebežne uvedomil, že piata je vhod už len kvôli neopakovateľnosti výsledku a dojmu a ukážke herecky elitnej pridanej hodnoty. Čiže po druhom budem možno klesať. 9/10 ()

Flipko

Polanski klobuk dole! Ďalší film do zbierky, ktorý dáva jasne najavo, že k tomu aby sa človek zabavil stači jedna miestnosť a štyria dokonalí herci. A Waltz kde sakra si bol doteraz? Lebo tu si bol perfektny a tie grimasy. Excuse me! :D Ja som sa bavil od začiatku do konca. ()

Welsiot

Fantastické obsazení. Snad jen Kate Winslet se do své role hodí méně než ostatní. To ovšem neubírá jejímu hereckému výkonu, když nálada celé čtverky stoupne o +3 skleničky 16-leté whiskey. Hru jsem neviděl, a proto nemohu soudit celkové využití námětu, ovšem Christopher Waltz by se dal dle mého "zneužít" pro ještě dusnější atmosféru. Každopádně chvílemi jsem nevěděl, jestli nedýchat nebo se smát. Celkově se jedná o nenápadnou jednohubku, která chutná a již po prvních 10 minutách víte, že to bude krátké, ale zapamatujete si to. 85% ()

Shaman::..

Allenovka bez Woodyho Allena. Kdyby tohle točil on, vsadil bych se, že by přibylo mnohem více hlášek a film se odpoutal od pouhého "divadla na plátně". Fajn konverzačka, které však chybí na konci nějaký zvrat či pointa. Film mi asi rychle vyšumí z hlavy. ()

Polanski holduje masochismu

Polanski holduje masochismu

21.09.2012

Roman Polanski a erotická černá komedie? To zní jako něco, co by mohlo fungovat. A to není narážka na jeho soukromý život, ale na jeden z jeho nejlepších filmů – Hořký měsíc. To sice nebyla komedie,… (více)

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)